Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emerel
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 02.05.2021 13:20

E tam, ani nie muli, ani nie ma problemów ze wskazaniem bankomatów w okolicy.
remar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) remar » 15.06.2021 08:52

Tak więc skuszony zachwytami nad Revolutem które są w necie założyłem konto i zamówiłem kartę za 27 zł. Aktualnie jestem w Chorwacji (ósmy raz) i niestety nie znalazłem na razie bankomatu z darmową wypłatą. Napisałem do konsultanta przez apkę i dostałem odpowiedź że Revolut nie pobiera opłat ale bank pośredniczący już może więc to określenie "darmowe" wypłaty do 800 zł jest sporym nadużyciem i wprowadzaniem w błąd. Najtaniej chciał bankomat Zagrebatska Bańka 9%, co daje około 0,65gr kuna. I nie chodzi mi o te kilkadziesiąt złotych wydane więcej tylko piszę by uprzedzić osoby nastawione na tzw darmową wypłatę. A samo płacenie kartą Revolut jest ok, jakieś 0,60 groszy kuna, w weekend 0,62. To i tak trochę lepiej niż mój Millennium 0,63grosze
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1914
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.06.2021 08:58

remar napisał(a):Tak więc skuszony zachwytami nad Revolutem które są w necie założyłem konto i zamówiłem kartę za 27 zł. Aktualnie jestem w Chorwacji (ósmy raz) i niestety nie znalazłem na razie bankomatu z darmową wypłatą. Napisałem do konsultanta przez apkę i dostałem odpowiedź że Revolut nie pobiera opłat ale bank pośredniczący już może więc to określenie "darmowe" wypłaty do 800 zł jest sporym nadużyciem i wprowadzaniem w błąd. Najtaniej chciał bankomat Zagrebatska Bańka 9%, co daje około 0,65gr kuna. I nie chodzi mi o te kilkadziesiąt złotych wydane więcej tylko piszę by uprzedzić osoby nastawione na tzw darmową wypłatę. A samo płacenie kartą Revolut jest ok, jakieś 0,60 groszy kuna, w weekend 0,62. To i tak trochę lepiej niż mój Millennium 0,63grosze

Próbowałeś w bankomatach OTP Bank - w zeszłym roku nie pobierali prowizji. Ciekaw jestem jak w tym roku?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.06.2021 11:49

remar napisał(a):Aktualnie jestem w Chorwacji (ósmy raz) i niestety nie znalazłem na razie bankomatu z darmową wypłatą.

Poszukaj bankomatów Raiffeisen oraz Erste Bank - w zeszłym sezonie one nie pobierały żadnych dodatkowych opłat.
I koniecznie napisz nam, jaki był efekt tych poszukiwań ;)

PS: W uzupełnieniu podaję link do wątku poświęconego bankomatom bez prowizji:
bankomaty-bez-prowizji-t19622-15.html?hilit=bankomaty%20bez%20prowizji
Ostatnio edytowano 15.06.2021 12:32 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.06.2021 12:13

Chris_M napisał(a):
remar napisał(a):Aktualnie jestem w Chorwacji (ósmy raz) i niestety nie znalazłem na razie bankomatu z darmową wypłatą.

Poszukaj bankomatów Raiffeisen oraz Erste Bank - w zeszłym sezonie one nie pobierały żadnych dodatkowych opłat.
I koniecznie napisz nam, jaki był efekt tych poszukiwań ;)

W sobotę wybierałem w Erste banka w Krapinie z bankomatu. Zero opłat przy oczywiście odrzuceniu przewalutowania. Przed wyjazdem kupiłem kuny na kartę. Mam ustawiony miesiąc obrachunkowy na połowę urlopu. Więc w drugim tygodniu znów za równowartość 800 wypłacę bez prowizji revoluta i znów w Erste bank.
OTOTORENT
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 15.06.2021 12:16

mchrob napisał(a):
remar napisał(a):Tak więc skuszony zachwytami nad Revolutem które są w necie założyłem konto i zamówiłem kartę za 27 zł. Aktualnie jestem w Chorwacji (ósmy raz) i niestety nie znalazłem na razie bankomatu z darmową wypłatą. Napisałem do konsultanta przez apkę i dostałem odpowiedź że Revolut nie pobiera opłat ale bank pośredniczący już może więc to określenie "darmowe" wypłaty do 800 zł jest sporym nadużyciem i wprowadzaniem w błąd. Najtaniej chciał bankomat Zagrebatska Bańka 9%, co daje około 0,65gr kuna. I nie chodzi mi o te kilkadziesiąt złotych wydane więcej tylko piszę by uprzedzić osoby nastawione na tzw darmową wypłatę. A samo płacenie kartą Revolut jest ok, jakieś 0,60 groszy kuna, w weekend 0,62. To i tak trochę lepiej niż mój Millennium 0,63grosze

Próbowałeś w bankomatach OTP Bank - w zeszłym roku nie pobierali prowizji. Ciekaw jestem jak w tym roku?

Potwierdzam. Już w tamtym roku był problem z wybraniem kasy bez prowizji. Niemniej jednak metodą prób i błędów znalazłem taki bankomat.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 15.06.2021 12:27

Ten cały Revolut to niezła maniana jest :lol: :lol: :lol:
Ja mam Eurokonto mobilne w banku z bykiem, wypłaty w Zagrebackim bez prowizji, bank nie nalicza żadnych opłat za przewalutowanie, karta MasterCard z przelicznikiem 0,60 zł/ kuna i mogę wybierać dziennie 5 tys kun (stały bankomatowy limit dziennych wypłat)... Prowizja banku za wypłaty z innych bankomatów 2% (min 5 zł)...
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.06.2021 12:41

kseby napisał(a):Ten cały Revolut to niezła maniana jest :lol: :lol: :lol:
Ja mam Eurokonto mobilne w banku z bykiem, wypłaty w Zagrebackim bez prowizji,

W tym momencie piszesz o banku, czy o bankomacie?

bank nie nalicza żadnych opłat za przewalutowanie, karta MasterCard z przelicznikiem 0,60 zł/ kuna i mogę wybierać dziennie 5 tys kun (stały bankomatowy limit dziennych wypłat)... Prowizja banku za wypłaty z innych bankomatów 2% (min 5 zł)...

Czy dobrze rozumiem, że tylko przy wypłatach z bankomatów ZB nie pobiera prowizji, a z wszystkich innych pobiera 2%?
I skąd się wziął ten limit 5000 HRK? Sam go ustawiłeś, czy wynika z jakichś regulaminów Pekao?
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 15.06.2021 13:32

Chris_M napisał(a):
kseby napisał(a):Ten cały Revolut to niezła maniana jest :lol: :lol: :lol:
Ja mam Eurokonto mobilne w banku z bykiem, wypłaty w Zagrebackim bez prowizji,

W tym momencie piszesz o banku, czy o bankomacie?

bank nie nalicza żadnych opłat za przewalutowanie, karta MasterCard z przelicznikiem 0,60 zł/ kuna i mogę wybierać dziennie 5 tys kun (stały bankomatowy limit dziennych wypłat)... Prowizja banku za wypłaty z innych bankomatów 2% (min 5 zł)...

Czy dobrze rozumiem, że tylko przy wypłatach z bankomatów ZB nie pobiera prowizji, a z wszystkich innych pobiera 2%?
I skąd się wziął ten limit 5000 HRK? Sam go ustawiłeś, czy wynika z jakichś regulaminów Pekao?


Piszę o bankomatach.
Przed odkupieniem przez państwo, Pekao SA był w grupie Unicredit i z tego pewnie względu mieli darmowe wypłaty z bankomatów należących do banków z tej grupy (na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji są takie banki). I to zostało.
W pozostałych bankomatach jest prowizja 2% (oczywiście mówię o zagranicznych bankomatach).
A limit 3000 zł (czyli cirka 5000 kun) dziennie to limit ustawiony na koncie przez Pekao. Można go zmieniać w zależności od konta.
Dobre jest to, że bank nie pobiera żadnych opłat za przewalutowanie i jak wybieram kuny czy inne forinty i zaznaczę obciążenie rachunku kwotą w obcej walucie to ściągają tyle ile dostają od Mastercarda (0,6046 zł/1kuna w dniu dzisiejszym). Co innego jak ktoś kliknie obciążenie w PLN - w ubiegłym roku Zagrebacka proponowała 0,63 - 0,64 zł za kunę a Mastercard liczył 0,58.
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 15.06.2021 13:51

Z ciekawości sprawdziłem jak to wyglądało u mnie w 2020 roku.
Wypłacałem kuny w bankomatach Erste ATM bez prowizji kartą REVOLUTa
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 15.06.2021 14:00

kseby napisał(a):
Chris_M napisał(a):
kseby napisał(a):Ten cały Revolut to niezła maniana jest :lol: :lol: :lol:
Ja mam Eurokonto mobilne w banku z bykiem, wypłaty w Zagrebackim bez prowizji,

W tym momencie piszesz o banku, czy o bankomacie?

bank nie nalicza żadnych opłat za przewalutowanie, karta MasterCard z przelicznikiem 0,60 zł/ kuna i mogę wybierać dziennie 5 tys kun (stały bankomatowy limit dziennych wypłat)... Prowizja banku za wypłaty z innych bankomatów 2% (min 5 zł)...

Czy dobrze rozumiem, że tylko przy wypłatach z bankomatów ZB nie pobiera prowizji, a z wszystkich innych pobiera 2%?
I skąd się wziął ten limit 5000 HRK? Sam go ustawiłeś, czy wynika z jakichś regulaminów Pekao?


Piszę o bankomatach.
Przed odkupieniem przez państwo, Pekao SA był w grupie Unicredit i z tego pewnie względu mieli darmowe wypłaty z bankomatów należących do banków z tej grupy (na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji są takie banki). I to zostało.
W pozostałych bankomatach jest prowizja 2% (oczywiście mówię o zagranicznych bankomatach).
A limit 3000 zł (czyli cirka 5000 kun) dziennie to limit ustawiony na koncie przez Pekao. Można go zmieniać w zależności od konta.
Dobre jest to, że bank nie pobiera żadnych opłat za przewalutowanie i jak wybieram kuny czy inne forinty i zaznaczę obciążenie rachunku kwotą w obcej walucie to ściągają tyle ile dostają od Mastercarda (0,6046 zł/1kuna w dniu dzisiejszym). Co innego jak ktoś kliknie obciążenie w PLN - w ubiegłym roku Zagrebacka proponowała 0,63 - 0,64 zł za kunę a Mastercard liczył 0,58.


To dobrze że w Pekao nic się nie zmieniło :) mimo wszystko karte z Revoluta zawsze w pogotowiu mam ;)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.06.2021 15:03

ApropoDefacto napisał(a):To dobrze że w Pekao nic się nie zmieniło :) mimo wszystko karte z Revoluta zawsze w pogotowiu mam ;)

Ze względu na coraz większe ograniczenia wprowadzane przez Revoluta, właśnie wyrobiłem sobie kartę w Pekao SA i mam zamiar podczas najbliższego wyjazdu porównywać te karty.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.06.2021 15:24

kseby napisał(a):Piszę o bankomatach.
Przed odkupieniem przez państwo, Pekao SA był w grupie Unicredit i z tego pewnie względu mieli darmowe wypłaty z bankomatów należących do banków z tej grupy (na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji są takie banki). I to zostało.
W pozostałych bankomatach jest prowizja 2% (oczywiście mówię o zagranicznych bankomatach).
A limit 3000 zł (czyli cirka 5000 kun) dziennie to limit ustawiony na koncie przez Pekao. Można go zmieniać w zależności od konta.
Dobre jest to, że bank nie pobiera żadnych opłat za przewalutowanie i jak wybieram kuny czy inne forinty i zaznaczę obciążenie rachunku kwotą w obcej walucie to ściągają tyle ile dostają od Mastercarda (0,6046 zł/1kuna w dniu dzisiejszym). Co innego jak ktoś kliknie obciążenie w PLN - w ubiegłym roku Zagrebacka proponowała 0,63 - 0,64 zł za kunę a Mastercard liczył 0,58.


Wprowadzasz ludzi trochę w błąd. Te 2% prowizji nie dotyczy banku jako takiego, tylko konkretnego konta, które ty akurat masz. Przy Przekorzystnym nieważne jest, czy to Zagrebacka czy jakiś inny bank - nie ma prowizji i nie ma opłaty za przewalutowanie. Jedyne co się pojawia to kwotowa opłata surchgarge dla właściciela bankomatu, ale też nie w każdym banku czy też operatorz ATM.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.06.2021 15:30

Chris_M napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):To dobrze że w Pekao nic się nie zmieniło :) mimo wszystko karte z Revoluta zawsze w pogotowiu mam ;)

Ze względu na coraz większe ograniczenia wprowadzane przez Revoluta, właśnie wyrobiłem sobie kartę w Pekao SA i mam zamiar podczas najbliższego wyjazdu porównywać te karty.


Powrót na stare śmieci? :wink: Kiedy ruszasz? Daj znać co i jak.
remar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) remar » 15.06.2021 17:28

Przetestowałem dziś inne bankomaty przy okazji pobytu, leżenia i chodzenia po Baśce. Dopiero czwarty Erste wypłacił bez prowizji więc się jednak da ale trzeba się najpierw doktoryzować z bankomatów lub poczytać to forum. W sumie bardziej mi chodziło o sam fakt czy Revolut podaje prawdę niż o te 60zl przy wypłacie 1000 kun. A jak już tu piszę a widzę że ktoś czyta to parę zdań o sytuacji w Chorwacji. Jest połowa czerwca więc sezon, kwaterę mamy w Drveniku, na plaży po kilka rodzin, pozamykane piekarnie i kantory, poczta oraz połowa gastro, domy koło nas pozamykane na stałe. 2 dni temu byliśmy w dwóch sąsiednich miasteczkach w stronę Makarskiej, w jednym na plaży kilka osób a w drugim byliśmy sami. Lepiej wygląda Brela i Baśka, tak 25% ludzi co dawniej ale prawie wszystko czynne. Takiej Chorwacji w sezonie nie widziałem i już za rok pewnie nie zobaczę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 90
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone