Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po prostu PELOPONEZ

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 25.11.2019 20:49

Dziękuję za świetną relację :D . Ziarenko zostało zasiane :lol: . Jak skończymy Kretę to kto wie może to będzie kolejny nasz wakacyjny kierunek :) .

piekara114 napisał(a):No i może jakiś ranki Top10 Pelo?

Podpisuję się pod pomysłem Piekary114 :-P
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.11.2019 21:10

Mikromir napisał(a):


A teraz już KONIEC!

DZIĘKUJĘ bardzo wszystkim czytającym, oglądającym, komentującym i zainteresowanym!!! :D Z Wami zawsze przyjemnie wspomina się wakacje! :smo:

:papa: :papa: :papa:


Dzięki :P
Fajny ten Wasz tegoroczny Pelośmelo :mrgreen:

No a co z tą Lizboną, kiedy lecisz, masz bilety?
Ja monitoruję na kwiecień, ale cały czas około 800pln :?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.11.2019 20:19

Dawigs napisał(a):
piekara114 napisał(a):No i może jakiś ranki Top10 Pelo?

Podpisuję się pod pomysłem Piekary114 :-P

To dość trudne zadanie... :? ale może spróbuję w wolnej chwili.

Podsumowania finansowego (oprócz kosztów, które podawałam na bieżąco) raczej nie będzie, bo burzliwy początek wyprawy sprawił, że już nawet nie starałam się w jej trakcie liczyć wydatków.

mysza73 napisał(a):No a co z tą Lizboną, kiedy lecisz, masz bilety?
Ja monitoruję na kwiecień, ale cały czas około 800pln :?

Też monitoruję i na razie raczej kicha... :?

Nie mi ktoś powie, pliiisss, jaka jest dobra cena biletu do Portugalii w lipcu? :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.11.2019 20:58

Mikromir napisał(a):Nie mi ktoś powie, pliiisss, jaka jest dobra cena biletu do Portugalii w lipcu? :roll:
Ja chyba nawet poza sezonem nie widziałam poniżej 400zł, ale jakoś specjalnie to nie obserwuję.... Ale można sprawdzić dane historyczne na azair.eu - wpisz datę poszukiwanego lotu i lotniska, będzie wykaz połączeń i jak wejdziesz na dowolne połączenie to przy locie będzie ikonka (z lewej strony) z wykresem i tam pokazuje jak cena w ostatnim roku (chyba kilku miesięcy, a nie pełny rok, nie pamiętam, bo dawno nie zaglądałam) się kształtowała na ten okres. Wiadomo jest to obarczone jakimś błędem, nie wiadomo czy niska cena to była promocja czy błąd w cenach, no ale jakiś pogląd daje...
Tu masz instrukcję obrazkową: https://www.fly4free.pl/forum/easyjet-i ... &start=100
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.11.2019 22:25

Dzięki, Beata! :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.11.2019 10:41

Danka ,fajne te Twoje podboje - zauważyłem że wzięła Cię jakaś chorość na Grecję... 8)
Po relacji widzę,że trudno jej zapobiec... :smo:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.11.2019 11:03

piekara114 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Nie mi ktoś powie, pliiisss, jaka jest dobra cena biletu do Portugalii w lipcu? :roll:
Ja chyba nawet poza sezonem nie widziałam poniżej 400zł,

W jedną stronę czy obie? W lipcu z Modlina po 325zł + 359zł powrót. Pod koniec maja, cena w jedną stronę nawet za 200zł.
Lizbona.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2019 15:24

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Nie mi ktoś powie, pliiisss, jaka jest dobra cena biletu do Portugalii w lipcu? :roll:
Ja chyba nawet poza sezonem nie widziałam poniżej 400zł,

W jedną stronę czy obie? W lipcu z Modlina po 325zł + 359zł powrót. Pod koniec maja, cena w jedną stronę nawet za 200zł.
Lizbona.
RT, w obie i te same lotniska. Taniej chyba nie widziałam
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.11.2019 15:30

piekara114 napisał(a):RT, w obie i te same lotniska.

Aaaa, bo wiele osób inaczej podaje. Jedni podają w jedną stronę za osobę, drudzy w obie, a jeszcze inni (np. ja) za czteroosobową rodzinę w obie strony ;). Wspomniane przez Ciebie 400zł w obie strony to chyba tanio, tak mi się wydaje...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.11.2019 15:38

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Nie mi ktoś powie, pliiisss, jaka jest dobra cena biletu do Portugalii w lipcu? :roll:
Ja chyba nawet poza sezonem nie widziałam poniżej 400zł,

W jedną stronę czy obie? W lipcu z Modlina po 325zł + 359zł powrót. Pod koniec maja, cena w jedną stronę nawet za 200zł.
Lizbona.

Czyli te ok. 630zł za RT z małą walizeczką w sezonie może nie wygląda nawet najgorzej... Tyle że z przesiadką... :?

Znajomi byli w lipcu 2019 w Porto i za 4 bilety dali w granicach 2000zł. Czyli jakaś szansa na ok. 500zł RT do Portugalii teoretycznie jest... Ale do końca nie da się przewidzieć cen w lipcu 2020...

CROberto napisał(a):zauważyłem że wzięła Cię jakaś chorość na Grecję... 8)

Właśnie próbuję się wyleczyć, jak widać, ale jakoś mi to nie idzie dobrze... :roll: :wink: Więc jeśli złapię jakąś dobrą okazję na Kretę to nie wykluczam dalszego ciągu chorowania... :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2019 16:00

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):RT, w obie i te same lotniska.

Aaaa, bo wiele osób inaczej podaje. Jedni podają w jedną stronę za osobę, drudzy w obie, a jeszcze inni (np. ja) za czteroosobową rodzinę w obie strony ;). Wspomniane przez Ciebie 400zł w obie strony to chyba tanio, tak mi się wydaje...
dlatego napisałam, że ciężko spotkać nawet poza sezonem. I pisze o cenie biletów bez dodatków jak miejsce wybrane czy bagaż, bo to indywidualne sprawy.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.11.2019 16:02

Hmmm... chyba właśnie zauważyłam opcję RT poniżej 500zł w lipcu... Niestety z przesiadką... Ale lotnisko we Frankfurcie samo w sobie jest dość ciekawym miejscem, prawda? ;-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2019 16:06

Mikromir napisał(a):
CROberto napisał(a):zauważyłem że wzięła Cię jakaś chorość na Grecję... 8)

Właśnie próbuję się wyleczyć, jak widać, ale jakoś mi to nie idzie dobrze... :roll: :wink: Więc jeśli złapię jakąś dobrą okazję na Kretę to nie wykluczam dalszego ciągu chorowania... :smo:

:D ja w tym roku 3 razy byłam :D ale środkowego lepiej nie liczyć.. . Co do Krety: koleżanka od miesiąca poluje, ale muowu że kiepsko.... W tym roku była już: jedna strona Ryanair bezpisredio, druga z przesiadka w Atenach chyba AE jeśli dobrze pamiętam. Mówiła, że nie dała rady kupić jednocześnie biletów w obie strony w dobrych cenach. Sporo osób tak kupuje na raty, może popatrz tak i coś ci się trafi. Tylko na app. w cenie tego na Pelo to nie ma co liczyć .
Ostatnio edytowano 28.11.2019 16:09 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2019 16:08

Mikromir napisał(a):Hmmm... chyba właśnie zauważyłam opcję RT poniżej 500zł w lipcu... Niestety z przesiadką... Ale lotnisko we Frankfurcie samo w sobie jest dość ciekawym miejscem, prawda? ;-)
Super cena jak jeszcze z bagazem jest .

Nie byłam na samym lotnisku we Frankfurcie ale samochodem pod już tak. To moloch z własną drogą dojazdowa, oznaczonym pasem na autostradzie i osobna wewnętrzna drogą do terminala LH. Na szczęście wyjechać spis lotniska łatwiej niż się po nim poruszać i czytać ich strzałki...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.11.2019 16:15

piekara114 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Hmmm... chyba właśnie zauważyłam opcję RT poniżej 500zł w lipcu... Niestety z przesiadką... Ale lotnisko we Frankfurcie samo w sobie jest dość ciekawym miejscem, prawda? ;-)
Super cena jak jeszcze z bagazem jest .

Nie byłam na samym lotnisku we Frankfurcie ale samochodem pod już tak. To moloch z własną drogą dojazdowa, oznaczonym pasem na autostradzie i osobna wewnętrzna drogą do terminala LH. Na szczęście wyjechać spis lotniska łatwiej niż się po nim poruszać i czytać ich strzałki...


Cena z bagażem podręcznym 8kg.
Muszę doczytać jak z wyborem miejsc jest w lufthansie, bo wydaje mi się, że przy odprawie można sobie wybrać w miarę dostępności, nawet bez wcześniejszej rezerwacji - ale sprawdzę.
Za dużą walizę ze dwie stówy RT trzeba dać...

We Franfurcie na lotnisku byłam ze ćwierć wieku temu i już wtedy zrobiło na mnie duuuże wrażenie - ale ja z prowincji jestem. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po prostu PELOPONEZ - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone