Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 12.08.2021 15:28

Piotrek_Staś napisał(a):Czy na bramkach autostradowych w HR udawało Wam się bez problemu płacić wirtualną kartą w telefonie ?

W zeszyl roku płaciłem telefonem jak nie miałem jeszcze karty fizycznej
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 12.08.2021 15:39

cirek napisał(a):
Piotrek_Staś napisał(a):Czy na bramkach autostradowych w HR udawało Wam się bez problemu płacić wirtualną kartą w telefonie ?

W zeszyl roku płaciłem telefonem jak nie miałem jeszcze karty fizycznej

Prawdę mówiąc, nie bardzo wyobrażam sobie płacenie kartą wirtualną na bramce koło Zagrzebia, gdzie płatności są autoryzowane paskiem magnetycznym.
Z kolei na bramce przy Benkovacu kasjer domaga się żeby mu kartę dać do ręki, a on tę kartę bierze do budki i dopiero tam nią płaci.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 12.08.2021 15:51

Bravik napisał(a):Nowości w Revolut :roll:
https://wise.com/pl/blog/revolut-oplaty

Artykuł w dość alarmistycznym tonie, ale z tego co widzę, to w stosunku do podwyżek które weszły w życie od 23 kwietnia br., jedyna zmiana dla użytkowników konta Standardowego polega na podniesieniu prowizji za wymianę walut w weekendy z 0,5% do 1%. A tę opłatę łatwo ominąć w całości, dokonując wymiany w dzień roboczy.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.08.2021 16:52

A ja myślę, że tak jak ze wszystkimi nowościami, na początku efekt wow, a gdy już się opatrzy, stopniowe dokręcanie śruby.
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 12.08.2021 16:58

Chris_M napisał(a):
cirek napisał(a):
Piotrek_Staś napisał(a):Czy na bramkach autostradowych w HR udawało Wam się bez problemu płacić wirtualną kartą w telefonie ?

W zeszyl roku płaciłem telefonem jak nie miałem jeszcze karty fizycznej

Prawdę mówiąc, nie bardzo wyobrażam sobie płacenie kartą wirtualną na bramce koło Zagrzebia, gdzie płatności są autoryzowane paskiem magnetycznym.
Z kolei na bramce przy Benkovacu kasjer domaga się żeby mu kartę dać do ręki, a on tę kartę bierze do budki i dopiero tam nią płaci.


Po prostu wziął telefon do budki i za 10 sekund oddał. Tak było rok temu. Teraz mam kartę fizyczna więc problemu nie ma.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 642
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 13.08.2021 13:10

skrzys napisał(a):znajomy jak i ja ma kartę ZEN wielowalutową i płacił na bramkach telefonem


Też mam od niedawna, w Polsce jak na razie bez problemów, dziś wyjazd to zobaczę jak będzie na bramkach
bart123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart123 » 13.08.2021 13:33

Piotrek_Staś napisał(a):Cześć
Kojarzycie czy wirtualną kartą Revolut można wypłacać gotówkę z bankomatów (z tych które mają oznaczenie NFC) ?
Ktoś z Was sprawdzał taką opcję w Polsce lub za granicą ?
Czy na bramkach autostradowych w HR udawało Wam się bez problemu płacić wirtualną kartą w telefonie ?


Co prawda inna kartą (nie revolut), ale podpiętą do telefonu płaciłem bez problemu w sklepach.
Niestety nie udało mi się w ten sposób wypłacić w bankomacie. Bankomaty nie reagowały na telefon, musiałem wsadzić fizycznie kartę w urządzenie. Nie wiem czy to problem telefonu/karty czy bankomatu. Po próbach w dwóch różnych bankomatach , wypłaty robiłem fizyczną kartą wsadzając ją do automatu.
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 27.08.2021 17:43

Od trzech dni mam problem z autoryzacją przelewu poprzez Gpay. 4 dni temu przelałem 1000 bez problemu. 3 dni temu nie udało mi się przelać ani tysiąca ani 500pln. Udało się 3 razy przelać po 100. Kolejny przelew nieudany. 2 dni temu udało mi się przelać tylko 100pln. Kolejny przelew nie udany. Musiałem przelać używając normalnej karty. Dzisiaj nie udało się przelać nic. Wszystkie te nieudane przelewy były z G pay przy użyciu tej samej karty z mBanku, z której bez problemu tobie przelew używając opcji przelej z karty.
Ostatnio edytowano 27.08.2021 17:49 przez boruurob, łącznie edytowano 1 raz
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 27.08.2021 17:45

Chris_M napisał(a):
Bravik napisał(a):Nowości w Revolut :roll:
https://wise.com/pl/blog/revolut-oplaty

....prowizji za wymianę walut w weekendy z 0,5% do 1%. A tę opłatę łatwo ominąć w całości, dokonując wymiany w dzień roboczy.

Czyli wymienić PLN na walutę w aplikacji revolute, tak?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.08.2021 18:35

boruurob napisał(a):
Chris_M napisał(a):
Bravik napisał(a):Nowości w Revolut :roll:
https://wise.com/pl/blog/revolut-oplaty

....prowizji za wymianę walut w weekendy z 0,5% do 1%. A tę opłatę łatwo ominąć w całości, dokonując wymiany w dzień roboczy.

Czyli wymienić PLN na walutę w aplikacji revolute, tak?

Tak
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.08.2021 20:00

boruurob napisał(a):Od trzech dni mam problem z autoryzacją przelewu poprzez Gpay. 4 dni temu przelałem 1000 bez problemu. 3 dni temu nie udało mi się przelać ani tysiąca ani 500pln. Udało się 3 razy przelać po 100. Kolejny przelew nieudany. 2 dni temu udało mi się przelać tylko 100pln. Kolejny przelew nie udany. Musiałem przelać używając normalnej karty. Dzisiaj nie udało się przelać nic. Wszystkie te nieudane przelewy były z G pay przy użyciu tej samej karty z mBanku, z której bez problemu tobie przelew używając opcji przelej z karty.

A przypadkiem nie masz ajfona?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 02.09.2021 22:12

Prowizja za wypłaty z bankomatu 5,99%
https://www.telepolis.pl/fintech/cashle ... y-podwyzka
Farciaq
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farciaq » 02.09.2021 22:19

SingSing74 napisał(a):Prowizja za wypłaty z bankomatu 5,99%


Kartami kredytowymi...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.09.2021 22:53

Farciaq napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Prowizja za wypłaty z bankomatu 5,99%


Kartami kredytowymi...

Dokładnie. Ale w necie już panika.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 03.09.2021 20:50

Dziś w Orebič wypłata z bankomatu OTP banka bez żadnej dodatkowej opłaty .Trzeba tylko wybrać wypłatę w lokalnej walucie .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 100
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone