Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 16.07.2020 11:32

Moturek napisał(a):Wyjazd z Krakowa. Czy nie lepiej jechać przez Czechy, Austria i Słowenia? Jak to czasowo wygląda pomijając koszty

Google pokazuje pół godziny ? Całą resztę masz w wątku... SK/HU to też co najmniej 2-3 warianty. Ja pojadę jak mi GM pokaże i tyle.
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 16.07.2020 20:44

SzpakiDG napisał(a):My dzięki ETC każde bramki robiliśmy od strzała. O


coś możesz więcej powiedzieć na ten temat?
To się chyba nazywa ENC.
Opłaca się?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 16.07.2020 23:56

Moturek napisał(a):Wyjazd z Krakowa. Czy nie lepiej jechać przez Czechy, Austria i Słowenia? Jak to czasowo wygląda pomijając koszty


Na 6 wyjazdów do CRO, zawsze z Krakowa jechałem przez te kraje, wypadasz na A4 i praktycznie całą trasę śmigasz autostradami :)
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 17.07.2020 09:02

Dziś 12:00

Trasa Tychy - Ostrava - Brno - Bratysława - Parndorf :D i spanko

Jutro 04:00

Węgry 86 - Redics - Mursko - Baśka

Do zobaczenia na miejscu :-)
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 17.07.2020 09:10

Jechał ktoś przez Wiedeń? Google Maps codziennie pokazuje, że masakra...
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.07.2020 17:15

Jechałem 28.06 i 10.07 i było ok, bez tragedii.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 17.07.2020 20:44

Nie polecam trasy przez Wiedeń. Główna autostrada w centrum rozkopana. Poza tym za Wiedniem remonty i ograniczenia prędkości do 100 km. Zawsze jeżdżę przez Austrię,ale w tym roku to jakaś masakra.
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 19.07.2020 09:53

Gdzie polecacie zatrzymać się na obiad?
Zależy mi, żeby to było albo na odcinku Brno-Brzecław, albo dopiero na Węgrzech, zaraz po przekroczeniu granicy ze Słowacją (przy M15, albo przy 86; na pewno jeszcze przed Szombathely).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2020 10:56

marciajn napisał(a):Gdzie polecacie zatrzymać się na obiad?
Zależy mi, żeby to było albo na odcinku Brno-Brzecław, albo dopiero na Węgrzech, zaraz po przekroczeniu granicy ze Słowacją (przy M15, albo przy 86; na pewno jeszcze przed Szombathely).

Ja tam ne byłem, ale kilka osób na forum polecało to miejsce http://www.sarkanyetterem.hu/kapcsolat/
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 19.07.2020 13:48

Dzięki! Lokalizacja bardzo fajna, a jeżeli było polecane na forum, to duży atut :D
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 19.07.2020 15:05

Witam. Wie ktoś gdzie jest jakaś fajna ,niedroga ze smacznym jedzeniem restauracja na Węgrzech blisko mojej trasy ,która biegnie ze Śląska (autostradowa) przy Balatonie i dalej do Podgory .
Dziękuję pozdrawiam :D
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 19.07.2020 15:11

Bo do tej w/w musiałbym odbić 27km X2.
mflaku
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 20.05.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mflaku » 21.07.2020 00:11

Witam serdecznie
Wracam do cro po 3 latach przerwy i powiem szczerze bez ściemy że za dużo czytania na forum i analizowania, do rzeczy
Wyjazd z Bytomia w czwartek około 19, mam parę pytań
Jak na zdjęciu Google maps gdy sprawdzam wieczorami zawsze najszybszą trasę pokazuje przez Czechy, Austria i Słowenia. Alternatywa z około godzinnym opóźnieniem Czechy, Słowacja, Węgry i tu moje pierwsze pytanie czy ten kawałek przez Czechy wymaga winiety, czy musze jechać przez cieszyn żeby nie płacić ??
Drugie pytanie jak wygląda droga przez Węgry w stosunku do autostrady w Austri ?? Około 8lat temu zraziłem się do tej drogi.
Nie ukrywam że zawsze staliśmy na granicy Słowenia-Chorwacja i tak samo na bramkach i tu się zastanawiam czy nie lepiej wjechać od strony Węgier do Chorwacji jak na zdkjęjęciu I przy okazji omijając Słowenie i może będą mniejsze korki na granicy oraz na bramkach już w cro ??
Wiem że wszystko pisze na forum ale czy tak to wyjdzie cenowo ??
Czechy I austra 180 zl plus slowenia 180zl czyli 360zl
Albo
slowacja 85zl I wegry 70zl czyli około 150zl
I jeszcze jedno pytanie, mijając tak słowenie gdzie najlepiej zatankować na wegrzech ?
Dzięki i pozdrawiam
Załączniki:
chorwcja.jpg
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 21.07.2020 09:21

Patrząc teraz to taniej paliwo wyjdzie Tobie, kupując w Słowenii, kierunek Mursko Sredisce - Redics (wzdłuż autostrady, około 10 km).Ale możesz kupić i w Redics i w Lenti, potem Szombathely. O tej trasie naprawdę tutaj i w sąsiednim wątku jest sporo napisane. W większości droga ta jest chwalona, sam jadę na Redics - Lenti - Szombathely - Bratysława - Brno - A1.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.07.2020 09:44

mflaku napisał(a):Witam serdecznie
Wracam do cro po 3 latach przerwy i powiem szczerze bez ściemy że za dużo czytania na forum i analizowania, do rzeczy
Wyjazd z Bytomia w czwartek około 19, mam parę pytań
Jak na zdjęciu Google maps gdy sprawdzam wieczorami zawsze najszybszą trasę pokazuje przez Czechy, Austria i Słowenia. Alternatywa z około godzinnym opóźnieniem Czechy, Słowacja, Węgry i tu moje pierwsze pytanie czy ten kawałek przez Czechy wymaga winiety, czy musze jechać przez cieszyn żeby nie płacić ??
Drugie pytanie jak wygląda droga przez Węgry w stosunku do autostrady w Austri ?? Około 8lat temu zraziłem się do tej drogi.
Nie ukrywam że zawsze staliśmy na granicy Słowenia-Chorwacja i tak samo na bramkach i tu się zastanawiam czy nie lepiej wjechać od strony Węgier do Chorwacji jak na zdkjęjęciu I przy okazji omijając Słowenie i może będą mniejsze korki na granicy oraz na bramkach już w cro ??
Wiem że wszystko pisze na forum ale czy tak to wyjdzie cenowo ??
Czechy I austra 180 zl plus slowenia 180zl czyli 360zl
Albo
slowacja 85zl I wegry 70zl czyli około 150zl
I jeszcze jedno pytanie, mijając tak słowenie gdzie najlepiej zatankować na wegrzech ?
Dzięki i pozdrawiam



Czeski odcinek przejeżdżamy bez winiety - dobra droga z nową, maksymalnie kilkuletnią nawierzchnią. Szybko i przyjemnie.

Droga na Węgrzech to w dużej części autostrady (M1 i nowa M85/M86), od Szombathely do Lenti zwykła droga krajowa, ale też po niedawnym kapitalnym remoncie, więc nawierzchnia dobra. Przewaga nad Austrią to płaskie tereny (chyba że ktoś lubi sobie podczas podróży podziwiać Alpy).

Wjazd do Chorwacji - najlepiej tak jak proponujesz, ale przez stare przejście w Letenye (nie autostradowe) - ono jest z reguły puste. Można też jechać przez Dolga Vas i Lendavę w Słowenii i tez jest niezatłoczone przejście z Chorwacją w Mursko, ale tam łatwo wpaść na minę i wjechać na autostradę słoweńską, co może się skończyć słonym mandatem - przed wyjazdem trzeba dobrze przestudiować tą trasę na GM, żeby wiedzieć, gdzie zjechać. Czyli najkorzystniej jednak przez Letenye.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 276
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone