Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 18.07.2021 09:42

skrzys napisał(a):Witam, nie znalazłem innego wątku więc piszę w tym: mam założoną kartę ZEN czy ktoś może napisać jak z płatnościami w Cro jak z bankomatami( w których wybierać?) znalazłem że w erste bank nie pobierają prowizji ale czy tylko w tym banku? jak wychodzi z płatnościami kartą? Jeśli jest osobny temat to prośba o przeniesienie posta

Cześć, w tym roku byłem z Zenem w Chorwacji, wyjmowałem kasę w Erste właśnie i w OTP, w żadnym nie było prowizji. Płaciłem też bez problemu na autostradach, w sklepach i konobach, zarówno kartą fizyczną jak i jej wersją w Google Pay w telefonie. Jedyne co, to warto mieć fizyczną kartę jednak ze sobą, bo w jednej konobie terminal nie obsługiwał płatności zbliżeniowych - ale to w sumie bez różnicy, czy Zen czy jakakolwiek inna karta :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 20.07.2021 23:47

Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 22.07.2021 16:32

Nie wiem czy ktoś to gdzieś w tym temacie napisał ale taka podpowiedź. Zdecydowana większość z nas o terminie urlopu wie z dużym wyprzedzeniem. Wie też, że bez dodatkowej prowizji można w miesiącu obrachunkowym wypłacić w kunach równowartość 800 zł. Te 1300 kun to niby niewiele. Można jednak w ciągu urlopu bezprowizyjnie wypłacić dwukrotnie taką sumę. Przypominam bowiem, że taką wypłatę robi się raz w miesiącu obrachunkowym a nie kalendarzowym. A miesiąc obrachunkowy można sobie samemu ustawić. Zatem przykładowo. Jadę na urlop 14-28 sierpnia. Ustawiam sobie miesiąc wcześniej start miesiąca obrachunkowego na powiedzmy 18 sierpnia. Ważne, żeby to był dzień roboczy i nie piątek -więcej opcji. Wjeżdżam do Cro. 16-go wypłacam te 1300 kun... 18-go kończy mi się jeden miesiąc i już od 19-go w dzień roboczy mogę wypłacić kolejne 1300. Jadąc z żoną i dwoma kartami spoko można bezprowizyjnie w odpowiednich bankomatach pobrać około 5200 kun. No to już na gotówkowe płatności winno wystarczyć.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.07.2021 19:10

Abakus68 Jeśli mogę spytać - gdzie ustawiasz ten okres? Bo wiem, o czym piszesz, tylko dotąd żyłem w przekonaniu, że okres jest narzucony odgórnie, od momentu rozpoczęcia korzystania z Revoluta, i nie da się go zmienić, w opcjach też czegoś takiego nie znalazłem.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 22.07.2021 21:19

vin napisał(a):Abakus68 Jeśli mogę spytać - gdzie ustawiasz ten okres?....

Po kolei
Po wejściu na swoją apkę w komórce masz mniej więcej taki ekran

1.jpg

Klikasz w miejsce pokazane strzałką i otwiera ci się to co poniżej

2.jpg

Klikasz w daty zaznaczone strzałką i otwiera ci się kolejny ekran

3.jpg

Klikasz w edytuj cykl - zaznaczone strzałką i otwiera ci się ostatnie okno

4.jpg

tu klikasz na dzień, jaki tobie jest potrzebny, zgodnie z tym co napisałem w poprzednim poście i potem na dole na zaznaczone strzałką ustaw i tyle.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.07.2021 21:31

Abakus68 napisał(a):Po wejściu na swoją apkę w komórce masz mniej więcej taki ekran (........)

Przydatny wpis!!!
Wiesz może jeszcze czy jeśli mamy np. dzisiaj 22.07, a dotychczasowy cykl kończy się 28.07, to czy można sobie zmienić na np. 1. dzień miesiąca i już od 01.08 będziemy w nowym cyklu? czy w takiej sytuacji odnowienie cyklu będzie się liczyło od 01.09?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 22.07.2021 21:36

piotrekbeti napisał(a):https://www.onet.pl/turystyka/inna-strefa/revolut-moje-najwieksze-rozczarowanie-tego-roku/lkzhdp5,30bc1058

Autor artykułu po prostu wykazał się niewiedzą odnośnie warunków międzynarodowych przelewów walutowych i Revolut ma z tym dość niewiele wspólnego.
Zgadzając się na przelew SWIFT i to w dodatku w opcji kosztowej OUR, zgodził się na to, że banki pośredniczące będą pobierały prowizje za swoje usługi i te dodatkowe koszty poniósłby bez względu na to, czy ten przelew był zlecony z Revoluta, czy z jakiegokolwiek innego banku.
Tylko przelew SEPA chroni nas przed takimi praktykami banków.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.07.2021 22:13

Abakus68, dzięki za pięknie rozpisaną instrukcję...tylko czy Ty to już przetestowałeś? Faktycznie druga wypłata przeszła bez prowizji? Bo to, co wydaje się jedynie zmieniać, to okres, za który możesz sobie sprawdzać statystyki (własne, nie ich) - po wejściu w menu bocznym w 'limity' nadal pozostała u mnie data taka, jak wcześniejsza, we wszystkich źródłach w sieci również nie znalazłem informacji o takiej możliwości - czy to zatem wiedza tajemna, którą odkryłeś przypadkiem? Jeśli tak, to szacunek :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.07.2021 11:12

...zbyt piękne...
Niestety ma to tylko zastosowanie do statystyk wydatków, limity pozostały takie same.
...a szkoda.
pozdro
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 23.07.2021 12:04

Dużo tych manipulacji, aby kupić sobie loda :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.07.2021 12:40

naszastruga napisał(a):Dużo tych manipulacji, aby kupić sobie loda :)

Na 60.000 Nok wydane do tej pory na wakacjach różnica kursu na poziomie setnych (0.01) daje mi do tej pory 600 PLN, a był/oferowali lepszy.
Powiedz że nie warto.
pozdro
crosco
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) crosco » 24.07.2021 12:32

Hej. Czy ktoś mi podpowie dlaczego przy wypłacie z bankomatu zapłaciłem aż tyle prowizji??

Wypłacałem 300 kun. Z konta zeszło mi w złotówkach równowartość 389 kun więc zapłaciłem prawie 90 kun prowizji. SZOK. Revoluta używam od 4 lat na wakacjach ale pierwszy raz wypłacałem gotówkę z bankomatu. I chyba ostatni..

Na kwitku mam:
WITHDRAWAL: 300.00 HRK
ACCES FEE:. 35.00 HRK
TOTAL: 335.00 HRK
TRANSACTION AMOUNT: 44.24 GBP
EXCHANGE RATE: 1 HRK=0.132063 GBP
MARGIN OVER WHOLESALE RATE: 10.50%
ACCESS FEE: 4.62 GBP
AD/ECB FOREIGN EXCHANGE RATIO: 0.00%

Jeśli ktoś wie o co w tym chodzi to będę wdzięczny za podpowiedź.

Bankomat: Auro Domus
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.07.2021 13:57

Pewnie wypłaciłeś po kursie proponowanym przez bankomat. Karta nie ma tu znaczenia.
Miałeś wybrał coś w stylu withoutdraw.

Inna pułapka to prowizja narzucana przez sieć bankomatów. Tego nie przeskoczysz. Chcesz jej uniknąć (jest info na wyświetlaczu) to rezygnujesz i szukasz innego bankomatu. Jest o tym osobny wątek na forum.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 24.07.2021 19:50

fly napisał(a):
naszastruga napisał(a):Dużo tych manipulacji, aby kupić sobie loda :)

Na 60.000 Nok wydane do tej pory na wakacjach różnica kursu na poziomie setnych (0.01) daje mi do tej pory 600 PLN, a był/oferowali lepszy.
Powiedz że nie warto.
pozdro


Gdzie tak golą turystów?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 24.07.2021 21:45

crosco napisał(a):Hej. Czy ktoś mi podpowie dlaczego przy wypłacie z bankomatu zapłaciłem aż tyle prowizji??

Wypłacałem 300 kun. Z konta zeszło mi w złotówkach równowartość 389 kun więc zapłaciłem prawie 90 kun prowizji. SZOK. Revoluta używam od 4 lat na wakacjach ale pierwszy raz wypłacałem gotówkę z bankomatu. I chyba ostatni..

Na kwitku mam:
WITHDRAWAL: 300.00 HRK
ACCES FEE:. 35.00 HRK
TOTAL: 335.00 HRK
TRANSACTION AMOUNT: 44.24 GBP
EXCHANGE RATE: 1 HRK=0.132063 GBP
MARGIN OVER WHOLESALE RATE: 10.50%
ACCESS FEE: 4.62 GBP
AD/ECB FOREIGN EXCHANGE RATIO: 0.00%

Jeśli ktoś wie o co w tym chodzi to będę wdzięczny za podpowiedź.

Bankomat: Auro Domus


Ewidentnie coś wyszło nie tak - skoro to pierwsza wypłata, to raczej nie kwestia przekroczenia limitu, zapewne tak jak pisze empire13 podczas wypłaty wybrałeś przeliczenie wg stawek operatora bankomatu, zamiast wybrać bezpośrednio w kunach, co spowodowało przeliczenie z kun na funty (waluta karty, Revolut operował przecież na brytyjskiej licencji), a potem przeliczyło Ci z funtów z powrotem na kuny (albo na złotówki, nie wiem, jak chciałeś wypłacać). A te 35 kun, to jak przedmówca napisał, opłata za skorzystanie z danego bankomatu. Na chwilę obecną wg info z forum próbuj wypłacać z OTP banka, Erste albo bodajże PBZ.
PS. Z Revoluta korzystam od paru dobrych lat i jeszcze nie zdarzyło mi się zapłacić żadnej prowizji ani opłaty dodatkowej, poza sytuacją, gdy przekroczyłem miesięczny limit wypłat, ale to już świadoma decyzja (można sprawdzić w apce). Także nie trzeba się na R obrażać ;) tylko niestety trzeba uważać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 96
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone