Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.04.2019 08:18

Nieee, no tak to jeszcze może być. Ver. 1 tosz chyba baku do plecaka nie pakujesz :?: :mrgreen: Dokładnie taki układ miałem w Metajnie. Ver. 2 nie wiem jak daleko do auta, ale jak zaraz za chałupą to nie kazałbym sobie do urlopu dopłacać :wink:

Mam jeden plus. Do prac ciężkich (vide noszenie kanistrów) wykorzystuję dziecko :twisted: :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.04.2019 08:35

Rysio napisał(a):nie wiem jak daleko do auta, ale jak zaraz za chałupą (...)
Z googlemaps wychodzi mi, że to ta chałupa:
https://www.google.de/maps/@42.9236274, ... 312!8i6656
W ofercie parking jest, tylko nie za bardzo wiem, gdzie :?
Zresztą to nie taki problem, bo od łódki (pod górkę) to ja (rabów niestety niet) niosę pusty bak. Pełny też, ale już w dół.
:hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2019 09:07

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.04.2019 09:32

To i tak masz dobrze bo cokolwiek możesz zobaczyć. U mnie gugle kończy się na takim widoku dla Ubli :|


smoki3 napisał(a):
Tu jest bardzo dobry temat z fantastycznym rozwiazaniem przelewania "wachy" na łodzi :

http://forum-motorowodne.pl/lodzie-i-ja ... -na-lodzi/


Masz na myśli tą pompkę na baterie ?

Bo jeśli tak to:
Fabrycznie nowa, wysokiej jakości elektryczna pompka do wody, wina, butelek, akwariów i innych niełatwopalnych płynów.


Aczkolwiek dalej czytamy:
Sprawdzi się np. do przelewania paliwa*
8O

*ON też jest paliwem więc w tym przypadku raczej bym obaw nie miał. Natomiast w przypadku benzyny podziękuję.

Pewnie chiński producent napisał to pierwsze, zaś polski sprzedawca to drugie żeby sprzedać. Ja pozostanę przy kanistrze. Nie mam parcia na szkło i nie chcę by Jutarnji Vijesti o mnie pisały :-D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.04.2019 09:57

Rysio napisał(a):U mnie gugle kończy się na takim widoku dla Ubli :|
Dokąd Was wyniosło (z Metajny :wink: )?
Choć nie będę ukrywać, że pływając po południowej stronie Korculi tęsknie patrzeć będę na Lastovo i... kto wie - to tylko 15 km.
Ale jak zwykle do tej pory, ostatni głos będzie miała pogoda i jej prognozy.
Rysio napisał(a):Masz na myśli tą pompkę na baterie ?
Przypuszczam, że chodzi o ten schlauch z kulkowym zaworkiem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2019 09:59

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.04.2019 10:12

Aaaa jeśli o ten wężyk chodzi to jak najbardziej jest ok :D Na motorowodnym widziałem dużo zadowolonych z pompki na baterie w cenie tego wężyka. Tego dziadostwa wolałbym nie mieć na pokładzie :wink:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 12.04.2019 10:35

Rysio napisał(a):To i tak masz dobrze bo cokolwiek możesz zobaczyć. U mnie gugle kończy się na takim widoku dla Ubli :|


smoki3 napisał(a):
Tu jest bardzo dobry temat z fantastycznym rozwiazaniem przelewania "wachy" na łodzi :

http://forum-motorowodne.pl/lodzie-i-ja ... -na-lodzi/


Masz na myśli tą pompkę na baterie ?

Bo jeśli tak to:
Fabrycznie nowa, wysokiej jakości elektryczna pompka do wody, wina, butelek, akwariów i innych niełatwopalnych płynów.


Aczkolwiek dalej czytamy:
Sprawdzi się np. do przelewania paliwa*
8O

*ON też jest paliwem więc w tym przypadku raczej bym obaw nie miał. Natomiast w przypadku benzyny podziękuję.

Pewnie chiński producent napisał to pierwsze, zaś polski sprzedawca to drugie żeby sprzedać. Ja pozostanę przy kanistrze. Nie mam parcia na szkło i nie chcę by Jutarnji Vijesti o mnie pisały :-D

...mam nawet tytuł dla artykułu:
ZAPALONY MOTOROWODNIAK
...tak jak mówiłem
dwa tanki na szybkozłączkę, i ...problemów brak.
pozdro
fly
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.04.2019 11:26

Zgadzam się po części z Tobą, jednak u mnie bardziej ustawny jest bak 30 l (Hulk) przypięty do pokładu. Linia paliwowa nie jest na szybkozłączkę więc muszę zabierać razem z nią. Demontaż chwilę zajmuje. Prościej jest mi dotankować z bańki :) Wszystko jest kwestią organizacji na "pokładzie" :)

W Ubli na Lastovie mam jedną stację która chyba jest też jedyną na wyspie przy przystani promowej, więc być może uda się nawet tankować bezpośrednio z pompy :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2019 17:07

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:17 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.04.2019 17:40

smoki3 napisał(a):
Rysio napisał(a):W Ubli na Lastovie (...)
W samej Korculi masz fajną stację benzynową "z wody".
No, po drodze... :? :oczko_usmiech: tylko 45 km.
ubli_korcula.png
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2019 17:45

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:17 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
pasztecik
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 15.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik » 13.04.2019 20:34

Jedzie ktoś z "udką" pomiędzy 22 czerwca a 12 lipca? Może się spotkamy :D
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 13.04.2019 21:18

A może ktoś rozpoczyna sezon w majowy weckend w Cro
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 14.04.2019 01:00

karpik_raszyn napisał(a):Ja mam (pewnie) nie do końca prawidłowo ale...

ale podpatrzyłem jak to mają inni na zdjęciach swoich pontonów za granicą i chyba ktoś z forum też miał w tym wątku podobnie. Tabliczka wydrukowana na piance i zalaminowana. Taki komplet kosztuje grosze, a jest lekki, wytrzymały i łatwo się zdejmuje.
Zakładam to tylko na Chorwację, gdzie wykupuję winietę w PL pływam bez bo nie trzeba. Dzięki temu nie ma problemu związanego z naklejaniem czegokolwiek.

Kurcze tak kombinuje i się zastanawiam czy nie zamówić zwykłych tłoczonych tablic samochodowych z numerem na białym tle - trochę się tylko boję kontaktu słońca, słonej wody, aluminium i balonu pontonu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 624
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone