Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Posedarje - cudowne wakacje nad Novigradsko More

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 02.06.2014 14:04

I ja przysiądę
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 02.06.2014 17:03

Widzę że nie tylko ja czekam :lol:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.06.2014 19:18

Przysiądę się z lekkim opóźnieniem. O tych rejonach( w sumie chyba najbardziej o Pagu) myślę na następny raz, chętnie więc poczytam :)
psb33ml
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) psb33ml » 15.06.2014 22:55

witam
w ubiegłym roku bylismy w Marinie a w tym szukam ciekawego miejsca dla rodziny spokojnego gdzie mało ludzi, z opisów widzę że to miejsce to Posedarje
planujemy wyjazd od 23 sierpnia na tydzień
może ktoś też się tam wybiera w tym czasie?
jesteśmy z Kalisza - 4 osobowa rodzinka - dzieci 7 i 15 lat
:)
qlka2
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) qlka2 » 05.08.2014 10:41

Witam!
Chciałbym w tym roku wybrać się z rodzinką (2+1) wybrać do CRO.
Trochę poczytałem i wychodzi mi, że warto byłoby pojechać do Posedarje.
Mam w związku z tym pytanie jak tam wygląda baza noclegowa?
Może ma ktoś może sprawdzony namiar na Posedarje dla rodzinki 2+1 ?
Termin mamy bardzo bliski bo gdzieś od 16 sierpnia na jakieś 10 dni a trochę boimy się jechać w ciemno (pierwszy raz w CRO i prawie 1,5 roczny pasażer).
Mam też pytanie w jakim rejonie szukać zakwaterowania.
Patrzałem po zdjęciach satelitarnych i moją uwagę przykuła taka zatoczka na lewo od miasta.
Leży blisko drogi na Novigrad i wygląda jakby tam było jakieś osiedle domków (ulica bodajże Vukovarska czy Gajine ) a sama zatoczka wygląda jakby dno było dość płytko. To by mi bardzo odpowiadało z uwagi na malucha.
Może się ktoś wypowiedzieć w tym temacie?
Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Bart.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 05.08.2014 11:30

Trzy tygodnie temu wróciłem z Posedarje.Masz rację drogą na Novigrad jak jedziesz to jest też tam ta mała cerkiew tam jest bardzo płytko może jakieś 100m od brzegu dopiero jest głębiej.Zależy jaką cenę chcesz zapłacić.W ciemno na pewno też coś znajdziesz.Mogę ci posłać namiary na właściciela który mówi w miarę płynnie po polsku być może jeśli nie u nich to poleci ci znajomych.
qlka2
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) qlka2 » 05.09.2014 08:48

27 sierpnia wróciłem z pobytu w Posedarje.
W sumie byliśmy od 16 do 26 na miejscu.
Okolica ładna, faktycznie nie ma tłumów i jest raczej spokojnie. Co prawda turystów trochę było jak na tą plażę która tam jest ale nie zapominajmy że to jeszcze wysoki sezon. Tak czy inaczej co się dało zauważyć - w miejscowości prawie nie ma Polaków. Podczas pobytu w Posedarje może naliczyłem ze 3 auta z PL rejestracjami.
Czy to dobrze czy źle? Ciężko powiedzieć. Z tego co zauważyłem większość wczasowiczów to Chorwaci z północy (rejestracje ZG to chyba Zagrzeb - tak wnioskuję). Poza tym są Słoweńcy, Bośniacy, Węgrzy, Serbowie, oraz często Niemcy oraz Włosi szczególnie zauważalni pod koniec Sierpnia. Zdarzyli się też Czesi.
W samym miasteczku faktycznie jest Splitska Banka oraz 3 bankomaty (tyle naliczyłem). Bank był czynny do 14 a w soboty do 12. Są też knajpki - w sumie mało korzystaliśmy, chyba raz i ze dwa razy pizza na wynos. Ceny, jeżeli chodzi o pizzę sa ok natomiast powaliła mnie cena ryby - 280 kun/kg a ryba ważyła jakieś 500g więc dać 140 kun za rybę... no cóż. Nie było to codziennie. Potem kupiliśmy na targu rybnym dwie takie ryby jak w knajpie i dwie mniejsze i zapłaciliśmy 95 kun.
Wiadomo - trzeba było rybę oprawić i upiec ale za to jaka była pyszna...
W samym centrum parę małych marketów, trochę wyżej dwa większe - jeden w kierunku na zadar a drugi bliżej w kierunku wyjazdu do Maslenicy.
To o czym jeszcze nie wspomniano to plaża z uroczym kościółkiem Svety Duh. Jest tam niby piasek co widać np. na zdjęciach satelitarnych i faktycznie do samego kościółka jest wody po kolana - sprawdziłem tyle że nie jest to taki piasek jak u nas. Jest to warstwa może 5mm piasku a pod spodem jest czarna ziemia. Ale ogólnie dla dzieci ok. Pływają w tym wszystkim małe rybki, kraby i pewnie inne stworzenia.
Naszemu juniorowi w sumie się tak sobie tam podobało bo po pobycie dzień wcześniej na plaży żwirkowej powiedział "nie ma". Chodziło o kamyczki które ładował do swojej ciężarówki i wiaderka - jak widać piasek dla dzieci nie jest najważniejszy - taka mała dygresja dla przeciwników żwirku.
Co do apartamentu to mieliśmy bardzo fajne warunki i lokalizację. Z okna patrzeliśmy na nabrzeże do którego było może 50m? Do plaży publicznej jak się wyszło z domu było może 2 min. drogi.
Domek nowy, bodajże z 2011 roku, otynkowany na razie na szaro przez co może nie wygląda najlepiej.
W środku dwa bliźniacze apartamenty typu 2+2. Właścicielka ma plan zrobić na 2 piętrze kolejne ale podobno w Chorwacji budowa bardzo drogo wychodzi.
Co do języka to akurat nasza właścicielka mieszkała w Szwecji a na miejscu apartamentem zajmowała się chyba siostra z mężem. Dogadać się nie było łatwo ale dało się. Sęk w tym że ani po Angielsku ani po Polsku nie umieli. Po niemiecku chyba trochę. W każdym razie gadało się po Polsku licząc że zrozumieją, trochę na migi itp. W sumie potrzeby specjalnej nie było a gospodarze też nie skakali nad nami ciągle jak to robią podobno niektórzy - jednym się to podoba, innym nie.
Co do szczegółów jeszcze - jadąc autostradą warto zjechać zjazdem na Maslenicę a nie na Posedarje - jest to jeden zjazd wcześniej - w sumie bliżej (taniej :) al głownie chodzi o to że sa ładniejsze widoki i przejazd przez czerwony most w Maslenicy.
Podsumowując - dla rodziny z 1,5 rocznym dzieckiem tak jak my bardzo dobre miejsce na odpoczynek - przy tym wieku dziecka nie należy się nastawiać na wielkie zwiedzanie czy jedzenie w knajpach - dla nas to było dość uciążliwe bo maluch nie należy do takich co usiedzi w miejscu :)
W trakcie całego pobytu poza Posedarje byliśmy jedynie w Zadarze i na wyspie Pag a i tak nie za długo bo się nie dało specjalnie.
Pozdrawiam i mam nadzieję że moje uzupełnienie niniejszej relacji rzuci jakiś obraz na tą uroczą mieścinkę.
W razie pytań PW albo tutaj na forum.
aguar
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguar » 04.03.2018 13:39

A czy na tej żwirkowej plaży w Posedarje też jest tak długo płytko czy da się popływać nie odchodząc kilometr od brzegu?
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 05.03.2018 10:16

Jest już kilka metrów od brzegu głębiej.
aguar
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguar » 06.03.2018 09:05

To super. Dzięki.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.03.2018 14:05

aguar napisał(a):To super. Dzięki.

Tam jest też na środku taka wysepka można na nia podpłynąć nie ma tam nic ciekawego troche kamieni i małe jaszczurki.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Posedarje - cudowne wakacje nad Novigradsko More - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone