Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

relacja z przygotowań do podróży.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 05.03.2007 21:49

wojan, niestety nie potrafiłbym w obecnym stanie rodziny pojechać w ciemno tak daleko. Dawniej nie było z tym problemu, 22 lata temu, w czasach studenckich pojechałem z $15 w kieszeni i parą kryształów w plecaku do Istanbulu posiadając jedynie namiary na AIESEC ( taka międzynarodowa organizacja studencka ). Niezapowiedziany, bez pewności gdzie spędzę noc, a akurat w tym czasie w Turcji był stan wyjątkowy, po ulicach Istanbulu chodziły takie fajne patrole wojska z giwerami w pełnej gotowości, więc już na miejscu stwierdziłem że na nocleg na ławce w parku raczej nie da się liczyć.
Skończyło się tak że nieznani ludzie okazali się pomocni, spałem 4 noce w akademiku uniwersytetu amerykańskiego nie płacąc ani lira, zwiedziłem miasto ile się dało, byłem na meczu Galatasaray - Widzew w Pucharze Europy, kryształy sprzedałem, pojechałem dalej do Izmiru na 3 tygodnie, a 15 $ wróciło nienaruszone do Polski 8)
Teraz jestem już panem w średnim wieku :lol: , nie chcę w trakcie pierwszego wyjazdu do HR fundować sobie i rodzinie nerwówki, jakkolwiek wielu czytających zaraz krzyknie : nie ma żadnego ryzyka. Wierzę, ale zrobię tak następnym razem, zaliczka już zapłacona.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.03.2007 13:23

W ramach przygotowań do wyjazdu można zorientować się w cenach produktów spożywczych np. w sieci sklepów Konzum. Jak ktoś nie zna nazwy produktu - może sobie kliknąć na fotkę i... już wie, o co chodzi :) Możemy nawet przeprowadzić sobie symulację zakupów z podliczeniem kosztów:

Sklep internetowy KONZUM

To jest na przykład mój ukochany serek - występuje w różnych wersjach: zwykły, z ziołami, z szynką, z chrzanem...

Serek

Gotowa sałatka - też w różnych wersjach: meksykańska, francuska, z tuńczykiem... Warto dodać, że w pokrywce umieszczona jest sprytna łyżeczka jednorazowa :)

Sałatka

W upalne dni z przyjemnością popijam wodę smakową Jana

Woda Jana

Ulubione parówki z Cekina. W ogóle lubię wszystko, co z kurczaka to z Cekina... Na przykład takie fileciki z piersi nadziane na patyczki i przyprawione - w sam raz na grilla... Są chyba 4 smaki...

Parówki

Filety na grilla

Na drugie śniadanie w upalny dzień wyśmienity jest jogurt z Dukata :)

Jogurt

A na deserze Fantasia Danone doczytać się można... , że kosztuje 1,70 zł :)

Fantasia

Z lenistwa sięgnąć można po pyszną zupkę z kluseczkami:) Nie 4 a 2 talerze z niej wychodzą ;)

Zupa Svatovska

Przegryzać lubię moim "odkryciem roku 2006" - paluszki z orzeszkami ziemnymi :) Czyli Štapići i kikiriki w jednym :) Drugim odkryciem (ale za to roku 2005) były paluszki sezamowe...

Paluszki - kikiriki

Paluszki z sezamem

Jak czekolada - to tylko chorwacka! Nie żadne "Milki", "Lindty" i "Nestle"! Więc Dorina z Kraša w różnym wydaniu :)

Z kokosem

Z herbatnikami

I oczywiście z orzechami laskowymi!

Piwa marki Karlovačko w Konzumie nie kupimy, a ja tylko z chorwackich piw to uznaję. Wiec pomijam temat.

Przechodzę do wina.

Plavac z "osiołkiem"

Tudzież

Pelješac z "osiołkiem"

Białe wina polecam z winiarni Kutjevo lub Đakovo:

Graševina

I nieco mocniejsze trunki...

Brandy

Pelinkovac

Kruškovac

Šljivovica

W ogóle najlepszy jest Badel - firma znana również w Polsce :P Przynajmniej ja z dzieciństwa pamiętam niektóre etykiety, a i niedawno widziałam niektóre trunki w sklepie.
Bardzo podoba mi sie motto zamieszczone na ich stronie internetowej: "Pij malo, pij dobro!" :)

No... wiecej sobie sami poszukajcie :P
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 06.03.2007 13:51

Plumek napisał(a):(....)
No... wiecej sobie sami poszukajcie :P

Plumku!
To "pismo obrazkowe" zapewne przyda się nie jednemu niezorientowanemu (jak ja czasem :oczko_usmiech: )

Ale dżemiku ze smokvy ... nie pokazałaś
Chyba wiem, dlaczego :wink: :lol: :lol: :lol:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.03.2007 14:14

a to ja napisał(a):
Plumek napisał(a):(....)
No... wiecej sobie sami poszukajcie :P

Plumku!
To "pismo obrazkowe" zapewne przyda się nie jednemu niezorientowanemu (jak ja czasem :oczko_usmiech: )

Ale dżemiku ze smokvy ... nie pokazałaś
Chyba wiem, dlaczego :wink: :lol: :lol: :lol:


:D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 07.03.2007 19:49

Plumek - wspaniały przewodnik po "gotowcach " kulinarnych. Jestem pełen uznania - dzięki.
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 07.03.2007 19:54

W Stupin Celine znalazłem tylko Studenaca - proszę bywalców żeby potwierdzili czy dobrze wnioskuję ze zdjęcia, że to pod względem wielkości raczej Żabka niż Biedronka?
Najbliższe Konzumy w Sibeniku albo Splicie, więc szansę na moje pieniądze dostaną pewnie tylko raz, przy okazji pobytu zwiedzającego dane miasto.
usycham_
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) usycham_ » 07.03.2007 20:23

Tak, tylko Studenac (lato 2006), najblizej jednak juz do Rogoznicy, i Studenac, i Konzum. Studenac w Stupin Celine w kwestii wielkosci to Zabka, w kwestii zaopatrzenia... calkien niezle :)
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 07.03.2007 20:31

Na stronie konzum.hr nie znalazłem sklepu w Rogoznicy :?:
Ale wierzę Tobie, że jest :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.03.2007 20:54

Jest też Konzum w Primosten do którego blisko z Celinki :wink:
usycham_
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) usycham_ » 07.03.2007 21:57

felder*eagles napisał(a):Na stronie konzum.hr nie znalazłem sklepu w Rogoznicy :?:
Ale wierzę Tobie, że jest :roll:


Jest, jest, jest

prosze

:D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.03.2007 01:06

Buber napisał(a):Plumek - wspaniały przewodnik po "gotowcach " kulinarnych. Jestem pełen uznania - dzięki.


Zrobiłam sobie wirtualne zakupy hehe ;)
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 09.04.2007 14:30

Minął miesiąc, pora zameldować co się działo.
Jednak stwierdziłem, że nie dam rady pojechać 1100 km jednym ciągiem, i to w nocy. Przykre, ale chyba trochę zardzewiałem, widzę to choćby po reakcjach mojego organizmu gdy w niedzielę oglądam do północy Zdesperowane panie domu, i potem wstaję o 5.15 do pracy.
Dystansowi około 750 km w dzień damy radę, więc poszukałem noclegów koło Zagrzebia. Pierwszym wyborem był Klet obitelji Buncić w Dugo Selo. Niestety, nie odpowiedzieli na żaden z 3 maili, więc bez żalu ich pożegnałem. W przeciwieństwie do Motelu Marina z Vrbovca, z którymi korespondowałem informacyjnie jeszcze w zeszłym roku, a teraz niezwłocznie potwierdzili rezerwację.
W związku z tym zmieniłem trasę dojazdową, zamiast przez przejście Macelj, skręcimy w Ptuj w stronę Varazdina.
Co do noclegu w drodze powrotnej, zapowiada się Oekotel albo koło Graz, albo pod Wiedniem, chociaż minusem jest że nie przyjmują rezerwacji internetem na noclegi jednonocne. Ich strata, jeśli znajdę w necie inne miejsce, nawet nas nie zobaczą.

Stan posiadania zwiększył się o niezbędne :
    nawigację GPS
    atlas Marco Polo Słowenia i Chorwacja
    przewodnik Chorwacja z Wyborczej ( stary, na mapie autostrada kończy się w Karlovacu, ale opisy zabytków raczej się nie starzeją


I na koniec mała prośba : jeśli ktoś z Was słyszał jakieś niekorzystne informacje o Motelu Marina, dajcie mi znać. Chodzi o to, czy jest to dobre miejsce na noclegi rodzinne, a nie np. miejsce spotkań okolicznych panów Soprano :hut: albo na godziny dla zakochanych parek :hearts:

Plumku, oferta Konzuma pomocna i bardzo ciekawa, zwłaszcza piwo w 2 litrowych butelkach PET 8O
robert_z
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_z » 10.04.2007 09:41

Na stronie oekotela chodzi im o rezerwację wykonywaną z dnia na dzień, jeśli rezerwujesz z np. tygodniowym wyprzedzeniem to nie ma problemu z rezerwacją poprzez maila - niezależnie od tego czy zostajesz na 1 noc czy na więcej. Sprawdzone :)
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 11.04.2007 18:14

Hm, w takim razie potrzebują konsultacji z języka polskiego....
Ja nie domyśliłbym się że chodzi o to.
THX Robert
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 27.04.2007 08:00

Witajcie !
Czy wszyscy gotowi już na "majówkę" ? Jeżeli tak, to życzę Wam szczęśliwej drogi i miłego pobytu w słonecznej i ciepłej Chorwacji :!:
Spotkamy się po długim weekendzie, a może gdzieś w CRO.
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
relacja z przygotowań do podróży. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone