Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 16.08.2020 21:05

Nie wiem czy było ale RaiffeisenBANK ATM jest przyjazny dla revoluta.
Dzisiaj wypłaciłem bez dodatkowych kosztów.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.08.2020 22:22

lucash napisał(a):A sprawdź czy masz w zabezpieczeniach w apce Revolut odblokowany pasek magnetyczny. Może to masz zablokowane i nie można wypłacać?



Bankomaty w większości krajów Europy już od dawna nie używają pasków magnetycznych. Czytniki w terminalach jeszcze czasami tak, ale nie bankomaty.
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 17.08.2020 09:17

Jakie są limity w revolute?
Muszę przejść na chorwackie konto 740eur.
Chciałem zasilić revolute 3,5k PLN ale nie przechodzi

Ew. Jak lepiej typ zrobić? Może cinkciarz?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.08.2020 09:18

Jak ci kasa na revoluta nie przechodzi to sprawdź limity na koncie z którego chcesz wysłać.
Większe kwoty na revoluta przelewalem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2020 10:47

Wczoraj wybieralem z bankomatu Erste, kurs 0,59 z 1 km identycznie jak przy płatności.
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 17.08.2020 20:31

marekkowalak napisał(a):
lucash napisał(a):A sprawdź czy masz w zabezpieczeniach w apce Revolut odblokowany pasek magnetyczny. Może to masz zablokowane i nie można wypłacać?



Bankomaty w większości krajów Europy już od dawna nie używają pasków magnetycznych. Czytniki w terminalach jeszcze czasami tak, ale nie bankomaty.




Po wyłączeniu zablokowania paska magnetycznego udało się wypłacić kuny w bankomacie Raiffaissen w Splicie, bez prowizji :) Widocznie większość chorwackich bankomatów z wyjątkiem Euronetu korzysta z przestarzałej technologii.
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 18.08.2020 08:05

Wypłacałem 500kn z bankomatu Euronet. Była informacja o prowizji 19.55kn. Ale w aplikacji nigdzie nie widzę aby ta opłata była naliczona. To może być doliczone po kilku dniach? Wybierałem przedwczoraj.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.08.2020 23:34

boruurob napisał(a):Wypłacałem 500kn z bankomatu Euronet. Była informacja o prowizji 19.55kn. Ale w aplikacji nigdzie nie widzę aby ta opłata była naliczona. To może być doliczone po kilku dniach? Wybierałem przedwczoraj.



Może być doliczone po jakimś czasie - tak jak piszesz
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.08.2020 00:31

Dzisiaj przetestowałem 3 bankomaty:
1. Planet Cash - za darmo revoluta nie obsłuży.
2. Erste banka - jest za free.
3. MoneyGet - też za free.
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 21.08.2020 10:16

marekkowalak napisał(a):
zajcov napisał(a):Witam, jestem od 2 dni w Baska Voda, w każdym bankomacie oprócz Euronetu wywala kartę Revolut (komunikat że nie obsługiwana karta) i nie można wybrać gotówki. Próbowałem w HPB (bank pocztowy), Ernste Bank, żółtym ATM ( nie wiem co to za operator). Dodam że wszędzie płatności kartą przechodzą. W aplikacji mam ustawioną wypłatę z bankomatów. Czy są jakieś bankomaty z których można wybierać kartą Revolut gotówkę ? Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A w NPB, opłata surcharge 29kuna. Pozdrawiam



Ja pobierałem kartą Revoluta z bankomatu Erste przy sklepie Razvitak, przy targu owocowym (zaraz przy głównym skrzyżowaniu w BV) - na ścianie są 2 bankomaty, Erste to ten z lewej. Wszystkie wypłaty były bez problemów i bez prowizji.



Nie wiem już od czego to zależy, przed chwilą byłem przy wspomnianym bankomacie Erste przy sklepie Razvitak i odrzuciło kartę Revolut (pasek mam włączony). Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A bez prowizji. Z ciekawości podszedłem do bankomatu Zagrebacka Banka po drugiej stronie ulicy (Obala Sv Nikole 31) i udało się wypłacić kartą Revoluta bez prowizji (nie pytało nawet o przewalutowanie).
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.08.2020 23:58

zajcov napisał(a):

Nie wiem już od czego to zależy, przed chwilą byłem przy wspomnianym bankomacie Erste przy sklepie Razvitak i odrzuciło kartę Revolut (pasek mam włączony). Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A bez prowizji.



To ja już nic nie rozumiem!!!

W pierwszym tygodniu sierpnia wypłacałem w tym bankomacie 4 razy bez najmniejszych problemów....

Cuda jakieś! 8O 8O 8O
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.08.2020 07:19

W erste wypłaciłem w tym tygodniu 2x bez problemu i bez prowizji. Tyle że w Pagu. Dziwne.
panpawel77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) panpawel77 » 22.08.2020 14:51

Mi chyba źle z oczu patrzyło bo w tym tygodniu w Erste w tymże Pagu wyskoczyła prowizja. 3 metry obok w ZB już bez. :) Pozdrav.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.08.2020 16:53

W tym roku dwa razy wybieralem revolutem z bankomatu ERSTE w Sumartinie, identyczny kurs jak przy płatności kartą w tym samym dniu. Prowizja pobierana jest przy wpłatach w weekend i przy przekroczeniu limitu 800zl w miesiącu :papa:
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 22.08.2020 16:59

No i super. Tylko, że po pierwsze - mówimy o wypłatach, a po drugie mylisz prowizję pobieraną przez operatora bankomatu z prowizją (marżą) Revoluta z tytułu weekendowego ryzyka kursowego i przekroczenia limitu wypłat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone