Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.02.2022 19:49

medalik79 napisał(a):
dids76 napisał(a):
medalik79 napisał(a):W tym roku zamierzam przerobić wariant Częstochowa,Brno,Bratysława,Lenti,zawsze miałem problem na powrocie przez GOP

Jechałem tak dwa lata temu i jak dla mnie najlepszy wariant tej trasy. Jedyny minus to konieczność zakupu czeskiej winiety.

Czeską winietkę zamierzam sobie "odbić" zjeżdzając w Sveti Rok na Knin i Split,prawie to samo wyjdzie

Ja zjeżdżam na D1 już w Karlovacu i jadę przez Plitvice, Knin aż do Splitu 8)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 22.02.2022 09:42

piotrola napisał(a):Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Mamy w planie wyjazd na Istrię do Rovinj 20 sierpnia. Wyjeżdżamy z Poznania i chcemy zrobić krótki odpoczynek w Cieszynie. Czy w tamtejszych Orlenach kupimy winetki na przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię? I moje drugie zapytanie, czy wjeżdżając na autostradę w Chorwacji możemy płacić kunami czy również euro? Pozdrawiamy serdecznie wszystkich forumowiczów. Piotr Ola

Dodam jeszcze, że kupowanie winiet w polskich punktach sprzedaży zawsze oznacza płacenie więcej lub znacznie więcej, niż kwota nominalna.
Kup online lub na granicy-czeską w Czechach a austriacką i słoweńską-w Austrii.
W Chorwacji najwygodniej jest płacić kartą-krótsze kolejki o kas karcianych a dodatkowo bywało, że po opłaceniu w Euro Chorwat wydając resztę "mylił się" na niekorzyść kierowcy.
Są wątki o zakupie winiet-wystarczy przejrzeć kilka, kilkanaście ostatnich stron.
Podobnie wygląda sytuacja z ceną paliwa-na A1 przy granicy paliwo zawsze kosztowało więcej.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 23.02.2022 19:38

Na stacji za Bohuminem za Autostradzie po Czeskiej stronie są dwa automaty na parkingu. Cena nominalna. Tylko Czechy ale zawsze coś. Reszta łącznie z CZ internet.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 02.03.2022 23:27

https://edalnice.cz/wp-content/uploads/ ... z_2022.pdf

1 rok: 1 500 Kč

30 d. 440,- Kč

10 d. 310,- Kč

:papa:
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 24.03.2022 08:59

Witajcie,
Jako, że wakacje się zbliżają zacząłem myśleć o trasie. W tym roku startuję z Krakowa przez Budapeszt. Którą trasą się kierować przez Słowację? Kusi mnie trasa na Sahy bez winiety ale obawiam się stanu słowackich dróg. Dobrze znam trasę przez Bratysławę ale to robienie niezłego koła. Co polecicie?

Pozdrawiam
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3452
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 24.03.2022 09:02

Od lat jeżdzę do Cro, przez Budapeszt. Sahy są na trasie, bez winiety na Sk masz trochę kluczenia objazdem płatnej.
Opcja drogi na Bratysławę to dobry wybór, ale bez winiety się nie obejdzie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.03.2022 10:00

Jeżdżę do Grecji, więc zawsze przez Budapeszt i każdorazowo dokładam prawie 100 km i jeżdżę przez Bratysławę. Czasowo różnica +10 min przez Bratysławę, ale komfort jazdy dużooooo wyższy, a na długiej trasie jest to dla mnie ważniejsze niż te 14 eur na winietę.
Przejazd przez Węgry do Budapesztu też super nie jest...
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 24.03.2022 10:39

Dziękuję za odpowiedzi. Upewniłem się, że sprawdzony sposób przez Bratysławę będzie lepszy. Nie ma co się tłuc po słowackich wsiach 50km/h. Ajde :hut:
Użytkownik usunięty
Poznań - Metajna

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.04.2022 13:45

Cześć wszystkim,

planujemy wyjazd do chorwacji w tym sezonie, może ktoś ma opracowaną trasę z Poznania do Metajny ? Zastanawiam się nad trasą z Poznania-Berlin-Monachium - Austria- Słowenia- Chorwacja (Rijeka ) trasa dłuższa ale pewnie szybsza i wygodniejsza. Moze ktoś podzielić się swoją opinią i doświadczeniem ?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Poznań - Metajna

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 04.04.2022 14:08

p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Poznań - Metajna

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 04.04.2022 16:21

pjedraszyk napisał(a):Cześć wszystkim,

planujemy wyjazd do chorwacji w tym sezonie, może ktoś ma opracowaną trasę z Poznania do Metajny ? Zastanawiam się nad trasą z Poznania-Berlin-Monachium - Austria- Słowenia- Chorwacja (Rijeka ) trasa dłuższa ale pewnie szybsza i wygodniejsza. Moze ktoś podzielić się swoją opinią i doświadczeniem ?


Mam już na koncie kilka wyjazdów do CRO ze zbliżonego punktu startowego (Nowy Tomyśl), przećwiczona zarówno trasa przez Czechy jak i przez Niemcy.
Osobiście polecam drogę przez Niemcy - wprawdzie ok. 200 km dalej, ale cały czas autostradami, a poza tym wydaje mi się, że jest to widokowo ciekawsza trasa (może poza odcinkiem Świecko - Monachium).
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Poznań - Metajna

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 06.04.2022 13:48

pjedraszyk napisał(a):Cześć wszystkim,

planujemy wyjazd do chorwacji w tym sezonie, może ktoś ma opracowaną trasę z Poznania do Metajny ? Zastanawiam się nad trasą z Poznania-Berlin-Monachium - Austria- Słowenia- Chorwacja (Rijeka ) trasa dłuższa ale pewnie szybsza i wygodniejsza. Moze ktoś podzielić się swoją opinią i doświadczeniem ?

W każdym z wariantów można przejechać w dużej części autostradami. Jednak wybór takiej drogi nie daje gwarancji, że będzie szybciej. Kluczowy jak zawsze jest dzień wyjazdu jak i godzina. Od Poznania leci do granicy jedna z głównych dróg, więc zły wybór tego co napisałem wcześniej może spowodować, że jazda autostradą nie będzie taka przyjemna :papa:
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 08.04.2022 12:24

jadąc z Poznania przez Niemcy to 1.5 godziny więcej, na dodatek wszystko droższe po drodze - restauracje, paliwo itp.
A Poznań - Rijeka cały czas autostrady i "S" - ki wybierając trasę Poznań - Wrocław - Gliwice - Ostrawa - Brno - Wiedeń - Zagrzeb - Rijeka
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 11.04.2022 22:21

Trochę może głupie pytanie, ale jeśli chciałbym jechać przez Słowację omijając autostrady, to bez różnicy którędy wjadę z Polski? Np przejazd w Barwinku, co jeśli zapytają mnie o winiety? Po prostu mówię, że zaraz uciekam w boczne drogi? :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2022 22:26

wojak10 napisał(a):Trochę może głupie pytanie, ale jeśli chciałbym jechać przez Słowację omijając autostrady, to bez różnicy którędy wjadę z Polski? Np przejazd w Barwinku, co jeśli zapytają mnie o winiety? Po prostu mówię, że zaraz uciekam w boczne drogi? :mrgreen:

Barwinek nie jest przejściem autostradowym, nikt tam nie zapyta Cię o winiety.

https://www.google.com/maps/@49.4200436 ... 206,14.42z
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 317
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone