Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.05.2021 10:07

agacz1 napisał(a):Czytam wpisy z ubiegłego roku i wiele osób poleca w Słowacji jechać przez Trebisov i omijać remontowany odcinek do Miszkolca. Nadal nic się nie zmieniło i polecacie ten objazd?


Raz tak jechaliśmy - i więcej sie nie zdecydowaliśmy, nie odpowiadała nam ta objazdowa droga.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 07.05.2021 14:12

Kapitańska Baba napisał(a):
agacz1 napisał(a):Czytam wpisy z ubiegłego roku i wiele osób poleca w Słowacji jechać przez Trebisov i omijać remontowany odcinek do Miszkolca. Nadal nic się nie zmieniło i polecacie ten objazd?


Raz tak jechaliśmy - i więcej sie nie zdecydowaliśmy, nie odpowiadała nam ta objazdowa droga.


Jechałem w ubiegłym roku i moim zdaniem jest to super alternatywa. Dopóki nie zrobią tego odcinka autostrady na Węgrzech - nie widzę lepszej drogi. W tym roku jadę w sierpniu i jeżeli nie trzeba będzie jechać wyznaczonym korytarzem (Węgry) to znowu jadę na Trebisov i przejście w Sátoraljaújhely.
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 07.05.2021 18:44

Jechałem tą trasą w ubiegłym roku w sierpniu. Niestety w nocy przez Słowację towarzyszyła mi mgła (tereny podmokłe?), dużo leśnej zwierzyny (dwukrotne hamowanie w miejscu przed lisami).
Na Wegrzech w jakiejś mieścinie, gdzie nie było widać żywego ducha przyszło mi dmuchać w alkomat.
Fanem tej trasy nie zostałem.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 08.05.2021 23:44

No właśnie, jak wygląda teraz stan drogi na odcinku od granicy węgierskiej do Miskolca? Rok temu były ze dwa objazdy po prę km bokiem, poza tym jechało się nawet nieźle. Planujemy wyjazd w połowie sierpnia i też zastanawiamy się czy nie jechać przez Stropkov. Google pokazuje 20 km więcej, ale tylko kilka minut dłużej.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 11.05.2021 12:43

r19 napisał(a):Jechałem tą trasą w ubiegłym roku w sierpniu. Niestety w nocy przez Słowację towarzyszyła mi mgła (tereny podmokłe?), dużo leśnej zwierzyny (dwukrotne hamowanie w miejscu przed lisami).
Na Wegrzech w jakiejś mieścinie, gdzie nie było widać żywego ducha przyszło mi dmuchać w alkomat.
Fanem tej trasy nie zostałem.


Niestety na Słowacji jadąc nocą trzeba się z tym liczyć - nieważne którą trasą jadąc - wszędzie jest podobny problem. Jeździłem wielokrotnie trasą na Preszow -Koszyce i tam również zdarzało się trafić na mgły i niespodziewanych gości na drodze.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 31.05.2021 10:50

agacz1 napisał(a):Witam, pod koniec czerwca mamy plany na pierwszy wyjazd do Cro i w związku z tym podpowiedzcie mi którą trasę wybrać.
1. Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja
2. Czechy-Słowacja-Węgry-Chorwacja
3. Słowacja-Węgry-Chorwacja
Wyruszamy ok 18.00 i podróż nocą, 2 kierowców. Na każdej trasie na chwilę obecną google maps pokazuje roboty drogowe. Najbardziej skłaniam się ku trasie nr 3 bo już tamtędy jechałam nad Balaton, winiety też chyba wyjdą najtaniej (bez kupowania winiety na Słowacji bo w tej opcji jest krótki odcinek który omija się bezproblemowo)

My plan mamy taki że wyjazd z Rzeszowa późnym popołudniem, wczesnym wieczorem i z Barwinka na Sátoraljaújhely bo trasa ładna widokowo, a po zmroku na autostradę w Miszkolcu i nad ranem powinniśmy być w Chorwacji.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 31.05.2021 11:12

Napisz jeszcze którędy chcesz jechać. Odradzam jazdę na Biłgoraj bo tam droga w przebudowie. I dodajcie godzinkę na dojazd do Barwinka bo ten da wam w kość najbardziej. Dalej do sławnego Satora... i już będzie z górki. Od Miszkolca już sama autostrada.
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 31.05.2021 12:11

sal3 napisał(a):
agacz1 napisał(a):Witam, pod koniec czerwca mamy plany na pierwszy wyjazd do Cro i w związku z tym podpowiedzcie mi którą trasę wybrać.
1. Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja
2. Czechy-Słowacja-Węgry-Chorwacja
3. Słowacja-Węgry-Chorwacja
Wyruszamy ok 18.00 i podróż nocą, 2 kierowców. Na każdej trasie na chwilę obecną google maps pokazuje roboty drogowe. Najbardziej skłaniam się ku trasie nr 3 bo już tamtędy jechałam nad Balaton, winiety też chyba wyjdą najtaniej (bez kupowania winiety na Słowacji bo w tej opcji jest krótki odcinek który omija się bezproblemowo)

My plan mamy taki że wyjazd z Rzeszowa późnym popołudniem, wczesnym wieczorem i z Barwinka na Sátoraljaújhely bo trasa ładna widokowo, a po zmroku na autostradę w Miszkolcu i nad ranem powinniśmy być w Chorwacji.


A kiedy jedziecie?
Liczycie, że "tranzytu" już nie będzie, czy ryzykujecie i liczycie się z ewentualnym mandatem?
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 31.05.2021 12:49

r19 napisał(a):A kiedy jedziecie?
Liczycie, że "tranzytu" już nie będzie, czy ryzykujecie i liczycie się z ewentualnym mandatem?

No właśnie liczę że zlikwidują te korytarze (jedziemy w drugiej połowie lipca). Będę obserwował też relacje ludzi bo na pewno niejeden zaryzykuje i pojedzie tą trasą więc może się podzieli doświadczeniami na forum.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 31.05.2021 13:16

sal3 napisał(a):
r19 napisał(a):A kiedy jedziecie?
Liczycie, że "tranzytu" już nie będzie, czy ryzykujecie i liczycie się z ewentualnym mandatem?

No właśnie liczę że zlikwidują te korytarze (jedziemy w drugiej połowie lipca). Będę obserwował też relacje ludzi bo na pewno niejeden zaryzykuje i pojedzie tą trasą więc może się podzieli doświadczeniami na forum.


Liczyć zawsze możesz. W innym wątku pisałam o znajomych, których policja zatrzymała we wrześniu na parkingu pod Auchan w Miskolcu, kiedy zjechali z tranzytu na zakupy. Mandat ok 700 zł.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 31.05.2021 13:31

naszastruga napisał(a):Liczyć zawsze możesz. W innym wątku pisałam o znajomych, których policja zatrzymała we wrześniu na parkingu pod Auchan w Miskolcu, kiedy zjechali z tranzytu na zakupy. Mandat ok 700 zł.

Czytałem. Ale faktycznie jak sobie poszli na zakupy to trochę przegięcie. A tak w nocy cichaczem przemknąć to może nikt nie zwróci uwagi. ;-) Tylko żeby na granicy wpuścili.
anab
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2016
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) anab » 31.05.2021 14:05

sal3 napisał(a):
r19 napisał(a):A kiedy jedziecie?
Liczycie, że "tranzytu" już nie będzie, czy ryzykujecie i liczycie się z ewentualnym mandatem?

No właśnie liczę że zlikwidują te korytarze (jedziemy w drugiej połowie lipca). Będę obserwował też relacje ludzi bo na pewno niejeden zaryzykuje i pojedzie tą trasą więc może się podzieli doświadczeniami na forum.


My spróbowaliśmy w kwietniu tego roku, przejechaliśmy bez problemów, pomimo spotkania na drodze co najmniej kilku samochodów policyjnych nikt nas nie zatrzymał. Na granicy też tylko machnęli na nas ręką.
W ubiegłym tygodniu mąż jechał znowu, tym razem przez Koszyce, na granicy pytał natomiast czy może jechać przez centrum Budapesztu, strażnicy graniczni stwierdzili że tak. Zarówno tam jak i z powrotem nie dostał ani mapki ani naklejki. Także wydaje mi się, że po wprowadzeniu we wrześniu ubiegłego roku tych korytarzy bardziej tego pilnowali, teraz chyba już nie zwracają na to uwagi.
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 31.05.2021 14:39

sal3 napisał(a):
naszastruga napisał(a):Liczyć zawsze możesz. W innym wątku pisałam o znajomych, których policja zatrzymała we wrześniu na parkingu pod Auchan w Miskolcu, kiedy zjechali z tranzytu na zakupy. Mandat ok 700 zł.

Czytałem. Ale faktycznie jak sobie poszli na zakupy to trochę przegięcie. A tak w nocy cichaczem przemknąć to może nikt nie zwróci uwagi. ;-) Tylko żeby na granicy wpuścili.


Pisałem wyżej... późno w nocy, zadupie jakich mało, żywego ducha, jakaś mała miejscowość i nagle patrol policji - sprawdzanie dokumentów i dmuchanie w alkomat.
Jechałem cichaczem :)
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 31.05.2021 14:55

Może liczyli na jakieś nieformalne 10 euro ;-) Zresztą faktycznie w nocy to nawet z nudów czasem zatrzymają żeby sobie z kimś pogadać.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 31.05.2021 14:57

Nas tak kiedyś kontrolowali w Giraltowcach. Grubo po północy, jedyna stacja, zatrzymaliśmy się do toalety, a tu wjeżdża dyskoteka. Dokumenty, dmuchanie, ewidentnie szukali czegoś, aby się przyczepić, albo chcieli sobie dorobić ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone