Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.01.2020 20:20

sergiuszchojnacki napisał(a):Zgadza się, ale dobrze że robią autostradę od granicy do Miszkolca. Nie wiem jakie tempo, ale w tym roku chyba nie ma co liczyć na otwarcie. Jednak w przyszłym powinni skończyć, podobnie jak trasę szybkiego ruchu na całym odcinku Lublin - Rzeszów. Wtedy będzie dużo łatwiej i szybciej.



W ubiegłym roku tempo było niezłe. W maju nic prawie nie było widać, w sierpniu jak najbardziej prace były zaawansowane. Oby nie zwolnili :D
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 07.01.2020 08:55

wariant katowice słowenia w wakacje to porażka dla mnie oczywiście ja bym rozważył trasę na zwardoń bratysława, budapeszt varażdin od żyliny autostrada a w polsce całkiem niezła jazda /i mijamy nieszczęsną słowenię tzw wieczny korek/
niektórzy jeszcze jeżdżą przez szombathely ale te kilkadziesiąt kilometrów bocznymi drogami jest dość wkurzające
ale oczywiście co kto lubi
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 14.01.2020 19:05

Jak ktoś ma obiekcje przed jazdą bez winiet wzdłuż autostrady na Słowacji to jest jeszcze opcja skręcając za Świdnikiem na Trebisov (czasowo podobna według wskazań).
obok autostrady: https://www.google.com/maps/dir/Barwine ... 0?hl=pl-PL

przez Trebisov: https://www.google.com/maps/dir/Barwine ... 0?hl=pl-PL

Google Maps kawałek koło Świdnika bierze za płatny więc pokazuje że są opłaty

Osobiście jeżdżę obok autostrady i nie widzę problemu. Jakość drogi nie jest zła. Przy obecnej budowie autostrady do Miszkolca trzeba będzie przeanalizować utrudnienia i rozważyć opcję Trebisov.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 15.01.2020 13:37

Ktoś jechał lub wie jaki jest stan nawierzchni tej drugiej trasy? Biorąc pod uwagę niektóre odcinki węgierskiej drogi nr 3 od granicy w Tornyosnemeti do Miszkolc (szczególnie jadąc nocą) to może ta trasa to całkiem rozsądna alternatywa?. Czas podobny i niewiele większa odległość.
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2020 15:46

khml napisał(a):Ktoś jechał lub wie jaki jest stan nawierzchni tej drugiej trasy? Biorąc pod uwagę niektóre odcinki węgierskiej drogi nr 3 od granicy w Tornyosnemeti do Miszkolc (szczególnie jadąc nocą) to może ta trasa to całkiem rozsądna alternatywa?. Czas podobny i niewiele większa odległość.


Można mniej więcej zorientować się przeglądając tę trasę w Google Street View. Wygląda na dość przyzwoitą drogę krajową.
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 15.01.2020 18:50

Rzeczywiście wygląda całkiem ok. Tylko odcinek pomiędzy k-18 a k-79 poniżej Vranov nad Toplou jest bardzo dziurawy, ale po pierwsze to zdjęcia z 2012 roku (nie wiadomo jak jest dziś), a po drugie to niespełna 6 km więc zaledwie kilkanaście minut jazdy.
Dobrze, gdyby ktoś kto korzystał niedawno z tej trasy powiedział jak się jechało.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 17.01.2020 08:35

jechałem przez vranov w lipcu 2019 i było oki droga równa i nie oblegana ja jechałem w obie strony w nocy i tylko drażniło mnie to ze policji trochę po drodze było i upierdliwi
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 17.01.2020 23:37

Ta trasa to alternatywa, żeby ominąć odcinek drogi (około 15 km) od granicy w Tornyosnometi, którego nawierzchnia jest jak szwajcarski ser :lol:
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 18.01.2020 22:46

Podłączę się do śledzenia ciekawego wątku. Moje dwie trasy klasyczne
2018: Czechy - Austria - Słowenia
trasa_2018.jpg

2019: Słowacja - Węgry
trasa2019.jpg

Bardziej podobała mi się opcja nr 2, choć jej słaby punkt to Zwardoń/Czadca (masakra) i trochę wolniej przez 100 km na Węgrzech od Szombathely do granicy chorwackiej, ale to dobra okazja do poznania węgierskiej kuchni i zatankowania przed wjazdem do Chorwacji.
Plan na 2020 rok to trasa mieszana, choć decyzja jeszcze nie zapadła ;)
Czechy - Słowacja - Węgry
trasa_planowana_2020.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2020 12:01

Yaroo napisał(a):Podłączę się do śledzenia ciekawego wątku. Moje dwie trasy klasyczne
2018: Czechy - Austria - Słowenia
trasa2019: Słowacja - Węgry

Bardziej podobała mi się opcja nr 2, choć jej słaby punkt to Zwardoń/Czadca (masakra) i trochę wolniej przez 100 km na Węgrzech od Szombathely do granicy chorwackiej, ale to dobra okazja do poznania węgierskiej kuchni i zatankowania przed wjazdem do Chorwacji.
Plan na 2020 rok to trasa mieszana, choć decyzja jeszcze nie zapadła ;)
Czechy - Słowacja - Węgry

Pytanie zadałeś trochę nie w tym wątku, bo jednak stolica to nie Polska Południowo - Wschodnia :oczko_usmiech:
Bardziej by pasowało tutaj:
przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048.html
Od zawsze jeździłem trasą Czechy - Austria -Słowenia, w ubiegłym roku spróbowałem trasy Słowacja - Węgry i bardzo mi się spodobała. Niestety największym jej minusem jest odcinek do Żyliny i wiecznie zakorkowane okolice Czadcy :roll:
Na 2020 rok mam plan taki jak Ty, czyli Czechy - Słowacja - Węgry choć decyzja jeszcze nie zapadła ;)
Ostatnio edytowano 19.01.2020 12:57 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 19.01.2020 12:26

Wiem, wiem, bo podglądam też możliwości jazdy przez Lublin, Rzeszów, ale chyba poczekam na Via Karpatia ;)
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 22.01.2020 08:49

w tym roku padło na Albanię i studiując forum wszędzie jest info o korkach na przejściu w Roszke /nadmieniam że wjazd do Serbii planujemy na sobotę około południa/ więc mam wrażenie że może być grubo i tu moje pytanie: ?????
na które z pobocznych przejść się najlepiej pchać???
aaa i jeszcze Budapeszt około 5 rano od Vac na około czy przez centrum bez żadnych grubych strat można??
Ostatnio edytowano 22.01.2020 11:29 przez dudzis, łącznie edytowano 1 raz
Maud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maud » 22.01.2020 09:21

witam, mozesz jechac na Baćki Vinogradi albo Tompe, 3x jechalem do Albanii i powiem szczerze ze przekraczanie granicy wegiersko-serbskiej to loteria ;)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.01.2020 11:08

dudzis napisał(a):w tym roku padło na Albanię i studiując forum wszędzie jest info o korkach na przejściu w roszke /nadmieniam że wjazd do serbii planujemy na sobotę około południa/ więc mam wrażenie że może być grubo i tu moje pytanie: ?????
na które z pobocznych przejść się najlepiej pchać???
aaa i jeszcze budapeszt około 5 rano od vac na około czy przez centrum bez żadnych grubych strat można??


Spoko przez Budapeszt o 5 rano. Przez centrum
będzie szybciej i bliżej. Większość skrzyżowań z żółtym światłem lub sterowanych dla jadących aut.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 10.02.2020 08:37

Po dłuższej nieobecności i 2 latach zmiany wakacyjnego kierunku - w tym roku w lipcu wracam do Chorwacji. Wyjazd jubileuszowy - 10 raz :D . W związku z tym mam kilka pytań odnośnie trasy, którą zawsze jeździłem - Barwinek - Svidnik - Presov - Koszyce - Miskolc i Autostrada. Zawsze omijałem płatne odcinki na Słowacji - Czy obwodnica Svidnika nadal jest bezpłatna? I czy odcinek od zjazdu Budimir w stronę Koszyc również jest nadal bezpłatny? Słyszałem że od granicy Słowacko-Węgierskiej trwają prace związane z budową autostrady, czy w związku z tym czekają tam jakieś utrudnienia? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne informacje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone