Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.06.2016 19:33

Nie wiem czy lepiej, bo swoim autem jechałem pierwszy raz, a ostatnio byłem tu kilka lat temu i nie pamiętam trasy. Teraz jechałem przez Lublianę i Koper.
mzwp
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mzwp » 14.06.2016 16:19

Witam.

Szybkie pytanie do "starych wyjadaczy".
Ponieważ to dopiero moja druga wycieczka do Chorwacji.

W zeszłym roku wyjeżdżałem z Polski w połowie lipca (dokładnie 3 piątek miesiąca). Postanowiłem zaoszczędzić i ominąć płatny odcinek w SLO. W tym roku jednak jadę do Dubrownika, więc trasa ciut dłuższa, liczy się każda zaoszczędzona godzina.

W zeszłym roku po powrocie z objazdu na właściwą trasę (około 3 nad ranem) stałem +/- 20, 30 minut do granicy.

I tu pojawia się moje pytanie do Was:
Tym razem początek lipca, ale wyjazd w sobotę, te same godziny. Wiem, ze ciężko to przewidzieć, ale w teorii, ruch większy czy mniejszy? Bo poważnie się zastanawiam nad wydaniem 30€ i zaoszczędzeniem tych 30,40 minut, które mogą być zbawienne na końcowych kilometrach.

Pozdrawiam serdecznie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 17:32

Bez noclegu w drodze do Dubrownika :?:

Korki zapewne będą takie same 8)

Ja bym w sobotę się nie pchal na Macelj i Zagrzeb
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2016 18:15

mzwp napisał(a):Witam.

Szybkie pytanie do "starych wyjadaczy".
Ponieważ to dopiero moja druga wycieczka do Chorwacji.

W zeszłym roku wyjeżdżałem z Polski w połowie lipca (dokładnie 3 piątek miesiąca). Postanowiłem zaoszczędzić i ominąć płatny odcinek w SLO. W tym roku jednak jadę do Dubrownika, więc trasa ciut dłuższa, liczy się każda zaoszczędzona godzina.

W zeszłym roku po powrocie z objazdu na właściwą trasę (około 3 nad ranem) stałem +/- 20, 30 minut do granicy.

I tu pojawia się moje pytanie do Was:
Tym razem początek lipca, ale wyjazd w sobotę, te same godziny. Wiem, ze ciężko to przewidzieć, ale w teorii, ruch większy czy mniejszy? Bo poważnie się zastanawiam nad wydaniem 30€ i zaoszczędzeniem tych 30,40 minut, które mogą być zbawienne na końcowych kilometrach.

Pozdrawiam serdecznie.


Czyli ruszasz w sobotę, a na granicy Slo/Hr będziesz nad ranem w niedzielę?
Ruch w tym kierunku jest w niedzielę o wiele mniejszy, chociaż nikt Ci ne zagwarantuje że korków nie będzie.
Z tego co widziałem w ubiegłym roku na kamerach z autostrady w okolicach Ptuj, nigdy winiety bym nie kupił. Na końcu autostrady tworzył się kilkukilometrowy korek, więc jazda objazdem wychodziła krócej niż autostradą.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 14.06.2016 18:18

mzwp napisał(a):Witam.

Szybkie pytanie do "starych wyjadaczy".
Ponieważ to dopiero moja druga wycieczka do Chorwacji.

W zeszłym roku wyjeżdżałem z Polski w połowie lipca (dokładnie 3 piątek miesiąca). Postanowiłem zaoszczędzić i ominąć płatny odcinek w SLO. W tym roku jednak jadę do Dubrownika, więc trasa ciut dłuższa, liczy się każda zaoszczędzona godzina.

W zeszłym roku po powrocie z objazdu na właściwą trasę (około 3 nad ranem) stałem +/- 20, 30 minut do granicy.

I tu pojawia się moje pytanie do Was:
Tym razem początek lipca, ale wyjazd w sobotę, te same godziny. Wiem, ze ciężko to przewidzieć, ale w teorii, ruch większy czy mniejszy? Bo poważnie się zastanawiam nad wydaniem 30€ i zaoszczędzeniem tych 30,40 minut, które mogą być zbawienne na końcowych kilometrach.

Pozdrawiam serdecznie.


W sobotę po 13-14 zanikają wszelkie korki wjazdowe, gorzej z wyjazdem.
W niedzielę nad ranem do 8 powinno być spoko, ale i to nie jest regułą.
Jak nie jesteś zmęczony, to szkoda tych 30E.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 18:57

Nie wiem, czy znikają :roll:

Kto ma daleko do CRO, to na granicy jest dopiero w sobotę po południu, a nawet w nocy.
Pamiętam, że kilka lat temu na początku lipca korki w sobotnie popołudnie były wielkie, informowało o tym słoweńskie radio
Był to początek lipca :!: :!: :!:

Poza tym nie wiemy, czy autor pytania będzie na granicy dokładnie w tym samym czasie co poprzednio :roll:
kanapkasmalec
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanapkasmalec » 14.06.2016 19:14

Witam. Chciałbym zapytać czy spodziewać się dużych korków na macelj w piątek 1 lipca około godziny 10:00?.
W zeszłym roku byłem tam w sobotę o 10:00 i stałem jakieś 2h i wcześniej jeszcze na słoweńskiej autostradzie z 3h. później uciekłem na trasę numer 1.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 19:22

Piątek nie jest tak zły jak sobota, ale też może być spory ruch :roll:

1 lipca przed południem powinno być zdecydowanie lepiej niż po południu :!:
1 lipca zaczynają się ferie letnie w Wiedniu i Austrii wschodniej, Czechach oraz na Słowacji :!: :!: :!:

Wieczorem mogą być korki, jak Helmut, Pepa czy Juraj wyruszą na wczasy, gdy tylko ich dzieci przyniosą świadectwa :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.06.2016 19:30

mzwp napisał(a):I tu pojawia się moje pytanie do Was:
Tym razem początek lipca, ale wyjazd w sobotę, te same godziny. Wiem, ze ciężko to przewidzieć, ale w teorii, ruch większy czy mniejszy? Bo poważnie się zastanawiam nad wydaniem 30€ i zaoszczędzeniem tych 30,40 minut, które mogą być zbawienne na końcowych kilometrach.

Kilka razy jechałem z soboty na niedzielę, z tym, że ja jeżdżę zawsze w sierpniu. W ubiegłym roku jechałem z 15/16 VIII. Jechałem objazdem od Ilz.
Na granicy słoweńsko-chorwackiej (Gruškovje) byłem o 5:45, było pusto. Podobnie na bramkach w Lučko.

Tylko to jest trochę tak, jak z przewidywaniem pogody. Jednak wskazane, aby być tam we wczesnych godzinach rannych. Ja mam daleko do Cro,
ale na granicy zawsze jestem wcześnie rano. :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.06.2016 19:31

Lednice napisał(a):Nie wiem, czy znikają :roll:

Kto ma daleko do CRO, to na granicy jest dopiero w sobotę po południu, a nawet w nocy.
Pamiętam, że kilka lat temu na początku lipca korki w sobotnie popołudnie były wielkie, informowało o tym słoweńskie radio
Był to początek lipca :!: :!: :!:

Poza tym nie wiemy, czy autor pytania będzie na granicy dokładnie w tym samym czasie co poprzednio :roll:


Tadeusz, przeczytaj dobrze... on wyjeżdża w sobotę tak więc na granicy będzie w niedzielę.
Ja też tak zawsze jeżdżę i jest luźno, raz pojechałem z piątku na sobotę i mi wystarczy :).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2016 19:47

No, ale to jest tylko teoria, z tym czasem podróży :wink:
Praktyka bywa całkiem inna :roll:

To jest tylko plan podróży :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.06.2016 21:59

W dzień nigdy nie przejeżdżałam przez Macelj i Lucko ale w sobotę o godz. 22 było pusto. Przejeżdżałam też przez te punkty miedzy 2-3 rano w niedzielę i też bez postoju, także o tych godzinach można być spokojnym.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.06.2016 07:26

Reasumując powyższe posty, zaczynam się skłaniać po kilkunastu latach do wariantu Cz-Sło-H-Hr z jeszcze darmową 86.
To nic, że jest kilka mijanek, ale ruch mniejszy, bardziej przewidywalna sytuacja na granicy czyli pusto (Lendava, Mursko Sredice), autostrada do Zagrzebia pusta, problemem jest Lucko, ale jest wariant objazdowy, a od Karlovaca zjazd na starą 1 gdzie za Plitvicami pustki i piękne widoki. Jednocześnie znikają wszelkiego rodzaju pytania o sytuację na odcinku Ptuj-Lucko czy ewentualnie Brno-Poysdorf.
A odległość i czas dojazdu mam taki sam jak przez Austrię i Słowenię uwzględniając objazd Lenart-Ptuj.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 15.06.2016 08:23

tylko czy Węgrzy nie będą bardziej kontrolować pojazdy na swoich granicach niż było to do tej pory...??
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 15.06.2016 08:46

Raz jechałem przez Czechy-Austria-Słowenia, ale to było jeszcze przed wprowadzeniem winiet w Słowenii. Przejazd był nocą, więc korków żadnych.

Potem już Czechy-Słowacja-Węgry z kilku powodów:
- taniej,
- spokojniej (nie lubię 'ścigania się' na autostradzie),
- bardziej widokowo, a to ma dla mnie znaczenie,
- nie lubię autostrad, bo są nudne i bardziej mnie 'męczy' taka jazda, niż przez wsie i miasteczka (np. na Węgrzech),
- można się zatrzymać na posiłek lub rozprostowanie nóg w cichym i spokojnym miejscu, a nie na hałaśliwym parkingu przy autostradzie i nie czekając w długich kolejkach do WC :P,
- jadąc na urlop się nie spieszę, więc ten trochę dłuższy czas przejazdu (chociaż wliczając jakieś korki na przejściach w sezonie, czy na remontowanych odcinkach to nie są czasem duże różnice) mi nie przeszkadza,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 114
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone