Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 12.07.2018 15:19

szczaw napisał(a):Kurczaki nigdy nie widziałem i nie wiedziałem że jest tam foto pstryczek na R4, i pytanko o co chodzi z tymi kratownicami , czy to pomiary prędkości czy uważać na to , może bo nie znalazłem nigdzie, miejsca w których po naszej trasie stoją foto pstryczki - napiszcie.


Na R4 tuż przed granicą z Węgrami jest ograniczenie do 60u. Nie tyle pstryczek, co zwykły patrol z różnymi urządzeniami poluje tam regularnie. Miejsce jest akuratne, bo wyjeżdża się zza zakrętu prosto na pstryczka a znak ograniczenia bodajże tuż przed zakrętem.

Z kratownicami na węgierskich autostradach zgłupiałem. Nasz janosik zaczął się chwalić, że pokazuje radary za granicą więc go sobie włączyłem. Wydaje mi się, że zgłasza jako fotoradary bramownice z kamerami do sprawdzania winiet. Chyba lepszy będzie waze na Węgry.

Jeżeli chodzi o patrole na Węgrzech - wracając widziałem 3 patrole z radarami od Budapesztu do Miszkolca - stały przy końcu parkingu, tuż przed pasem do płynnego włączania się do ruchu.
kminek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.04.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kminek » 13.07.2018 11:44

Drodzy,

Proste pytanie. Chce jechać z Krakowa przez Słowację i Węgry. Od Bratysławy wiem juz co i jak. Ale różne nawigacje uparcie każą mi jechać na początku przez Cieszyn , Trzciniec i dopiero potem Słowacja (Żylina). Cos jest nie tak z drogą przez Chyżne i DolnyKubin ? jak jezdzicie z Krakowa ?
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 14.07.2018 18:54

czy ktoś możę poświadczyć BOCZKA z tymi kratownicami, czy są to fotoradary czy zwykłe wieszaki do elektronicznego sprawdzania winiet.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.07.2018 21:01

kminek napisał(a):Drodzy,

Proste pytanie. Chce jechać z Krakowa przez Słowację i Węgry. Od Bratysławy wiem juz co i jak. Ale różne nawigacje uparcie każą mi jechać na początku przez Cieszyn , Trzciniec i dopiero potem Słowacja (Żylina). Cos jest nie tak z drogą przez Chyżne i DolnyKubin ? jak jezdzicie z Krakowa ?


ja jeżdżę z Krakowa przez Chyżne Sahy i Budapeszt, próbowałem innych tras ale ta jest najlepsza dla mnie
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 15.07.2018 18:07

szczaw napisał(a):czy ktoś możę poświadczyć BOCZKA z tymi kratownicami, czy są to fotoradary czy zwykłe wieszaki do elektronicznego sprawdzania winiet.

To są zwykle kamery do sprawdzania winiet
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 18.07.2018 16:48

no to super, człowiek już spokojniejszy , bo faktycznie w tamtym roku było tego sporo po trasie. Może jakieś nowości na trasie ktoś zauważył lub gdzie trzeba uważać.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 22.07.2018 13:21

[quote="Sol-Wagon"][quote="jan ostrzycki"]Granica SK/H pomiędzy Koszycami a Miszkolcem przerobiona na płatną pułapkę na kierowców. Węgrzy i Słowacy porobili trochę nowych dróg i oznakowali tak, że jak się nie zna tego miejsca droga z H wyprowadza prościutko na płatny odcinek w Słowacji, gdzie nie można już kupić winietek i pokuta murowana... Jechałem tamtędy kilkadziesiąt razy, ale teraz miałem problem żeby wycelować z Węgier w stare przejście i starą drogę do Koszyc.
Po krótce, waląc od Miszkoca, żeby trafić na stare przejście i starą drogę do Koszyc, trzeba skręcić w prawo jak na wagę dla ciężarówek. [b]Na wagę[

I wlasnie kumpel przejechal r4 bez winietki,zabladzil i bylo za pozno.
Nie zatrzymali go ale pewnie z tym elektronicznym poborem nie bedzie problemu z doslaniem mandaciku.
Czy ktos cos dostal w ten sposob
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 22.07.2018 13:43

ja kilka lat temu z 3 razy sie władowałem na płatny odcinek Presov Koszyce i jakoś zawsze mi się upiekło. Teraz już kupuję winietę na Słowację
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 22.07.2018 22:20

I wlasnie kumpel przejechal r4 bez winietki,zabladzil i bylo za pozno.
Nie zatrzymali go ale pewnie z tym elektronicznym poborem nie bedzie problemu z doslaniem mandaciku.
Czy ktos cos dostal w ten sposob[/quote]

I dalszy ciag opowiesci.
Zadzwonil do obslugi i pan mu wyjasnil,ze nie wszystkie autostrady i ekspresowki maja kamery i moze przysc 150 euro albo nie.
Poradzil aby zakupic do 22 winietke.
Akurat poprosil mnie o zalatwienie sprawy i widze,ze one nie maja oznaczonej godziny,sa wazne caly dzien.
Czyli albo o 22 sprawdzaja albo to zwykly pic i jak go nie zlapali toby nic nie przyszlo.ale za 10 euro nie warto ryzykowac
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 24.07.2018 09:08

Ciekawa sprawa, dla tych co mogą pobłądzić to po prawej stronie tuż przed wjazdem na R4 jest budka gdzie można kupić winietę jak ktoś nie ma i chce uniknąć stresu :)
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 24.07.2018 09:35

victoo napisał(a):ja kilka lat temu z 3 razy sie władowałem na płatny odcinek Presov Koszyce i jakoś zawsze mi się upiekło. Teraz już kupuję winietę na Słowację


Był taki okres, że ten odcinek był grubszym remoncie. Może wtedy nie pobierali opłat lub nie pilnowali winiet?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 24.07.2018 10:22

rpz napisał(a):Ciekawa sprawa, dla tych co mogą pobłądzić to po prawej stronie tuż przed wjazdem na R4 jest budka gdzie można kupić winietę jak ktoś nie ma i chce uniknąć stresu :)


Jeśli to jest TA budka
https://www.google.pl/maps/@48.5311103, ... 312!8i6656
to ona stoi przy starym przejściu granicznym na które teraz bardzo trudno trafić jadąc od H. Jeśli już jesteś przy budce to jesteś na darmowym odcinku i winieta już niepotrzebna.

Kiedy Słowacy zrobią odcinek A od Presova do granicy H z objazdem Koszyc może będzie warto płacić za winiety. Teraz płacenie za winietę uważam za nabijanie kabzy Słowakom za coś co nie jest tyle warte i w żaden sposób nie poprawia jazdy.
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 24.07.2018 14:48

Nie, tu jest ta budka o której ja piszę : Obrazek
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 25.07.2018 18:29

drodzy Cromanniacy , teraz i ja już sam nie jestem pewien czy warto ryzykować , jedziemy na dwa tygodnie ,granicę przekraczamy w Barwinku, tam zawsze kupujemy winietę na H, teraz moje pytanie wiem że można tam kupić winietę na SK ile będzie kosztować , ceny były chyba w euro. jak ktoś się orientuje ,proszę napiszcie. Dzięki
RPZ, czy to jest sprawdzone osobiście przez ciebie , czy można kupić jednodniową?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2018 18:40

szczaw napisał(a):drodzy Cromanniacy , teraz i ja już sam nie jestem pewien czy warto ryzykować , jedziemy na dwa tygodnie ,granicę przekraczamy w Barwinku, tam zawsze kupujemy winietę na H, teraz moje pytanie wiem że można tam kupić winietę na SK ile będzie kosztować , ceny były chyba w euro. jak ktoś się orientuje ,proszę napiszcie. Dzięki
RPZ, czy to jest sprawdzone osobiście przez ciebie , czy można kupić jednodniową?

Kup przez internet >>> https://eznamka.sk/selfcare/purchase

Jednodniowych nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone