Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.06.2019 12:20

mattom napisał(a):w zeszłym roku miałem kontrolę z dokumentami, gaśnicą, kołem, kamizelkami i całym innym osprzętem "niezbędnym" wg. przepisów

Wskaż mi przepis w którym każą koło ratunkowe mieć na pontonie :)
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 14.06.2019 16:30

komanch napisał(a):
mattom napisał(a):Macie jakieś patenty na mocowane gaśnicy?

Gaśnica na pontonie? to nie jest przerost formy nad treścią?

Ja mam przykrecona pod ławeczka.
bkusmier
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bkusmier » 14.06.2019 16:33

mattom napisał(a):
Macie jakieś patenty na mocowane gaśnicy i całego mniej lub bardziej potrzebnego osprzętu?
Zbiornik paliwa przymocowałem sobie do fabrycznego uchwytu i zdał egzamin - ale gaśnica całe pływanie walała mi się po pokładzie. Korzystacie z torb pod ławkami - zdaje to egzamin/warto wydać kasę - czy np. jakiś patent własny.


U mnie gaśnica wisiała pod ławką, uchwyt przymocowany 4 nierdzewnymi wkrętami. Sprawdzało się b. dobrze, nigdy nie odpadła (nawet na zafalowanym Jadranie)
Załączniki:
36F1ADD6-1191-457E-83B6-F7D006BE67E4.jpeg
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 14.06.2019 22:14

Załączniki do rozporządzenia Ministra Infrastruktury
z dnia 5 listopada 2010 r. (poz. 1423)
Tak wiem, że jest wskazane: UWAGA: Wymagań nie stosuje się do małych statków, których budowa i konstrukcja nie pozwala na umieszczenie koła ra-
tunkowego.
Aczkolwiek nigdzie nie ma wyjaśnienia co to znaczy, że budowa nie pozwala.
O wyposażenie w gaśnice, też masz w tym rozporządzeniu.

Gasnica pod ławka fajne rozwiązanie :) jutro sobie ją przywierce.
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 16.06.2019 21:31

Dzięki za taki konkretny odzew na pływanie w Wenecji! (link do tematu na forum - super sprawa!) My przygotowujemy się do wyjazdu na Chorwację i przyszedł czas na sprawdzenie sprawności sprzętu i... i działa :)

My będziemy w miejscowości Duba od 1 do 18 lipca. Jakby ktoś chciał się spotkać z taką rodziną jak nasza to polecamy nasze towarzystwo ;)

To z pływania testowego z minionej soboty:

AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 17.06.2019 09:35

Szykuje mi się mała zmiana planów wakacyjnych w tym roku (lekki odpoczynek od Cro) i zwalnia mi się miejscówka na Peljesacu. Jeżdżę do tego gospodarza od kilku lat, świetni ludzie i odlotowa miejscówka.

Piszę w tym wątku bo co roku z łódką właśnie tam jeżdżę. Chciabym aby ktoś skorzystał bo naprawdę warto, a nie chcę zostawić gospodarza na lodzie w tym roku.

Miejscowość Dingać-Borak na płw. Peljesac, data 3-19 sierpień.

Dom nad samą wodą, po schodkach schodzimy prosto na wybetonowany taras. Gospodarz ma boję 15m od brzegu przy której każdego roku cały pobyt mam przyczepioną łódkę. Nawet zdjęcie pewnie z jego łódki było robione.

Okolica bajeczna i świetna baza wypadowa na Mljet i Korculę. Obok w Trsteniku porządny slip i kapitanat. Można też się z plaży na miejscu zwodować.
Idealne miejsce dla niedużych pontonów i łódeczek. Okolica mało ruchliwa więc nie ma spędów łodzi i żadnych kontroli. W okolicy kilka dzikich plaż na których można zupełnie intymnie poobcować z naturą.

Apartament bardzo przyzwoity z tarasem nad wodą. Sypialnia z dużym łóżkiem i mały salonik z aneksem i wersalką (powiedzmy dla dwójki dzieci).
Info na priv -podam telefon.
bezimena.JPG
JacekB.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 02.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekB. » 18.06.2019 10:53

hej. Ja startuję jutro na Korcule. Ponton kupiłem nowy Infomedia 320 i cieszę się że nie wziąłem 360 bo ten 320 ledwo wlazł mi do boxa. 30min zamykałem boxa ;-). Silnik mercury 15km. Zestaw już po testach i poleciał w 3 osoby 38km.
Już nie mogę się doczekać pierwszego kursu na Jadranie :-)
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 18.06.2019 16:40

Widocznie box za mały...
Przestaniesz się cieszyć wyborem krótszego, jak będziesz pakował do niego 3 osoby z bambetlami na wycieczkę... Albo jak osoba urośnie... :)
Odwieczny dylemat pontoniarzy (i nie tylko) - łatwiejszy transport czy więcej miejsca na pokładzie podczas pływania?

Tak czy inaczej dużo frajdy na wodzie!
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.06.2019 16:51

Oj tak, każdy to przeżywa, co roku większy ponton, koniec końców ciągnę przyczepę z łodzią :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2019 18:27

komanch napisał(a):Oj tak, każdy to przeżywa, co roku większy ponton, koniec końców ciągnę przyczepę z łodzią :D


Tak trzymać :

Od tego niemieckiego pontonu zaczołem mieć bakcyla:

Obrazek

Pierwszy InfoMedia 3,20m /15Hp - prawie 10 lat :cry:

Obrazek

Romana 430 / 40HP - jakieś 3 lata, :mrgreen: Pewnie została by dłużej bo była to bardzo dobr łódż. Lecz Whisky nie dawała rady wchodzić na pokład od dziobu. :P

Obrazek

I obecna Kontra 450 / 50Hp która pozostanie dłużej. :hut:

Obrazek
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.06.2019 18:39

Hehe, u mnie podobnie historia wyglądała :) zatrzymałem sie na cortinie 450
btw nie chcesz sobie zmienić kółka z przodu przyczepki na pompowane? mnie to małe wkurzało non stop sie na miękkim podłożu zakopywało
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2019 18:48

komanch napisał(a):Hehe, u mnie podobnie historia wyglądała :) zatrzymałem sie na cortinie 450
btw nie chcesz sobie zmienić kółka z przodu przyczepki na pompowane? mnie to małe wkurzało non stop sie na miękkim podłożu zakopywało


Mnie wkurzało pompowane, a w zasadzie jego jakość. Co dwa lata zmiana sparciałej miernej jakości opony. :evil:
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 18.06.2019 19:34

Ja mam 360 i 20 hp i tak już chyba zostanie. Jak jadę z żoną lub kumplem to wrzucam wszystko do środka /spore kombi i złożona tylna kanapa/. Jak jedziemy we czwórkę lub piątkę to biorę przyczepę. Wszystko do gumiaka i w aucie luzik. W maju musiałem się codziennie slipować ponieważ nie było jeszcze bojek a woda była za zimna aby samemu coś kombinować
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 18.06.2019 19:53

Smoki sympatyczna ta Twoja Kontra. Widziałem ją kiedyś na targach w Wa-wie, ale tak jak na stronie producenta nie było do niej żadnej nadbudówki, Jak to się zachowuje na wodzie bo to chyba polietylen
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 18.06.2019 20:30

Gdzieś parę postów wyżej cieszyłem się z rozmiarów 360 vs mojej starej łupiny ;)
ale po pływaniu testowym na Warcie muszę przyznać, że 360 na dwie osoby to jest idealne optimum, ale nie wyobrażam sobie 3 osób, a już na pewno 5 i dziecka jak jest w papierach ;)

Swoją drogą - zawszę się zastanawiam, jak to nie boicie się jeździć z pontonami czy silnikami w boxach. W drodze na Węgry kilka lat temu zgubiłem box na przejeździe kolejowym - fakt, ciężar był na limicie belek i dachu, ale kurcze - nie zdecydowałbym się chyba więcej na wrzucenie czegoś cięższego do boxa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 633
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone