Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 16.08.2020 21:05

Nie wiem czy było ale RaiffeisenBANK ATM jest przyjazny dla revoluta.
Dzisiaj wypłaciłem bez dodatkowych kosztów.
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.08.2020 22:22

lucash napisał(a):A sprawdź czy masz w zabezpieczeniach w apce Revolut odblokowany pasek magnetyczny. Może to masz zablokowane i nie można wypłacać?

Bankomaty w większości krajów Europy już od dawna nie używają pasków magnetycznych. Czytniki w terminalach jeszcze czasami tak, ale nie bankomaty.
boruurob
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 17.08.2020 09:17

Jakie są limity w revolute?
Muszę przejść na chorwackie konto 740eur.
Chciałem zasilić revolute 3,5k PLN ale nie przechodzi

Ew. Jak lepiej typ zrobić? Może cinkciarz?
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.08.2020 09:18

Jak ci kasa na revoluta nie przechodzi to sprawdź limity na koncie z którego chcesz wysłać.
Większe kwoty na revoluta przelewalem.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2020 10:47

Wczoraj wybieralem z bankomatu Erste, kurs 0,59 z 1 km identycznie jak przy płatności.
zajcov
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 17.08.2020 20:31

marekkowalak napisał(a):
lucash napisał(a):A sprawdź czy masz w zabezpieczeniach w apce Revolut odblokowany pasek magnetyczny. Może to masz zablokowane i nie można wypłacać?

Bankomaty w większości krajów Europy już od dawna nie używają pasków magnetycznych. Czytniki w terminalach jeszcze czasami tak, ale nie bankomaty.

Po wyłączeniu zablokowania paska magnetycznego udało się wypłacić kuny w bankomacie Raiffaissen w Splicie, bez prowizji :) Widocznie większość chorwackich bankomatów z wyjątkiem Euronetu korzysta z przestarzałej technologii.
boruurob
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 18.08.2020 08:05

Wypłacałem 500kn z bankomatu Euronet. Była informacja o prowizji 19.55kn. Ale w aplikacji nigdzie nie widzę aby ta opłata była naliczona. To może być doliczone po kilku dniach? Wybierałem przedwczoraj.
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.08.2020 23:34

boruurob napisał(a):Wypłacałem 500kn z bankomatu Euronet. Była informacja o prowizji 19.55kn. Ale w aplikacji nigdzie nie widzę aby ta opłata była naliczona. To może być doliczone po kilku dniach? Wybierałem przedwczoraj.

Może być doliczone po jakimś czasie - tak jak piszesz
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.08.2020 00:31

Dzisiaj przetestowałem 3 bankomaty:
1. Planet Cash - za darmo revoluta nie obsłuży.
2. Erste banka - jest za free.
3. MoneyGet - też za free.
zajcov
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 21.08.2020 10:16

marekkowalak napisał(a):
zajcov napisał(a):Witam, jestem od 2 dni w Baska Voda, w każdym bankomacie oprócz Euronetu wywala kartę Revolut (komunikat że nie obsługiwana karta) i nie można wybrać gotówki. Próbowałem w HPB (bank pocztowy), Ernste Bank, żółtym ATM ( nie wiem co to za operator). Dodam że wszędzie płatności kartą przechodzą. W aplikacji mam ustawioną wypłatę z bankomatów. Czy są jakieś bankomaty z których można wybierać kartą Revolut gotówkę ? Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A w NPB, opłata surcharge 29kuna. Pozdrawiam

Ja pobierałem kartą Revoluta z bankomatu Erste przy sklepie Razvitak, przy targu owocowym (zaraz przy głównym skrzyżowaniu w BV) - na ścianie są 2 bankomaty, Erste to ten z lewej. Wszystkie wypłaty były bez problemów i bez prowizji.

Nie wiem już od czego to zależy, przed chwilą byłem przy wspomnianym bankomacie Erste przy sklepie Razvitak i odrzuciło kartę Revolut (pasek mam włączony). Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A bez prowizji. Z ciekawości podszedłem do bankomatu Zagrebacka Banka po drugiej stronie ulicy (Obala Sv Nikole 31) i udało się wypłacić kartą Revoluta bez prowizji (nie pytało nawet o przewalutowanie).
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.08.2020 23:58

zajcov napisał(a):

Nie wiem już od czego to zależy, przed chwilą byłem przy wspomnianym bankomacie Erste przy sklepie Razvitak i odrzuciło kartę Revolut (pasek mam włączony). Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A bez prowizji.

To ja już nic nie rozumiem!!!

W pierwszym tygodniu sierpnia wypłacałem w tym bankomacie 4 razy bez najmniejszych problemów....

Cuda jakieś! 8O 8O 8O
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.08.2020 07:19

W erste wypłaciłem w tym tygodniu 2x bez problemu i bez prowizji. Tyle że w Pagu. Dziwne.
panpawel77
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) panpawel77 » 22.08.2020 14:51

Mi chyba źle z oczu patrzyło bo w tym tygodniu w Erste w tymże Pagu wyskoczyła prowizja. 3 metry obok w ZB już bez. :) Pozdrav.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.08.2020 16:53

W tym roku dwa razy wybieralem revolutem z bankomatu ERSTE w Sumartinie, identyczny kurs jak przy płatności kartą w tym samym dniu. Prowizja pobierana jest przy wpłatach w weekend i przy przekroczeniu limitu 800zl w miesiącu :papa:
pawel.777
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 22.08.2020 16:59

No i super. Tylko, że po pierwsze - mówimy o wypłatach, a po drugie mylisz prowizję pobieraną przez operatora bankomatu z prowizją (marżą) Revoluta z tytułu weekendowego ryzyka kursowego i przekroczenia limitu wypłat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019