Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotrek G
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek G » 24.07.2020 00:45

Meldunek z trasy. Dzisiaj powrót z Chorwacji. Czas przejazdu z ronda w Miskolcu do Barwinka trasą przez Trebisov 2 h 50 min.
michal_Sanok
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_Sanok » 24.07.2020 09:08

Witam!

Wczoraj, tzn. 23 lipca start o 7:20 z Sanoka. Krótki postój w Barwinku na tankowanie ok. 8:00. Trasa przez Preszów (przed nim wahadło), Koszyce (dosyć duży ruch), Miszkolc, około 14 byliśmy w Budapeszcie (spory ruch na M3). Na granicy kilkanaście minut - na kartkę ENTRY - nikt nawet nie popatrzył. Do Zagrzebia pustawo. Za Lucko okresami większy ruch, głównie Chorwaci (w końcu to czwartek). W Jezera meldujemy się ok. 21:00 (już ciemno). Od Karlovaca trasa się ciągnie niemiłosiernie...

Trasa Granica SK/HU - Miszkolc - nieciekawa - przejezdna, ale nie polecam. To nawet nie chodzi o dziury, tylko o pędzące TIRy - bardzo niebezpieczne - sam byłem świadkiem cudu - że nie było wypadku - Rumun jechał na czołówkę z drugim TIRem. W nocy tym bardziej nie polecam!

Obwodnica Budapesztu - klasyka, początek spokojnie, potem duży ruch, aż do zjazdu do M7, przed nim sporo robót drogowych, trzeba uważać. Początek na M7 duży ruch, stopniowo im bliżej Chorwacji - robi się mega-spokojnie.

Jakby co, pytajcie!

pozdrawiam

Michał
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 24.07.2020 09:21

michal_Sanok napisał(a):Witam!

Wczoraj, tzn. 23 lipca start o 7:20 z Sanoka. Krótki postój w Barwinku na tankowanie ok. 8:00. Trasa przez Preszów (przed nim wahadło), Koszyce (dosyć duży ruch), Miszkolc, około 14 byliśmy w Budapeszcie (spory ruch na M3). Na granicy kilkanaście minut - na kartkę ENTRY - nikt nawet nie popatrzył. Do Zagrzebia pustawo. Za Lucko okresami większy ruch, głównie Chorwaci (w końcu to czwartek). W Jezera meldujemy się ok. 21:00 (już ciemno). Od Karlovaca trasa się ciągnie niemiłosiernie...

Trasa Granica SK/HU - Miszkolc - nieciekawa - przejezdna, ale nie polecam. To nawet nie chodzi o dziury, tylko o pędzące TIRy - bardzo niebezpieczne - sam byłem świadkiem cudu - że nie było wypadku - Rumun jechał na czołówkę z drugim TIRem. W nocy tym bardziej nie polecam!

Obwodnica Budapesztu - klasyka, początek spokojnie, potem duży ruch, aż do zjazdu do M7, przed nim sporo robót drogowych, trzeba uważać. Początek na M7 duży ruch, stopniowo im bliżej Chorwacji - robi się mega-spokojnie.

Jakby co, pytajcie!

pozdrawiam

Michał

Wyjeżdżam dzisiaj po południu. Mógłbyś coś więcej o jakości drogi napisać?
michal_Sanok
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_Sanok » 24.07.2020 18:12

Jak napisałem - jakość drogi kiepska.

Nie polecam.

Ostrożnie przejedziesz, ale za dnia.

W nocy jak będę wracał - pojadę raczej przez Trebisov.

pozdrawiam

Michał
kasiam28
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.02.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiam28 » 24.07.2020 19:22

Dzięki za informację. Jedziemy przez Trebisov :) wyjazd już jutro wieczorem :) No i obejdzie się bez winiety na Słowację. :)
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 25.07.2020 07:37

W końcu padło na Trebisow i polecam. Jechałem między 20 a 22. Spokój, cisza.1 patrol z suszarką. Ale duży plus to odcinek węgierski do Miszkolca. Mało terenu zabudowanego, droga ok. To był dobry wybór.
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 25.07.2020 08:50

Tez polecam trasę przez Trebisov. Jechałem 23.07.2020r. w godzinach 10-12 o wiele spokojniej niż przez Koszyce.
michal_Sanok
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_Sanok » 25.07.2020 16:17

Cieszę się, jeśli komuś pomogłem. Sam osobiście żałuję, że nie pojechałem do Cro p. Trebisov, ale wygrało przyzwyczajenie. I 65 PLN by zostało w kieszeni (kupiłem na 30 dni winietkę).

PS. Pogoda w Jezera/Tisno przepiękna - nie za gorąco, w sam raz!
bestb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestb » 27.07.2020 22:34

z Leska, jaką trasą jedziecie ?

Będę w Bieszczadach niebawem na kilka dni i później wyjazd do Chorwacji, nie ma sensu wracać do Poznania i chyba pojadę od razu do Chorwacji
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.07.2020 17:11

...Miszkolc...Budapeszt i później wzdłuż Balatonu...
przez Słowację jedź na Radoszyce, Palota, Medzilaborce, Stropkov, Trebisov...
Radpul
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radpul » 29.07.2020 17:34

Czy w okolicy przejścia gorican letyneye jest jakaś godna polecenia knajpka na zjedzenie kolacji? Najlepiej po chorwackiej stronie. Ktoś coś wie, korzystał, może polecić? Tak do 50 km przed granica?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.07.2020 17:56

Radpul napisał(a):Czy w okolicy przejścia gorican letyneye jest jakaś godna polecenia knajpka na zjedzenie kolacji? Najlepiej po chorwackiej stronie. Ktoś coś wie, korzystał, może polecić? Tak do 50 km przed granica?



Na samym przejściu są dwie restauracje z dobrymi opiniami na Google - po obu stronach stacji INA: Club 114 i Zelengaj.
Piotrek7722
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 12.11.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek7722 » 29.07.2020 21:02

Czy wy też mieliście panikę w okolicy Budapesztu nie pamiętam ale chyba przed na tym świetnym rowkowany asfalcie że macie jakieś bicie w kole?:) Kolega też się bał, ja mimo że znam to miejsce to też mam dziwne uczucie niepokoju . My już wróciliśmy 3 tygodnie temu ale mam pytanie czemu są 2 przejścia koło siebie Hr-Hu? Zawsze jedziemy na to prosto z autostrady, czy na starym jest mniejszy ruch?
bestb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestb » 29.07.2020 21:54

dzięki za pomoc
bestb
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.07.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestb » 29.07.2020 22:04

Sol-Wagon napisał(a):...Miszkolc...Budapeszt i później wzdłuż Balatonu...
przez Słowację jedź na Radoszyce, Palota, Medzilaborce, Stropkov, Trebisov...

Czyli na Slowacje nie muszę mieć winiety, ten odcinek jest bezpłatny ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone