Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznać i pokochać. Pierwsze spotkanie z Chorwacją. (Orebic)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 15.11.2007 13:15

Na Twoim zdjęciu, Leszku, są przynajmniej ludzie :D
Ja zdjęcia robiłam "ponad głowami" a po powrocie z wakacji, usłyszałam od rodzinki, że byliśmy chyba w bardzo wyludnionych miejscach... :lol:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 15.11.2007 13:55

Witam,

A mnie się zdjęcie Twigi bardziej podoba, bo jest lepiej wykadrowane :roll: ... bez urazy Leszku :) ...

Co do pogody, to widzę, że my na Korculi mieliśmy o wiele lepszą, mimo że to była już końcówka września ... jak dojdę do tego dnia w mojej relacji, to sama zobaczysz :) ...

Póki czekam na dalszy ciąg twojej relacji :) ... i kolejne zdjęcia :) ...

Pozdrawiam,

PAP
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 15.11.2007 23:54

Twiga napisał(a):
Krakowska też ma niepowtarzalną scenerię: sznur samochodów stojących na światłach awaryjnych. :D :D :D


Świento prawdo ! :D
No , ale pisz dalej !
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 16.11.2007 09:38

PAP napisał(a):...
A mnie się zdjęcie Twigi bardziej podoba, bo jest lepiej wykadrowane :roll: ... bez urazy Leszku :) ...
...

Spoko :lol: cale szczęście, że to nie konkurs bo znów nie miałbym szans :lool:

Pozdrav :papa:
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 16.11.2007 19:24

Leszek Skupin napisał(a):
PAP napisał(a):...
A mnie się zdjęcie Twigi bardziej podoba, bo jest lepiej wykadrowane :roll: ... bez urazy Leszku :) ...
...

Spoko :lol: cale szczęście, że to nie konkurs bo znów nie miałbym szans :lool:

Pozdrav :papa:


W konkursie, Leszku, miałbyś pewnie sporo więcej szans, bo ja w kwestii fotografii, jestem totalnym ignorantem, :oops: który nie ma zielonego pojęcia o świetle, czułości, kadrowaniu itp...
A dodatkowo (jakoś tak się złożyło) nie posiadam własnego aparatu :oops: :) - choć przyznam, uwielbiam fotografować. Podczas urlopu wychodziła mi tak setka zdjęć dziennie ;)
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 21.11.2007 19:10

C.D. relacji :)

Piątek 7 września 2007r.
Rano, po przebudzeniu, widzę jak wreszcie, nieśmiało słońce wychodzi zza chmur. Wrzucamy na szybko śniadanko, zabieramy manele i biegniemy na plażę.

Obrazek

Jest trochę chmurek na niebie, ale pełna optymizmu smaruję się olejkiem z marzeniem nabrania jakiegoś, choć trochę brązowego, kolorku.
W miarę smarowania, chmur zaczyna przybywać. Już dziesięć minut później kurczymy się z zimna i nakrywamy czym się da... :evil: Wszyscy zaczynają uciekać z plaży.
My też nie wytrzymujemy długo i robimy odwrót. Wściekli rzucamy plażowe bety do szafy, wskakujemy w ciepłe ubrania i wychodzimy z domu. Początkowo myśleliśmy o tym aby popłynąć na Hvar, ale od wiejącego, zimnego wiatru głowę chce urwać, więc zostajemy w Orebiczu. Znowu focimy co się da, żeby zabrać ze sobą jak najwięcej wspomnień. W końcu już za chwilę kończy się nasz urlop... :cry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popołudniu idziemy dowiedzieć się o której będzie coroczna bitwa Marco Polo. Nasi gospodarze mówią, że zwykle zaczyna się tak gdzieś o 18 i że z góry jest najlepszy widok.
Pewni, że bitwa jest 7-go września wspinamy się na "Panoramę". Wejście jest dosyć strome, więc zabiera nam to chwilę czasu, choć staramy się iść w miarę szybko bo już zaczyna się ściemniać.

Obrazek

Na szczycie "Panoramy" znajduje się śliczny kościółek z maleńkim dziedzińcem ale niestety wstęp jest płatny więc rezygnuję z focenia. :?
Bitwy jak nie było, tak nie ma, ale za to roztacza się stamtąd taki widok, że dech zapiera!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 21.11.2007 23:03

Piękne fotki. Wspaniałe ujęcie Sv.Ilji od strony miasteczka. Te żleby i ścianki pochłonęły niestety kilka ludzkich istnień ...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.11.2007 23:13

Twiga - czytam i powracają wspaniałe czerwcowe wspomnienia (z wyjątkiem "lokum" :( ) z Orebica, Korculi i okolic. No i te zdjęcia - mnie nie udało się takich zrobić (zwłaszcza takich jak w Twoim ostatnim poście 8O ). Widzę że odwiedzaliście często Oazę, tak jak my. A byliście w Babilonie i w Peljesacki dvori ? :wink:
Pozdrawiam
Bub
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 22.11.2007 21:16

Cieszymy się bardzo, że nasza relacja się Wam podoba i przywołuje wspomnienia :)
W Babilonie i w Peljesacki dvori raczej nie byliśmy. Nie pamiętam dobrze wszystkich nazw a poza tym nie bywaliśmy dużo w lokalach.

Buber, niedługo wrzucę kolejny odcinek wraz ze zdjęciami które najbardziej lubię. Mam nadzieję, że zachęcą Cię do wycieczki na Panoramę, podczas następnej wizyty na Peljesacu (czytałam [na razie tylko kawałeczek] Twojej relacji i wiem, że nie byłeś ;) ).
grzesasia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesasia » 23.11.2007 08:39

Twiga twoje zdjęcia z tarasu widokowego są naprawde super ,ja nie miałem tyle szczęścia co ty. W dniu kiedy wybraliśmy się na zwiedzanie kościółka ,widoczność w dużym stopniu ograniczała dziwna mgiełka w powietrzu ,mimo że na dole pogoda była świetna.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.11.2007 15:34

Twiga napisał(a):Buber. Mam nadzieję, że zachęcą Cię do wycieczki na Panoramę, podczas następnej wizyty na Peljesacu (czytałam [na razie tylko kawałeczek] Twojej relacji i wiem, że nie byłeś ;) ).


Nie byłem - była zamknięta - ale obok przechodziłem :mrgreen: :wink:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 24.11.2007 01:04

Twiga,

Widzę, że relacja robi się co raz bardziej oszczędna w tekst :D , bez takiego 'wodolejstwa' jak u mnie :lol: :lol: , ale w pełni rekompensują to super zdjątka :!: :) .... acz widzę, że pion na nich leci :( ... całkiem jak u mnie :D , a ten równiutki horyzont obnaża to niemiłosiernie ... ja swoje najlepsze zdjątka zawsze prostuję w PS, bo patrzeć nie mogę jak to morze płynie pod górę :lol: :lol: :lol:

Czekam na c.d.

Pozdrawiam,

PAP
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 26.11.2007 13:43

No wyrównałam zaległości - rety jak mi się to fajnie czyta i ogląda. A najbardziej wątki kulinarno-floro-faunowe :lol:
Co do opuncji , to jak ją pierwszy raz zobaczyłam, to tez się napatrzeć nie umiałam :D :D
W tym roku po raz pierwszy w życiu wcinałam ośmiornicę (ale w Hiszpanii) Aaaale był widok - najpierw jak to pan publicznie przyrządzał - bleee. A potem to chyba więcej wina wypiłam niż tej ośmiornicy zjadłam - niektóre części tego cielska :wink: :D są okropne, inne pyszne. Ale i tak bym spróbowała jeszcze raz, bo straszliwie takie eksperymenty lubię!
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 26.11.2007 17:30

grzesasia napisał(a):Twiga twoje zdjęcia z tarasu widokowego są naprawde super ,ja nie miałem tyle szczęścia co ty. W dniu kiedy wybraliśmy się na zwiedzanie kościółka ,widoczność w dużym stopniu ograniczała dziwna mgiełka w powietrzu ,mimo że na dole pogoda była świetna.

Nie wiem, kiedy byłeś,ale może być , że ta dziwna mgiełka to było zadymienie od pożarów "bałkanskich" . Twiga była już po 2 dniach intensywnych deszczów i powietrze było oczyszczone z pyłów.
grzesasia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesasia » 27.11.2007 08:32

W Orebicu byłem na przełomie sierpnia i września , także po pożarach nie było już śladu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Poznać i pokochać. Pierwsze spotkanie z Chorwacją. (Orebic) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone