Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 27.07.2020 19:12

wikol napisał(a):Nie każdy chce podpinać swoją kartę debetową czy kredytową do konta Revolut.


Jeśli obawiasz się i nie chcesz podpinać swojej karty płatniczej do revoluta to lepiej dać sobie spokój z revolutem. Przelewy z i na revoluta to udręka, nieraz ida dzień a nieraz 3 dni.
Te kilka groszy oszczędności na euro czy kunie nie warte jest stresu i nerwów związanych z obawami że ktoś nas okradnie, sprzeda nasze dane osobowe itp. Jak masz nie spać po nocach myśląc o tym, że jacyś mityczni Rosjanie w Londynie właśnie czyszczą ci konto to lepiej dać sobie spokój z rev.
I pisze to całkowicie poważnie, bez sarkazmu.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.07.2020 20:21

Na forach zagranicznych prawie w ogóle nie ma postów dotyczących obaw. U nas dziwnym trafem większość się boi. Nie siejcie paniki. Jak was będą chcieli okraść to na bank nie zrobią tego przez Revoluta
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.07.2020 21:23

pawel.777 napisał(a):Podpięcie karty i tak powoduje konieczność podania podczas transakcji CVV oraz potwierdzenia płatności w aplikacji banku lub kodu z sms.

Za każdym razem?
Jaki w tym sens?
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 27.07.2020 22:01

Taki sam jak przy wpisywaniu PIN przy płaceniu (oczywiście powyżej limitu). Dzięki temu przejęcie dostępu do aplikacji Revolut nie zagraża środkom na karcie.
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 28.07.2020 07:47

pawel.777 napisał(a):Podpięcie karty i tak powoduje konieczność podania podczas transakcji CVV oraz potwierdzenia płatności w aplikacji banku lub kodu z sms.

Przy każdej transakcji doładowania R z karty musisz dodatkowo potwierdzać transakcje?? Ja tylko przy pierwszej transakcji dostałem SMS. Wszystkie pozostałe idą od razu, zero CVV czy też SMS.

Może to zależy od karty jaką podpiąłeś do R??
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 28.07.2020 09:13

Zarówno MC IdeaBank jak i VISA Mbank. Może wynika to z ustawienia zabezpieczeń w aplikacji, albo faktycznie nie podpiąłem karty tylko system zapamiętał podstawowe dane karty i ponawia transakcję? Choć akurat mnie to cieszy.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 30.07.2020 10:08

Nie wiem co się dzieje ale dzisiaj odrzuca i blokuje wszystkie operacje z Revoluta. Na czasie twierdzą że problemy techniczne niby. Mam się bać i wypłacić albo próbować kasę w bankomacie?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.08.2020 17:50

Lista darmowych bankomatów w Chorwacji wg crolove.pl (mam nadzieję że można wklejać linki do innych stron):
Erste Bank
Istarska kreditna banka
OTP Banka
Planet Cash
Privredna banka Zagreb
Unicredit
Splistka Banka
Zagrebačka banka

Mam nadzieję że lista jest aktualna.
Jukar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 01.08.2020 17:59

To jest lista sprzed paru miesięcy
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.08.2020 18:06

Jukar napisał(a):To jest lista sprzed paru miesięcy

Wiem. Pytanie czy jest aktualna.


edit
artykuł z 23 lipca 2020 na finhack.pl
Lista darmowych bankomatów dla danych krajów:
Chorwacja – Planet Cash, Unicredit, Bankomat Erste Bank (czytelnik poinformował o jednej wypłacie z prowizją i jednej bez w dniach 25-27.07.2020), Splistka Banka, Zagrebačka banka (prawdopodobnie wprowadzona została prowizja), OTP, Istarska kreditna banka, Privredna banka Zagreb.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.08.2020 12:57

Dwa szybkie pytanka:
1. Gdzie w revolucie są ustawienia do zablokowania/odblokowania płatności zbliżeniowo, paskiem magnetycznym itp? Chyba źle szukam w apce bo nie mogę znaleźć.
2. Subkonta walutowe - 2x korzystałem z Chorwacji z revoluta ale nigdy nie tworzyłem subkont. Korzystacie z nich? Jakieś istotne korzyści? Jeśli dobrze doczytałem to mając subkonto w Kunach unikam prowizji 1% w weekendy za przewalutowanie. Zakładam że przy większym kapitale można zarobić na różnicach w kursie walut ale jest to zabawa długoterminowa a nie dla turysty używającego kartę 2 tygodnie w roku.
Robertttt
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 02.08.2020 13:28

empire13 napisał(a):Dwa szybkie pytanka:
1. Gdzie w revolucie są ustawienia do zablokowania/odblokowania płatności zbliżeniowo, paskiem magnetycznym itp? Chyba źle szukam w apce bo nie mogę znaleźć.
2. Subkonta walutowe - 2x korzystałem z Chorwacji z revoluta ale nigdy nie tworzyłem subkont. Korzystacie z nich? Jakieś istotne korzyści? Jeśli dobrze doczytałem to mając subkonto w Kunach unikam prowizji 1% w weekendy za przewalutowanie. Zakładam że przy większym kapitale można zarobić na różnicach w kursie walut ale jest to zabawa długoterminowa a nie dla turysty używającego kartę 2 tygodnie w roku.


1. Karty -> klikasz w kartę ->Kod PIN i zabezpieczenia.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.08.2020 14:32

Robertttt napisał(a):
1. Karty -> klikasz w kartę ->Kod PIN i zabezpieczenia.

Thx
tees
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 17.05.2010
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tees » 09.08.2020 19:38

Yanush napisał(a):Dodam, ze 800zł na miesiąc. Kto "wyżyje" za te piniondze w CRO?


Dość prostym sposobem jest wyrobienie karty starszemu dziecku, żonie etc. Wtedy kwota "do wypłaty" łatwo się dubluje.
Choć oczywiście w dobie płacenia kartami - imho nawet te 800PLN bodajże powinno spokojnie wystarczyć. A nawet jeśli się przekroczy tę kwotę - to naliczone zostanie 2% prowizji, co nie jest jakimś wielkim rozbojem jeśli popatrzeć na to jakie prowizje doliczają sobie za takie operacje banki.
sjux55
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.07.2020
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sjux55 » 10.08.2020 10:38

Yanush napisał(a):
sjux55 napisał(a):Obecnie z bankomatu można wybrać do kwoty 800 zł (po przeliczeniu) bez prowizji. Na tym pobycie korzystałem z 3 różnych bankomatów w Chorwacji.
Pozdr.

Dodam, ze 800zł na miesiąc. Kto "wyżyje" za te piniondze w CRO?


Dla mnie całkowicie wystarczające. Na tych wczasach wszędzie gdzie się dało płaciłem revolutem: wszystkie bramki autostrada, restauracje, markety. Gotówka została na jakiś stragan, bilety wstępu, lody na plaży.

Byłem zaskoczony - nie wiedziałem, że płatność kartą na bramkach może być tak błyskawiczna, sekunda? Chciałem wpychać kartę drugi raz bo nie zauważyłem, że już ją oddało :-)

W zasadzie nie używam subkont. Kurs przeliczenia z kun na złotówki jest bardzo dobry. Kiedy użyłbym subkonta? Jeśli widzę że euro lub kuna jest tania na wiosnę to mógłbym kupić wtedy żeby na wakacjach płacić tańszą walutą. Ale to juz spekulacja i dla tych którzy interesują się kursami itp..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 80
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone