Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.07.2021 11:06

crosco napisał(a):Hej. Czy ktoś mi podpowie dlaczego przy wypłacie z bankomatu zapłaciłem aż tyle prowizji??

Wypłacałem 300 kun. Z konta zeszło mi w złotówkach równowartość 389 kun więc zapłaciłem prawie 90 kun prowizji. SZOK. Revoluta używam od 4 lat na wakacjach ale pierwszy raz wypłacałem gotówkę z bankomatu. I chyba ostatni..

Na kwitku mam:
WITHDRAWAL: 300.00 HRK
ACCES FEE:. 35.00 HRK
TOTAL: 335.00 HRK
TRANSACTION AMOUNT: 44.24 GBP
EXCHANGE RATE: 1 HRK=0.132063 GBP
MARGIN OVER WHOLESALE RATE: 10.50%
ACCESS FEE: 4.62 GBP
AD/ECB FOREIGN EXCHANGE RATIO: 0.00%

Jeśli ktoś wie o co w tym chodzi to będę wdzięczny za podpowiedź.

Bankomat: Auro Domus

Po prostu dałeś się podejść! Ja dwukrotnie wypłacałem kasę z bankomatów tej sieci i żadnych dodatkowych opłat mi nie pobrało.
Bankomat "na dzień dobry" zaproponował Ci przewalutowanie po własnym kursie oraz dodatkową opłatę za usługę, w wysokości 35 HRK.
Trzeba było tę propozycje odrzucić, a wtedy pojawiłaby się propozycja normalnej wypłaty bez przewalutowania oraz bez surcharge.
Większość chorwackich bankomatów próbuje w ten sposób złapać frajera.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.07.2021 11:22

Chris_M napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):https://www.onet.pl/turystyka/inna-strefa/revolut-moje-najwieksze-rozczarowanie-tego-roku/lkzhdp5,30bc1058

Autor artykułu po prostu wykazał się niewiedzą odnośnie warunków międzynarodowych przelewów walutowych i Revolut ma z tym dość niewiele wspólnego.
Zgadzając się na przelew SWIFT i to w dodatku w opcji kosztowej OUR, zgodził się na to, że banki pośredniczące będą pobierały prowizje za swoje usługi i te dodatkowe koszty poniósłby bez względu na to, czy ten przelew był zlecony z Revoluta, czy z jakiegokolwiek innego banku.
Tylko przelew SEPA chroni nas przed takimi praktykami banków.

Problem jednak istnieje :(
Wróciłem z Chorwacji, na koncie Revolut zostało mi sporo kasy, którą tam przelałem na wypadek dodatkowych wydatków i teraz jest pytanie, jak tę kasę odzyskać!
Można wprawdzie wykonać przelew na swoje konto w polskim banku (dawniej te przelewy były darmowe), ale ponieważ teraz Revolut już nie ma rachunków w żadnym polskim banku, wiec byłby to przelew międzynarodowy, związany z przewalutowaniami oraz opłatami banków pośredniczących, czyli sytuacja taka jak opisana w artykule!
W dodatku Revolut nigdzie nie ostrzega, że to będzie przelew SWIFT oraz że banki pośredniczące będą pobierać dodatkowe opłaty, o tych szczegółach można się dowiedzieć dopiero po wczytanie się w informacje dodatkowe.
Jedyna opcja jaką dostrzegam, to wypłata tych środków z bankomatu, ale tutaj też przeszkodą są limity wypłat.
Ma ktoś jakiś pomysł jak odzyskać te kasę w inny sposób niż płacąc kartą Revolut aż do wyczerpania środków na koncie?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.07.2021 12:49

Zawsze możesz przelać innemu forumowiczowi (który będzie wkrótce korzystał z Revoluta) na jego Revolut (bezpłatnie) a on Ci zrobi przelew na konto. Jakby co służę pomocą jeśli mi ufasz. Wyjeżdżam w przyszłym tygodniu więc i tak będę go doładowywał. ;) Jakby co pisz na pv.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 26.07.2021 12:53

@Chris_M
Najlepiej chyba płacić kartą w sklepach.
Ja w zeszłym roku wypłaciłem z bankomatu ING ale zagapiłem się bo była dodatkowa prowizja.
Nie sprawdzałem w których bankomatach w PL da się bez prowizji.

Poruszyłeś ciekawy temat który mnie ostatnio nurtował i o który chciałem zapytać.
Po czym poznać rodzaj przelewu. Są SWIFTy i inne. Definicje na Wiki przeczytałem. Zakładam że jak robię przelew w euro to idzie bez opłat. Choć na to chyba jakiś limit też był.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 26.07.2021 15:05

Czytamy o tych Waszych przygodach i chyba faktycznie R się już kończy, na każdym kroku próba dojenia kasy z klienta. W tym roku chyba karta R będzie tylko i wyłącznie tą rezerwową…
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.07.2021 21:53

Chris_M napisał(a):.
Ma ktoś jakiś pomysł jak odzyskać te kasę w inny sposób niż płacąc kartą Revolut aż do wyczerpania środków na koncie?


Bardzo prosto - wymienić to co zostało na złotówki i wypłacić z bankomatu kiedy minie miesiąc od ostatniej wypłaty. Jeśli zostało naprawdę dużo kasy (nie rozumiem, po co aż tyle przelewałeś, skoro w każdej chwili można Revoluta doładować z karty za darmo), no to niestety trzeba wypłacać co miesiąc po 800 zł

Robiłem tak nie raz.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 26.07.2021 22:13

A da się jakoś prościej, tak aby nie pamiętać o limitach, doładowaniach, weekendach, mijających miesiącach, etc?
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 26.07.2021 22:18

naszastruga napisał(a):A da się jakoś prościej, tak aby nie pamiętać o limitach, doładowaniach, weekendach, mijających miesiącach, etc?

Prościej już było ;)
W bezpłatnej taryfie trzeba bardziej się pilnować choć wg mnie sama prowizja 2% za wypłatę z bankomatu nie jest straszna.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 26.07.2021 22:22

To jeszcze jest jakaś prowizja w Rewolucie?
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 26.07.2021 22:27

Odnośnie przelewów z revoluta wklejam info ze strony prnews.pl

Kolejna zmiana obejmie przelewy międzynarodowe. Obecnie (to było do marca 2021) Revolut oferuje dwa rodzaje przelewów międzynarodowych: przelewy transgraniczne oraz płatności SWIFT. Dla każdego z nich obowiązują dwa osobne limity. Klienci planów Standard i Plus otrzymują jeden darmowy przelew transgraniczny w miesiącu, a za każdy kolejny płacą 2,5 zł. Przelewy SWIFT kosztują 15 zł albo 25 zł, w zależności od waluty. Z kolei użytkownicy planów Premium i Metal nie ponoszą opłat za przelewy transgraniczne i otrzymują jeden darmowy przelew SWIFT w miesiącu, a za każdy kolejny płacą 15 zł albo 25 zł, w zależności od waluty.

Od kwietnia (2021r) Revolut połączy transgraniczne i płatności SWIFT w ramach jednej kategorii, którą nazwie „płatności międzynarodowe”. Opłaty za przelewy międzynarodowe będą się wahać między 1,5 zł a 25 zł, w zależności od ilości przelewów i kraju odbiorcy. W planach Standard i Plus wszystkie przelewy międzynarodowe będą płatne. W planie Premium bezpłatny będzie jeden przelew międzynarodowy w miesiącu, a w planie Metal – trzy.


Ktoś zgłębiał jak jest z tymi przelewami i od czego dokładnie zależy opłata za przelewy?


Edit: Przelewy do innych użytkowników Revolut (P2P) lub na konta zewnętrzne w ramach SEPA pozostaną bezpłatne.
SEPA - Jednolity Obszar Płatności w Euro
Czy zatem każdy przelew w euro (w z Państwa do Państwa należącego do tego obszaru) jest w revolucie bezpłatny?
Ostatnio edytowano 26.07.2021 22:36 przez roman6, łącznie edytowano 1 raz
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 26.07.2021 22:30

naszastruga napisał(a):To jeszcze jest jakaś prowizja w Rewolucie?

Pytasz o bezpłatny plan?
Za wypłatę z bankomatu 2% po przekroczeniu limitu 200euro i 5zł po przekroczeniu 5 wypłat w okresie rozliczeniowym. Prowizja jest jedna. Płacisz większą kwotę.
Poza tym jest jeszcze prowizja za przewalutowania na koncie. Tylko nie pamiętam ile i powyżej jakiej kwoty (chyba 5tys. zł). To się w zeszłym roku zmieniło.

Edit: Mam to ---> W połowie 2020 r. obniżono m.in. limit bezpłatnej wymiany walut (do 5 tys. zł) i podniesiono prowizję za transakcje tego typu wykonywane w weekendy (do 1 proc.).
Ostatnio edytowano 26.07.2021 22:53 przez roman6, łącznie edytowano 1 raz
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 26.07.2021 22:34

roman6 napisał(a):
naszastruga napisał(a):To jeszcze jest jakaś prowizja w Rewolucie?

Pytasz o bezpłatny plan?
Za wypłatę z bankomatu 2% po przekroczeniu limitu 200euro i 5zł po przekroczeniu 5 wypłat w okresie rozliczeniowym. Prowizja jest jedna. Płacisz większą kwotę.
Poza tym jest jeszcze prowizja za przewalutowania na koncie. Tylko nie pamiętam ile i powyżej jakiej kwoty (chyba 5tys. zł). To się w zeszłym roku zmieniło.



U mnie w koncie bez prowizji wszystkie wypłaty na całym świecie.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 26.07.2021 22:37

naszastruga napisał(a):
roman6 napisał(a):
naszastruga napisał(a):To jeszcze jest jakaś prowizja w Rewolucie?

Pytasz o bezpłatny plan?
Za wypłatę z bankomatu 2% po przekroczeniu limitu 200euro i 5zł po przekroczeniu 5 wypłat w okresie rozliczeniowym. Prowizja jest jedna. Płacisz większą kwotę.
Poza tym jest jeszcze prowizja za przewalutowania na koncie. Tylko nie pamiętam ile i powyżej jakiej kwoty (chyba 5tys. zł). To się w zeszłym roku zmieniło.



U mnie w koncie bez prowizji wszystkie wypłaty na całym świecie.

No to jak masz coś lepszego to się pochwal ;)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.07.2021 23:46

mchrob napisał(a):Zawsze możesz przelać innemu forumowiczowi (który będzie wkrótce korzystał z Revoluta) na jego Revolut (bezpłatnie) a on Ci zrobi przelew na konto. Jakby co służę pomocą jeśli mi ufasz. Wyjeżdżam w przyszłym tygodniu więc i tak będę go doładowywał. ;) Jakby co pisz na pv.

Dzięki za propozycję, ale gdzieś od południa w ogóle nie jestem w stanie zalogować się na konto Revoluta!
W każdej nowej wersji aplikacji mobilnej dokładają dziesiątki nowych bajerów i wodotrysków, w rezultacie czego aplikacja jest coraz bardziej ociężała i ma coraz większe wymagania sprzętowe.
Mam smartfona Galaxy Note 4, wolne mam jeszcze 1,2 GB pamięci RAM (co powinno być całkowicie wystarczającą wartością), a pomimo tego aplikacja co chwila albo każe mi się od nowa logować, albo wręcz zamyka się samoczynnie z komunikatem "Aplikacja Revolut została zatrzymana".
Gdy czasami udawało mi się zalogować, to wtedy aplikacja żądała abym wykonał sobie selfie, ale gdy próbowałem to zrobić, to przycisk spustu migawki pozostawał martwy i nieczuły na wszelkie próby wykonania zdjęcia.
Dzisiaj od południa ani razu nie udało mi się zalogować do aplikacji, każda kolejna próba kończyła się fiaskiem.
Mam aplikacje mobilne kilku polskich banków i żadna z nich nie sprawia podobnych problemów, dla wszystkich wielkość RAMu mojego smartfona jest całkowicie wystarczająca.
Korzystałem z Revoluta przez kilka lat, byłem z niego zadowolony, ale z roku na rok jego oferta jest coraz gorsza i chyba nadchodzi pora by się z nim pożegnać.
W dodatku Revolut na ekranie startowym aplikacji namawia żeby założyć konto w tym ich "banku", ale trzeba być skończonym frajerem żeby ulokować swoja kasę w takiej instytucji.

BTW:
Czy ktoś próbował w Chorwacji wypłacać kasę z bankomatów przy pomocy karty do Konto24 w banku Santander?
Bo przy płatnościach kartą kursy przeliczeniowe są bardzo zbliżone do Revoluta (tylko minimalnie gorsze), natomiast nie mam pojęcia jak wygląda sprawa wypłat z bankomatów.
Ostatnio edytowano 27.07.2021 01:22 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.07.2021 00:02

marekkowalak napisał(a):
Chris_M napisał(a):.
Ma ktoś jakiś pomysł jak odzyskać te kasę w inny sposób niż płacąc kartą Revolut aż do wyczerpania środków na koncie?


Bardzo prosto - wymienić to co zostało na złotówki i wypłacić z bankomatu kiedy minie miesiąc od ostatniej wypłaty.

Rzecz w tym, że już na pierwszą transzę musiałbym czekać jeszcze miesiąc, bo limit z tego miesiąca już wyczerpałem.

Jeśli zostało naprawdę dużo kasy (nie rozumiem, po co aż tyle przelewałeś, skoro w każdej chwili można Revoluta doładować z karty za darmo), no to niestety trzeba wypłacać co miesiąc po 800 zł

To był rejs jachtem czarterowym, a tam trzeba być przygotowanym na większe kwoty płatności niż przy normalnym wakacyjnym wyjeździe do apartmana. A gdy nastąpi konieczność płatności takiej większej kwoty, to wówczas prawie na pewno okaże się, że brakuje zasięgu internetu aby konto Revoluta doładować.

PS:
Albo przydarzy się to co miało miejsce przedwczoraj i wczoraj, czyli aplikacja Revoluta po prostu przestanie działać.
Ostatnio edytowano 28.07.2021 13:42 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 97
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone