Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Remik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remik » 11.05.2019 21:26

Dzieki za cenne informacje.

Andrzej N napisał(a):Bez rejestracji nie da się kupić viniety i z tego co pamiętam Bark nie miał klasy morskiej dlatego kupiłem Kolibri


No właśnie zwracałem na to uwagę podczas zakupu i z tego co wiem to raczej starsze Barki miały kategore projektową "D"
Mojego kupiłem w zeszłym roku i ma juz kategorię "C" na wody morskie.
20190424_173704.jpg


Mam nadzieje że zdążę z tą rejestracją do 8go czerwca. Papiery dostali w PZMiNW 8go maja. Zadzwonie tam w poniedziałek i się dowiem co i jak.
[/quote]
1. miejsc do opływania jest tam troche, spokojnie bedziesz miał co robić, często bywam w okolicach Rogoznicy
2. pływadło spokojnie zostawiaj na noc, pełno tam tego jest, nic Ci nie zginie
3. nie kupisz winiety bez dowodu, kapitanat masz w Rogoznicy najlepiej skocz z rana do 13:00
4. nie ma tam wiele przeszkód w okolicy, staraj sie nie pływać szybko blisko brzegu, pływają kontrole

Nie pamietam już czy przy 25KM potrzebujesz OC, sprawdź.[/quote]

Będziemy tam w sobote po południu także troche lipa bedzie bo w niedziele pewno nieczynne.
Oc napewno wykupie bo z tego co wyczytałem to obowiazek jest od 15kw a ja mam 18,4kw.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 11.05.2019 21:49

Remik napisał(a):Oc napewno wykupie bo z tego co wyczytałem to obowiazek jest od 15kw a ja mam 18,4kw.

W kapitanacie w Rogoznicy niestety ubezpieczeń nie sprzedają :|
ale proponuję https://webshop.crosig.hr/ipplovila/Odg ... ovila.aspx
kilka minut i sobie w domku już drukujesz papiery :wink:
akurat przed chwilą skorzystałem
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.05.2019 08:34

JacekB. napisał(a):Będziemy tam do 3-4 lipca.
Gdyby nas tam przywiało (do tej daty) i gdybyś przypadkiem miał skierowany wzrok na morze, i gdybyś zobaczył podobny do poniższego widok:
P1420033.JPG
to nie ociągaj się, tylko zamachaj :wink: .
Może zrobimy parę "kółek" razem.
W dwa pływadła raźniej.
S@lmo
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 01.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) S@lmo » 12.05.2019 16:05

@ boboo

żyje się... 8)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.05.2019 18:41

Staram się jak mogę.
Bo każdy miniony dzień, to jeden dzień mniej :wink: :lol:
JacekB.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 02.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekB. » 12.05.2019 23:26

Spoko boboo.
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 13.05.2019 10:18

Remik napisał(a):No właśnie zwracałem na to uwagę podczas zakupu i z tego co wiem to raczej starsze Barki miały kategore projektową "D"
Mojego kupiłem w zeszłym roku i ma już kategorię "C" na wody morskie.

Z czystej ciekawości jakiej grubości masz pawęż w tym BT-450S ?
I jakie ciśnienie podają w instrukcji dołączonej do pontonu ?
My mamy BN-390 i ciekawi nas czy faktycznie zwiększyli wytrzymałość pontonu, czy tylko dodali C na naklejce ?
Remik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remik » 15.05.2019 20:54

komanch napisał(a):
Remik napisał(a):Oc napewno wykupie bo z tego co wyczytałem to obowiazek jest od 15kw a ja mam 18,4kw.

W kapitanacie w Rogoznicy niestety ubezpieczeń nie sprzedają :|
ale proponuję ...................................................................
kilka minut i sobie w domku już drukujesz papiery :wink:
akurat przed chwilą skorzystałem


Dzięki.
Jeden problem z głowy. Na mój ponton 4,5mi silnik 25km wyliczyło mi 180kun. A gdzie jeszcze w razie "w" moge kupic ubezpieczenie, skoro w kapitanacie nie nie da rady? Czy moge wykupić od naszch ubezpieczycieli w kraju?
baska napisał(a):
Remik napisał(a):No właśnie zwracałem na to uwagę podczas zakupu i z tego co wiem to raczej starsze Barki miały kategore projektową "D"
Mojego kupiłem w zeszłym roku i ma już kategorię "C" na wody morskie.

Z czystej ciekawości jakiej grubości masz pawęż w tym BT-450S ?
I jakie ciśnienie podają w instrukcji dołączonej do pontonu ?
My mamy BN-390 i ciekawi nas czy faktycznie zwiększyli wytrzymałość pontonu, czy tylko dodali C na naklejce ?


Hej.
No wiem że macie BN-390 bo zanim kupiłem swój to oglądnąłem wszystkie wasze filmiki :D
Cisnienie w instrukcji podają 0,15 kgf/cm2. Z tego co wyczytałem w google to niecałe 0,15bara.
Pawęży nie mierzyłem bo ponton mam gdzie indziej złożony, ale nie długo będę go rozkładał więc zmierze i na pewno napisze.

Odnośnie pawęży to też zauważyłem że mocno pracuje, ugina się przód-tył. Dodam że ponton miałem słabo napompowany.Nie wiem czy to tak ma byc czy nie?

A jak to jest w pontonach innych marek? Pawęż też wam pacuje, ugina się?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.05.2019 21:05

0,15 Bara?
Czy to nie za mało? :?
Moje "burty" są pompowane do 0,25 bara.

Co masz na myśli pisząc o uginaniu pawęży?
"Deska" się wygina, czy balony się poddają?
Remik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remik » 15.05.2019 21:20

Ogólnie całość pracuje. i balony i deska. Nie wiem jak to zobrazowac. Np. jak są większe fale i płyniesz na rumplu to czuć jak rumpel pracuje góra-dół. Ma takie odchylenia 5-10cm
Mam takie wrazenie ze troche z a mocno to pracuje. Nie wiem nie pływałem nigdy innymi pontonami, wiec nie mam porównania.
Może spróbuje nakrecić filmik ale to dopiero gdzies za 2 tygodnie.
Tak pisze w instrykcji 0.15kgf/cm2 to chyba 0.15 bara
Podłoga też dosyć mocno pracuje, ale ponton miałem napompowany raczej słabo. Nastepnym razem bede miał manometr to dobiję go tyle ile ma byc.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 15.05.2019 21:38

0,15bara to na 100% za mało, minimum to 0,25, a na kil chyba 0,35 z tego co pamiętam,
pływam teraz łodzią ale miałem ponton Bush 400, burty były w nim twarde jak skała, nie było mowy o żadnych minimalnych ruchach pawęży, wszystko było max sztywne.
bkusmier
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bkusmier » 16.05.2019 00:00

zwróć też uwagę na fakt, że ponton napompowany na powietrzu, zrzucony na kilka stopni chłodniejszą wodę,, sporo ciśnienia w tubach i kilu traci... zawsze trzeba sprawdzić ciśnienie na wodzie. (Należy też sprawdzić dopięcie pasów transportowych jeśli ktoś przewozi na przyczepie po przejechaniu tunelu :) - w zeszłym roku wracając, różnica temperatur była jakieś 8 stC, i po wyjeździe z tunelu pasy bardzo się poluzowały...)
W moim YAM380 tez ciśnienia były 0,25bar w tubach i 0,35 w kilu. Przy zbyt małym ciśnieniu, cała konstrukcja poddaje się falom i stąd wrażenie uginania/wybrzuszania itd. Balony mają być twarde, podłoga sztywna, wtedy pływa się super.
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 19.05.2019 13:22

Witam,
ponieważ moja oryginalna pompka nożna zakupiona wraz z pontonem pomału dokańcza swego żywota czas na coś nowego a że z wiekiem jestem coraz wygodniejszy to jaką elektryczną (z wbudowanym aku) polecacie?
Z tego co na szybko przejrzałem to BRAVO BST12 lub 800 a może coś jeszcze jest godnego do rozwagi?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.05.2019 13:40

Ogólnie Bravo polecam. Mam co prawda taką bez akku, ale jeśli chodzi o mechanikę, to służy mi już 5 rok.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 19.05.2019 13:55

Mam taką, użyta 3 razy, praktycznie nowa, kupiona w tokarexie właśnie, naprawdę polecam, ustawiasz zadane ciśnienie i masz spokój.
https://tinyurl.com/y5oeqvfm
nie jest mi już potrzebna więc możemy sie dogadać co do ceny jeśli byłbyś zainteresowny.
Dokładam gratis dedykowany zasilacz do ładowania aku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 629
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone