Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DeJaVu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 26.09.2009
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) DeJaVu » 21.06.2020 21:16

markid napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
DeJaVu napisał(a):
I zanim znalazłem czas na odpowiedz już mnie koledzy wyręczyli. :D
Na pewno jeszcze w nieoznakowanym aucie między Aszaló i Szikszó a Miszkolcem na długiej prostej wzdłuż sadów po jednej i pól po drugiej stronie.
No i jak koledzy piszą na autostradzie na wiaduktach i mostach ale także na pasie zieleni między jezdniami.


Dziękuję :D


Pewnie wyjazd odłożony ?
Ale może ktoś już wie jaki jest stan budowy drogi z Koszyc przez granicę węgierską do Miszkolca po węgierskiej stronie ?
Jadę w sierpniu, mam nadzieję, że do tego czasu będzie się dało przejechać normalnie przez Słowację i Węgry.
Nie lubię zbytnio trasy przez Czechy, Austrię i Słowenię.
:papa:


Odłożony niestety. :(
Też jestem ciekawy jak jest między Koszycami a Miszkolcem?
Jedziemy pod koniec sierpnia i mamy nadzieję że tym razem się uda. :)
Będziemy czekać na info czy wjedziemy na Słowację i na Węgry.
Jeśli nie to przez Czechy, Austrię i Słowenię.
Chociaż inną drogą nigdy nie jechałem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2020 22:00

DeJaVu napisał(a):Będziemy czekać na info czy wjedziemy na Słowację i na Węgry.

Na dzień dzisiejszy można.
Jak będzie w sierpniu - nie wiadomo.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 25.06.2020 22:40

DeJaVu napisał(a):...Też jestem ciekawy jak jest między Koszycami a Miszkolcem?...

Trochę poszperałem w węgierskojęzycznych portalach i znalazłem informację, że budowa nowej drogi M30 Miszkolc - granica SL ma zostać zakończona do trzeciego kwartału 2021 r.
https://magyarepitok.hu/utepites/2018/0 ... -szakaszan
Jeszcze ze dwa sezony trzeba poczekać.
Ja w tym roku pojadę (o ile się uda) inną trasą, też przez Słowację i Węgry ale nie przez Miszkolc i Budapeszt
https://goo.gl/maps/VdTPWYmQqB3t8otz9
:papa:
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 04.07.2020 08:20

Nawiązując do pytań o nieszczęsny, dziurawy odcinek drogi od przejścia w Tornyosnemeti do Miszkolc - przejeżdżaliśmy 28 czerwca jadąc do Albanii. Nie polecam tego odcinka. Stan nawierzchni miejscami w opłakanym stanie, brak asfaltu, a dziury takie, że w jednym samochodzie pomimo bardzo powolnej jazdy (40km/h) i czujności kierowcy dosłownie rozerwało oponę. Po wymianie na zapas, dojechaliśmy do Serbi, gdzie dokupiliśmy dwie używane i zostały wymienione). Krawędzie dziur w asfalcie są bardzo ostre i nie sposób ich wszystkich ominąć. Ominiesz jedną - wpadasz w drugą.
Przy powrocie omijamy ten odcinek prawdopodobnie poleconym w tym wątku "objazdem" przez Trebisov.

Do Albani dojechaliśmy bez innych przygód. Nocleg w Nisz (Serbia), a później przez Macedonię, jezioro Ochrydzkie i przejście w Kjafasan. Grecja jeszcze zamknięta dla ruchu lądowego poza jedną granicą od strony Bułgarii.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.07.2020 09:15

markid napisał(a):"Kapitańska Baba"]

Dziękuję :D

Pewnie wyjazd odłożony ?
Ale może ktoś już wie jaki jest stan budowy drogi z Koszyc przez granicę węgierską do Miszkolca po węgierskiej stronie ?
Jadę w sierpniu, mam nadzieję, że do tego czasu będzie się dało przejechać normalnie przez Słowację i Węgry.
Nie lubię zbytnio trasy przez Czechy, Austrię i Słowenię.
:papa:


Nie było wyjścia - musieliśmy zrezygnować :cry:
Piszą że ten węgierski odcinek coraz gorzej wygląda - cóż, trzeba będzie mocno zwolnić - przez Cechy i Austrię na pewno nie pojedziemy, ta droga nas wykańcza, jechaliśmy tamtędy przez dwa lata z rzędu i nigdy więcej :roll:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.07.2020 10:42

Kapitańska Baba napisał(a):Piszą że ten węgierski odcinek coraz gorzej wygląda

Rzeczywiście mocno rozwalony ten kawałek ale aż tak wielkiej tragedii nie ma bo to parę kilometrów. Ale jest nadzieja na poprawę bo autostrada w budowie i duże postępy od zeszłego roku,
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.07.2020 09:27

lotnikwsk napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Piszą że ten węgierski odcinek coraz gorzej wygląda

Rzeczywiście mocno rozwalony ten kawałek ale aż tak wielkiej tragedii nie ma bo to parę kilometrów. Ale jest nadzieja na poprawę bo autostrada w budowie i duże postępy od zeszłego roku,


Nie mogę doczekać się tego kawałka autostrady. Ona plus budowana eska mocno skrócą nam czas podróży :D
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 07.07.2020 09:51

W którym dokładnie miejscu węgierska trójka jest w tak fatalnym stanie jak piszecie :?: Wolałbym uniknąć nadrabiania trasy przez Trebisov, choć jeszcze nieco ponad miesiąc temu brałem pod uwagę objazd przez Niemcy. :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.07.2020 10:02

velo_12 napisał(a):W którym dokładnie miejscu węgierska trójka jest w tak fatalnym stanie jak piszecie :?: Wolałbym uniknąć nadrabiania trasy przez Trebisov, choć jeszcze nieco ponad miesiąc temu brałem pod uwagę objazd przez Niemcy. :lol:

Od granicy ze Słowacją. Po kilku kilometrach stan nawierzchni - przynajmniej rok temu - był w lepszym stanie. Jak w tym roku - jeszcze nie sprawdzałam.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 07.07.2020 16:32

Spotkałem znajomego, który wrócił właśnie z Chorwacji, jechał trasą Barwinek-Preszow-Koszyce-Miszkolc. Z tego co mówił to droga nr 3 od granicy słowackiej do Miszkolca, to dramat - wahadła, światła, dziury - ogólnie droga jest rozkopana. Dlatego szukam trasy alternatywnej - czy ktoś z forumowiczów zna może trasę Stropków-Trebiszow-Sátoraljaújhely ? Jeżeli tak, to jak ta droga wygląda pod kątem jakości nawierzchni? będę wdzięczny za każdą pomoc.
Chodzi o tą trasę:
https://www.google.com/maps/dir/Barwine ... 0?hl=pl-PL
adam486
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam486 » 09.07.2020 19:24

Jechałem dokładnie ta trasą na początku lutego do Miszkolca na baseny to nawierzchnia była wtedy w miarę ok. Odcinków z typowo dziurami nie ma, jedynie pojedyncze sztuki się trafiają ale opon nie rozwalimy :D Trafiają się niestety odcinki z poprzecznymi nierównościami jezdni, co w połączeniu z nisko profilowanymi oponami i zawieszeniem sportowym powodowało u mnie niechęć i irytacje do tej trasy. A najgorsze w tej trasie były dla mnie non stop tereny zabudowane i ograniczenia prędkości, które mega spowalniają podróż. A i policji na trasie było sporo szczególnie na Węgrzech, z jednym patrolem miałem niestety bliższe poznanie :D

Ja po 4 letniej przerwie planuję jechać do Chorwacji na początku września i coraz bardziej zastanawiam się nad trasa na Kraków-Żylina-Bratysława-Szombathely dalej ale chyba czasowo wyjdzie tyle samo a może mniej wymęczy psychicznie i fizycznie człowieka :D
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 09.07.2020 19:55

A co myślicie o takim wariancie. Zna ktoś może ten odcinek? Chodzi głównie o ominięcie odcinka w budowie Koszyce - Miszkolc.
https://www.google.pl/maps/dir/Barwinek ... m1!2b1!3e0
tylko parę kilometrów dalej niż przez Trebisov.

Na Google Maps jakość drogi wygląda całkiem fajnie.
Ps. Niestety po sprawdzeniu przejście Hosťovce – Tornanádaska czynne w godzinach 6 -18 :(
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 09.07.2020 21:53

Bartolo napisał(a):Spotkałem znajomego, który wrócił właśnie z Chorwacji, jechał trasą Barwinek-Preszow-Koszyce-Miszkolc. Z tego co mówił to droga nr 3 od granicy słowackiej do Miszkolca, to dramat - wahadła, światła, dziury - ogólnie droga jest rozkopana. Dlatego szukam trasy alternatywnej - czy ktoś z forumowiczów zna może trasę Stropków-Trebiszow-Sátoraljaújhely ? Jeżeli tak, to jak ta droga wygląda pod kątem jakości nawierzchni? będę wdzięczny za każdą pomoc.
Chodzi o tą trasę:

Jechałem tą trasą ale pięć lat temu , wtedy kiedy był remont słowackiego odcinka który na serpentynach był całkowicie zamknięty.
Wówczas ta trasa była bardzo dobra w większości z nową nawierzchnią tylko policja co kawałek stała. Chyba przez ten czas jeszcze jej nie rozwalili :roll:
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 12.07.2020 13:51

Bartolo napisał(a):czy ktoś z forumowiczów zna może trasę Stropków-Trebiszow-Sátoraljaújhely ? Jeżeli tak, to jak ta droga wygląda pod kątem jakości nawierzchni? będę wdzięczny za każdą pomoc.
Znam tą trasę z wyjazdów do Rumunii. Fakt że ostatni był 2 lata temu, ale trasa ta była w całkiem dobrym stanie, nawet do Tokaju. Co ciekawe również boczne węgierskie drogi były świeżo wyremontowane. A że w tym roku może znowu Chorwacja, po przeczytaniu co się dzieje na E71 chyba pojadę 37. Problem z płaceniem bądź omijaniem słowackich autostrad odpadnie.
_V_
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) _V_ » 14.07.2020 09:59

Bartolo napisał(a):Spotkałem znajomego, który wrócił właśnie z Chorwacji, jechał trasą Barwinek-Preszow-Koszyce-Miszkolc. Z tego co mówił to droga nr 3 od granicy słowackiej do Miszkolca, to dramat - wahadła, światła, dziury - ogólnie droga jest rozkopana. Dlatego szukam trasy alternatywnej - czy ktoś z forumowiczów zna może trasę Stropków-Trebiszow-Sátoraljaújhely ? Jeżeli tak, to jak ta droga wygląda pod kątem jakości nawierzchni? będę wdzięczny za każdą pomoc.


Nie jest to może miejscami droga równa jak stół, ale w moim odczuciu dużo lepsza i przyjemniejsza jazda trasą Stropków-Trebiszow-Sátoraljaújhely niż Preszow-Koszyce-Miszkolc, dlatego od kilku lat już jadę na przejście graniczne w Sátoraljaújhely. W tamtym roku chyba remonty były przy Damaszy i jakieś wahadła ze dwa, ale ruch nieduży i szybko szło, może już w tym nawet nie będzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone