Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 17.08.2020 22:10

Ja tankuję na ostaniej stacji na Słowacji a potem już w CRO w Gorican. Nawet jeśli kilka km trzeba na gazolinie przejechać to i tak jest korzystne rozwiązanie - https://www.google.pl/maps/dir/GAS+Milh ... 62!1m0!3e0
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 01.05.2021 17:55

Śmigał ktoś na majówkę? Jak postępy prac przy autostradzie SK -> Miskolc?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.05.2021 22:27

victoo napisał(a):Śmigał ktoś na majówkę? Jak postępy prac przy autostradzie SK -> Miskolc?


Dołączam do pytania.

Co prawda ukończenie autostrady jest planowane na przyszły rok, ale chciałbym spytać, jak wygląda nawierzchnia na DK3, bo ponoć od jesieni jest już dobrze...
anab
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) anab » 02.05.2021 08:50

Witam
Co prawda nie na majówkę a tydzień temu ale myślę że od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Trasa wygląda tak jak w ubiegłym roku, tzn. światła, objazdy, dodatkowo jest zdecydowanie bardziej rozjeżdżona. W niektórych miejscach wygląda jak ser szwajcarski, dziura na dziurze.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.05.2021 12:23

anab napisał(a):Witam
Co prawda nie na majówkę a tydzień temu ale myślę że od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Trasa wygląda tak jak w ubiegłym roku, tzn. światła, objazdy, dodatkowo jest zdecydowanie bardziej rozjeżdżona. W niektórych miejscach wygląda jak ser szwajcarski, dziura na dziurze.



I tak jest na całej długości od Tornyosnemeti aż do Miszkolca?

W jakiej porze dnia/nocy jechałeś? Duży tam jest ruch?
anab
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) anab » 02.05.2021 21:59

Najgorzej jest od granicy do miejscowości Forro. Co do ruchu, dwa tygodnie temu spędziliśmy noc w samochodzie w miejscowości Novajidrany czekając na poboczu na lawetę (bliskie spotkanie z jedną z dziur w drodze :)) i przez całą noc ruch był duży a momentami bardzo duży, głównie Tiry.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.05.2021 23:38

anab napisał(a):Najgorzej jest od granicy do miejscowości Forro. Co do ruchu, dwa tygodnie temu spędziliśmy noc w samochodzie w miejscowości Novajidrany czekając na poboczu na lawetę (bliskie spotkanie z jedną z dziur w drodze :)) i przez całą noc ruch był duży a momentami bardzo duży, głównie Tiry.



W ubiegłym roku też były dziury wiosną, ale potem podobno połatali i latem było już lepiej.

Ja planuję przejazd tamtędy właśnie nocą, więc na tych pierwszych 25 km trzeba będzie bardzo uważać. Bo póki co (korytarze) innej alternatywy nie ma (jak 2 lata temu, kiedy wiele osób objeżdżało przez Satoraljaujhely). .

Oczywiście wszystko to przy założeniu, że latem będzie można swobodnie wjechać do Rumunii.
anab
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) anab » 03.05.2021 08:17

Też mam nadzieję, że coś się poprawi, do tej pory jeździliśmy w okresie wakacyjnym i rzeczywiście było lepiej. No cóż, sprawdzimy w czerwcu.
agacz1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.11.2019
Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) agacz1 » 05.05.2021 11:02

Witam, pod koniec czerwca mamy plany na pierwszy wyjazd do Cro i w związku z tym podpowiedzcie mi którą trasę wybrać.
1. Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja
2. Czechy-Słowacja-Węgry-Chorwacja
3. Słowacja-Węgry-Chorwacja
Wyruszamy ok 18.00 i podróż nocą, 2 kierowców. Na każdej trasie na chwilę obecną google maps pokazuje roboty drogowe. Najbardziej skłaniam się ku trasie nr 3 bo już tamtędy jechałam nad Balaton, winiety też chyba wyjdą najtaniej (bez kupowania winiety na Słowacji bo w tej opcji jest krótki odcinek który omija się bezproblemowo)
Załączniki:
trasy.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.05.2021 11:07

agacz1 napisał(a):Witam, pod koniec czerwca mamy plany na pierwszy wyjazd do Cro i w związku z tym podpowiedzcie mi którą trasę wybrać.
1. Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja
2. Czechy-Słowacja-Węgry-Chorwacja
3. Słowacja-Węgry-Chorwacja
Wyruszamy ok 18.00 i podróż nocą, 2 kierowców. Na każdej trasie na chwilę obecną google maps pokazuje roboty drogowe. Najbardziej skłaniam się ku trasie nr 3 bo już tamtędy jechałam nad Balaton, winiety też chyba wyjdą najtaniej (bez kupowania winiety na Słowacji bo w tej opcji jest krótki odcinek który omija się bezproblemowo)


Jeździmy z Lublina prawie zawsze trasą numer trzy :) Dwukrotnie kiedy remontowany był duży kawałek słowackiej trasy pokusiliśmy się o jazdę przez Wiedeń, Austrię, Słowenię i nigdy więcej :idea: Gdybyś miała jakiekolwiek pytania - postaram się pomóc
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.05.2021 11:23

Jest tu na forum cały temat związany z dojazdem do Chorwacji z twojej części kraju:

https://www.cro.pl/trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-dyskusja-t32901.html

Tam znajdziesz wszystkie przydatne informacje :papa:

Ale nie wiem, czy jest tu ktokolwiek, kto jeździ inaczej niż twoją trasą nr 3
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 05.05.2021 11:36

Węgierski odcinek do Miszkolca jest miejscami kiepski, ale jak już wjedziesz na autostradę to dalszy nocny przejazd jak dla mnie jest idealny, a ruch znikomy. Jechałem tą trasą z małymi modyfikacjami 9 razy, zwykle żona dojeżdżała w okolice Budapesztu, tam przesiadka i przejazd przez miasto które rozświetlone w nocy robi niesamowite wrażenie.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 05.05.2021 14:37

Ja z Krakowa a i tak zawsze podobna trasa , przejście Sahy i potem nasze traski się łączą ... Słowacja bez winiety oczywiście , jeździłem już chyba każdą możliwą i od dawien dawna tylko taka ...
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006
Re: Trasa Lublin-Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 05.05.2021 18:01

agacz1 napisał(a):Witam, pod koniec czerwca mamy plany na pierwszy wyjazd do Cro i w związku z tym podpowiedzcie mi którą trasę wybrać.
1. Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja
2. Czechy-Słowacja-Węgry-Chorwacja
3. Słowacja-Węgry-Chorwacja
Wyruszamy ok 18.00 i podróż nocą, 2 kierowców. Na każdej trasie na chwilę obecną google maps pokazuje roboty drogowe. Najbardziej skłaniam się ku trasie nr 3 bo już tamtędy jechałam nad Balaton, winiety też chyba wyjdą najtaniej (bez kupowania winiety na Słowacji bo w tej opcji jest krótki odcinek który omija się bezproblemowo)


Najbardziej rozsądna opcja to trasa nr 3. Ja też jeździłem nią wielokrotnie, choć szczerze nie lubię odcinka od Rzeszowa do Preszowa i choć odcinek od granicy SK/H do Miszkolca też ostatnio bywał mało sympatyczny (jakość nawierzchni i roboty drogowe). Trasa nr 1 jest zasadna jeśli jedzie się na Istrię - wtedy można jechać przez całą Słowenię "wykorzystując w pełni" winietę.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku S19 zawiedzie nas z Lublina do Rzeszowa, a od granicy SK/H będzie można jechać autostradą aż nad Adriatyk. Wtedy zostanie mniej niż 200 km odcinków bez autostrad i dróg szybkiego ruchu. Myślę, że będzie duuużo szybciej.
agacz1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.11.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) agacz1 » 06.05.2021 09:04

Czytam wpisy z ubiegłego roku i wiele osób poleca w Słowacji jechać przez Trebisov i omijać remontowany odcinek do Miszkolca. Nadal nic się nie zmieniło i polecacie ten objazd?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone