Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marianos
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 26.06.2020 19:40

Jeździłem zawsze przez Czechy przez Breclav i też mi tam stado saren przebiegło przez drogę w nocy więc nie ma co panikować bo zwierzyna może być wszędzie. Więc po prostu trzeba uważać na zalesionych drogach.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2020 20:02

Rekin 11 napisał(a):Nie pamiętam już dokładnie,ale myślę że droga 84,8,74.

Skoro nie pamiętasz, to nie strasz zwierzętami ... Rekinie. :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2020 20:08

Mi wczoraj w drodze do pracy dwie sarny i dzik przed maską przeleciały. Chyba więcej do pracy nie pojadę :oczko_usmiech: :mrgreen:
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 26.06.2020 20:24

Janusz Bajcer napisał(a):Skoro nie pamiętasz, to nie strasz zwierzętami ... Rekinie. :oczko_usmiech:

,,Rekinami'' też proszę nie straszyć, bo wszyscy zrezygnują z wyjazdu do Cro. :D :D :D :papa:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 26.06.2020 20:40

Bratwojciech napisał(a):
anakin napisał(a):
yzedef napisał(a):Co wy z tym zwierzakami ?, tam jakiś park jest czy co ?. Będę tą drogą za chwilę jechał i gdzie ich najbardziej się obawiać ?.

W lesie (przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać) :wink:
Jechałem tamtędy wiele razy i nigdy nawet zająca nie widziałem.
Co nie znaczy, że zwierząt nie ma.
Są.
Jak wszędzie indziej.

Jedziesz nocą, a spora część zwierzaków prowadzi taki tryb życia, więc można je spotkać. Wystarczy zdawać sobie z tego faktu sprawę i nie przeginać z prędkością. Kiedyś zrobiłem 3500km. i nic, a sarnę trafiłem na skrócie od Cieszyna do Żor. Raptem 50km. od domu :papa:


Jedyne zwierze jakie trafiłem w życiu to była sarenka 2km od domu.
Anakin no w lesie przecież nie w markecie :D. Aczkolwiek człowiek to też pewnego rodzaju zwierzę :D.
Wyjadę ze 2h wcześniej aby tę 86-tkę łyknąć ile się da za widoku. Najwyżej w Cro trochę pozamulamy. Zawsze jeżdziłem przez Breclav i nigdy tam zwierzaka nie widziałem, ale wiadomo trzeba jechać zgodnie z przepisami i się mocno rozglądać.

P.S
Ktoś gdzieś pisał o fotoradarze na autostradzie w Cro, to jakaś nowość?, pierwsze słyszę aby na autostradzie u nich były pstrykacze.
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 26.06.2020 21:09

Rekin 11 napisał(a):Witam wszystkich. Jestem ze Śląska. Chorwacja 4ry Razy Marina,Jesienica, Podgora X2 i początek września (jak będzie Ok) również Podgora. Ostatnim razem spróbowałem jechać przez Słowację i Węgry. Trasa Śląsk- Cieszyn- Bratysława- i tu się zaczyna ,, ściołem,, chyba jak większość autostradę prowadzącą w stronę Budapesztu i to był BŁĄD ! Trzy sarny miałbym na masce nie wspominając o przebiegających lisach. Jechałem w nocy ,ale nawet dzieci , które zawsze śpią z tyłu miały oczy jak pinpongi po pierwszym hamowaniu (sarna) ,ale jakoś się udało. Teraz jak powiedziałem w domu ,, jedziemy do Chorwacji,, jeeee super , zaraz pada pytanie ,,ale nie tamtędy co ostatnio?! Więc ja zapytam Was kochani: Czy droga dalsza na Budapeszt i koło Balatonu jest potencjalne bezpieczniejsza??? I czy cały czas autostradowa?



witam
jezdze tamtedy caly czas i nie ma lepszej trasy. zwierzaczki sa wszedzie z reszta sa znaki ktore informuja o miejscach gdzie sie czesciej pojawiaja.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 26.06.2020 22:30

yzedef napisał(a):Co wy z tym zwierzakami ?, tam jakiś park jest czy co ?. Będę tą drogą za chwilę jechał i gdzie ich najbardziej się obawiać ?.


Hmm... Na masce auta i jego przedniej szybie...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.06.2020 22:43

Albo na drodze
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 26.06.2020 22:54

SingSing74 napisał(a):Albo na drodze


Niesprawny lewy STOP... ;)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.06.2020 00:10

SingSing74
To znaczy, że przyroda ma się dobrze. W końcu to my pobudowaliśmy drogi na ich terenie.
W ubiegłym roku po północy przed tablicą miejscowości Letenye (zwykła droga wzdłuż M70) napotkałem spore stado saren, to spotkanie było lepsze od red-bulla.
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 27.06.2020 11:48

Nie straszę :mrgreen: Można jechać 20dzieścia razy i będzie spoko , napisałem jak było w tym jednym moim przypadku tą drogą. Dlatego postanowiłem na początku września jechać autostradą w kierunku Budapesztu.
Ps. Odnośnie rekina to ja już taki udomowiony z podpiłowanymi ząbkami :lol: Panie Januszu. :oops:
Arizona21
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arizona21 » 27.06.2020 17:41

Witam. Pierwszy post, ale śledzę to forum od kilku lat i to dzięki niemu w 2014 poraz pierwszy wyruszyłem do Chorwacji. W Piszę, aby pomóc niezdecydowanym. W tym roku wyjazd 26.06 wyjątkowo przez Boboszów. W Międzylesiu na stacji widać, że coś ruszyło i nie jedziemy sami. Winieta na Czechy Benzine w Kraliky. Fakt tak jak pisał wcześniej kolega 30 km drogi przez Czechy to góry i zakręty. Czechy żadnej kontroli, winieta na Austrię i Słowenię kupiona w B7, Austria spokój, tylko Wiedeń sporo 60 km/h, Słowenia pogranicznik sprawdził dokumenty i pa. Granic Chorwacja o 4.40 70 minut stania. Dalej bezproblemowo. Właśnie jesteśmy po kąpieli w Jadranie, woda naprawdę ciepła. W Pakostane turystów bardzo mało, plaże są Twoje. Po drodze jednak było już widać trochę ruchu, zwłaszcza Czesi. Miałem wiele obaw, jechać, nie jechać, zrezygnowałem, żeby następnego dnia to samo rezerwować i nie żałuję. Jeśli macie jakieś obawy to z rozwagą wszystko zaplanujcie i ruszajcie, bo takiego spokoju, może nigdy więcej tu nie uświadczycie. Jeśli chodzi o potwierdzenie zameldowania to ja miałem dla dzieci z Urzędu miasta notę za 17 zł
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.06.2020 18:27

Czy orientujecie się jak z granicą SLO - CRO w Mursko Središće ?
Chcemy jechać przez Węgry i zastanawiam się którędy :roll:
W ubiegłym roku wjechaliśmy bezpośrednio do Chorwacji przez granicę w Letenye.
Jakby co to powtórzymy zeszłoroczną trasę.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 27.06.2020 18:39

@Habanero, gdzie w tym roku jedziesz? Letenye jest spoko, w razie korka na autostradzie możesz starym przejściem jechać
kolega w innym temacie polecił fajną aplikację BorderWatcher, można śledzić ruch na granicach
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.06.2020 18:42

Dżejan napisał(a):@Habanero, gdzie w tym roku jedziesz? Letenye jest spoko, w razie korka na autostradzie możesz starym przejściem jechać
kolega w innym temacie polecił fajną aplikację BorderWatcher, można śledzić ruch na granicach


Będziemy tam gdzie rok temu , czyli Vrboska.
Pytam o Mursko Središće, bo tam chyba najluźniej .
Tylko nie wiem, czy tranzyt jest dozwolony :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 269
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone