Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JacekB.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 02.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekB. » 27.05.2019 14:02

A ja tak troszkę nie w temacie bo jakoś nie mogę znaleźć w necie info na temat.
Jadę kupić Pro Marine forsage 320 cm i silnik Mercuy 15km 2 suw i mam pytanie odnośnie odprowadzenia spalin z tego silnik. Czy odprowadza do wody jak np. Yamahy? (nie chciałbym kopcić za bardzo :-)
Ktoś może ma wiedze? Z góry dziękuję.

Jeszcze 3 tyg. i Chorwacja :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.05.2019 19:38

komanch napisał(a):
ogorek napisał(a):Spróbuj w Pantaenius. Mialem tam ubezpieczony ponton z silnikiem i obejmowalo wszystko (OC,AC,NW) łącznie z transportem, urwaniem się z bojki, zniknieciem z garazu/piwnicy


Z ciekawości, ile Cie to kosztowało?


Sorry - ale emaile mi sie konczą na 2015 a to było wcześniej (2013 lub 2014)

Na RIB-a OC 51 EUR za rok, 51 EUR NNW za rok.

Na ponton komplet z AC chyba 200 EUR ale nie chcę wprowadzać w błąd.
Wysłać email i poprosić o wycenę - najlepiej. To było jednak minimum 6 lat temu

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mozna było wykupić samo OC. A reszta zależy od uznania i nie miało to wpływu na kwotę OC (czy komplet czy samo OC)
aniaz1985
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaz1985 » 04.06.2019 12:47

Ktoś ostatnio z nich korzystał?
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 08.06.2019 12:49

Sorry za to pytanie w tym miejscu ale nie mam innego pomysłu, gdzie mógłbym je zadać...

Pływał ktoś z Was pontonem po Wenecji? Wydaje się to doby pomysł i kuszący bo można by pooglądać widoki ze swojej maszyny całkiem za darmo... Nie są to oczywiście chorwacki wysepki i plażyczki ale taka odmiana... myślicie, że to dobry pomysł? Na filmach i ogólnie będąc turystą i po dopłynięciu statkiem nie widziałem tam pontonów...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 08.06.2019 20:46

http://svgoldenglow.com/2016/06/how-to-use-own-boat-venice-italy-george-clooney.html

@Marsik pływał ale po okolicy bo podobno wlasna łódka (po samej wenecji) nie wolno
napisz mu PM

Taxi za godzinę to 100 EUR i przy 5-cio osobowej rodzinie to porownywalne z tramwajami wodnymi
Wydaje mi sie ze ograniczenie prędości to 6km/h i stoi normalnie policja z suszarkami w kanale
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 10.06.2019 22:37

karpik_raszyn napisał(a):Pływał ktoś z Was pontonem po Wenecji? Wydaje się to doby pomysł i kuszący....


Po Lagunie Weneckiej pływałem w weekend majowy 2017. Poprzednią łódką 5,3m.
Niezapomniane przeżycia, polecam.
Pontonem też jak najbardziej. W Wenecji nie wolno po Canale Grande oraz po większości małych kanałów. Można z wody podziwiać Plac Św. Marka, opłynąć miasto dookoła, w tym tunelem przy terminalu promowym, kanałem Giudecca.
Jednak wszędzie wokół miasta jest duże zafalowanie od szalonego ruchu na wodzie. Jak znajdziesz się pontonem w kilwaterach między tramwajami albo taksowkami może być woda na pokładzie, z tym trzeba uważać.

Najlepsze są spokojne kanały przez Lagunę, np. z Cavallino do Torcello. Tam może być pusto, tylko woda, trzciny, ptaki. Polecam wyspy w płn. części Laguny - Burano i Torcello. Tam jest na wodzie spokojniej. Można też kanałem przepłynąć przez Murano.
Na płd od miasta też spokojniej, wzdłuż Lido, Pellestriny aż do Chioggi. W Chioggi można pływać po kanałach, ale tam nie dotarłem.

Admin wybaczy może, ale podam link do forum gdzie jest dużo info z pobytu kolegi, a potem mojego.
http://forum-motorowodne.pl/europa-i-swiat/laguna-wenecka/
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 12.06.2019 15:46

Fajny wyjazd Marsik. Bardzo mi sie podobało. W tym roku byłem na majówce w Sveti Juraj. Dwa dni lało i zimno. Zaciekawiła mnie ta Wenecja. W miarę blisko. Zdradź jak możesz szczegóły zakwaterowania i możliwość trzymania łódki. W przyszłym roku chyba się skuszę
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 13.06.2019 14:15

Laguna - wszystko jest opisane pod tym linkiem do forum motorowodnego... Wybacz, ale nie będę jeszcze raz opisywał, zwłaszcza, że to inny temat.
Zakwaterowanie: mieszkałem na kempingu w domku https://goo.gl/maps/bQnGnczsv1YW8hoz7
Cumowanie tu: https://goo.gl/maps/xmcxyXbYRvKwJP9NA

-----

Wróciłem znad Jadranu w zeszłym tygodniu, super rejs 1-5.06: Zadar-Kornaty (Vrulje,Lavsa)-Dugi Otok (Bożava) - Veli Losinj - Zadar. I też pogoda jeszcze średnia, ok. 20C, kilka razy padało, wiało, morze 18-19C. W 2018 dokładnie w tym samym czasie było dużo lepiej - ideał.
Ale i tak było super! Spałem cały czas na łódce, ludzi raczej mało, upał nie doskwierał :). Tylko wracać się nie chciało....
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 14.06.2019 11:39

baska napisał(a):Ale tu naprawdę nie ma co kombinować, wystarczy poszukać na allegro
my kupiliśmy tutaj
https://allegro.pl/oferta/numery-na-pon ... 7867541082
pływaliśmy dwa sezony, nic się nie odkleiło.

Kupiłem, byłem zadowolony do spuszczenia powietrza - ale niestety się poodklejały.
W czwartek podkleje je jakąś kropelką - ale nie wyglądają na to, że miałyby wrócić do stanu estetycznego.
Naklejane w 35*C na odtłuszczone porządnie balony (zmywacz silikonowy + ipa),

Co do zbiornika paliwa - to zdecydowanie muszę się uzbroić w kanister 10l (do 12 litrowego hulka) bo jednak 4-5h pływania po Warcie zjadło ponad połówkę zbiornika z 10KM Hondą w 4T.

Macie jakieś patenty na mocowane gaśnicy i całego mniej lub bardziej potrzebnego osprzętu?
Zbiornik paliwa przymocowałem sobie do fabrycznego uchwytu i zdał egzamin - ale gaśnica całe pływanie walała mi się po pokładzie. Korzystacie z torb pod ławkami - zdaje to egzamin/warto wydać kasę - czy np. jakiś patent własny.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.06.2019 11:57

mattom napisał(a):Macie jakieś patenty na mocowane gaśnicy?

Gaśnica na pontonie? to nie jest przerost formy nad treścią?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.06.2019 11:58

Wpisz w google "torba dziobowa".
My tam trzymamy wszystkie szpeje "drugiej potrzeby", łącznie z kotwicą i kamizelkami.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 14.06.2019 12:40

Przerost nie przerost - przepisy wymagają,
torba dziobowa odpada - dziób zajęty na potrzeby siedzenia i opalania się ;)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.06.2019 12:45

Zrób sobie nad torbą "pokład" do opalania :hut: :
DSC09309.JPG
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 14.06.2019 12:46

mattom napisał(a):Przerost nie przerost - przepisy wymagają

Byłem kontrolowany wiele razy, nigdy o gaśnice nikt nie pytał.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 14.06.2019 12:50

Osz kurde ...
no i to jest chyba ten patent, który mnie zainteresował niesamowicie :D,

komanch - w tym roku policja też tylko z daleka kazała pokazać sobie kamizelki ratunkowe i popłyneli dalej,
ale w zeszłym roku miałem kontrolę z dokumentami, gaśnicą, kołem, kamizelkami i całym innym osprzętem "niezbędnym" wg. przepisów. Gaśnica dużo nie waży - tylko po prostu przeszkadza mi na pokładzie - dlatego szukam patentu gdzie ją umieścić ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 632
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone