Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.06.2016 11:45

paulr napisał(a):tylko czy Węgrzy nie będą bardziej kontrolować pojazdy na swoich granicach niż było to do tej pory...??


Nie wiem jak Sło-H w Rajce (bezpłatny odcinek) bo nie przekraczałem tego przejścia przed Schengen, ale w Dolga Vas (H-Slo) czy w Mursko Sredice (Slo-Hr) nigdy nie było tłoku, max trzeci byłem do lub z wakacji. Za to w Macej pomimo kilku stanowisk to momentalnie się blokuje ze względu na b.duży napływ pojazdów w jedną czy drugą stronę. Od Ptuj zawsze jedzie się w sznurze pojazdów bez względu na porę (np. 01:00) a o takiej ostatnie lata je przekraczałem w sezonie.
W temacie dojazdu jeszcze się waham czy nie przez Austrię pojadę, ale powrót już na pewno przez Węgry-Słowacja-Czechy tym bardziej, że po "staremu" musiałbym przejechać Wiedeń ok. 19-20 w piątek.
Wracać po "staremu" tzn. odbijałam w Szombathely na Koszeg i dalej S31, A3 a następnie Wiedeń itd. W ten sposób omijam bardzo ruchliwą i wiecznie w przebudowie A2.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 15.06.2016 11:48

wielbiciel napisał(a):
paulr napisał(a):tylko czy Węgrzy nie będą bardziej kontrolować pojazdy na swoich granicach niż było to do tej pory...??


Nie wiem jak Sło-H w Rajce (bezpłatny odcinek) bo nie przekraczałem tego przejścia przed Schengen, ale w Dolga Vas (H-Slo) czy w Mursko Sredice (Slo-Hr) nigdy nie było tłoku, max trzeci byłem do lub z wakacji. Za to w Macej pomimo kilku stanowisk to momentalnie się blokuje ze względu na b.duży napływ pojazdów w jedną czy drugą stronę. Od Ptuj zawsze jedzie się w sznurze pojazdów bez względu na porę (np. 01:00) a o takiej ostatnie lata je przekraczałem w sezonie.
W temacie dojazdu jeszcze się waham czy nie przez Austrię pojadę, ale powrót już na pewno przez Węgry-Słowacja-Czechy tym bardziej, że po "staremu" musiałbym przejechać Wiedeń ok. 19-20 w piątek.
Wracać po "staremu" tzn. odbijałam w Szombathely na Koszeg i dalej S31, A3 a następnie Wiedeń itd. W ten sposób omijam bardzo ruchliwą i wiecznie w przebudowie A2.


W Wiedniu remonty na mostach. Zwężenie czasem do jednego pasa, ograniczenie do 60-80 km/h.

Między Wiedniem a Grazem dwa remonty po około 10 km długości. Zwężenie do jednego/dwóch pasów, prędkość 80 km/h. W nocy się się jedzie płynnie, ale przy większym ruchu może być tłoczno.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.06.2016 11:58

Zbierając informacje o zwężeniach i innych pracach drogowych wydaje mi się, że w tym sezonie przebojem korkowym będzie odcinek Brno-Ostrawa w Czechach a nie Macej czy Lucko. W chwili obecnej wujek google pokazuje 12 punktów z pracami drogowymi.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 15.06.2016 12:02

wielbiciel napisał(a):Zbierając informacje o zwężeniach i innych pracach drogowych wydaje mi się, że w tym sezonie przebojem korkowym będzie odcinek Brno-Ostrawa w Czechach a nie Macej czy Lucko. W chwili obecnej wujek google pokazuje 12 punktów z pracami drogowymi.

To niezbyt dobre wieści. Pojadę w niedzielę tym odcinkiem wcześnie rano to może nie będzie aż tak ciasno?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2016 12:15

wielbiciel napisał(a):Zbierając informacje o zwężeniach i innych pracach drogowych wydaje mi się, że w tym sezonie przebojem korkowym będzie odcinek Brno-Ostrawa w Czechach a nie Macej czy Lucko. W chwili obecnej wujek google pokazuje 12 punktów z pracami drogowymi.


Nooo, bez przesady :roll: Bez histeryzowania

12 punktów :?:

W praktyce są 2, w Vyskovie i w Ołomuńcu, RESZTA nie ma żadnego znaczenia 8)

Poza tym korkuje się w dni robocze po południu :!:

I tylko w kierunku z Brna do Polski :!:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.06.2016 12:23

Gdzieś ktoś pisał jak ominąć korki w okolicach Brna na powrocie do Polski ale teraz nie mogę znaleźć. Co prawda wracał będę w środku tygodnia ale właśnie wieczorem więc korki pewnie będą. Poradzicie coś?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2016 12:29

Ten na odcinku przed Vyskovem da się ominąć zjeżdżając do Rousinova, na starą drogę, potem w Vyskovie wjechać na ekspresówkę.
Ale ma to sens tylko wtedy, gdy korek jest już przy zjeździe na Rousinov :!:
Inaczej lepiej odstać z 20 minut w korku

Ten w Ołomuńcu na ślimakach trudno ominąć, zresztą nie ma to większego sensu, bo traci się maksymalnie z 20 minut, przeważnie o wiele mniej, z 10 minut
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.06.2016 12:31

Lednice napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Zbierając informacje o zwężeniach i innych pracach drogowych wydaje mi się, że w tym sezonie przebojem korkowym będzie odcinek Brno-Ostrawa w Czechach a nie Macej czy Lucko. W chwili obecnej wujek google pokazuje 12 punktów z pracami drogowymi.


Nooo, bez przesady :roll: Bez histeryzowania

12 punktów :?:

W praktyce są 2, w Vyskovie i w Ołomuńcu, RESZTA nie ma żadnego znaczenia 8)

Poza tym korkuje się w dni robocze po południu :!:

I tylko w kierunku z Brna do Polski :!:


Może trochę histerycznie ale jak widzisz tyle żółtych znaczków to coś w tym jest.
Ja się zbytnio nie przejmuję, do II połowy sierpnia daleko więc część tych znaczków zniknie nawet przy tempie "pepika".
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.06.2016 12:35

Stara droga to 430? Muszę sobie przygotować wariant objazdu. No chyba że w tygodniu będzie luźniej, w co raczej wątpię. Z drugiej strony to już powrót do domu, więc nie ma pośpiechu :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.06.2016 13:09

Koenig

http://www.dopravniinfo.cz/

Tu masz kamerki i miejsca prac drogowych, ewentualnie wypadki i kolizje drogowe. Można sobie pooglądać i sprawdzić jak to wygląda.
tomeq77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 15.06.2016 14:27

Jak, Panowie i Panie, wygląda sprawa winiet w Czechach?
Wg tej mapki jadąc od Boboszowa przez Svitavy jedynym odcinkiem płatnym jest Brno-Mikulov lub Brno-Brzecław.

Jak je bezboleśnie ominąć?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.06.2016 14:42

Krótki odcinek płatnej drogi od Brna do Mikulova omijam zjazdem nr 10 na Rajhrad, jadąc wzdłuż płatnej ekspresówki do Pohorelic.
W Pohorelicah z powrotem na ekspresówkę i do Mikulova. :arrow: trasa
sqty3
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sqty3 » 15.06.2016 14:46

Witam was serdecznie,
Czy mógł bym was poprosić o poradę którędy najlepiej jechać do makarskiej z warszawy ?
Jest to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji, na stronie Viamichelin nawigacja prowadzi mnie przez Czechy-Austrię-Słowenię-Chorwacja. Proszę o informację czy winiety lepiej zakupić po przez internet aby już się tym nie martwić podczas podróży i jaką walutę najlepiej mieć przy sobie do uiszczania opłat za bramki?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2016 14:48

tomeq77 napisał(a):Jak, Panowie i Panie, wygląda sprawa winiet w Czechach?
Wg tej mapki jadąc od Boboszowa przez Svitavy jedynym odcinkiem płatnym jest Brno-Mikulov lub Brno-Brzecław.

Jak je bezboleśnie ominąć?



A po co omijać czeskie autostrady :?: :?: :?:

Winietka nie jest droga, w stosunku do słoweńskiej tania,
a jazda przez czeskie wioski i miasteczka oraz miasta ze średnim tempem 50 km/h to moim zdaniem strata czasu i nerwów :roll:
Szczególnie to drugie :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2016 14:49

sqty3 napisał(a):Witam was serdecznie,
Czy mógł bym was poprosić o poradę którędy najlepiej jechać do makarskiej z warszawy ?
Jest to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji, na stronie Viamichelin nawigacja prowadzi mnie przez Czechy-Austrię-Słowenię-Chorwacja. Proszę o informację czy winiety lepiej zakupić po przez internet aby już się tym nie martwić podczas podróży i jaką walutę najlepiej mieć przy sobie do uiszczania opłat za bramki?

Dobrze Cię prowadzi. Winiety kup najlepiej przez tooltickets, chociaż ja zawsze kupuję na trasie. Autostradę w Słowenii można łatwo ominąć, zaoszczędzasz wtedy 30 euro :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 115
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone