Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.05.2018 08:36

Sol-Wagon napisał(a):
malinero napisał(a):
beatabm napisał(a):
malinero napisał(a):
Czyli jak wskoczę na R4 w Koszycach, to wylatuję już po węgierskiej stronie omijając tą masakrę na granicy?

Masakrę? Jechałam tydzień temu nie korzystając z autostrady słowackiej i nie widziałam zadnej masakry. Droga bardzo poprawna.


Masakra na granicy dotyczy starej drogi. Stan techniczny odcinka na granicy w Tornyosnémeti był, przynajmniej w zeszłym roku, tragiczny. Dziury, wyboje, fatalne oznakowanie. R4 do tej pory wylatywała dokładnie na ten bajzel.

początkiem października 2017 stan techniczny starego odcinka był "normalny"...


Stara droga ok. Mam na myśli samo przejście graniczne. Do niedawna było tam bardzo kiepsko. jesli coś z tym zrobili od zeszłego roku to chwała im za to.

Jeszcze parę late temu było bardzo kiesko już na Węgrzech, pierwsze kilkanaście km od granicy, na szczęście załatali dziury. Ponoć budują zupełnie nową drogę do Miskolca, ale to jeszcze kilka lat.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12127
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.05.2018 08:44

Samo przejście wygląda żałoście - to prawda, ale przecież ono nie ma więcej niz 100 metrów, ciężko tam utknąć
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.05.2018 09:25

beatabm napisał(a):Samo przejście wygląda żałoście - to prawda, ale przecież ono nie ma więcej niz 100 metrów, ciężko tam utknąć


Można rozwalić sobie zawieszenie na kilku dziurach, poza tym wjazd z Węgier na Słowację na R4 był fatalnie oznakowany.
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 15.06.2018 11:52

jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 07.07.2018 11:19

Granica SK/H pomiędzy Koszycami a Miszkolcem przerobiona na płatną pułapkę na kierowców. Węgrzy i Słowacy porobili trochę nowych dróg i oznakowali tak, że jak się nie zna tego miejsca droga z H wyprowadza prościutko na płatny odcinek w Słowacji, gdzie nie można już kupić winietek i pokuta murowana... Jechałem tamtędy kilkadziesiąt razy, ale teraz miałem problem żeby wycelować z Węgier w stare przejście i starą drogę do Koszyc.
Po krótce, waląc od Miszkoca, żeby trafić na stare przejście i starą drogę do Koszyc, trzeba skręcić w prawo jak na wagę dla ciężarówek. Na wagę - innych oznaczeń nie zauważyłem.

SKH.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12127
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.07.2018 12:44

jan ostrzycki napisał(a):Granica SK/H pomiędzy Koszycami a Miszkolcem przerobiona na płatną pułapkę na kierowców. Węgrzy i Słowacy porobili trochę nowych dróg i oznakowali tak, że jak się nie zna tego miejsca droga z H wyprowadza prościutko na płatny odcinek w Słowacji, gdzie nie można już kupić winietek i pokuta murowana... Jechałem tamtędy kilkadziesiąt razy, ale teraz miałem problem żeby wycelować z Węgier w stare przejście i starą drogę do Koszyc.
Po krótce, waląc od Miszkoca, żeby trafić na stare przejście i starą drogę do Koszyc, trzeba skręcić w prawo jak na wagę dla ciężarówek. Na wagę - innych oznaczeń nie zauważyłem.

SKH.jpg

Tam jest rondo - i rzeczywiscie w prawo, jeśli nie skrecimy - wpadamy na płatną słowacką
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 07.07.2018 14:23

jan ostrzycki napisał(a):Granica SK/H pomiędzy Koszycami a Miszkolcem przerobiona na płatną pułapkę na kierowców. Węgrzy i Słowacy porobili trochę nowych dróg i oznakowali tak, że jak się nie zna tego miejsca droga z H wyprowadza prościutko na płatny odcinek w Słowacji, gdzie nie można już kupić winietek i pokuta murowana... Jechałem tamtędy kilkadziesiąt razy, ale teraz miałem problem żeby wycelować z Węgier w stare przejście i starą drogę do Koszyc.
Po krótce, waląc od Miszkoca, żeby trafić na stare przejście i starą drogę do Koszyc, trzeba skręcić w prawo jak na wagę dla ciężarówek. Na wagę - innych oznaczeń nie zauważyłem.

SKH.jpg

dzięki za info, czyli najlepiej wyznaczyć przejazd przez dany punkt GPS...
dziwne, że nie ma żadnego znaku...
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 07.07.2018 14:52

Sol-Wagon, może Ty lub inna osoba, która będzie wracać tamtą drogą a będzie miała okazję to niech dobrze rozejrzy się za znakami lub zrobi zdjęcie gdzie zjeżdżać lub w miarę możliwości kamerkami samochodowymi wrzuci filmik. Ważne info dla wszystkich wracających tą trasą , po co płacić mandat.Wielkie dzięki dla Jan Ostrzycki za info.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 07.07.2018 15:02

ja dopiero początkiem września...
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 07.07.2018 16:49

W tym roku wyjątkowo dużo madziarskiej policji z radarami na drodze do i od Miszkolca. Stają "po polsku", czyli jest ograniczenie do 60 lub 70 poza terenem zabudowanym i w cieniu drzew cywilna skoda fabia z fotką, a za dwa/trzy kilometry w obie strony oznakowane wozy, które od razu zgarniają kierowców. Na starej drodze do Koszyc to samo. Wyjazd z Koszyc na Presov jak zwykle oznakowany tak, żeby utrudnić ominięcie A. Trzeba zjechać PRZED znakiem na Budimir. Oczywiście 500 m przed zjazdem żadnych znaków nie ma. Więc jak wcześniej nie wiesz gdzie zjechać jesteś na A.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2018 17:04

jan ostrzycki napisał(a):W tym roku wyjątkowo dużo madziarskiej policji z radarami na drodze do i od Miszkolca. Stają "po polsku", czyli jest ograniczenie do 60 lub 70 poza terenem zabudowanym i w cieniu drzew cywilna skoda fabia z fotką, a za dwa/trzy kilometry w obie strony oznakowane wozy, które od razu zgarniają kierowców.

Nikt mnie zgarnął na tej drodze. Kierowcą był syn.
23.06. jechałem do Chorwacji.
03.07. wracałem do Nowego Sącza.
W tych dniach nie widziałem policji z radarami.
(Skody Fabii z fotką w cieniu drzew też nie widziałem) :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12127
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.07.2018 17:33

Moja droga na majówkę tez była spokojna - zero policji, aż się dziwiliśmy. Ale fakt - od strony wegierskiej kiepsko oznakowany zjazd
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 07.07.2018 19:48

Janusz Bajcer napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):W tym roku wyjątkowo dużo madziarskiej policji z radarami na drodze do i od Miszkolca. Stają "po polsku", czyli jest ograniczenie do 60 lub 70 poza terenem zabudowanym i w cieniu drzew cywilna skoda fabia z fotką, a za dwa/trzy kilometry w obie strony oznakowane wozy, które od razu zgarniają kierowców.

Nikt mnie zgarnął na tej drodze. Kierowcą był syn.
23.06. jechałem do Chorwacji.
03.07. wracałem do Nowego Sącza.
W tych dniach nie widziałem policji z radarami.
(Skody Fabii z fotką w cieniu drzew też nie widziałem) :wink:

Może 5 lipca mieli akurat akcję w "polskim stylu"? Typu kryptonim "Prędkość", lub "Bezpieczne wakacje" czy co tam innego...
Opukać, robiłem ten odcinek (SK/H) kilkadziesiąt razy i obyło się bez mandatu za prędkość. Poza pokutą za brak winietki coś ze trzy lata temu, trafiony na płatnym odcinku w SK maks. 100 m przed granicą z H.
Oby tak dalej...
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 11.07.2018 15:14

Sporo policji na Węgrzech stało również 8go lipca (niedziela) - patrole stały przy wyjazdach z MOPów i strzelały na autostradę.
Do tego wydaje mi się, ze przybyło kratownic nad autostradą w porównaniu do zeszłego roku.

Oczywiście zawsze stoi radar tuż przed granicą SK/H na R4 :)
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 11.07.2018 17:20

Kurczaki nigdy nie widziałem i nie wiedziałem że jest tam foto pstryczek na R4, i pytanko o co chodzi z tymi kratownicami , czy to pomiary prędkości czy uważać na to , może bo nie znalazłem nigdzie, miejsca w których po naszej trasie stoją foto pstryczki - napiszcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone