Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 01.07.2020 23:06

W tym roku planujemy dwa noclegi w Budapeszcie. Ktoś wie czy są jakieś obostrzenia związane z Covid 19? Wyjazd 24/25.07 później do Baska voda
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 02.07.2020 10:37

dids76 napisał(a):
giba0909 napisał(a):Czy przecinając sam rożek Słowenii z Lento na Węgrzech na przejście Mursko Srediscie muszę mieć winietę na Słowenię?

Nie,jeśli pojedziesz tak: https://goo.gl/maps/1VWkv4yFy1Cn9pxD6

A co sądzicie o takiej wersji tej trasy: https://goo.gl/maps/566PSYWveZW1qqNT7
Omijam Słowenię, trasa trochę dłuższa (10km) ale minimalnie szybsza (ok 7min) - z większym udziałem dróg szybkiego ruchu / autostrad, poza tym mniej granic po drodze.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2020 11:09

markid napisał(a):
dids76 napisał(a):
giba0909 napisał(a):Czy przecinając sam rożek Słowenii z Lento na Węgrzech na przejście Mursko Srediscie muszę mieć winietę na Słowenię?

Nie,jeśli pojedziesz tak: https://goo.gl/maps/1VWkv4yFy1Cn9pxD6

A co sądzicie o takiej wersji tej trasy: https://goo.gl/maps/566PSYWveZW1qqNT7
Omijam Słowenię, trasa trochę dłuższa (10km) ale minimalnie szybsza (ok 7min) - z większym udziałem dróg szybkiego ruchu / autostrad, poza tym mniej granic po drodze.

Pewnie że można, tylko sprawdź sobie wcześniej jak wygląda ruch na przejściu autostradowym bo ostatnio główne przejścia do Cro się korkują. Możesz wtedy pojechać starym przejściem https://goo.gl/maps/ThGvZ1mA7Eh4M6pH6
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 02.07.2020 11:13

Ale o tej trasie tutaj już dużo napisano. Na marginesie w Letenye są dwa przejścia, zazwyczaj "stare" jest mniej oblężone. To jest alternatywa do drogi Redics - Mursko Sredisce. Gdy będą korki na autostradowym, wybierasz wcześniej podaną trasę.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 02.07.2020 11:42

Przy planowaniu trasy polecam spróbować stronę http://www.mapy.cz Ma bardzo fają funkcję, której od lat brakuje mi w Googlach, natomiast jest bardzo przydatna, gdy chce się ominąć autostrady w konkretnym kraju (np. Słowenia). Po ustaleniu trasy można rozwinąć listę krajów, przez które się przejeżdża i zaznaczyć, w których krajach chce się unikać opłat. Dokładność obliczeń zbliżona go GoogleMaps, przy identycznej trasie wyszło mi kilka min różnicy.

Mapy.cz.jpg
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 02.07.2020 12:40

dids76 napisał(a):Pewnie że można, tylko sprawdź sobie wcześniej jak wygląda ruch na przejściu autostradowym bo ostatnio główne przejścia do Cro się korkują. Możesz wtedy pojechać starym przejściem https://goo.gl/maps/ThGvZ1mA7Eh4M6pH6

Dzięki wszystkim za porady. Ruszamy za ok mc więc się przyda - mam nadzieję.
SzpakiDG
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzpakiDG » 05.07.2020 12:20

Czy ktoś z Was może podzielić się informacjami o czasie oczekiwania w tę sobotę w godz. 9 -14 na przejściach SLO - HR Gornji Maceli oraz H -HR Letenye?
BorderWatcher mówiło, że jest wszędzie płynnie, ale Google Maps na SLO - HR pokazywało nawet 3km korka...
Więc jak to jest faktycznie?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.07.2020 12:45

Korki na granicach to jest twór poza kontrolą i wymykające się wszelkim statystykom zdarzenie.
Przeglądałem kiedyś obraz z kamerki z przejścia Macejl z tygodnia.
Nie ma absolutnie ŻADNEGO wzoru wg. którego można przewidzieć kiedy tam będzie korek jeżeli chodzi o wysoki sezon.
BOG
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOG » 05.07.2020 13:56

Witam. Ktoś jechał w ostatnich dniach do Chorwacji. Planuje wyjazd w piątek ok. 3.00-4.00 z Krakowa i nie wydm którą trasę wybrać. Gdzie jest większa płynność przejazdu.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 05.07.2020 14:27

Ja jechałem w nocy przez Sahy i Budapeszt. Czułem się jakbym sam jechał na południe. Jedyny koreczek na przejściu autostradowym Goričan 25min choć samochodów było mało ale procedury długie. Żałowałem że nie zjechałem na stare przejście ale BorderWatcher zrobił mnie w konia.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 05.07.2020 15:01

SzpakiDG napisał(a):Czy ktoś z Was może podzielić się informacjami o czasie oczekiwania w tę sobotę w godz. 9 -14 na przejściach SLO - HR Gornji Maceli oraz H -HR Letenye?
BorderWatcher mówiło, że jest wszędzie płynnie, ale Google Maps na SLO - HR pokazywało nawet 3km korka...
Więc jak to jest faktycznie?

Nakładanie tego co było w sobotę na granicy na swój wyjazd nic Ci nie da, a tylko może namieszać. Jedź przez Letenye, bo masz tam dwa przejścia obok siebie ( na M7 i na drodze nr.7). Z doświadczenia podpowiem, że to na drodze nr.7 bywa zwyczajnie puste.Jest to przejście dla pojazdów ciężarowych z dopuszczeniem ruchu osobówek w okresie wakacyjnym. :papa:
SzpakiDG
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzpakiDG » 05.07.2020 19:32

Dzięki, i chyba tak zrobię.
Przez Węgry jechałem raz w 2016., tak to zawsze CZ-A-SLO, i już mi się to przejadło... A i Węgry myślę przejechać niepłatnymi.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.07.2020 19:41

Ludzie, musicie wiedzieć że dojazd do Chorwacji to niestety loteria, ja byłem chyba 6 czy 7 razy w sezonie i 4 czy 5 poza. I oczywiście można zakładać że w połowie lipca w weekend będzie tłoczno, ale Chorwacja ma nie tylko Granicę, ma jeszcze bramki, ma jeszcze wiatr, i pewnie jeszcze coś. Raz miałem sytuację że w lipcową sobotę szliśmy na "rekord" wszędzie pusto, na granicach praktycznie bez ludzi, i jak to w trasie do Chorwacji gdy nawigacja (offline) pokazywała około godziny do celu okazało się że wieje i .... jechaliśmy jeszcze 12 godzin. Do tego ten rok jest szczególny, bo dużo ludzi zrezygnowało np ja miałem jechać ale przełożyłem o kilka dni bo nie bardzo chciało mi się jechać przez Niemcy, część pewnie znaczna odwołała, obecnie na zdjęciach pokazujecie że plaże puste, więc może być tak że teraz nawet w wekendy dojazd będzie szybki i sprawny, a może się okazać że ludzie zobaczą że jest ok że ludzi mało itp i pojedzie więcej niż zawsze:) w tym roku myślę że w kwestii korków będzie można sobie w domu po wypiciu kawy .... :)
SzpakiDG
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzpakiDG » 05.07.2020 20:13

Zgadza się, różne rzeczy mogą wystąpić. W tym roku coś nas podkusiło zarezerwować apartament (dla spokojności), co wymusza jazdę na zmianę turnusów na sobotę.
Ogólnie to nasz już któryś raz do Cro, ale zazwyczaj były to jazdy na początek i koniec sezonu, w dodatku często w dni powszednie i w ciemno. Raczej bez większych problemów na drodze, a przejazd przez niewielkie korki na bramkach usprawniało nam ENC.
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 06.07.2020 10:25

Wszystko już zaplanowane, zostały ostatnie szlify. Wyjazd za tydzień w poniedziałek. Mam pytanie do podróżujących z północno-zachodniej Polski. Jedziemy do Blato, nocleg po drodze za Wiedniem. Chcę jechać przez S3 w Polsce jak na zdjęciu w załączniku. Do wyboru jest jeszcze trasa przez Poznań ale nie za bardzo ją lubię, więc raczej odpada. W takim razie pytanie raczej do tych częściej podrozujacych, czy ta trasa przez Niemcy nie będzie lepsza?
Załączniki:
Screenshot_2020-07-06-10-20-42-482_com.google.android.apps.maps.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 272
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone