Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Posedarje - cudowne wakacje nad Novigradsko More

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 11.05.2014 10:19

Ja też zasiadam do czytania i oglądania,od 29 czerwca przez 7 dni mam zarezerwowane apartamenty dla podobnej paczki jak wasza w Posedarje.Potem zjeżdżamy na resztę wakacji za Dubrownik.Z chęcią dowiem się czegoś o tej miejscowości.Z podobną paczką ale w centrum będziemy mieszkać .Kiedyś byłem w Starigradzie Paklenicy w tych rejonach a przez Posedarlje tylko przejeżdżałem.
Czekam na kolejne relacje :hut:
Pozdrawiam Czesław
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 11.05.2014 10:53

No jak można nie chcieć poczytać o czymś co Sam piszesz że jest mało informacji. Chętnie się coś fajnego (nowego) dowiem. Być może w kiedyś tam pojedziemy.
pozdrowionka marek
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 11.05.2014 15:47

Będę tu zaglądał.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.05.2014 08:29

Cześć.

Posedarje? Byliśmy - bardzo fajna plaża i ciepła woda. :mrgreen:
Ciekawe co tam jest jeszcze w okolicy.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.05.2014 23:19

Ja również z chęcią poczytam i pooglądam :D
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 12.05.2014 23:40

Przepraszam za spoznienie ale jesli mozna dosiade sie i ja...
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 13.05.2014 08:52

Siedzę i czekam.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 13.05.2014 08:57

ooo Posedarje byłem tam w 2004.r w prawdzie na krótko ale byłem chętnie przysiądę będzie co powspominać
Pozdr Jacek :hut: i ta kapliczka na wysepce
przybyla
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przybyla » 13.05.2014 09:07

Och :D Ileż tu osób zasiadło :D Fajnie.

Powiem Wam, że my tej części nigdy nie braliśmy pod uwagę. Zawsze nas ciągnęło bardziej na południe. Zaryzykowaliśmy i teraz jest tak, że w tym roku jedziemy do Posedarje i może w kolejnym.....A co :)

Ale do relacji wracam.

Nasza pierwsza noc. Ciepło, nawet gorąco i muzyka cykad wokół. Po podróży spaliśmy jak zabici. Rano śniadanko, kawka w dłoń i na plażę - tylko kilkanaście schodków nas dzieliło od niej...

posedarje_schody.jpg


Chłopcy od razu ruszyli z wędkami na nasz betonowy pomost, większe dziewczyny na leżaczki a mniejsze budowały zamek z kamyczków. Cudowne było to, że jak się dzieciom znudziło plażowanie to mogły spokojnie sobie pójść na taras i oddać się biznesowym pasjom :mrgreen:

posedarje_zabawa.jpg


Tak na błogim lenistwie zleciał na cały dzień....Bosko!
przybyla
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przybyla » 13.05.2014 09:09

czekor68 napisał(a):Ja też zasiadam do czytania i oglądania,od 29 czerwca przez 7 dni mam zarezerwowane apartamenty dla podobnej paczki jak wasza w Posedarje.Potem zjeżdżamy na resztę wakacji za Dubrownik.Z chęcią dowiem się czegoś o tej miejscowości.Z podobną paczką ale w centrum będziemy mieszkać .Kiedyś byłem w Starigradzie Paklenicy w tych rejonach a przez Posedarlje tylko przejeżdżałem.
Czekam na kolejne relacje :hut:
Pozdrawiam Czesław



My ze względów losowych musieliśmy zmienić termin naszego pobytu w Posedarje i zamiast w sierpniu będziemy tam od 28 czerwca :D Coś czuję, że "do zobaczenia". A w której części Posedarje będziecie?
przybyla
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przybyla » 13.05.2014 09:20

razpol napisał(a):A co złowiliście? :)


Była Bellona i jakieś inne, zazwyczaj małe egzemplarze :mrgreen:

Jak to mówią chłopaki "nieważne czy biorą i czy się złowi, ważne, że miło spędzony czas"
przybyla
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przybyla » 13.05.2014 09:21

mervik napisał(a):Byłem w tych rejonach dwa lata temu ,twoje more łączyło się z moim ,gdzie jest miejscowość Gornji Karin :wink:



A tak, tak, nawet byliśmy, widzieliśmy :D O tym będzie nawet osobny wpis :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 13.05.2014 09:48

Melduję się i ja, bo Novigradsko More jest w zasięgu moich wakacyjnych zainteresowań. Może nie na pierwszym miejscu, ale gdzieś blisko czołówki.

tony montana napisał(a): Ps
Sugeruje pisac notke w notatniku lub wordzie
A potem przeklejac ja dopiero do posta

Wywalilo mi niejedna dopracowana juz notke gdy pisalem bezposrednio w poscie (wcieklosc wtedy jest niepojeta!)

Doskonale wiem, o czym piszesz... Obrazek
...a i tak zawsze piszę bezpośrednio w poście... Obrazek
przybyla
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przybyla » 13.05.2014 09:58

Kilka słów o samym miasteczku.

Posedarje to niewielkie miasteczko, ale bardzo przyjazne, gościnne. Ludzie niezwykle życzliwi i mili. Generalnie o chorwatach mamy dobre zdanie po kilku naszych wypadach, ale tutaj nieba by przychylili :mrgreen:

Centrum to niewielki placyk, na którym jest straganik z rzeczami różnymi, bank i bankomat, kapliczka, knajpki, niewielka promenada ze straganikami, na których rano można kupić świeżutkie ryby, owoce morza.

posedarje2.jpg


posedarje5.jpg


To tutaj właśnie w weekendy odbywają się różne imprezy dla mieszkańców i turystów, gra muzyka, itp.

Kilka kroków od centrum targowisko - niewielkie jak same Posedarje. Kilka dosłownie straganów, na których warzywa i owoce od wyboru do koloru. Starsze Panie z chustkami na głowach siedzą sobie przy swoich straganikach, rozmawiają a kiedy pojawia się potencjalny kupiec wszystkie jak na hasło wstają, zaczynają mówić, gestykulować, pokazywać owoce, częstować :mrgreen: Takie z pozoru babulinki a werwy mają, że hoho :D Oprócz tego owoce, warzywa i trunki wszelkie można kupić w przydomowych straganach, których w Posedarje nie brakuje. Chcesz 3 pomidory? Ok, kupisz trzy, zapłacisz za trzy ale dodatkowo dostaniesz jeszcze kiść winogron, figi, itp.

centrum.jpg


Jest i poczta, piekarnia (w miasteczku są chyba 3), punkt apteczny, duże sklepy do zrobienia kompleksowych zakupów, cukiernia. Bank czynny do 13.00 :D, w którym zazwyczaj jest kolejka turystów wymieniających walutę :lol:

Jak teraz przeglądam album ze zdjęciami to nie mam zbyt dużo zdjęć samego miasteczka, zakamarków :( Coś jednak wynalazłam i będę sukcesywnie pokazywać.

posedarje1.jpg


Dla fanów pojazdów pływających też się coś znajdzie - do oglądania lub wypożyczenia.

posedarje13.jpg


posedarje12.jpg


posedarje11.jpg


posedarje10.jpg


Czas w Posedarje płynie wolniej, spokojniej....
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 13.05.2014 10:44

Miejscowość wygląda na bardzo spokojną i nie zatłoczoną.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Posedarje - cudowne wakacje nad Novigradsko More - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone