Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2020 21:26

Lechoo napisał(a):Właśnie w tvn24 mówili, że przejazd przez Słowenię dla Polaków nie jest możliwy. Oczywiście jest to bzdura, w nocy wróciłem i tranzyt normalnie możliwy jest.


Przez nawigację dzisiaj przemknąłem przez wąski kawałek Słowenii. Pani na granicy zapytała, dokąd jadę i po rzuceniu okiem w papiery vs ilość osób w aucie kazała jechać dalej.
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Trasa Koszyce Miszkolc - ominięcie budowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 13.07.2020 11:42

Witajcie.
Zbliża się wyjazd do Dalmacji. Więc coraz bardziej zastanawiam się jak przejechać odcinek do Miszkolca z podkarpackiego. Tradycyjna trasa drogą nr 3 z Koszyc do Miszkolca na ten rok odpada ze względu na budowę i to że będę jechał tamtędy raczej po zmroku. Opcja nr 1 to oczywiście trasa przez Stropkov, Tebisov ale przyznam że wolę jechać lokalnymi drogami na Węgrzech niż Słowacji ze względu między innymi na upierdliwość przyjaciół w mundurach. Zastanawiam się nad wariantem, do którego link jest poniżej, ale ze względu na jazdę późną porą nurtuje mnie stan tej drogi. Na google street view wygląda nieźle a w Szerencs km łączymy się z opcją 1 tj przez Stropkow. Może za dnia ktoś skorzysta i da znać. Co myślicie o takim wariancie?
https://www.google.pl/maps/dir/48.52898 ... ef!1m0!3e0
Ostatnio edytowano 13.07.2020 11:49 przez rekuc, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Trasa Koszyce Miszkolc - ominięcie budowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2020 11:49

To chyba nie ma potrzeby ,ąż tak omijac. Nie wiem ile się zmieniło od zeszłego roku ale byłko kilka objazdów i bez problemu szło jechać.
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa Koszyce Miszkolc - ominięcie budowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 13.07.2020 11:53

Kilka osób w wątku trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-dyskusja-t32901-1230.html#p2155584 pisało że jest tragicznie. Ja w ubiegłym też jechałem tamtędy ale budowa była jeszcze na odcinkach z boku drogi, a teraz już jest na odcinkach idących śladem starej drogi.
Luki82
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki82 » 13.07.2020 18:21

Witam wszystkich! Wyjeżdżam w środę do Drvenik w Chorwacji i mam pytanie jakie miejscowości wybrać żeby minąć autostradę Slowenską i nie kupować winiety będę jechał przez Szombathely?.Droge powrotną myślę jechać przez Letenye, Szeker.. i Kisbah. Będę sprawdzal natężenie ruchu na google i zastanawiam się w której miejscowości jest zjazd na stare mało uczęszczane przejście graniczne. Z góry przepraszam za powtarzalne pytania ale pojadą tam pierwszy raz. Pozdrawiam
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.07.2020 19:02

Luki82 napisał(a):?.Droge powrotną myślę jechać przez Letenye, Szeker.. i Kisbah. Będę sprawdzal natężenie ruchu na google i zastanawiam się w której miejscowości jest zjazd na stare mało uczęszczane przejście graniczne.

Na chwilę obecną, wygląda to tak:
https://www.google.pl/maps/dir/46.40959 ... !3e0?hl=pl
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.07.2020 19:12

Luki82 napisał(a):Witam wszystkich! Wyjeżdżam w środę do Drvenik w Chorwacji i mam pytanie jakie miejscowości wybrać żeby minąć autostradę Slowenską i nie kupować winiety będę jechał przez Szombathely?.Droge powrotną myślę jechać przez Letenye, Szeker.. i Kisbah. Będę sprawdzal natężenie ruchu na google i zastanawiam się w której miejscowości jest zjazd na stare mało uczęszczane przejście graniczne. Z góry przepraszam za powtarzalne pytania ale pojadą tam pierwszy raz. Pozdrawiam



Najlepiej od Szombathelly prosto na południe drogą nr 86 aż do miejscowości Zalabaksa, za tą wioską w lewo na Lenti i potem do autostrady M70 w Tornyiszentmiklos i zjazd na Letenye - i w ogóle nie wjeżdżasz do Słowenii.

Zjazd na stare przejście nie jest w żadnej miejscowości, to jest ostatni zjazd przed granicą węgierską, oznakowany jako zjazd dla ciężarówek. Mijasz zjazd nr 1 (Goričan) i pół kilometra dalej widzisz takie znaki:

https://goo.gl/maps/YB5NfCWEuqBpiXdz6

To jest właśnie zjazd na stare przejście.

Kisbah?? Chyba Kisber, czyli trasą 81 z Szekesfehervar na Gyor. Całkiem przyjemny skrót, polecam. :papa:
Ostatnio edytowano 13.07.2020 19:15 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.07.2020 19:13

elka21 napisał(a):
Luki82 napisał(a):?.Droge powrotną myślę jechać przez Letenye, Szeker.. i Kisbah. Będę sprawdzal natężenie ruchu na google i zastanawiam się w której miejscowości jest zjazd na stare mało uczęszczane przejście graniczne.

Na chwilę obecną, wygląda to tak:
https://www.google.pl/maps/dir/46.40959 ... !3e0?hl=pl


Już dawno nieaktualne od wczoraj :mrgreen: :mrgreen:

A poważnie - od jakichś 2 tygodni jeździ się już normalnie, po staremu. Remont skończony, tylko GM nie nadążyło z aktualizacją.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.07.2020 19:18

marekkowalak napisał(a):Już dawno nieaktualne od wczoraj :mrgreen: :mrgreen: A poważnie - od jakichś 2 tygodni jeździ się już normalnie, po staremu.

A to nie wiedziałam :oops:
Przepraszam, za wprowadzenie w błąd.
Luki82
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki82 » 13.07.2020 19:37

Dziękuje za wszelkie info odnośnie trasy napewno skorzystam pozdrawiam :papa: :hut:
homiciatko
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) homiciatko » 13.07.2020 20:18

Dżejan napisał(a):
grzechul3 napisał(a):Witam , w obecnej sytuacji( korki , remonty ,płynność) która droge lepiej wybrac ?wyjazd z Krakowa w srode wieczorem .

Chyżne -Żylina-Bratyslawa i jak ewentualnie dalej aby nie wjezdzac na Slovenie?
czy lepiej wybrac
Chyżne -Zwolen -Sahy-Budapeszt -wzdłuz Balatonu-Nagykanisza - letenye /Gorican
z góry dziękuje za odpowiedz .

Zdecydowanie druga opcja, ja wyjechalem o 21 z Krakowa, w nocy pusto aż do granicy Węgiersko - Chorwackiej. Budapeszt o 2.30 przez most Elżbiety i postój na wzgórzu pod Cytadelą. Niestety Budapeszt o tej godzinie wygaszony i tylko światła wzdłuż Dunaju się świeciły. Potem już z górki bo cały czas autostrada....



Pytanie o trasę którą wybrałeś, czy nie stresowałeś się zwierzyną podczas nocnej przeprawy przez Słowację? I czy ta trasa przez Słowację jest bardzo kręta?
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.07.2020 13:21

Zwierzyną się nie stresowałem choć żona podobno widziała w dwóch miejscach na skraju lasu jakieś sarenki, ja nawet nie zauważyłem. Ale tam się jedzie raczej wolno.
Droga nie jest kręta ale na początku jest trochę wiosek z ograniczeniem do 50 km/h. Dla mnie wakacje zaczynają się od momentu minięcia Zwolenia :)
Luki82
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki82 » 15.07.2020 12:08

Witam będę przejeżdżał od Zwardonia przez Słowację jutro i czy ktoś wie czy jest nadal remont w Cadcy i korek? czy lepiej objechać przez Oscadnice i wtedy trzeba jechać przez Skalite zamiast D 3 ekspresówką ? Rok temu jadąc tam goggle pokazywało 8 minut korka a w rzeczywistości przed 6 rano stałem prawie 30 minut. Pozdrawiam :D
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 15.07.2020 13:14

Będę tam jutro o 14 jeśli się finalnie zdecyduję. Obiektywnie zanim dojadę do Żyliny byłbym, przez Ostrawę, już w Brnie...
Moturek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moturek » 16.07.2020 09:27

Wyjazd z Krakowa. Czy nie lepiej jechać przez Czechy, Austria i Słowenia? Jak to czasowo wygląda pomijając koszty
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 275
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone