Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danielroland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 06.09.2015
Re: Trasa do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielroland » 05.06.2016 20:05

Omijam czeskie betonowe dziadostwo bo szkoda fury.
A co do kozaków co roku widzę młodocianych jak sypią ile się da i potrafią wyprzedzić na odcinku 300 kilometrów 10 razy.
I po jakiego grzyba gnać cały czas 180 jak co 50 km postoje ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa Krnov-Orebic sugestie

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2016 20:27

dids76 napisał(a): Jeśli chcecie po całej nocy jazdy zwiedzać Plitvice a potem jechać dalej, to zastanówcie się nad noclegiem gdzieś tam. Plitvice to masz minimum 6 godzin chodzenia, a do Orebica jeszcze kawał drogi.

Tym bardziej, że końcówka trasy przypadająca na Półwysep Pelješac, widokowo piękna, ale dość wymagająca.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Trasa Krnov-Orebic sugestie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.06.2016 20:33

Ja również uważam, że zwiedzanie Piltvic bez noclegu jest trochę bez sensu. Dwa lata temu jechaliśmy z Warszawy do Piltvic tam nocleg, zwiedzanie jezior cały dzień, nocleg i rano wyspani i wypoczęci na spokojnie w kilka godzin autostradą dojechaliśmy do Podgory. Po nie przespanej nocy i zwiedzaniu jezior gdzie trzeba się sporo nachodzić, jeśli traficie na upał to dalsza jazda to będzie raczej mordęga a nie wakacje pomijam fakt, że raczej mało bezpieczne.
W tym roku jedziemy do Orebicia w sierpniu i ponieważ mamy już trochę dosyć jazy do Cro na jeden strzał oraz ze względu na dzieci, mamy nocleg na Węgrzech a potem spokojnie do Orebicia. Ale każdy sam mierzy siły na zamiary, więc udanej drogi i pozdrawiam :papa:
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: Trasa do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 05.06.2016 20:35

danielroland napisał(a):patrząc po oklejeniach szyb winietkami widzę ze raczej wszyscy jadą przez CZ a przecież na SK z Żyliny do Bratysławy jest super autostrada bezpośrednio do Wiednia a dalej to już wiadomo.

Zgadzam się że z Żyliny do.... ale zanim do tej Żyliny się dotelepiesz to jak już tu nie jeden pisał jesteś pod Brnem.
danielroland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 06.09.2015
Re: Trasa Krnov-Orebic sugestie

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielroland » 05.06.2016 20:37

Pytanie ile kierowca ma lat a ile lat doświadczenia ? Jakie auto ?
bo 1100 km to jest zjadliwe bez noclegu.
miras2804
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.06.2016
Re: Trasa Krnov-Orebic sugestie

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras2804 » 05.06.2016 20:43

Faktycznie są to argument przemawiające bardzo silnie za tym aby pomyśleć o noclegu w okolicach Jezior. Kierowca ma lat 31 ale dość mocno doświadczony samo 1100 km to nie problem bo jest się z kim zmienić choć na trochę jednak z opcja zwiedzanai jezior bez nocegu to chyba faktycznie zbyt odważna i ciężka opcja :/
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Trasa Krnov-Orebic sugestie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.06.2016 22:03

Mój mąż jest też doświadczonym kierowcą ( a nawet kiedyś zawodowym autobusu) i zawsze sam jeździ i nie chce żadnej zmiany, ja natomiast w samochodzie też zawsze wszystkiego pilnuję i nie śpię. Należy natomiast pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi a sen (chociaż jego trochę) jest jednak jedną z podstawowych potrzeb, więc ze względu nie tylko na kierowcę ale i pasażerów nocleg był by dobrym pomysłem. W okolicach jezior noclegów nie brakuje a ceny też są bardzo przystępne więc na pewno warto o tym pomyśleć. W końcu to wakacje :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2016 23:12

danielroland napisał(a):Omijam czeskie betonowe dziadostwo bo szkoda fury.
A co do kozaków co roku widzę młodocianych jak sypią ile się da i potrafią wyprzedzić na odcinku 300 kilometrów 10 razy.
I po jakiego grzyba gnać cały czas 180 jak co 50 km postoje ?


Czeską autostradę to ty ostatnio widziałeś tylko na obrazku :D :wink:

Jedzie się dobrze 8)
Stan nawierzchni jest OK 8)

Jedyny problem to roboty drogowe

Ale takie są też na Słowacji

Nie widziałem, żeby ktoś w Czechach grzał cały czas 180 :D :wink:

Skasowali by go strasznie :roll:
Powyżej 150 nikt tam nie jedzie, za drogo to kosztuje :roll:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 06.06.2016 20:57

Ostatnio pojeździłem trochę w pierwszy majowy weekend po Czechach i faktycznie, dla przybysza z Polski od razu rzuca się w oczy przestrzeganie ograniczeń prędkości. Wszyscy jadą bardzo grzecznie i przepisowo.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Trasa do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.06.2016 15:37

Lednice napisał(a):
Jedyny problem to roboty drogowe

Ale takie są też na Słowacji



Czytam wątki o trasach i coraz bardziej skłaniam się z powrotem ku starej (dla mnie) trasie przez Słowację. Chciałem przez Czechy, ale obawiam się powrotu z Poreč w sobotę 25 czerwca.

Jechał ktoś ostatnio przez Słowację? Chciałbym porównać świeże info od kogoś kto jechał, bo z gugiel mapy wychodzi, że jest w miarę czysto jeśli brać pod uwagę roboty na drodze.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Trasa do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 07.06.2016 16:45

SingSing74 napisał(a):
Jechał ktoś ostatnio przez Słowację? Chciałbym porównać świeże info od kogoś kto jechał, bo z gugiel mapy wychodzi, że jest w miarę czysto jeśli brać pod uwagę roboty na drodze.


Co prawda nie jechałam, ale wg tej mapki: http://www.zjazdnost.sk/map/view.html nie ma tragedii, oczywicie zależy gdzie skąd się jedzie ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.06.2016 17:00

Dzięki. Piekary Śląskie (w opisie stoi) - Tar / Porec (w poprzednim poście zaznaczyłem). :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2016 17:48

Jutro znowu będę we Wiedniu i opiszę, czy coś nowego się dzieje 8)

Na Słowację tak szybko bym się nie przestawiał :roll:

Zanim wjedzie się za Żyliną na autostradę, to straci się czasem sporo czasu,
a w samej Bratysławie też można postać w korkach :roll:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 08.06.2016 09:20

Znam drogę do Żyliny. Miodu nie ma to prawda, ale się jedzie. Najbardziej obawiam się powrotu przez Czechy i zwężeń o których piszecie. Ogólnie dla nas jedna i druga trasa, jeśli idzie o czas czy kilometry to nie problem pod warunkiem, że się poruszamy. Niestety moje dziecko słabo toleruje stanie w korkach ;) Najwyżej w sobotę rzucę monetą :coool:
wajsik
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajsik » 08.06.2016 09:36

Ja jechałem w sobotę/poniedziałek przez Czechy, Austrię (Mohelnica - Brno - Wiedeń - Graz) i było kilka zwężeń ale na żadnym nie stałem - cały czas jazda 80. Także tragedii nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 112
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone