Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mentos2504
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 19.06.2021 10:57

To świetnie bo jadę praktycznie tylko z Revolutem. Moja druga karta ma tragiczny kurs wymiany.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2512
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.06.2021 11:42

Czy Ktoś może ma kredytową z Revoluta i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 19.06.2021 11:57

wiola2012 napisał(a):Czy Ktoś może ma kredytową z Revoluta i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?


A co chciałabyś wiedzieć? Działa identycznie jak każda karta na świecie. Możesz wypłacać nią z bankomatów gotówkę, płacić w terminalach płatniczych lub używać do płatności online.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 19.06.2021 12:14

Inde napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Czy Ktoś może ma kredytową z Revoluta i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?


A co chciałabyś wiedzieć? Działa identycznie jak każda karta na świecie. Możesz wypłacać nią z bankomatów gotówkę, płacić w terminalach płatniczych lub używać do płatności online.

nie kasują 'jak za zboże' za wypłaty z kredytówki?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2512
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.06.2021 13:16

Inde napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Czy Ktoś może ma kredytową z Revoluta i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?


A co chciałabyś wiedzieć? Działa identycznie jak każda karta na świecie. Możesz wypłacać nią z bankomatów gotówkę, płacić w terminalach płatniczych lub używać do płatności online.

No właśnie tak jak kolega napisał przede mną: interesują mnie wypłaty z bankomatów (czasami) a szczególnie płatności za granicą ( mam kredytowa z citibanku to wogóle się nie opłaca nią płacić za granicą, jest duża prowizja, nie pamietam dokładnie jaka, ale doradca radził korzystać z debetowej przy płatnościach i pobieraniu gotówki) Nawet nie mogę nią revoluta doładować, tzn. mogę, ale jest prowizja. Czy np ta karta z revolut mogę sobie doładować konto zlotowkowe w revolut i wysłać np. dziecku , a jeśli tak to jakie są koszty. :?:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2021 17:58

Dzisaj byłem na małych zakupach w Ostravie i dla testu płaciłem Revolutem i Master Vard z PeKaO. O dziwo kurs korony w PeKaO minimalnie niższy, PeKaO 0,1799 Revolut 0,1800 :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.06.2021 18:07

vin napisał(a):mchrob, mentos 2504 - OTP testowane przez ostatnie dwa tygodnie - ani przy ZEN ani przy Revolut bankomaty OTP nie pobierały dodatkowej opłaty (sprawdzone na Korculi, w Dubrovniku, w Zaostrogu i Splicie). Co ciekawe, przy ZEN kazał wybierać, czy nie chcę z przewalutowaniem, a przy Revolut od razu wypłacał.

Dzięki wielkie za testy ;)
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.06.2021 19:05

Dodam jeszcze (tutaj, bo nie znalazłem odrębnego wątku) - w ZEN również wypłata bez dodatkowych opłat w Erste Bank (sprawdzane w Varazdin).
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2021 10:12

wiola2012 napisał(a):
Inde napisał(a):A co chciałabyś wiedzieć? Działa identycznie jak każda karta na świecie. Możesz wypłacać nią z bankomatów gotówkę, płacić w terminalach płatniczych lub używać do płatności online.

No właśnie tak jak kolega napisał przede mną: interesują mnie wypłaty z bankomatów (czasami) a szczególnie płatności za granicą ( mam kredytowa z citibanku to wogóle się nie opłaca nią płacić za granicą, jest duża prowizja, nie pamietam dokładnie jaka, ale doradca radził korzystać z debetowej przy płatnościach i pobieraniu gotówki)
Nawet nie mogę nią revoluta doładować, tzn. mogę, ale jest prowizja.

Wszystkie karty kredytowe mają to do siebie, że gdy próbujesz w jakikolwiek sposób zamienić środki z karty na żywą gotówkę, to wówczas bank nalicza wysoką prowizję.

Czy np ta karta z revolut mogę sobie doładować konto zlotowkowe w revolut i wysłać np. dziecku , a jeśli tak to jakie są koszty. :?:

Przez brak PLiterek nie jestem pewien czy dobrze rozumiem Twój zamiar, ale jeśli miałaś na myśli przelanie części środków ze swojej karty Revolut na kartę Revolut dziecka, to ta usługa działa wręcz perfekcyjnie i jest całkowicie darmowa!
Takie przelanie środków trwa dosłownie tylko kilka sekund i przelewać można dowolne waluty obsługiwane przez Revolut.
Co więcej, jeśli wyczerpiesz już swój miesięczny limit wypłat z bankomatu, to możesz przelać swoje kuny na konto swojego dziecka i ono prawdopodobnie będzie mogło dokonać wypłaty z bankomatu w ramach swojego limitu.
Dlatego piszę "prawdopodobnie", gdyż sam do tego celu dziecka jeszcze nigdy nie wykorzystywałem, ale pomiędzy dorosłymi takie operacje wykonywaliśmy.

BTW:
W aplikacji mobilnej Revoluta pojawiła się informacja o dacie odnawiania się limitów wymian i wypłat dla danego konta.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 21.06.2021 10:37

Czy ktoś się orientuje ile kosztuje doładowanie Revolution z PNB Paris bank?
Ewentualnie czy są jakieś wieści co do planów revoluta względem polskiego nr iban?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.06.2021 10:41

ts.1 napisał(a):Czy ktoś się orientuje ile kosztuje doładowanie Revolution z PNB Paris bank?
Ewentualnie czy są jakieś wieści co do planów revoluta względem polskiego nr iban?

Ale po co chcesz doładowywać przelewem i płacić za to?
Nie masz żadnej polskiej karty debetowej?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.06.2021 11:07

Chris_M napisał(a):Wszystkie karty kredytowe mają to do siebie, że gdy próbujesz w jakikolwiek sposób zamienić środki z karty na żywą gotówkę, to wówczas bank nalicza wysoką prowizję.


Nie wszystkie. Mam taką kartę jak Oney (lojalnościówka z Auchan-a) wydawane jest przez CreditAgricole.
Jest to normalna kredytówka i można nią zasilać Revoluta bez prowizji. Można też wypłacać nią gotówkę bezprowizyjnie.
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 21.06.2021 11:13

Chris_M napisał(a):..... ale jeśli miałaś na myśli przelanie części środków ze swojej karty Revolut na kartę Revolut dziecka, to ta usługa działa wręcz perfekcyjnie i jest całkowicie darmowa! Takie przelanie środków trwa dosłownie tylko kilka sekund i przelewać można dowolne waluty obsługiwane przez Revolut. Co więcej, jeśli wyczerpiesz już swój miesięczny limit wypłat z bankomatu, to możesz przelać swoje kuny na konto swojego dziecka i ono prawdopodobnie będzie mogło dokonać wypłaty z bankomatu w ramach swojego limitu.

Z przelewem na konto dziecka nie do końca nie jest tak różowo. U mnie R żąda autoryzacji przelewu i odsyła mnie na konto pocztowe. Jest jednak jeden problem, odsyłają mnie na pocztę gmail, a ja do obsługi podałem o2 i żeby tam wejść i dokonać autoryzacji musze wyjść z R. Próby zmiany i info do R jak na razie bezskuteczne.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 21.06.2021 12:46

Chris_M napisał(a):..... ale jeśli miałaś na myśli przelanie części środków ze swojej karty Revolut na kartę Revolut dziecka, to ta usługa działa wręcz perfekcyjnie i jest całkowicie darmowa! Takie przelanie środków trwa dosłownie tylko kilka sekund i przelewać można dowolne waluty obsługiwane przez Revolut. Co więcej, jeśli wyczerpiesz już swój miesięczny limit wypłat z bankomatu, to możesz przelać swoje kuny na konto swojego dziecka i ono prawdopodobnie będzie mogło dokonać wypłaty z bankomatu w ramach swojego limitu.
]
Przy przelewie z Revolut rodzica na Rewolut dziecka walutą jaką można się posługiwać jest ta w której założyłeś konto, podejrzewam że pln-y w Twoim przypadku. I możesz mieć Hufy albo Jurki ale na konto przelejesz tylko pln-y. Mówię oczywiście o Plan Standart.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2512
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.06.2021 18:35

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Spróbowałam wyrobić sobie kartę kredytową. Piszę spróbowałam , ponieważ zatrzymałam się na weryfikacji poprzez bank. Na dostępnej liście nie ma mojego banku. Podczas czatu z konsultantem dowiedziałam się, że niestety, dopóki mojego banku nie będzie na liście , nie otrzymam karty kredytowej, gdyż nie ma innej opcji weryfikacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 93
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone