Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznać i pokochać. Pierwsze spotkanie z Chorwacją. (Orebic)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 04.12.2007 14:52

Twiga,
Bardzo ciekawa relacja i piękne zdjecia
pozdrawiam :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.02.2008 22:10

plavac napisał(a):
Twiga napisał(a):Gałka lodów z nadbrzeżnej lodziarni kosztuje 5Kn i smak ma wyborny.

Wymiękają nawet te krakowskie ze Starowiślnej (dla wtajemniczonych
:D ).


No tu bym się z Tobą nie zgodził :) Jako wtajemniczony, który jadł w obu przywołanych przez Ciebie lodziarniach, stawiam jednak na "naszą" .
Orebicka ma niesamowity atut - scenerię . Krakowska - ma "tylko" smak lodów ...
A relację czytam z uśmiechem na twarzy. Ładnie piszesz, wraca magia miejsca 8)


Zona, która w lodach się specjalizuje (i sama potrafi robić) stwierdziła, że akurat w tej Oazie są jedne z gorszych, nawet jak na Cro warunki. Przykro, ale muszę się z nią zgodzić :-))
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.02.2008 22:18

plavac napisał(a):
grzesasia napisał(a):W Orebicu byłem na przełomie sierpnia i września , także po pożarach nie było już śladu.

Deszcze zaczęły padać na Bałkanach, o ile dobrze pamiętam ,dopiero od 1.09. Powietrze było zadymione nad całym półwyspem i ciągnęło się aż do Wloch. Ostatni pożar w Czarnogórze widziałem 30.08. Ale może być, że owa dziwna mgiełka miała inną przyczynę. Pozdrawiam :)

A Orebic bardzo przypadł mi go gustu. Widok spod kościółka Franciszkanów na morze jest niezwykle klimatyczny- taki prawdziwie chorwacki 8)


Znajomi, którzy byli na przełomie sierpnia i września na żaglach trafili na tydzień takiej pogody, że musieli kupić zimowe ubrania jak dla narciarzy, tak wiało i było zimno, ale ten rok był całkiem wyjątkowy, i widzę, że wiele osób zażyło jednak tej wyjątkowości. Może teraz będzie inaczej...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.02.2008 22:25

Super relacja nie zapomnij napisać za rok! Masz "lekkie" pióro!
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.02.2008 23:17

Za 20e dostajemy, (nawet trzy osobowy) apartament z balkonikiem z widokiem na morze, łazienką i kuchnią. Właścicielka jest Czeszką i jest bardzo miła.


Możesz zdradzić adres? jadę w czerwcu więc to nie konkurencja...
Możesz na priva: marek [at] csg.com.pl
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 29.02.2008 21:41

Dziękuję za słowa uznania. Cieszę się, że miło się czytało. Przyznam się, że trochę się obawiałam zacząć pisać relację, bo już nie pamiętam kiedy ostatni raz pisałam coś innego poza urzędniczym bełkotem, który jest zupełnie odarty z emocji.
Życzę Tobie udanego wypoczynku a adres kwatery oczywiście przyślę na priva. :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 02.03.2008 21:53

Do tej pory nic nie dostałem albo przez nieuwagŁ poszło w spam?
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 03.03.2008 13:20

Witaj Twiga,

Jeśli i w tym roku zawitasz w chorwackie strony, nie zapomnij potem opisać swoich wrażeń ! Naprawdę miło czytało się Twoją relację !

Pozdrawiam,

MAPA
karaga
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.05.2008
namiary na kwatere w orebicu

Nieprzeczytany postnapisał(a) karaga » 20.05.2008 21:36

Witam!

wlasnie czytalam relacje :) wybieramy sie w czerwcu i szukamy kwatery - czy moglabys przeslac na priva namiary na twoja? :) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

dzieki z gory - jedziemy z 6-miesiecznym dzieckiem i boje sie tak bez planowania ;)
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 26.05.2008 20:19

Namiary przesłane na meila ;) Udanego wypoczynku! :papa:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 28.05.2008 10:06

Hej Twiga.
Miło poczytać o znanych miejscach. To kolejna relacja, w której czytam, że wrzesień jest chłodny. Dwa lata temu nasz gospodarz na riwierze makarskiej zachęcał nas do przyjazdu we wrześniu właśnie, ale chyba nie będziemy ryzykowac. W końcu na urlop jedzie się równiez po ciepło, którego nam tak bardzo brakuje, przy naszych dłuuuuuugich zimach. Po raz czwarty jedziemy w czerwcu ( z tego co czytam, to we wrześniu jest też więcej turystów niz w czerwcu ) i to już za dwa tygodnie z małym hakiem.
Pozdrav.
kasssia1402
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasssia1402 » 29.05.2008 20:02

cudowna relacja :wink: moje pierwsze spotkanie z Chorwacja było jakieś 10 lat temu...wtedy byłam jeszcze hmm bardzo,bardzo młoda,i nie doceniałam jej.Od paru lat każdy wyjazd to istna bajka :lol: byc może w tym roku (mam nadzieję) Chorwacja po raz 5! i właśnie orebic.Skakałam po forum,i przypadkiem weszłam na tą relacje. Bardzo się ucieszyłam że to właśnie o orebiczu i w dodatku tyle cudnych zdjęc.dzięki Twinga :wink:
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 29.05.2008 22:36

Bardzo fajna relacja!
I jaki entuzjazm - ja też tak przeżywam podróże. W tym roku w sierpniu równiez wybieram się z rodzina do Orebić - dla mnie to druga wyprawa do Cro - więc z wielka przyjemnością poczytałam i pooglądałam. Szkoda, że nie mieliście lepszej pogody, ale za to pozwiedzaliście. Życze udanych następnych wakacji w CRO.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.05.2008 23:03

Wlasnie jadę do Orebica, ale po sporej wyprawie w dalsze okolice - jadę już za mniej niż 30 godzin. Sprawdzę te noclegi Twigy; mam tylko kłopot w Sukosanie, gdzie nic nie udaje mi się zarezerwować, a będę tam pod koniec czerwca i to tylko 3 noce, co jeszcze utrudnia sytuację. W zeszłym roku spałem 2 noce i to w połowie czerwca i zabuliłem po 50 E za noc. Zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich wyjeżdżających!
niezapominajka
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezapominajka » 29.05.2008 23:52

Urocza relacja. I pięknie zdjęcia.
Może to smieszne, ale mnie wzruszyło zdjęcie Waszego śniadanka na tarasie - toż to nasz ukochany serek i dżemik z zeszłorocznych wakacji!

W tym roku w sierpniu jedziemy do Orebica i na pewno spróbujemy wspomnianych lodów i różnych morskich stworów i zobaczymy Korculę, Dubrownik i wiele, wiele innych cudownych miejsc. I pewnie, tak jak rok temu, już w drodze powrotnej zaczniemy planowac kolejne wakacje w Chorwacji :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Poznać i pokochać. Pierwsze spotkanie z Chorwacją. (Orebic) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone