Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia samochodem - RELACJA JUŻ JEST :)

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.06.2012 21:24

JAREKPIOTROWICZ napisał(a):I dodam, że wątek założyłem, ponieważ tak daleko jak Portugalia (3500 km) nigdy samochodem nie byłem, więc padło pytanie czy ktoś dał radę.


Dali radę. Wprawdzie "tylko" Andaluzja, ale kierunek podobny. Klik.

gego napisał(a):W tym roku wybór padł na Gruzję.
"Troszeczkę" zastanawialiśmy się nad samolotem.

Po zarejestrowaniu na różnych portalach udało nam się znależć połączenie "tam i nazat" za 250 zeta


Serio? Napisz proszę coś więcej. Sporo czasu spędzam przy różnych wyszukiwarkach, polując na okazje, ale tak taniej Gruzji nie widziałem nigdy (a chętnie bym się tam wybrał).

A co do samolotów, to wydaje mi się, że trochę niesłusznie je lekceważycie. Nimi też można sobie urządzić fajną wyprawę, w czasie której zobaczy się bardzo dużo. Kwestia dobrego planu i organizacji. No i oczywiście polubienia takiego rodzaju podróżowania, bo to coś kompletnie innego niż wyprawa samochodowa.

W zeszłym roku (w lipcu) zrobiłem taka pętelkę: Kraków - Alicante - Madryt - Toledo - Lizbona - Lagos (Algarve) - Sewilla - Bergamo - Katowice. Łącznie 5 lotów. Koszt 500zł (loty), 150zł (autobusy).

Też lubię jeździć samochodem, ale z powodu kosztów podróży i ograniczonego czasu na urlop (ta trasa zajęła mi 11dni) czasem wybieram samolot. Transfery zajęły mi pewnie około 1 doby (sumując czasy lotów, odpraw i przejazdów autobusem).

Samochodem do Portugalii wybrałbym się chętnie, ale musiałbym mieć 3-4 tygodnie do dyspozycji. Tyle ciekawych miejsc po drodze, że szkoda byłoby z nich zrezygnować.

I jeszcze jedno: rezygnując z latania, trzeba ograniczyć listę wakacyjnych celów, skreślając z niej m.in. Maroko czy Wyspy Kanaryjskie...

Jakby nie było, do Portugalii warto - nieistotne, jakim środkiem transportu.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.06.2012 21:30

piotrmks napisał(a): Cenie sobie wygodę. I dlatego nie rozumiem tego wozenia wody mineralnej.


woda w zgrzewkach jako podnóżki dla dzieci jest bardzo wygodna :wink:
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 04.06.2012 22:35

Krzychooo napisał(a): Sporo czasu spędzam przy różnych wyszukiwarkach, polując na okazje, ale tak taniej Gruzji nie widziałem nigdy (a chętnie bym się tam wybrał).



Jak mi coś podeślą to Ci wyślę.
249 zeta ta cena była w lutym na wylot 04 lipca
W zeszłym roku bodajże lot (gorące środy) miał loty za 199 zeta

Aktualnie za cenę poniżej 500 zł. lecisz do Tibilisi (praktycznie co tydzień przesyłają ofertę np fru.pl)

Co do samochodu i samolotu to tak jak z świętami Wielkanocnymi i Bożymnarodzeniem...
Oczywiście na samochód trzeba mieć większą ilość urlopu a co do wygody - pojęcie względne.
w/g nas samolot tak ale poza Europę.

ALE... tylko krowa nie zmienia zdania, może w przyszłości znudzi mi się szosa...
oby jak najdłużej nie.


Pzdr
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 05.06.2012 07:06

Jeśli masz zamiar lecieć do Gruzji i wynająć jakieś auto na miejscu, to mam namiary z forum, chyba kaukaz.pl na chłopaków z Polski, którzy mają w Tbilisi hostel i wypożyczają Jeepa Cherokee. Cena ok. 75$ za dzień. Telefon: +995-557-488-652.

Zobaczę jak mi się uda w tym roku. Mam urlop na pewno na 16 dni + 17 dzień wypada 15 sierpnia (święto). Więc będę chciał zrobić Portugalię.
Do Gruzji odległość jest identyczna, ale brak autostrad uniemożliwia przyjazd w 4 dni. Tutaj trzeba jechać w jedną stronę ok. 6 dni i być minimum 8 dni na miejscu. Więc pasuje mieć 20 dni wolnego. Zobaczymy jak się uda :)
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 05.06.2012 12:12

Mam nadzieję, że uda Ci się wypad samochodem do Portugalii. Moim zdaniem tylko auto. To również i moje marzenie. Być może pod koniec roku wymienię autko na nowe i wtedy na 2013, 2014 też zaatakuję ten region.
Jeśli macie jakieś relacje podroży autem do Portugalii to dorzućcie tutaj linki. Można zrobić ciekawą bazę dla innych osób planujących ten kierunek.

Dodam 2 ciekawe linki;

http://fotoportugalia.pl/

http://www.national-geographic.pl/forum ... .php?t=749
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 05.06.2012 12:27

Pewien dziennikarz z Portugalii wczoraj dotarł do Poznania by powitać swoją reprezentację przylatującą na Euro 2012. Podróż ROWEREM zajęła mu 37 dni 3600 kilometrów więc jest kolejna alternatywa.
Taka to informacja dla rozluźnienia panującej napiętości w rozmowach w tym temacie. :D
Pozdrowionka
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 05.06.2012 15:25

p28piotr napisał(a):Pewien dziennikarz z Portugalii wczoraj dotarł do Poznania by powitać swoją reprezentację przylatującą na Euro 2012. Podróż ROWEREM zajęła mu 37 dni 3600 kilometrów więc jest kolejna alternatywa.
Taka to informacja dla rozluźnienia panującej napiętości w rozmowach w tym temacie. :D
Pozdrowionka


Maja niezly kryzys jezeli dziennikarzy na Euro wysylaja rowerem :-)))).
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 05.06.2012 22:38

JAREKPIOTROWICZ napisał(a):Jeśli masz zamiar lecieć do Gruzji i wynająć jakieś auto na miejscu, to mam namiary z forum, chyba kaukaz.pl na chłopaków z Polski, którzy mają w Tbilisi hostel i wypożyczają Jeepa Cherokee. Cena ok. 75$ za dzień. Telefon: +995-557-488-652.


Lecieć - jak pisałem wcześniej nie zamierzam
Co do tej ceny znajdziesz na 100 % niższe
Tutaj:
http://carhiregeorgia.wordpress.com/201 ... sigeorgia/
masz np. subaru w cenie 160 zeta (cena wyjściowa - do negocjacji :lol: )

Jak myślałem jeszcze o samolocie znalazłem gdzieś wypożyczalnie zaraz przy lotnisku
Land Cruiser przy cenie wyjściowej wychodził 150 zeta

Jeżeli nie planujesz wypadów po górach to wież mi wystarczy zwykła osobówka
Wszystkie mają podwyższone zawieszenie z bardzo grubą osłoną z blachy pod miską
Albo jakąś ładę
Ceny śmieszne


co do opisów podróży jest mnóstwo np:
http://www.forumkaukaskie.net/viewforum ... 6414bf3281
http://www.malypodroznik.pl/przyjaciele/zieba/z_gru.htm
http://www.zdzieckiemwplecaku.pl/wyprawa2012.html

i mnóstwo innych



JAREKPIOTROWICZ napisał(a):
do Gruzji odległość jest identyczna, ale brak autostrad uniemożliwia przyjazd w 4 dni. Tutaj trzeba jechać w jedną stronę ok. 6 dni i być minimum 8 dni na miejscu. Więc pasuje mieć 20 dni wolnego. Zobaczymy jak się uda :)


nie wiem jak to liczysz ale...

Do Gruzji, bez zwiedzania z odpoczywaniem lekko dojedziesz w 3 dni (z południa Polski przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję).

Mnie to nie rajcuje.
Ze zwiedzaniem Turcji a miałem jeszcze parę miejsc w Rumuni 6 dni na pewno jest za mało
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 05.06.2012 23:29

Jarku, ja również polecam opcję samochodem. W 2008 byliśmy w Andaluzji i chętnie powtórzymy ten wyjazd, albo dalej do Portugalii. Francja generalnie z pominięciem autostrad, za wyjątkiem odcinka z wiaduktem w Millau, Hiszpania praktycznie z pominięciem autostrad płatnych (te bezpłatne, które formalnie były chyba drogami szybkiego ruchu - bajka, za wyjątkiem drogi szybkiego ruchu między Malagą a Marbellą - tragedia, tereny zabudowane i skrzyżowania jednopoziomowe). Mogliśmy przeznaczyć na wyjazd jakieś 3,5 tygodnia. Dojazd tam z dwoma noclegami w Avinionie, zwiedzaniem Avinionu, Camargue, Pont Du Gard i okolic zajął nam 4,5 dnia, ale tak jak pisałam wcześniej - Francja po "wiejskich drogach", bo nam się oglądania małych miasteczek po drodze zachciało. Z powrotem 3,5 dnia (w tym parę godzin w Andorze+ doba w Carcassonne (nota bene moim zdaniem po żyjących prawdziwym życiem miasteczkach Chorwacji to taki skansen dla turystów i do kręcenia Robin Hooda).
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 10.06.2012 20:18

Czekamy na plan podróży ;)
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 11.06.2012 09:21

Plan już jest :)
11 państw w 17 dni.

Trochę się wszystko zagmatwało z powodu terminu urlopu, który krzyżuje się z moim wyjazdem na F1 na Węgry. Ale nie ma tego złego... :)
Na F1 jadę w czwartek, 26 lipca i jestem tam do niedzieli. W niedzielę ruszamy już z okolic Budapesztu w kierunku Savony. Ten odcinek chcemy przejechać jednym razem zmieniając się za kierownicą i robiąc krótkie przerwy na odpoczynek. W okolicach Savony szukamy spania. Na drugi dzień odcinek Savona - Barcelona, gdzie mamy zamiar liznąć chociaż trochę stolicę Katalonii zostając tutaj 2 pełne dni. Jak czas i warunki będą sprzyjać, do Barcelony dojedziemy troszkę naokoło, wciskając się w Pireneje przez Andorrę.
Kolejny odcinek to Barcelona - Portugalia Południowa (Lagos, Faro), a gdzieś w połowie tej trasy (1270 km) urządzimy jeden nocleg tranzytowy, prawdopodobnie w okolicach Cordoby.
Plan na miejscu (7 dni) to aktywne zjechanie Portugalii, Gibraltaru, Tangeru.

Kraje: Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy, Francja, Andorra, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania (Gibraltar), Maroko, Niemcy.

Spanie: spontaniczne (na trasie hotele, motele, campingi), na miejscu raczej namiot. Biorę dwa namioty: duży z 2 sypialniami i przedsionkiem na stałą instalację w Portugalii oraz małe igloo, tzw. 2 seconds na potrzeby szybkiego spania gdzieś na campingach przelotowych.

Pozostaje tylko czekać 45 dni :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.06.2012 09:36

Rodzi się świecka tradycja.
Jak najwięcej Krajów do pokonania... :lol:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 26.06.2012 18:09

Jakie wyliczyłeś koszty takiej wycieczki?
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 02.07.2012 22:21

LRobert napisał(a):Jakie wyliczyłeś koszty takiej wycieczki?


12-16, w zależności od dostępności tańszych hoteli w tranzycie, kosztów paliwa i cen na miejscu.
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 03.07.2012 11:25

Czekamy na informacje po powrocie.
O Portugalii autkiem za wiele nie ma w sieci, więc każda wskazówka będzie cenna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal

cron
Portugalia samochodem - RELACJA JUŻ JEST :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone