Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 21.07.2020 17:38

Chyba z 18 razy Włochy/Chorwacja przez Austrię - dziś o 19:00 ruszam pierwszy raz przez Słowacja-Węgry (M86/86) i Chorwacja.
Napiszę potem o odczuciach.
Na razie cieszę się się bardziej na wyjazd bo jazda przez nowe tereny niż tą znudzoną austrią.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2020 20:13

Mariusz_M napisał(a):Chyba z 18 razy Włochy/Chorwacja przez Austrię - dziś o 19:00 ruszam pierwszy raz przez Słowacja-Węgry (M86/86) i Chorwacja.
Napiszę potem o odczuciach.
Na razie cieszę się się bardziej na wyjazd bo jazda przez nowe tereny niż tą znudzoną austrią.


Moje odczucie po taz drugi w życiu jest takie, że M86 i 86 są puste (przynajmniej były jak ja jechałem) i wieje nudą :mrgreen:
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 21.07.2020 20:58

Anunak napisał(a):
thommy83 napisał(a):W dobie obecnej sytuacji którą trasę lepiej polecacie?

PL -> SK -> HUN -> HR
czy
PL -> CZ -> A -> SLO -> HR??

Będziemy jechać z Gdańska, zawsze jeździliśmy trasą PL -> CZ -> A -> SLO -> HR dlatego Słowacja i Węgry są nam nieznane

My z kolei z Gdyni wybieramy trasę PL(Zwardoń) -> SK(Bratysława-autostrada) -> HUN (zwykła 86) albo stare Letenye albo Redics z ominięciem autostrady -> HR
Najbardziej obawiam się remontowanego odcinka Piotrków-Częstochowa
Kiedy jedziecie ?


Jeszcze trochę czasu. 18 lub 19 sierpnia, chyba że granice zamkną to wtedy klapa :(
Ostatnio edytowano 21.07.2020 21:02 przez thommy83, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2182
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.07.2020 21:00

dids76 napisał(a):
Niestety wprowadzasz kolegę w błąd, bez winiety może przejechać Czechy jadąc na Cieszyn- Mosty u Jblunkova - Żylina.
Droga która w screenie zaznaczona jest strzałką to Ostrava - Frydek Mistek - Bytča i na nia już winieta czeska jest potrzebna. :wink:



A, faktycznie, nie spojrzałem uważnie i byłem przekonany, że alternatywna trasa to przez Cieszyn i Żylinę.

Dzięki za czujność :D :D
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 21.07.2020 21:16

Anunak napisał(a):
thommy83 napisał(a):W dobie obecnej sytuacji którą trasę lepiej polecacie?

PL -> SK -> HUN -> HR
czy
PL -> CZ -> A -> SLO -> HR??

Będziemy jechać z Gdańska, zawsze jeździliśmy trasą PL -> CZ -> A -> SLO -> HR dlatego Słowacja i Węgry są nam nieznane

My z kolei z Gdyni wybieramy trasę PL(Zwardoń) -> SK(Bratysława-autostrada) -> HUN (zwykła 86) albo stare Letenye albo Redics z ominięciem autostrady -> HR
Najbardziej obawiam się remontowanego odcinka Piotrków-Częstochowa
Kiedy jedziecie ?

My ruszamy 1.08 z Gdańska około 4 nad ranem i będziemy jechali przez Słowację i Węgry, ale w tym roku po sugestiach z forum, jedziemy A1 do Żory/S81 Skoczów/S52 Cieszyn/E75 Świerczynowiec (SLO) Żylina i dalej już autostradą do Bratysławy. Nocleg w Vorażdinie. Piotrków-Częstochowa, nawet mi nie mów, w zeszłym roku 2 opony i 2 felgi do prostowania, lżejszy o 2000 PLN :( . Nawet rozważałem opcję z Gdańska S7 :) .
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2182
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.07.2020 21:22

SebastianM napisał(a): My ruszamy 1.08 z Gdańska około 4 nad ranem i będziemy jechali przez Słowację i Węgry, ale w tym roku po sugestiach z forum, jedziemy A1 do Żory/S81 Skoczów/S52 Cieszyn/E75 Świerczynowiec (SLO) Żylina i dalej już autostradą do Bratysławy.



To będziemy wam siedzieć na ogonie, bo my ruszamy tego samego dnia ok. 15tej z Płocka dokładnie tą samą trasą :mrgreen: :mrgreen:

Tylko, że bez noclegu.
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 21.07.2020 22:01

marekkowalak napisał(a):
SebastianM napisał(a): My ruszamy 1.08 z Gdańska około 4 nad ranem i będziemy jechali przez Słowację i Węgry, ale w tym roku po sugestiach z forum, jedziemy A1 do Żory/S81 Skoczów/S52 Cieszyn/E75 Świerczynowiec (SLO) Żylina i dalej już autostradą do Bratysławy.



To będziemy wam siedzieć na ogonie, bo my ruszamy tego samego dnia ok. 15tej z Płocka dokładnie tą samą trasą :mrgreen: :mrgreen:

Tylko, że bez noclegu.


Na dzień dzisiejszy my też tą samą trasą
start 1.08 ok 8 rano spod Gliwic ;)
Saharek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.07.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Saharek » 21.07.2020 22:34

thommy83 napisał(a):Jeszcze trochę czasu. 18 lub 19 sierpnia, chyba że granice zamkną to wtedy klapa :(

Ruszam w tym samym czasie, też liczę że będzie po co :wink: Jedyny raz do Chorwacji jechałem w 2015 przez SK-HU, teraz po lekturze forum zastanawiam się na wariantem Brno - Bratysława - Letenye - jakoś Austria mnie nie zachęca, za dużo sprzętu do likwidacji (Yanosik, WDR, CB...), i tylko CZ winieta do kupna bo SK, HU on-line...
mflaku
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mflaku » 21.07.2020 23:21

A od praktycznej strony mam pytanie do tych co jeżdzą trasą czechy-słowacja-węgry https://www.google.pl/maps/dir/M1+Bytom ... !3e0?hl=pl

Jadę około godziny 19, więc czechy wieczorem, słowenia wieczorem, węgry i początek chorwacji noc.
Gdzie mogę podgonić troche ?? czy jest jakaś strona gdzie zaznaczone są radary ?? czy janosik ogarnie te państa ??
Wyczytałem na forum że drogą przez węgry która jade są tylko 2 radary...
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 21.07.2020 23:31

#mflaku, moim skromnym zdaniem, "podgonic" mozesz tylko na autostradach... 5ka, 6ka i rura...
Na Wegrzech, tym bardziej w nocy, nie polecam. Nie ze wzgledu na radary itd. Ze wzgledu na bezpieczenstwo. Takze Twoje...

Szerokosci!
Marcin-1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 08.10.2004
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin-1 » 22.07.2020 06:23

Saharek napisał(a):
thommy83 napisał(a):Jeszcze trochę czasu. 18 lub 19 sierpnia, chyba że granice zamkną to wtedy klapa :(

Ruszam w tym samym czasie, też liczę że będzie po co :wink: Jedyny raz do Chorwacji jechałem w 2015 przez SK-HU, teraz po lekturze forum zastanawiam się na wariantem Brno - Bratysława - Letenye - jakoś Austria mnie nie zachęca, za dużo sprzętu do likwidacji (Yanosik, WDR, CB...), i tylko CZ winieta do kupna bo SK, HU on-line...


Polecam tą trasę. W tym roku właśnie taką trasę wybraliśmy, 10 lipca start z Rybnika na A1, dalej winietka na pierwszej stacji w Czechach (winietki Słowacja i Węgry zakupione wcześniej przez internet), Brno - Bratysława raczej pusto, Bratysława M86 i 86 zupełnie pusto, do granicy M70 pusto ale w tym miejscu polecam zjechać na "starą granicę" Letenye zjazd oznaczony dla tirów, my nie zjechaliśmy i na autostradowej granicy czekaliśmy godzinę i dziesięć minut. Po wjeździe do Chorwacji w miarę pusto aż do Zadaru. Wracaliśmy tą samą trasą w sobotę 18-tego, droga powrotna pusta nawet na odcinku Karlowac-Zadar, lecz w drugą stronę widzieliśmy, że Chorwacka A1 miejscami się korkuje, sporo ludzi jechało nad Adriatyk. Droga powrotna Zadar - Rybnik zajęła nam 9,5 godziny. I jeszcze do tego, dzisiaj rano przeczytałem, że Austria zaostrza kontrole na granicach :(
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 22.07.2020 14:27

SebastianM napisał(a):
Anunak napisał(a):
thommy83 napisał(a):W dobie obecnej sytuacji którą trasę lepiej polecacie?

PL -> SK -> HUN -> HR
czy
PL -> CZ -> A -> SLO -> HR??

Będziemy jechać z Gdańska, zawsze jeździliśmy trasą PL -> CZ -> A -> SLO -> HR dlatego Słowacja i Węgry są nam nieznane

My z kolei z Gdyni wybieramy trasę PL(Zwardoń) -> SK(Bratysława-autostrada) -> HUN (zwykła 86) albo stare Letenye albo Redics z ominięciem autostrady -> HR
Najbardziej obawiam się remontowanego odcinka Piotrków-Częstochowa
Kiedy jedziecie ?

My ruszamy 1.08 z Gdańska około 4 nad ranem i będziemy jechali przez Słowację i Węgry, ale w tym roku po sugestiach z forum, jedziemy A1 do Żory/S81 Skoczów/S52 Cieszyn/E75 Świerczynowiec (SLO) Żylina i dalej już autostradą do Bratysławy. Nocleg w Vorażdinie. Piotrków-Częstochowa, nawet mi nie mów, w zeszłym roku 2 opony i 2 felgi do prostowania, lżejszy o 2000 PLN :( . Nawet rozważałem opcję z Gdańska S7 :) .

Właśnie zastanawiam się czy jechać do Ziliny przez Cieszyn czy Żywiec/Zwardoń. Proponujecie lepsze/szybsze to pierwsze rozwiązanie?
No i kwestia Piotrków-Częstochowa, tu specjalnie alternatywy nie ma.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2020 14:46

jacekww napisał(a):Właśnie zastanawiam się czy jechać do Ziliny przez Cieszyn czy Żywiec/Zwardoń. Proponujecie lepsze/szybsze to pierwsze rozwiązanie?
No i kwestia Piotrków-Częstochowa, tu specjalnie alternatywy nie ma.

Wiele zależy od dnia i godziny w których będziesz przez GOP przejeżdżał. Według mnie na chwilę obecną lepszym rozwiązaniem jest A1 do Żor, tam na Dk81 do Skoczowa i tam na S52 do Cieszyna
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 22.07.2020 14:55

Dzięki, w niedzielny poranek tak samo proponujesz?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2020 15:04

jacekww napisał(a):Dzięki, w niedzielny poranek tak samo proponujesz?

W niedzielny poranek to bez różnicy. Odległość podobna i czas też.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 278
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone