Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.07.2020 11:18

[quote="Przemasss"]Jeszcze jedno pytanie odnośnie tej trasy. Czy ktoś się orientuje jak ona wygląda? Google pokazuje mnóstwo robót drogowych od Pragi do Brna. Możesz sobie sprawdzić tutaj: http://www.dopravniinfo.cz/
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 08.07.2020 11:50

Dzięki za pomoc. Widziałem wcześniej tę stronę, jednakże miałem na myśli rzeczywiste odczucia co do trasy, bo przecież mogę jechać przez Polskę i objechać góry bez autostrad do praktycznie Olomuc. Choć i tak wątpię, aby to była szybsza trasa.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2020 12:18

w praktyce to wygląda to tak ,że pasy masz zwężone do 2,1m (zamiast 2 jest jeden lub zamiast 3 są 2) ograniczenie do 80km/h lub do 60 , przelatujesz tak ok 2-3km .....rozpędzasz się i zapominasz :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2020 12:35

Przemasss napisał(a):Jeszcze jedno pytanie odnośnie tej trasy. Czy ktoś się orientuje jak ona wygląda? Google pokazuje mnóstwo robót drogowych od Pragi do Brna.


D1 między Pragą a Brnem nadal w remoncie na 7 różnych odcinkach na całej długości. Kierowcy skarżą się na tworzące się korki a najgorzej ma być od kwietnia do końca sierpnia. Także faktycznie lepiej sprawdzać Dopravni Info w miarę na bieżąco.

document-page-0015.jpg

d1.JPG
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 10.07.2020 11:13

borut napisał(a):Drodzy
Jak przejechać odcinek z Bratysławy do Redics, aby na Węgrzech było bezpłatnie ?
Czy na Węgrzech warto tankować czy jeszcze na Słowacji na autostradzie, a może Chorwacja ?
Pozdrawiam

Wielokrotnie jechałem do Chrowacji trasą: SL-HU-HR (choć zwykle przez Koszyce, Miszkolc, Budapeszt, Letenye - więc to generalnie inna trasa i tam jest to oczywiste - bo mamy 440 km autostrady + 60 km zwykłej drogi, natomiast w Twoim wariancie jest ok 145 km autostrady + 90 km zwykłej) ale powiem, że lepiej kupić winietę (30 dni ok 108 pln) niż jechać zwykłymi drogami - gdzie jest wiele spowolnień w małych miejscowościach po drodze.
Paliwa najtańsze są w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech trochę droższe, a najdroższe na Chorwacji - taki urok - zerknij na link:
https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki ... -europa/on
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.07.2020 12:21

Właśnie w tvn24 mówili, że przejazd przez Słowenię dla Polaków nie jest możliwy. Oczywiście jest to bzdura, w nocy wróciłem i tranzyt normalnie możliwy jest.
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 11.07.2020 12:41

Robi się coraz bardziej ciekawie...
SzpakiDG
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzpakiDG » 11.07.2020 15:56

Ok, to dla tych, co się zastanawiają relacja na świeżo:
Wyjechaliśmy dziś (11.07) o 0:30 z Dąbrowy Górniczej do Makarskiej, trasa przez Słowację, Węgry i rożek Słowenii.
Droga do Zwardonia w miarę luźna, przejazd do Czadcy płynny, choć ruch w miarę duży. Tylko uwaga na dziury przed miastem na drodze 11. Do Żyliny podobnie mocne natężenie ruchu, ale po wjeździe na autostradę D3 i dalej już bajka. Do samej Bratysławy. Tam przejazd przed wschodem słońca bezproblemowy - pomimo remontów.
Dalej na Węgrzech autostrada na Gyor zatłoczona, ale w kierunku Serbia i Rumunia. Dalej M85 i M86 na Szombathely pusta.
Na granicy Redics - Dolga Vas celnik machnął ręką, jedziemy dalej. Granica Mursko Srediste 7 aut przed nami - 12 minut. Dalej do autostrady A4 na Sv. Kriz. Przed węzłem tankowanie diesla na Petrol za 8,60 HRK.
Na autostradzie ruch średni, nawet bramki na Lucko jak na sobotę to tylko krótki postój. My dzięki ETC każde bramki robiliśmy od strzała. Od Lucko pod Karlovac lekkie zatwardzenie jak zazwyczaj w sobotę, dalej im bardziej na południe tym luźniej. Jadąc poniżej Sibenika zastanawiasz się czy to faktycznie lipiec.
Makarska osiągnięta o 13:40 z dwoma 15 - 20 minutowymi przerwami.
Prędkości wszędzie dopuszczalne wg GPS, jedynie na M86 o 10kmh więcej i autostrada od Zadaru 140-150kmh.
Ogólnie: bezproblemowo, mniejszy ruch, dojazd jak na sobotę rewelacyjny.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 11.07.2020 16:06

Miałeś jakiś powód, by tankować w Cro, a nie w Słowenii, gdzie cena po 1 euro?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.07.2020 17:06

grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 12.07.2020 12:31

Witam , w obecnej sytuacji( korki , remonty ,płynność) która droge lepiej wybrac ?wyjazd z Krakowa w srode wieczorem .

Chyżne -Żylina-Bratyslawa i jak ewentualnie dalej aby nie wjezdzac na Slovenie?
czy lepiej wybrac
Chyżne -Zwolen -Sahy-Budapeszt -wzdłuz Balatonu-Nagykanisza - letenye /Gorican
z góry dziękuje za odpowiedz .
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 12.07.2020 12:39

Ja jadę z piątku na sobotę z Nowego Targu przez Chyżne - Bratysława - M86 na Szombathely - przed granicą słoweńską odbijam na Lenti i później na stare przejście Letenye. Jeżdżę już któryś raz tak i mi odpowiada. Wcześniej jeździłem i przez Miszkolc i przez Sahy.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 12.07.2020 14:30

grzechul3 napisał(a):Witam , w obecnej sytuacji( korki , remonty ,płynność) która droge lepiej wybrac ?wyjazd z Krakowa w srode wieczorem .

Chyżne -Żylina-Bratyslawa i jak ewentualnie dalej aby nie wjezdzac na Slovenie?
czy lepiej wybrac
Chyżne -Zwolen -Sahy-Budapeszt -wzdłuz Balatonu-Nagykanisza - letenye /Gorican
z góry dziękuje za odpowiedz .

Zdecydowanie druga opcja, ja wyjechalem o 21 z Krakowa, w nocy pusto aż do granicy Węgiersko - Chorwackiej. Budapeszt o 2.30 przez most Elżbiety i postój na wzgórzu pod Cytadelą. Niestety Budapeszt o tej godzinie wygaszony i tylko światła wzdłuż Dunaju się świeciły. Potem już z górki bo cały czas autostrada....
SzpakiDG
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzpakiDG » 12.07.2020 19:40

niuniek napisał(a):Miałeś jakiś powód, by tankować w Cro, a nie w Słowenii, gdzie cena po 1 euro?


A widzisz - nie! Po prostu kompletnie o tym zapomniałem...
Mieliśmy pierwotnie jechać do Letenye i planowaliśmy gdzieś tam zatankować, ale szybka zmiana trasy i temat uciekł z głowy.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 12.07.2020 20:37

Spoko, tak tylko pytałem, bo jednak różnica pewna jest.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 274
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone