Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.02.2022 13:27

piotrola napisał(a):Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Mamy w planie wyjazd na Istrię do Rovinj 20 sierpnia. Wyjeżdżamy z Poznania i chcemy zrobić krótki odpoczynek w Cieszynie. Czy w tamtejszych Orlenach kupimy winetki na przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię? I moje drugie zapytanie, czy wjeżdżając na autostradę w Chorwacji możemy płacić kunami czy również euro? Pozdrawiamy serdecznie wszystkich forumowiczów. Piotr Ola


Przed granicą z Czechami, są min. 2 punkty, gdzie kupisz te winiety, ale z większym narzutem; pierwszy to na stacji paliw tutaj i dalej w punkcie za Castoramą tutaj.

Na autostradach w HR zapłacisz kunami i euro, ale zawsze wydają w kunach.
medalik79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) medalik79 » 19.02.2022 15:14

W tym roku zamierzam przerobić wariant Częstochowa,Brno,Bratysława,Lenti,zawsze miałem problem na powrocie przez GOP
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.02.2022 15:36

medalik79 napisał(a):W tym roku zamierzam przerobić wariant Częstochowa,Brno,Bratysława,Lenti,zawsze miałem problem na powrocie przez GOP


A jaki problem z tym GOPem jest?
medalik79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) medalik79 » 19.02.2022 15:47

Duże korki na DK1 Bielsko-Tychy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.02.2022 15:51

medalik79 napisał(a):Duże korki na DK1 Bielsko-Tychy


A to tak, rozumiem, jest to bardzo irytujące; rozlało się to też na okoliczne drogi; przez to nie ukrywam jestem ostatnio rzadziej w górach; do tego dochodzi remontowana S1 omijająca Zagłębie oraz remontowany węzeł Murckowska na wyjeździe z Katowic na Tychy.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 20.02.2022 00:58

Ludkowie niech ktoś podpowie, jak wygląda przejazd z Gmina Postojna do granicy w Rupa, chodzi o drogę nr. 6. Nocą można, płasko, czy raczej góry, wąsko i w dzień?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.02.2022 09:23

pancezary napisał(a):Ludkowie niech ktoś podpowie, jak wygląda przejazd z Gmina Postojna do granicy w Rupa, chodzi o drogę nr. 6. Nocą można, płasko, czy raczej góry, wąsko i w dzień?


Jechałem w zeszłym roku we wrześniu, jak dla mnie droga nie jest wymagającą, gdzieniegdzie są wąskie miejsca szczególnie w miejscowościach i trzeba uważać, ale tak to normalna krajówka, w dwóch miejscach obszar górski, ale bardziej jak nasze Beskidy.
Wąski przesmyk za Pivką - tunel.
GM kieruje w pewnym momencie na skrót, drogę 404 Pivka-Ilirska Bistrica, wtedy wybierasz, tam jest bardziej dziko, niewielkie, serpentyny, ale również przyjemnie.

Jechałem w dzień, ale pojechałbym też w nocy.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 20.02.2022 14:14

Wszystko jasne, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.02.2022 16:30

piotrola napisał(a):Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Mamy w planie wyjazd na Istrię do Rovinj 20 sierpnia. Wyjeżdżamy z Poznania i chcemy zrobić krótki odpoczynek w Cieszynie. Czy w tamtejszych Orlenach kupimy winetki na przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię? I moje drugie zapytanie, czy wjeżdżając na autostradę w Chorwacji możemy płacić kunami czy również euro? Pozdrawiamy serdecznie wszystkich forumowiczów. Piotr Ola


Na cieszyńskich Orlenach mają bandyckie ceny winiet!!! Już chyba w PZMot jest taniej!

Winiety najlepiej przez internet - szybko i wygodnie., A jeśli koniecznie nie chcecie online, to najlepiej kupować je na stacjach paliw w krajach, w których obowiązują - wtedy macie pewność, że zapłacicie cenę nominalną.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.02.2022 20:12

te kiero napisał(a):
piotrola napisał(a):Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Mamy w planie wyjazd na Istrię do Rovinj 20 sierpnia. Wyjeżdżamy z Poznania i chcemy zrobić krótki odpoczynek w Cieszynie. Czy w tamtejszych Orlenach kupimy winetki na przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię? I moje drugie zapytanie, czy wjeżdżając na autostradę w Chorwacji możemy płacić kunami czy również euro? Pozdrawiamy serdecznie wszystkich forumowiczów. Piotr Ola


Przed granicą z Czechami, są min. 2 punkty, gdzie kupisz te winiety, ale z większym narzutem; pierwszy to na stacji paliw tutaj i dalej w punkcie za Castoramą tutaj.

Na autostradach w HR zapłacisz kunami i euro, ale zawsze wydają w kunach.

Do punktów które wskazał te kiero dołożę jeszcze jeden: https://goo.gl/maps/xNff3CSW2XJWwr1s6 mniej więcej w tym miejscu (pomiędzy mostem a rondem) Czesi postawili automat w którym można zakupić winietę.
Polecam jednak zakup winiety przez Internet.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.02.2022 20:14

medalik79 napisał(a):W tym roku zamierzam przerobić wariant Częstochowa,Brno,Bratysława,Lenti,zawsze miałem problem na powrocie przez GOP

Jechałem tak dwa lata temu i jak dla mnie najlepszy wariant tej trasy. Jedyny minus to konieczność zakupu czeskiej winiety.
rimko
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimko » 20.02.2022 22:58

Nawigacja Google Maps. Byłem przekonany , że jak zaznaczyłem unikaj dróg płatnych to jestem bezpieczny. Analizowałem trasę i wiem , że przejechałem płatną 1,5km. Gdybym przeanalizował trasę wcześniej to pewnie opłaty by nie było. Kolega jechał trochę inaczej i dostał karę za inny odcinek drogi.. Na wezwaniu jest taki zapis: 45/2020 ITM o korzystaniu z autostrad, dróg. samochodowych i dróg głównych. Dosyć świeże rozporządzenie więc może coś pozmieniali.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.02.2022 23:01

rimko napisał(a):Nawigacja Google Maps. Byłem przekonany , że jak zaznaczyłem unikaj dróg płatnych to jestem bezpieczny.

Google maps idealne nie jest.
W sumie chyba nie ma idealnej nawigacji ;)
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.02.2022 23:58

rimko napisał(a):Nawigacja Google Maps. Byłem przekonany , że jak zaznaczyłem unikaj dróg płatnych to jestem bezpieczny. Analizowałem trasę i wiem , że przejechałem płatną 1,5km. Gdybym przeanalizował trasę wcześniej to pewnie opłaty by nie było. Kolega jechał trochę inaczej i dostał karę za inny odcinek drogi.. Na wezwaniu jest taki zapis: 45/2020 ITM o korzystaniu z autostrad, dróg. samochodowych i dróg głównych. Dosyć świeże rozporządzenie więc może coś pozmieniali.

z ciekawości - o którym 1,5 km piszesz? Google nadal wskazuje M15 jako drogę bezpłatną, mimo, że we wspomnianym przez Ciebie dokumencie jest ona wskazana jako płatna aż do granicy ze Słowacją - żeby na Węgrzech ominąć drogi płatne, trzeba jechać starą drogą przez przejście graniczne w Rajce. Ale odcinek, jaki proponuje Google wbrew stabowi faktycznemu, jst dłuższy niż wspomniane przez Ciebie 1,5km, stąd moje pytanie.
medalik79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) medalik79 » 21.02.2022 19:47

dids76 napisał(a):
medalik79 napisał(a):W tym roku zamierzam przerobić wariant Częstochowa,Brno,Bratysława,Lenti,zawsze miałem problem na powrocie przez GOP

Jechałem tak dwa lata temu i jak dla mnie najlepszy wariant tej trasy. Jedyny minus to konieczność zakupu czeskiej winiety.

Czeską winietkę zamierzam sobie "odbić" zjeżdzając w Sveti Rok na Knin i Split,prawie to samo wyjdzie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 316
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone