Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 18.04.2019 20:31

Ale tu naprawdę nie ma co kombinować, wystarczy poszukać na allegro
my kupiliśmy tutaj
https://allegro.pl/oferta/numery-na-pon ... 7867541082
pływaliśmy dwa sezony, nic się nie odkleiło.
Jedynym mankamentem jest to, że od dużego nasłonecznienia na Chorwacji, na naklejkach gdzieniegdzie pojawiły się takie mikrobąbelki.
Nie przeszkadza to w niczym, co najwyżej zmysł estetyczny perfekcjonistów może ucierpieć. Teraz nie mogę tego pokazać bo gumjak zwinięty na zimę, ale jak go rozwinę to zrobię fotkę i wkleję.
Podstawą przy takich pracach jest dokładne odtłuszczenie powierzchni burty acetonem i wtedy nie powinno być żadnych problemów.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 18.04.2019 22:34

joker1980 napisał(a):Witam.
W tym roku jadę w okolice Murter - dokładnie kwaterę mam w Betinie, będę tam od 08.08.- 18.08.2019 z ribem Sacs 475 80KM Yam - co byście polecili do zwiedzenia w tych okolicach, wcześniej nie jeździłem w te rejony.
Pozdrawiam.


Jest tego trochę.
Mamy zamiar być w podobnym terminie, ale nie wiem gdzie nas rzuci.
Planujemy wyjazd pod koniec lipca na ok 3 tygodnie.
Dość dużo pływamy w tym rejonie, więc mogę próbować coś zaproponować - ale to Wam musi się podobać :)
Na początek może blisko położone wyspy.
Ja lubię Kaprije , Žirje , Tetovisnjak.
Konkretne miejsca na nich mogę ewentualnie później podpowiedzieć.
Północna część Murteru to dużo wysepek położonych bardzo blisko Betiny, ale zawsze jest tam duży ruch i ciasno - dla mnie za ciasno.
Jest jeszcze kilka tzw "oklepanych" miejsc typu Vrgada i piaszczysta plaża na niej, ale omijam je szerokim łukiem :) :wink: ciasno tam.

Kornati - samo "opłynięcie" ich dookoła. Nic wtedy nie zobaczysz.
Tam trzeba trochę czasu poświęcić.
Trzeba uważać gdzie się cumuje lub kupić wcześniej bilety wstępu do parku - od strony wyspy Žut nie są potrzebne, a to też Kornaty.
Pływamy tam dość często od iluś tam lat a w zeszłym roku spędziliśmy tam ponad tydzień ( śpimy na łódce) , więc jakbyś się tam wybierał, to mogę coś podpowiedzieć - wskazać miejsca, które warto zobaczyć. ( przynajmniej jedno to punkt widokowy ze szczytu) i nie płacić za bilety :) :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2019 12:10

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:12 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.04.2019 16:39

smoki3 napisał(a):
baunty napisał(a):Jest jeszcze kilka tzw "oklepanych" miejsc typu Vrgada i piaszczysta plaża na niej, ale omijam je szerokim łukiem :) :wink: ciasno tam.
:wink:




Vrgada


Widać, że masa łódek.
Kilka razy tam podpływałem i zaesze to samo.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.04.2019 16:42

Ufff,
teraz mogę sam ładować silnik (76 kg) do auta i z auta, razem z wózkiem.
Poprzedni samochód nie pozwalał na wózek i było trochę "męki" we dwoje.
Teraz domontowałem kółka (odejmowane) do rączek wózka i mam coś na kształt noszy do karetki.
Zasadniczo uprzyjemni to proces roz- i składania pontonu, będzie można podjechać z silnikiem na wózku do samej pawęży.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.04.2019 20:08

smoki3 napisał(a):
baunty napisał(a):Jest jeszcze kilka tzw "oklepanych" miejsc typu Vrgada i piaszczysta plaża na niej, ale omijam je szerokim łukiem :) :wink: ciasno tam.
:wink:




Vrgada

W okolicach Murteru ( wysepki w bezppśrednim sąsiedztwie) też chyba sporo pływałeś.
Jak Twoja ocena ? Bo moja TO TŁOK NIEMIŁOSIERNY.

Do pływania pontonem te wyspy są jeszcze oki, ale jeśli ma się możliwość popłynąć gdzieś dalej i odpocząć z dala od tłumów, to warto z niej skorzystać.
Chociaż tę " lagunę" przy Murterze też warto zwiedzić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2019 21:28

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 20.04.2019 10:24

baska napisał(a):Ale tu naprawdę nie ma co kombinować, wystarczy poszukać na allegro
my kupiliśmy tutaj
https://allegro.pl/oferta/numery-na-pon ... 7867541082
pływaliśmy dwa sezony, nic się nie odkleiło.
Jedynym mankamentem jest to, że od dużego nasłonecznienia na Chorwacji, na naklejkach gdzieniegdzie pojawiły się takie mikrobąbelki.
Nie przeszkadza to w niczym, co najwyżej zmysł estetyczny perfekcjonistów może ucierpieć. Teraz nie mogę tego pokazać bo gumjak zwinięty na zimę, ale jak go rozwinę to zrobię fotkę i wkleję.
Podstawą przy takich pracach jest dokładne odtłuszczenie powierzchni burty acetonem i wtedy nie powinno być żadnych problemów.

ok, dzięki za info, poczytałem komentarze i naklejki z linka kupiłem ;)
zbiornik paliwa już na miejscu - ale dopiero w domu się zorientowałem, że na zbiorniku nie ma szybkozłączki tylko mocowanie na stałe - więc zostaje tylko przelewanie paliwa - ostatecznie kupiony 12l i chyba przy nim zostanę + kanister 10l jako zapasowy. Chociaż w zasadzie mam dwie kompletne linie paliwowe - więc może wykorzystam patent byłego właściciela motorówki, który przerobił korek od kanistra na fragment linii paliwowej - i asekuracyjnie zabiorę go ze sobą ;)
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 29.04.2019 12:03

Jestem w Sveti Juraj. Pogoda super 8 st i ciągle leje i wieje. Chociaż z zakupem viniety nie było problemu
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 16:25

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 29.04.2019 18:43

smoki3 napisał(a):
Andrzej N napisał(a):Jestem w Sveti Juraj. Pogoda super 8 st i ciągle leje i wieje. Chociaż z zakupem viniety nie było problemu


Dobra zamieniamy się! Dostaniesz 21'C z pod W-awy i pogodę bez deszczu. Dawaj tylko dużo wody i pogodzę się z tymi 8'C. :hut:
Nawet moim kosztem zaplanowanego pływania motorówką po zalewie Domaniewskim 1-3 Maja. :boss:


Nie chcę tych 21 st ale niech nie leje.Ja bym sobie dał radę ale jestem z żoną i wnuczkami. Obie po 10 lat i cały czas chcą się kąpać. Co prawda mają pianki ale naprawdę jest zimno
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 20:01

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:14 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
S@lmo
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 01.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) S@lmo » 06.05.2019 11:14

Szanowni Forumowicze, witam Was serdecznie bo jest to mój pierwszy post na forum.
Pozyskałem już sporo informacji z FAQ i samego Forum ale mimo wszystko postanowiłem, zaryzykować i zapytać o kilka rzeczy, choć podejrzeewam, że na 625 stron wątku na pewno gdzieś się już to przewinęło. Zarezerwowałem sobie miesiąc na przebrnięcie wątku od 500 strony ale nie dałem rady :) najwyżej mnie pogonicie, choć myślę, że takie zbiorcze odświeżenie co jakiś czas, wielu osobom się przyda.
Będzie to mój pierwszy wyjazd z pontonem do Chorwacji. Trasa Warszawa - Podstrana (okolice Splitu), trochę mnie to przeraża po przeczytaniu kilku wpisów, ale na ten moment wydaje mi się, że jednak zaryzykuję ciągnięcie przyczepy.
Ponton 410cm, silnik 20KM, całość zarejestrowana w PZMiNW - ciągnięte na przyczepie w stanie gotowym do pływania.

1. Czy będę potrzebował dodatkowych winiet z tytułu holowania przyczepy (tzw. przyczepa lekka ładowność do 330kg) trasa to: Polska-Czechy-Austria-Chorwacja lub Polska-Słowacja-Węgry-Słowenia-Chorwacja. Jeśli tak, to czy kupić je zawczasu w PL czy po drodze, jaka jest w przybliżeniu cena i czy w związku z tym warto kręcić się w drodze tracąc czas na szukanie winiet.
2. Ubezpieczenie Casco - badam wariant w PZU, da się ubezpieczyć, niestety jest sporo obwarowań w OWU, które muszą być spełnione (zabezpieczenia, miejsca postoju itd) Ceny jeszcze nie znam ale tak czy tak, na pewno będę się ubezpieczał. Może ktoś już przerabiał temat w praktyce i może podsunąć jakiegoś rozsądnego ubezpieczyciela. Chciałbym ubezpieczyć całość również i na podróż więc raczej nie rozważam zakupu Casco w Chorwacji.
3. Ubezpieczenie OC - wiem, że nie jest obowiązkowe, ale chcę się ubezpieczyć, bo moc mojego silnika jest zbliżona do 15kW i wolę wydać parę złotych niż potem na wodzie wczytywać się w regulaminy i dyskutować ze strażą, poza tym licho nie śpi.... Widziałem w PZU, że istnieje możliwość ubezpieczenia w pakiecie z Casco, ale nie wiem jaka jest wymagana kwota OC aby Chorwaci się nie czepiali. Czy może mi ktoś podać aktualną kwotę OC w kunach obligatoryjną w Chorwacji dla mojego zestawu (410cm/14,7kW) - będę mógł porównać z ofertami u naszych ubezpieczycieli. Czy jest to obecnie minimum 3,5mln kun?
4. Czy koło ratunkowe i bosak są wymagane jako wyposażenie pontonu (gaśnicę, kapoki dla wszystkich załogantów, apteczkę pomijam, bo jest to oczywiste, i tak zawsze mam ze sobą)
5. Czy ktoś z Was zna te okolice, może doradzić gdzie warto popłynąć, czego unikać. Widziałem ładny slip w porcie w Stobrec, czy może ktoś się orientuje czy można tam bezpłatnie zwodować pływadło, czy można zostawiać na noc w marinie, i ewentualnie jakie to koszty.
6. Gdzie najbliżej Podstrany kupić winietę.
7. Jaka jest kara za przekroczenie linii 1NM? Patrzyłem na mapę to niestety chyba szans na zwiedzanie wysp nie mam (trasa prostopadła do brzegu) bo to minimum 6km od brzegu do brzegu.
8. Jak traktują wykroczenie związanie z pływaniem po zmroku (wędkuję, i czasem się zasiedzę na wodzie bo ryby dobrze biorą po zachodzie słońca ;)
9. O czym zapomniałem, a co może mnie zniechęcić do ciągnięcia pontonu taki kawał? ;) ;) ;)

Pozdrawiam i bardzo dziękuję
Sławek
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.05.2019 19:56

S@lmo napisał(a):1.
2.
3.
4. Czy koło ratunkowe i bosak są wymagane jako wyposażenie pontonu
5.
6.
7.
8.
9. O czym zapomniałem, a co może mnie zniechęcić do ciągnięcia pontonu taki kawał?

Ad. 4. Koło nie jest wymagane. Bosak nie wiem, ale bez niego jak bez ręki. Są fajne "składane/rozciągane", nie przeszkadzają na pokładzie.
Dodatkowo 2 (jeśli dobrze pamiętam) litry picia na każdego członka załogi.
Ad. 9. Wbij sobie na telefon albo tableta mapy offline regionu, po którym będziesz pływać.
Bimini!!!
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 07.05.2019 07:25

Wróciłem teraz z Chorwacji /niedziela/. Ubezpieczenie na ten zestaw nie jest wymagane. Kupowałem vinietę i tak mi powiedziano przy sprzedaży. /mam taki sam silnik/. Próbowałem to ubezpieczyć w Polsce to okazało się , że zostało tylko PZU a ci głupieją. Co do drogi to miałem zestaw 360 na przyczepie. Jechałem z Warszawy tak jak pokazuje google maps. Trwa to ok 18 godz, Nie jechałem autostradami bo oprócz Austrii na autostradach jest ograniczenie jak w Polsce 70 km/h. Na autostrady nie potrzeba dodatkowych viniet tylko na Chorwacji płaci się drożj ok 50% /zeszły rok/ Można przenocować się na Węgrzech i wyjdzie to samo co autostradą a człowiek się nie męczy. Proponuję do transportu wrzucić silnik do pontonu. Ja przykręciłem do podłogi 4 uszy z kwasówki /do dostania w dowolnym sklepie żeglarskim/ ściągnąłem dwoma pasami z boku kapoki i poduszki na ławki i ani drgęło. Do pontonu też zbiornik na paliwo i linie paliwową i nic nie śmierdzi w samochodzie. Ja zresztą miałem w pontonie całe wyposażenie pontonu /odboje, bimini, kotwicę, drugi zbiornik z linią itp/ Całość przykryłem dobrym pokrowcem transportowym /robią takie w Polsce za 500 zł/. Pływałem pomiędzy wyspami oddalonymi o 10-12 km nikt się nie przyczepił. W zeszłym roku zapłaciłem za brak OC ale miałem wpisane 2 silniki po 20 km choć na pontonie był jeden. Płynąłem wtedy z Rabu na Pag. Podpłynęli jakieś 3 km od brzegu i to im nie przeszkadzało. Przyczepili się też za brak dokumentu tożsamości u pasażera.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 626
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone