Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 02.07.2021 22:36

machtomi napisał(a):Mam zamiar jechać trasa z Rzeszowa przez Kraków-Zwardoń-Bratysława-Gyor-Szekeshevar jak największa liczba autostrad omijając Miszkol i Budapeszt?
Ktoś jechał ostatnio taka trasa czy lepiej przez Szombatley?


Utrudnianie sobie życia.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2021 22:40

krutom napisał(a):
machtomi napisał(a):Mam zamiar jechać trasa z Rzeszowa przez Kraków-Zwardoń-Bratysława-Gyor-Szekeshevar jak największa liczba autostrad omijając Miszkol i Budapeszt?
Ktoś jechał ostatnio taka trasa czy lepiej przez Szombatley?

Jeśli pojedziesz A4 uważaj na korek przy zjeździe na Niepołomice. Remontują wiadukty.
Można go ominąć zjeżdżając z A4 na Targowisko i wrócić na A4 w Krakowie Prokocimiu.
Zobacz na google co tam się dzieje w dni powszednie, czasami tez w weekendy.

Tydzień temu navi posłała mnie przez Wieliczkę bo od strony Rzeszowa A4 praktycznie stała.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2021 22:43

machtomi napisał(a):Mam zamiar jechać trasa z Rzeszowa przez Kraków-Zwardoń-Bratysława-Gyor-Szekeshevar jak największa liczba autostrad omijając Miszkol i Budapeszt?
Ktoś jechał ostatnio taka trasa czy lepiej przez Szombatley?
No to zaszalej i jedź A4 aż do A1 i potem na Brno, Bratysławę. Masz wtedy cały czas autostradę :wink:
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 02.07.2021 22:50

krutom napisał(a):
machtomi napisał(a):Mam zamiar jechać trasa z Rzeszowa przez Kraków-Zwardoń-Bratysława-Gyor-Szekeshevar jak największa liczba autostrad omijając Miszkol i Budapeszt?
Ktoś jechał ostatnio taka trasa czy lepiej przez Szombatley?

Jeśli pojedziesz A4 uważaj na korek przy zjeździe na Niepołomice. Remontują wiadukty.
Można go ominąć zjeżdżając z A4 na Targowisko i wrócić na A4 w Krakowie Prokocimiu.
Zobacz na google co tam się dzieje w dni powszednie, czasami tez w weekendy.

Wiesz, ten korek przy całej długości trasy to naprawdę jest pikuś. W środę ok. 16 spowolnienie wynosiło ok. 10 minut (akurat jechalem). Gorzej bywa przed południem - max stałem 45 minut. Zależy @machtomi kiedy chcesz jechać - może się okazać, że klasyczna droga na Barwinek jednak będzie szybsza.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 03.07.2021 10:34

Ja sobie nie wyobrażam z Rzeszowa jechać inną drogą niż przez Barwinek, Miszkolc tym bardziej teraz jak znieśli korytarze i można jechać na Satural.. bez stresu. Przez Kraków, Bratysławę dalej, dłużej, drożej, a jak sie trafi korek na autostradzie to nieraz kilka godzin w plecy.
TaAnia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 11.06.2021
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) TaAnia » 04.07.2021 10:37

W wątku Trasa przez Słowację, Węgry piszą o zmianach na Słowacji od 9 lipca, tyle że jest tam mowa o jakichś korytarzach tranzytowych. Myślicie, że to fake czy faktycznie coś takiego jest możliwe?
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 06.07.2021 09:26

TaAnia napisał(a):W wątku Trasa przez Słowację, Węgry piszą o zmianach na Słowacji od 9 lipca, tyle że jest tam mowa o jakichś korytarzach tranzytowych. Myślicie, że to fake czy faktycznie coś takiego jest możliwe?


Obrazek

Raczej trzeba brać to na poważnie, nie wiadomo czy odcinek od Preszowa do granicy węgierskiej trzeba pokonać autostradą/eksprsówką, czy też dopuszczalny jest objazd drogami nr 20 i 17. Na pewno odpada wariant objazdu przez Trebisov.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 06.07.2021 09:29

No to pozamiatane. Mam nadzieję że do naszego wyjazdu przez dwa tygodnie się to jeszcze zmieni bo sami Słowacy ostro protestują.
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 06.07.2021 10:03

Niespełna tydzień temu wracałem przez Sátoraljaújhely i Trebisov.
Zdecydowanie odradzam tą trasę dla jadących w nocy.
Miałem wrażenie, że ktoś bramę w zoo otworzył. Trzeba mieć oczy dookoła i silne nerwy :)
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 06.07.2021 10:33

Według strony https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&spr ... -slovenska korytarze obowiązują od 9 lipca tylko jak z tym przejściem w Slovenskie Nove Mesto?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2021 10:43

sal3 napisał(a):Według strony https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&spr ... -slovenska korytarze obowiązują od 9 lipca tylko jak z tym przejściem w Slovenskie Nove Mesto?

Może tam czas biegnie szybciej :wink:
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 06.07.2021 11:54

r19 napisał(a):Niespełna tydzień temu wracałem przez Sátoraljaújhely i Trebisov.
Zdecydowanie odradzam tą trasę dla jadących w nocy.
Miałem wrażenie, że ktoś bramę w zoo otworzył. Trzeba mieć oczy dookoła i silne nerwy :)


Potwierdzam, nie tylko w nocy.

Jakoś nie lubię tej drogi, może mam uraz z czasów ciągnącego się latami remontu, które zakończył się całkiem niedawno.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 06.07.2021 12:10

naszastruga napisał(a):
r19 napisał(a):Niespełna tydzień temu wracałem przez Sátoraljaújhely i Trebisov.
Zdecydowanie odradzam tą trasę dla jadących w nocy.
Miałem wrażenie, że ktoś bramę w zoo otworzył. Trzeba mieć oczy dookoła i silne nerwy :)


Potwierdzam, nie tylko w nocy.

Jakoś nie lubię tej drogi, może mam uraz z czasów ciągnącego się latami remontu, które zakończył się całkiem niedawno.

Ja sie nie dziwie bo to są bardzo ciekawe przyrodniczo tereny. Z jednej strony drogi lasy górskie a z drugiej rozlewiska nizinne. Ale koledze dwa lata temu na drodze przez Encs też stado saren/jeleni przebiegło przed maską.
machtomi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.04.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) machtomi » 06.07.2021 14:24

t_i_t_o napisał(a):
krutom napisał(a):
machtomi napisał(a):Mam zamiar jechać trasa z Rzeszowa przez Kraków-Zwardoń-Bratysława-Gyor-Szekeshevar jak największa liczba autostrad omijając Miszkol i Budapeszt?
Ktoś jechał ostatnio taka trasa czy lepiej przez Szombatley?

Jeśli pojedziesz A4 uważaj na korek przy zjeździe na Niepołomice. Remontują wiadukty.
Można go ominąć zjeżdżając z A4 na Targowisko i wrócić na A4 w Krakowie Prokocimiu.
Zobacz na google co tam się dzieje w dni powszednie, czasami tez w weekendy.

Wiesz, ten korek przy całej długości trasy to naprawdę jest pikuś. W środę ok. 16 spowolnienie wynosiło ok. 10 minut (akurat jechalem). Gorzej bywa przed południem - max stałem 45 minut. Zależy @machtomi kiedy chcesz jechać - może się okazać, że klasyczna droga na Barwinek jednak będzie szybsza.

Planuje wyjazd w sobotę. Mam rezerwacje od niedzieli.
Ostatni raz jechałem w 2019 ale wystartowałem z Rzeszowa o 17 i jazda przez Słowacje aż do Miszkolca była ciężka dlatego szukam innej drogi. Ewentualnie pojadę ten odcinek z samego rana ale Budapeszt po południu też jest masakra.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.07.2021 17:53

Witam, też myślałem o trasie na na Trebisov i przejście Nowe Mesto, bo droga do Miszkolca rozkopana masakryczne.
Ale jak jesteśmy zaszczepieni to także od 9 lipca trzeba będzie tylko korytarzami jechać bo już sam zgłupiałem :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 9...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone