Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2020 22:29

croPablo napisał(a):Jakieś sprawdzone informacje odnośnie odcinka Koszyce-Miszkolc??

Jest kilka w kilku wcześniejszych postach.
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 20.07.2020 22:56

czytałem te wcześniejsze posty i w sumie to zdania podzielone. nie ma wyraźnej przewagi dla trasy Koszyce-Miszkolc lub Stropkow-Trebisov-Miszkolc. sam nie wiem na którą się zdecydować...

PS: jeździcie przez środek Budapesztu czy np. ringiem M0 ?
Zimny90
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.10.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zimny90 » 21.07.2020 07:44

Tak naprawdę każdy ma swoją trasę. Ja uważam, że Koszyce-Miszkolc jest przyjemniejsza i zawszę nią jeżdżę. A co do Budapesztu to zależy o której godzinie byś go mijał. Jazda ringiem jest dłuższa, ale nie myślisz o tym czy dobrze jedziesz itd.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.07.2020 08:18

stalowy.mis napisał(a):czytałem te wcześniejsze posty i w sumie to zdania podzielone. nie ma wyraźnej przewagi dla trasy Koszyce-Miszkolc lub Stropkow-Trebisov-Miszkolc. sam nie wiem na którą się zdecydować...

PS: jeździcie przez środek Budapesztu czy np. ringiem M0 ?


Raz jechaliśmy przez Trebisov - nie pasuje nam. Zdecydowanie wolimy Koszyce Miszkolc.
I przez centrum Budapesztu. Na M0 wieczne zatory, korki no i sporo dalej.
mazurl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.07.2017
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazurl » 21.07.2020 10:07

Radpul napisał(a):Witam wszystkich i pozdrawiam ze słonecznej i gorącej Chorwacji.
Wyjazd z Polski przez Barwinek Słowację Węgry. Po drodze żadnych kontroli. Na granicy nie było nikogo. Na wjeździe do Cro skanowanie dowodów pytanie dokąd jedziemy i nr tel. Nie wypelnialem wcześniej enter croatia. Podałem tylko miejscowość bez adresu, co wystarczyło pani celniczce. Kolejki nie bylo (poniedziałek 5 rano Letnye). Droga jak co roku bez przeszkód. Na miejscu w Omiszu raczej dużo ludzi, po 20 ciężko znaleźć miejsce w restauracji. Język polski słychać na każdym kroku. Obsluga w maseczkach, w sklepach maseczki. Ceny raczej jak rok temu. Jako takiego dystansu społecznego nikt nie trzyma, trzeba o to zadbać samemu.
Nie żałuję przyjazdu i już się boję że ten urlop kiedyś się skończy.


Witam.
Kolego czy mógłbyś napisać w tym wątku trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-dyskusja-t32901-1260.html którędy jechałeś przez Węgry. Chodzi mi o remontowany odcinek od granicy do Miszkolca.
Dzięki.
Radpul
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radpul » 21.07.2020 12:46

Ja jechałem trasą Koszyce Encs Szikszo Miszkloc. Trasę tą pokonywałem ok 23:30 w niedzielę, więc nie było ruchu, na remontowanych odcinkach stałem sam przed światłami na wahadle. W zwykły dzień może być gorzej z przejazdem.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 21.07.2020 13:59

GM pokazuje mi kolejne remonty/utrudnienia. :x Odcinek Lipniky - Presov.

Radpul napisał(a): na remontowanych odcinkach stałem sam przed światłami na wahadle.

A jak nawierzchnia? Dalej ser szwajcarski czy coś połatali :?:
Radpul
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radpul » 21.07.2020 14:24

velo_12 napisał(a):GM pokazuje mi kolejne remonty/utrudnienia. :x Odcinek Lipniky - Presov.

Radpul napisał(a): na remontowanych odcinkach stałem sam przed światłami na wahadle.

A jak nawierzchnia? Dalej ser szwajcarski czy coś połatali :?:


Nie ma tragedii, da się przejechać
Radpul
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radpul » 21.07.2020 16:14

rekuc napisał(a):Kwestia podstawowa to nie czas, ale jakość drogi. Czy jadąc po zmroku nie uszkodzimy samochodu na dołach, ostrych krawędziach remontowanej drogi. Jak ktoś wie jak to wygląda pod tym względem prośba o info. Startuję 24.07 po południu i koło 22 planowana granica Sk Hu.


O to nie masz się co martwić, wahadła są ze światłami, żadnych dołów czy uskoków. Można śmiało jechać.
croPablo
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.11.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 21.07.2020 21:06

Radpul,
Dzięki za info. Wszystko jasne:) jedziemy jak zawsze Koszyce-Miszkolc. Teraz pakowanie i w niedzielę ruszamy w drogę na malarską riviere ;) ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2020 21:15

croPablo napisał(a):Teraz pakowanie i w niedzielę ruszamy w drogę na malarską riviere ;) ;)

Farby do malowania zabierasz :oczko_usmiech:
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 21.07.2020 21:45

Ja jadę w piątek. Po przeczytaniu powyższych wskazówek pojadę po staremu Barwinek, Preszow, Koszyce, Miszkolc. Będę jechał tym odcinkiem późnym wieczorem. Napiszę w sobotę jak moje wrażenia z remontowanego odcinka. Dzięki za info.
croPablo
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.11.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 21.07.2020 22:15

Janusz Bajcer napisał(a):
croPablo napisał(a):Teraz pakowanie i w niedzielę ruszamy w drogę na malarską riviere ;) ;)

Farby do malowania zabierasz :oczko_usmiech:

:lol: coś tam będę malował po karlovacko :lol: :lol: :lol:
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 21.07.2020 22:40

Radpul napisał(a):Ja jechałem trasą Koszyce Encs Szikszo Miszkloc.

Cały czas "3", czy z częściowym objazdem? https://www.google.pl/maps/dir/3,+Tornyosn%C3%A9meti,+3877+W%C4%99gry/48.1153781,20.8571263/@48.3213126,20.9815348,10.5z/data=!4m10!4m9!1m5!1m1!1s0x473f24a990f69d7b:0x20a690cbcfe0d160!2m2!1d21.2537343!2d48.5271395!1m0!3e0!5i1 Od Forró w stronę Miskolca "3" wygląda na mniej rozkopaną.

rekuc napisał(a):Ja jadę w piątek. Po przeczytaniu powyższych wskazówek pojadę po staremu Barwinek, Preszow, Koszyce, Miszkolc. Będę jechał tym odcinkiem późnym wieczorem. Napiszę w sobotę jak moje wrażenia z remontowanego odcinka. Dzięki za info.

Też jestem obecnie bardziej zdecydowany na trasę przez Koszyce, może z małym objazdem bardziej rozkopanych odcinków. Startujemy w sobotę koło południa, byłoby super do tego czasu przeczytać twoją relację. :)
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 21.07.2020 23:19

Zastanawiam się tylko czy zaraz za granicą nie odbić lekko w lewo i nie pojechać równolegle omijając większość remontowanego odcinka. Właśnie tak jak na mapce do której link wyżej. Dam znać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone