Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 07.07.2021 07:17

lotnikwsk napisał(a):Witam, też myślałem o trasie na na Trebisov i przejście Nowe Mesto, bo droga do Miszkolca rozkopana masakryczne.
Ale jak jesteśmy zaszczepieni to także od 9 lipca trzeba będzie tylko korytarzami jechać bo już sam zgłupiałem :D

Jak sie wypełni formularz wjazdowy do Słowacji to nie potrzeba, ale nie wiadomo czy przejście graniczne w Slvenskie Nove Mesto będzie czynne. Też chciałbym tamtędy jechać.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.07.2021 10:51

Dzięki za rozjaśnienie :D
Pewnie trzeba będzie jechać po staremu tymi dziurami.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 11.07.2021 01:11

rekuc napisał(a):Mam dylemat z odcinkiem w Świdniku. Jechałem do CRO tym odcinkiem i jest duży znak ekspresówki i nie ma pod nim przekreślonego banknotu jaki był rok wcześniej. Czy wiecie może coś o zmianie tego odcinka na płatny czy dalej jest bezpłatny.


Odświeżam pytanko. Jak sytuacja wygląda w tym roku? Czy tabliczki z przekreśloną winietą powróciły? Bo halny ich raczej nie porwał. :?
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.07.2021 08:29

To jest obwodnica, nie jest i nigdy nie był to odcinek płatny, tym bardziej, że nie ma drogi alternatywnej.
unix
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.07.2021
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) unix » 11.07.2021 11:11

Cześć,

Na jakim etapie są Węgrzy z budową drogi M30 od granicy SK/HU w Tornyosnémeti do Miszkolca ? dalej rozkopy, wahadła i objazdy przez wioski ?

Pozdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2021 11:46

Info na stronie 91.
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 11.07.2021 14:39

unix napisał(a):Cześć,

Na jakim etapie są Węgrzy z budową drogi M30 od granicy SK/HU w Tornyosnémeti do Miszkolca ? dalej rozkopy, wahadła i objazdy przez wioski ?

Pozdr

Proszę - to sprzed trzech tygodni - odcinek od granicy do Mery (czyli pod Encs)
unix
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.07.2021
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) unix » 12.07.2021 14:44

Dzięki za info. Wygląda na to, że jest szansa na przyszły rok już normalna drogą ;)

Pozdr
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 12.07.2021 16:04

velo_12 napisał(a):
rekuc napisał(a):Mam dylemat z odcinkiem w Świdniku. Jechałem do CRO tym odcinkiem i jest duży znak ekspresówki i nie ma pod nim przekreślonego banknotu jaki był rok wcześniej. Czy wiecie może coś o zmianie tego odcinka na płatny czy dalej jest bezpłatny.


Odświeżam pytanko. Jak sytuacja wygląda w tym roku? Czy tabliczki z przekreśloną winietą powróciły? Bo halny ich raczej nie porwał. :?


Tutaj masz wykaz odcinków płatnych - Svidnika nie ma
https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka
Pozdrówki
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.07.2021 11:52

Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad objazdem drogi Tornyosnemeti - Miszkolc: absolutnie nie warto kombinować. Pełen obaw po wpisach na forum przejechałem tamtędy nocą z 3 na 4 lipca. Całkiem normalna droga, trochę połatana, ale jedzie się sprawnie i wcale nie trzeba żadnych dziur omijać. Jedyne miejsce, gdzie trzeba zwolnic do jedynki, to odcinek ok. 100 metrów na rondzie obok tego wielkiego parkingu dla TIR-ów na wysokości Halmaj.

Jak sobie to porównam z drogami w Rumunii, to tu jest wręcz super! W Rumunii 90% dróg tak wygląda, z Transfogarską włącznie.

Tak więc nie kombinować przez Satoraljaujhely czy inne wioski, tylko normalnie prosto :D
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 26.07.2021 14:09

Czy jechał ktoś ostatnio przez Nove Mesto i Trebišov w drodze powrotnej?
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2021 14:43

marekkowalak napisał(a):Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad objazdem drogi Tornyosnemeti - Miszkolc: absolutnie nie warto kombinować. Pełen obaw po wpisach na forum przejechałem tamtędy nocą z 3 na 4 lipca. Całkiem normalna droga, trochę połatana, ale jedzie się sprawnie i wcale nie trzeba żadnych dziur omijać. Jedyne miejsce, gdzie trzeba zwolnic do jedynki, to odcinek ok. 100 metrów na rondzie obok tego wielkiego parkingu dla TIR-ów na wysokości Halmaj.

Jak sobie to porównam z drogami w Rumunii, to tu jest wręcz super! W Rumunii 90% dróg tak wygląda, z Transfogarską włącznie.

Tak więc nie kombinować przez Satoraljaujhely czy inne wioski, tylko normalnie prosto :D

Popieram. Też jechałem 3/4 lipiec.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 02.08.2021 09:28

creep22 napisał(a):Czy jechał ktoś ostatnio przez Nove Mesto i Trebišov w drodze powrotnej?

Jechaliśmy 29.07. Niestety droga po stronie węgierskiej już mocno rozjeżdżona w nie najlepszym stanie, aktualnie rozbudowywana. Po stronie słowackiej też szału nie ma. Spodziewałem się że będzie lepiej i się rozczarowałem. Jeśli nie będziecie przejeżdżać w godzinach szczytu to lepiej jechać na Koszyce.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.10.2021 09:10

Autostrada od Miszkolca do granicy wygląda na gotową ale niestety wciąż zamknięta :cry:
W Słowacji pod Preszovem została już tylko jedna mijanka. Za to zwinęli asfalt przed serpentynami 8O
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 11.10.2021 10:23

Otwarcie odcinka: M30Miskolc - Tornyosnémeti ma się odbyć do końca października.
Odcinek był już gotowy z końcem sierpnia, ale wiadomo odbiory, przecinanie wstęgi itd;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 9...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone