Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 19.07.2023 12:41

Rzeszów Podkarpacka - Triest Riva Tre Novembre

11h19"/1035 km przez SK/HU/SLO

11h42"/1055 km przez SK/HU/HR/SLO (Rupa-Kozina)
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 20.07.2023 11:44

u mnie wychodzi 50 min różnicy, nie wiem jak to Tobie wychodzi ale OK :)
sprawdzane za każdym razem , przez Rupę i wychodzi prawie godzina różnicy.
nie wspominając że autostrada w jedną stronę prawie 15 euro
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.07.2023 12:01

Miesięczna winieta w Słowenii 32 ojro.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 09.08.2023 17:48

Jakby ktoś wybierał się jeszcze do Chorwacji przez Koszyce, Budapeszt to małe info o remontach i zwężeniach do jednego pasa na węgierskich autostradach. Pierwszy większy remont w okolicach Miszkolca i później już za Budapesztem w kierunku granicy kilka odcinków. Ogólnie prawy pas za Budapesztem w kierunku Chorwacji to tragedia (pewnie dlatego wymieniają nawierzchnię) więc w lepiej trzymać się lewego gdzie się da.
maxiek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2009
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxiek » 16.08.2023 18:35

A my tym razem na Istrię mamy plan jechać inną trasą jak zawsze (Rzeszów-Rovinj)
Z racji tego że kamper, to koszt opłat za drogi omijając słowacki odcinek Preszów-Koszyce wychodzi nam na dzisiaj 108E, planujemy jechać na Zwardoń, autostradą słowacką (12E), przeskoczyć albo Węgrami, albo Austrią bez autostrad do Słowenii, tam winieta (16E) i na deser bramka w Chorwacji zdajsie 3E. Tak że wg moich wyliczeń zmieniając trasę możemy zaoszczędzić 77E, odległość jest (aż nie chciało mi się wierzyć) identyczna.
Ktoś podróżował tą trasą?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 26.03.2024 15:04

Już kiedyś zapytałem ale w innym temacie, może ktoś jeździ z okolic Tarnowa, Mielca i doradzi :)
W tym roku muszę przejechać przez Brzesko, jak dalej śmignąć ?
Na pewno Słowacja i Węgry, ale pchać sie jak dotychczas przez Żylinę, czy Koszyce - Budapeszt?
Wiem że przez Polskę do Nowego Sącza i dalej do granicy, na pewno nie poszaleję.
Gdzie rozpoczyna się autostrada? w Koszycach?
Wyjazd na noc, start ok 22, więc korków nie ma.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.03.2024 16:58

yarko2000 napisał(a):Gdzie rozpoczyna się autostrada? w Koszycach?
Wyjazd na noc, start ok 22, więc korków nie ma.


Wcześniej - już od Preszowa masz nową autostradę. I z wyjątkiem krótkiego odcinka w Koszycach, możesz jechać non-stop autostradą od Preszowa aż do Chorwacji
Brasilia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 10.04.2024 13:58

yarko2000 napisał(a):Już kiedyś zapytałem ale w innym temacie, może ktoś jeździ z okolic Tarnowa, Mielca i doradzi :)
W tym roku muszę przejechać przez Brzesko, jak dalej śmignąć ?
Na pewno Słowacja i Węgry, ale pchać sie jak dotychczas przez Żylinę, czy Koszyce - Budapeszt?
Wiem że przez Polskę do Nowego Sącza i dalej do granicy, na pewno nie poszaleję.
Gdzie rozpoczyna się autostrada? w Koszycach?
Wyjazd na noc, start ok 22, więc korków nie ma.

Jeśli mógłbym coś doradzić w sprawie przejazdu przez Słowację to proponowałbym Ci ominięcie autostrady z Preszowa do granicy z Węgrami. W tamtym roku policzyłem, że na Słowacji jadąc właśnie z okolic Tarnowa pokonujemy autostradą w sumie całe 27km za co trzeba zapłacić w formie winiety około 75 zł. Dlatego jadąc do Chorwacji po prostu w mapach Google dodałem punkty które omijały te dwa odcinki autostrady. Myślę, że straciłem na tym 15min, ale za to można podziwiać cygańskie osiedla z ciekawą zabudową :oczko_usmiech:
Poniżej mapka z zaznaczonymi kawałkami omijanej autostrady.
Załączniki:
słowacja.jpg
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 10.04.2024 14:03

Brasilia napisał(a):W tamtym roku policzyłem, że na Słowacji jadąc właśnie z okolic Tarnowa pokonujemy autostradą w sumie całe 27km za co trzeba zapłacić w formie winiety około 75 zł...Myślę, że straciłem na tym 15min, ale za to można podziwiać cygańskie osiedla z ciekawą zabudową


W sumie jest to 54 km jeśli się wraca tą samą trasą. A jazda przez słowackie wiochy na najciekawszych nie należy. O cygańskich slumsach się na wypowiadam...rzecz gustu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.04.2024 14:08

Brasilia napisał(a): Myślę, że straciłem na tym 15min, ale za to można podziwiać cygańskie osiedla z ciekawą zabudową :oczko_usmiech:

nie mój kierunek, ale akurat to mnie by zachęciło do zakupu winiet nawet za 150 zł.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 10.04.2024 14:14

marecky81 napisał(a):
Brasilia napisał(a):W tamtym roku policzyłem, że na Słowacji jadąc właśnie z okolic Tarnowa pokonujemy autostradą w sumie całe 27km za co trzeba zapłacić w formie winiety około 75 zł...Myślę, że straciłem na tym 15min, ale za to można podziwiać cygańskie osiedla z ciekawą zabudową


W sumie jest to 54 km jeśli się wraca tą samą trasą. A jazda przez słowackie wiochy na najciekawszych nie należy. O cygańskich slumsach się na wypowiadam...rzecz gustu.



Zresztą policzyłem sobie z ciekawości na gm. Od Wielkiego Sarisa do węzła w Koszycach jest 39 km autostrady i bezkolizyjnej ekspresówki. Plus 15 km od wjazdu na R4 za Sebastovcami do węzła na węgierskiej granicy. Razem 54 km w jedną stronę.
Ostatnio edytowano 10.04.2024 14:33 przez marecky81, łącznie edytowano 1 raz
Brasilia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 10.04.2024 14:19

piekara114 napisał(a):
Brasilia napisał(a): Myślę, że straciłem na tym 15min, ale za to można podziwiać cygańskie osiedla z ciekawą zabudową :oczko_usmiech:

nie mój kierunek, ale akurat to mnie by zachęciło do zakupu winiet nawet za 150 zł.

Pamiętam jak w 2005 roku na drugi dzień po odebraniu prawka, pojechałem razem z kolegami z liceum do Bardejova. Wracając pomyliliśmy zjazd na Konieczną i pojechaliśmy na Svidnik. Akurat szła drogą cyganeczka i zatrzymaliśmy się zapytać o drogę. Jakie było nasze zdziwienie, gdy dosłownie po 10 sekundach w naszym kierunku biegło już ze 30 chłopa (pewnie myśleli, że chcemy ją porwać), którzy wyłonili się zza baraków, które wyglądem przypominały wysypisko. Do dziś rozmyślam co by było gdybym zdusił silnik 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.04.2024 14:27

Brasilia napisał(a): Do dziś rozmyślam co by było gdybym zdusił silnik 8)
:lol: :lol:

Osobiście bardzo nie lubię przejeżdżać przez te ich "osiedla". Zawsze mówię do Pana M. gaz do dechy i nie zatrzymywać się, choćby nie wiem co
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodnijej- dysk

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 16.04.2024 09:58

Dziękuję za sugestie.
Wykupię winietę i jadąc do CRO pojadę trasą Koszyce, Budapeszt, za to w drodze powrotnej Bratysława, Żylina, Chyżne.
Wtedy będę miał już jakiś pogląd na całą Słowację :)
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 16.04.2024 10:29

Jedyne czego można się obawiać na starej/bezpłatnej drodze to zwierzyna, bo ogólnie to droga bardzo fajna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 9...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone