Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 04.08.2021 08:11

sal3 napisał(a): Poradziłem sobie dzięki dostępowi do konta przez stronę www. Na szczęście revolut wprowadził taką możliwość bo dawniej chyba tego nie mieli i faktycznie w przypadku awarii apki ludzie mieli poważne problemy.

Ciekawy jestem jak to zrobiłeś jak dostęp do konta przez www jest autoryzowany przez aplikację która wtedy nie działała?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.08.2021 10:02

brachol napisał(a):Wyczytałem w tym wątku, że bez prowizji mogę wypłacic w Erste oczywiście do równowartości 800 PLN. Jako, że nie wypłacałem jeszcze z bankomatu korzystając z Revolut to prosiłbym o krótką instrukcję co nacisnąć (lub czego nie cisnąć), żeby wypłacić bez przewalutowania. Dobrze mi się wydaje, że jak wybiorę "local currency" to będzie dobrze?

Dokładnie tak!
Ale patrz, czy Ci nie nalicza prowizji, bo ostatnio pojawiły się głosy, że także Erste w niektórych bankomatach zaczął doliczać 28 kuna surcharge.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2021 10:46

Chris_M napisał(a):Ale patrz, czy Ci nie nalicza prowizji, bo ostatnio pojawiły się głosy, że także Erste w niektórych bankomatach zaczął doliczać 28 kuna surcharge.


PEKAO SA i konto przekorzystne

Jedni piszą, ze 28kn uniknęli, ja kilka dni temu płaciłem :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.08.2021 10:49

Uniknąłem, bo wycofałem się z transakcji. :wink:
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 04.08.2021 14:18

mchrob napisał(a):
sal3 napisał(a): Poradziłem sobie dzięki dostępowi do konta przez stronę www. Na szczęście revolut wprowadził taką możliwość bo dawniej chyba tego nie mieli i faktycznie w przypadku awarii apki ludzie mieli poważne problemy.

Ciekawy jestem jak to zrobiłeś jak dostęp do konta przez www jest autoryzowany przez aplikację która wtedy nie działała?

Nie tylko przez aplikację. Jest kilka sposobów autoryzacji. Ja autoryzowałem przez zdjęcie facjaty ;-)
brachol
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 23.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) brachol » 06.08.2021 07:07

W Senj, byłem w trzech bankomatach Erste i jednym Zagrabecka i wszędzie dodawało mi 28 kun do rachunku. W kantorach kurs skupu za euro 7,05 i 6,80 tak więc wypłaciłem 1200 kun płacąc te 28 za transakcję (jest niezależna od kwoty wypłaty więc opłaca się brać jak najwięcej).
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 07.08.2021 22:02

Hej.

Okazuje się, że próba wypłaty z bankomatu a raczej sprawdzenie czy da się wypłacić bez prowizji powoduje naliczanie limitu miesięcznego. Czyli jak sprawdzam czy da się wypłacić 500 Kn bez prowizji (jakieś 305 zł) i wycofam operacje bo nalicza 28 Kn to ta operacja jest wliczana do limitu 800 zł wypłat bez prowizji 2%. Pieniądze zwrócone na konto a po przekroczeniu limitu prowizja już nie była zwrócona.
Na szczęście żona ma swoją karte.
brachol
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 23.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) brachol » 08.08.2021 08:04

To u mnie próby nie zaliczyło do limitu. W ogóle ich nie widzę w historii.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2021 08:46

Wczoraj płaciłem Revolutem w Castoramie, lekkie zdziwienie bo na terminalu wyskoczyło pytanie o walutę. Czy chce płacić w PLN czy w Frankach 8O . Na koncie oczywiście tylko PLN :wink:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.08.2021 08:55

dids76 napisał(a):Wczoraj płaciłem Revolutem w Castoramie, lekkie zdziwienie bo na terminalu wyskoczyło pytanie o walutę. Czy chce płacić w PLN czy w Frankach 8O . Na koncie oczywiście tylko PLN :wink:

Ja tam miałem kilka dni temu w PL w warsztacie samochodowym. To pewnie zależy od operatora terminala.
Betsy1977
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy1977 » 12.08.2021 10:32

mam pytanko, zainstalowałam aplikację Revolut, dostałam kartę i wszystko pięknie ładnie ale, pierwsze wpłaty poszły z karty innego banku a konkretnie Idea (czyli teraz PekoSA) wpłaty były bez żadnych prowizji. W drodze do Cro chciałam zasilić konto zapisaną kartą, po pierwsze od razu dorzucili prowizję za weryfikację karty a po drugie zostałam przekierowana do zrobienia autoryzacji wpłaty przez panel klinta banku i transakcja mimo poprawnej weryfikacji i tak nie doszła do skutku. Czy ktoś miał taką sytuację? i dlaczego teraz nalicza mi jakieś prowizje?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.08.2021 10:44

Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 12.08.2021 13:00

Betsy1977 napisał(a): a po drugie zostałam przekierowana do zrobienia autoryzacji wpłaty przez panel klinta banku i transakcja mimo poprawnej weryfikacji i tak nie doszła do skutku. Czy ktoś miał taką sytuację


Tak się dzieje, gdy dawno nie zasilałaś Revoluta. Miałem podobnie, pomogła weryfikacja nie przez aplikację tylko przez stronę banku.
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 12.08.2021 13:22

Cześć
Kojarzycie czy wirtualną kartą Revolut można wypłacać gotówkę z bankomatów (z tych które mają oznaczenie NFC) ?
Ktoś z Was sprawdzał taką opcję w Polsce lub za granicą ?
Czy na bramkach autostradowych w HR udawało Wam się bez problemu płacić wirtualną kartą w telefonie ?
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 12.08.2021 13:36

znajomy jak i ja ma kartę ZEN wielowalutową i płacił na bramkach telefonem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 99
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone