Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2020 17:43

Tranzyt dozwony.
Czytaj wątek ogłoszeniowy.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 27.06.2020 17:47

Habanero napisał(a):
Dżejan napisał(a):@Habanero, gdzie w tym roku jedziesz? Letenye jest spoko, w razie korka na autostradzie możesz starym przejściem jechać
kolega w innym temacie polecił fajną aplikację BorderWatcher, można śledzić ruch na granicach


Będziemy tam gdzie rok temu , czyli Vrboska.
Pytam o Mursko Središće, bo tam chyba najluźniej .
Tylko nie wiem, czy tranzyt jest dozwolony :roll:


to się może spotkamy bo ja też w tym czasie na Hvarze :D , Zavala
P.S napisz cd. w plaże na Hvarze bo ciekawi mnie gdzie poszedłeś z tej plaży ze skałą
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.06.2020 17:52

Janusz Bajcer napisał(a):Tranzyt dozwony.
Czytaj wątek ogłoszeniowy.

To że dozwolony to wiem.
Pytanie było czy przez Mursko Središće, czy tylko wybrane granice.
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 27.06.2020 21:01

Habanero napisał(a):Czy orientujecie się jak z granicą SLO - CRO w Mursko Središće ?
Chcemy jechać przez Węgry i zastanawiam się którędy :roll:
W ubiegłym roku wjechaliśmy bezpośrednio do Chorwacji przez granicę w Letenye.
Jakby co to powtórzymy zeszłoroczną trasę.


cześć, Przejazd dziś trasą: Kraków-Chyżne-Żililna-Bratysława-zachodnie Węgry - Redics - Lendava - Mursko Średiście - Cakovec.
Granice absolutnie płynnie. Kontrola graniczna tylko na tej ostatniej (SLO-HR). W kolejce było jedno auto ... :D Zarówno słoweński jak i chorwacki strażnik sprawdził paszporty/dowody. Chorwacki poprosił dodatkowo o nr telefonu na który dostałem sms-a, z potwierdzeniem wjazdu do HR :hut:
ps
Też jedziemy do Vrboskiej :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2020 21:19

zyziozie napisał(a):Przejazd dziś trasą: Kraków-Chyżne-Żililna-Bratysława-zachodnie Węgry - Redics - Lendava - Mursko Średiście - Cakovec.
Granice absolutnie płynnie. Kontrola graniczna tylko na tej ostatniej (SLO-HR).

Tak było, jest i będzie... do czasu aż Chorwacja w Schengen będzie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.06.2020 21:38

zyziozie napisał(a):
Habanero napisał(a):Czy orientujecie się jak z granicą SLO - CRO w Mursko Središće ?
Chcemy jechać przez Węgry i zastanawiam się którędy :roll:
W ubiegłym roku wjechaliśmy bezpośrednio do Chorwacji przez granicę w Letenye.
Jakby co to powtórzymy zeszłoroczną trasę.


cześć, Przejazd dziś trasą: Kraków-Chyżne-Żililna-Bratysława-zachodnie Węgry - Redics - Lendava - Mursko Średiście - Cakovec.
Granice absolutnie płynnie. Kontrola graniczna tylko na tej ostatniej (SLO-HR). W kolejce było jedno auto ... :D Zarówno słoweński jak i chorwacki strażnik sprawdził paszporty/dowody. Chorwacki poprosił dodatkowo o nr telefonu na który dostałem sms-a, z potwierdzeniem wjazdu do HR :hut:
ps
Też jedziemy do Vrboskiej :papa:

Super. Bardzo dziękuję za info.
Szerokiej drogi do Vrboskiej :papa:
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 27.06.2020 22:44

No To W tym roku śmigam przez Węgry
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 27.06.2020 23:07

Świetnie, Mursko nie zawodzi, zatem i ja tak pojadę za tydzień.
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 28.06.2020 05:27

Janusz Bajcer napisał(a):
zyziozie napisał(a):Przejazd dziś trasą: Kraków-Chyżne-Żililna-Bratysława-zachodnie Węgry - Redics - Lendava - Mursko Średiście - Cakovec.
Granice absolutnie płynnie. Kontrola graniczna tylko na tej ostatniej (SLO-HR).

Tak było, jest i będzie... do czasu aż Chorwacja w Schengen będzie.


:D - no tak, to co napisałem mogło zabrzmieć jakbym się dziwił, że na SLO-HR jest jakaś granica ...
De facto miałem na myśli, że na tych wcześniejszych jest powrót do normalności "przedcovidowej" :papa:
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 28.06.2020 10:45

zyziozie napisał(a): Przejazd dziś trasą: Kraków-Chyżne-Żililna-Bratysława-zachodnie Węgry - Redics - Lendava - Mursko Średiście - Cakovec.


Ciekawa opcja: Chyżne - Żylina - Bratysława, chyba rzadko wybierana przez Krakusów. Jak już przez Chyżne to raczej jeździmy na Sahy i Budapeszt. Ale jak sprawdzam na google maps to Twoja trasa tylko 50 km dalej a 1h szybciej. Zdaje się, że wypróbuję tą trasę w drodze powrotnej bo w tamtą stronę mam przewidziane nocne "zwiedzanie" Budapesztu :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2020 11:43

Zawsze taką drogę wybierałam, przez Chyżne i Bratysławę (jak jeszcze na Chyżne miałam bliżej niż do Zwardonia). Raz przez Sahy i Węgry i nigdy więcej.
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 28.06.2020 17:26

Kiedyś robiłem trasę Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja... (Dalmacja/Peljesac/Korcula)
Ostatnio spodobała mi się wersja Słowacja - Węgry - Chorwacja.

Na spokojnie wyjeżdżam (z małopolskiego) ok. 9-10tej.
Chyżne - Zwoleń - Sahy - Budapeszt
Póżniej autostradą wzdłuż Balatonu i późnym popołudniem odpoczynek z pływaniem w jeziorze.
Dalej na Letenje/Gorican - Zagrzeb - Karlovac. Za Karlovac’em, na ile dojadę do zmęczenia (Licko Lesce lub coś koło tak do ok 24-tej za kierownicą) wbijamy się na parking na drzemke. Wcześniej cisnąłem się w samochodzie, teraz mikro-namiocik automatyczne rozkładany przed maską i można spokojnie pospać aby z rana kolejnego dnia wyruszyć w dalszą trasę.

Na Peliesacu jestem drugiego dnia od wyjazdu około 10-12 (Orebic). O 13-tej Korcula/Vela Luka...

Ogólnie bez napinki. Jadę sam za kółkiem, jak mi się parking z widokiem spodoba to się zatrzymuję :-)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 28.06.2020 18:25

Polska-Czechy dziś 10min stania, sprawdzanie paszportów. Przede mną jechało auto na tablicach SK i je zawrócili... Czechy-Austria żadnej żywej duszy.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 28.06.2020 18:58

Jak tam przejście Letenye Gorican?
Natrafiłem na parę postów że się mocno korkuje......
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 28.06.2020 19:08

Nigdy nie czekałem dłużej niż pół godziny a i było że z marszu przekraczałem. No ale może miałem szczęście - piątki późnym wieczorem a w drodze powrotnej niedziele wieczorem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 270
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone