Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 25.07.2018 18:02

szczaw napisał(a):RPZ, czy to jest sprawdzone osobiście przez ciebie , czy można kupić jednodniową?

Tak kupowałem tam winietę osobiście - jak udało mi się razu pewnego przegapić zjazd, można płacić kartą lub gotówka nie było z tym problemu, potrzebowali też dowodu rejestracyjnego, nie wystarczyło im, że podałem numer rejestracyjny pojazdu. Co do godzin otwarcia to niestety nie pamiętam w jakich godzinach mają otwarte ale widząc spore okratowanie tego przybytku podejrzewam, że działa 24h na dobę.
Nie ma winiet jednodniowych na Słowację, ale to już wiesz.
500++
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) 500++ » 25.07.2018 18:43

Jeżeli klient chce jednodniową to taką dostanie. Klient nasz Pan. A że w cenie 7 dniowej - cóż takie ceny. Przez internet na Sk i H zakup trwa jakieś 7 min. W mojej opini kupowanie na Sk jadąc przez Barwinek to zbyteczny wydatek. Dobre oznakowanie na Budimir, a z powrotem trzeba pamiętać aby przed granicą zjechać na stare przejście. Jechałem w tym roku 1 raz i bez żadnego stresu objechałem autostradę.
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 25.07.2018 18:57

Dzięki bardzo .
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 26.07.2018 12:04

szczaw napisał(a):drodzy Cromanniacy , teraz i ja już sam nie jestem pewien czy warto ryzykować , jedziemy na dwa tygodnie ,granicę przekraczamy w Barwinku, tam zawsze kupujemy winietę na H, teraz moje pytanie wiem że można tam kupić winietę na SK ile będzie kosztować , ceny były chyba w euro. jak ktoś się orientuje ,proszę napiszcie. Dzięki
RPZ, czy to jest sprawdzone osobiście przez ciebie , czy można kupić jednodniową?

Ryzykować czy przepłacać - oto jest pytanie?
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2018 07:47

500++ napisał(a):Jeżeli klient chce jednodniową to taką dostanie. Klient nasz Pan. A że w cenie 7 dniowej - cóż takie ceny. Przez internet na Sk i H zakup trwa jakieś 7 min. W mojej opini kupowanie na Sk jadąc przez Barwinek to zbyteczny wydatek. Dobre oznakowanie na Budimir, a z powrotem trzeba pamiętać aby przed granicą zjechać na stare przejście. Jechałem w tym roku 1 raz i bez żadnego stresu objechałem autostradę.

Biorać pod uwagę remonty na tej autostradzie to , prawie bez różnicy jechać na Budimir
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 30.07.2018 06:43

Czy w Barwinku na przejściu kupno winiet jest całodobowe?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.07.2018 06:49

asieczek napisał(a):Czy w Barwinku na przejściu kupno winiet jest całodobowe?

w sezonie to bardzo prawdopodobne, węgierską się nie martw, kupisz ją na całodobowej stacji paliw MOL: 48°20'02.7"N 21°06'12.2"E
Słowacką (jeżeli nie chcesz "internetowej") to możesz próbować kupić na stacjach paliw w Preszowie...
bar.tu
zbanowany
Posty: 7
Dołączył(a): 01.08.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bar.tu » 01.08.2018 11:59

Ja wszystko sprawdzam w internecie. Poza granicami kraju to już nie problem - ja korzystam z sieci Otvarta i jest super.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.08.2018 20:07

Masterix napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):
asieczek napisał(a):Czy w Barwinku na przejściu kupno winiet jest całodobowe?

w sezonie to bardzo prawdopodobne, węgierską się nie martw, kupisz ją na całodobowej stacji paliw MOL: 48°20'02.7"N 21°06'12.2"E
Słowacką (jeżeli nie chcesz "internetowej") to możesz próbować kupić na stacjach paliw w Preszowie...


Tylko po co, skoro to są e-winiety i na spokojnie można je kupić z domu, albo wręcz już jadąc w kierunku granicy. To przecież nie naklejki, tylko zapis w systemie.

gdzieś trzeba się "wysikać" i zjeść kanapkę, kupić jakiś "słodycz" węgierskie na stacji...:)
Ostatnio edytowano 01.08.2018 20:31 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 1 raz
pablonet8
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.05.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 01.08.2018 20:24

Na Węgry winiety zakupiłem dzisiaj na e-matrica. Miesięczna płacona revolutem wyszło 63.50 zł
megamis7
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) megamis7 » 02.06.2019 11:55

Czy stan drogi od granicy Słowackiej do Miszkolca poprawił się coś od tamtego roku,czy dalej taki trąd?
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 27.06.2019 07:23

Czy obwodnica Svidnika jest nadal bezpłatna w te wakacje, kto jechał ?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.06.2019 08:11

lkemot napisał(a):Czy obwodnica Svidnika jest nadal bezpłatna w te wakacje, kto jechał ?

jechałam w weekend majowy - była jak najbardziej bezpłatna
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 27.06.2019 13:50

lkemot napisał(a):Czy obwodnica Svidnika jest nadal bezpłatna w te wakacje, kto jechał ?

ta bezpłatna, trzeba tylko pamiętać o :
Droga ekspresowa R4:
Košice Juh – Milhost (SK/HU) - długość 14 km
ta jest płatna
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2019 13:55

Obok R-4 jest bezpłatna droga nr 17
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone