Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 01.03.2019 01:01

Janusz Bajcer napisał(a):
baunty napisał(a):W piątek zamykali kapitanaty jakoś nieludzko wcześnie. Byłem ok 14-tej w Jelsie i pocałowałem klamkę.
Nawet udało mi się dodzwonić do kapitanatu w Starim Gradzie (stojąc pod jego drzwiami około 15-tej) , ale nie pomogli " bo już nieczynne" - powiedział, że w sobotę będzie czynny w Hvarze, ale nie był czynny.
Miałem wybór - przesiedzieć weekend na lądzie lub kupić w sobotę na Visie lub Braču.
Brač wydawał mi się bardziej ryzykowny w płynięciu.
Przed wypłynięciem na Vis poszedłem na policję w Hvarze i "wyjaśniłem" w czym problem.
W kapitanacie na Visie podałem telefonicznie nr riba - aby w razie czego było można potwierdzić, że nie próbuję pływać bez winiety a nie mam innej możliwości aby ją kupić.

Nie wiem, czy zdecydowałbym się pływać cały dzień bez winiety . Raczej nie, trochę ryzykowne.

PS Sprawdziłem daty na zdjęciach, to była sobota 15 lipca.

Zabrałeś mnie na RIB-a dwa razy. :D
Na krótkiej i długiej trasie kontroli winiet nie było.

Widocznie kontrolują co trzeci raz. :wink:

A tak na poważnie, wiem że winieta obowiązkowa, częste są kontrole. :?:
Na morzu w czasie pływania, w porcie na cumowisku. :?:


Nigdy nigdzie tego nie sprawdzałem ani nie pytałem jak jest na cumowisku (lub nie pamiętam).
Często łódkę slipowałem zanim kupiłem winietę i nie miałem z tego powodu żadnych nieprzyjemności.

Ostatnie trzy lata nawet pamiętam.
Wtedy na Hvarze w 2017 łódke slipowałem w m. Hvar i przypłynąłem do Milny (Milnej?) bez winiety (to wtedy na Vis płynąłem po winietę) . Na Murterze w zeszłym roku też najpierw zeslipowałem a później pojechałem po winietę ( i jeszcze opłaty za spanie na łódce kupowałem, ponieważ są obowiązkowe). W 2016 w Ivan Dolac też najpierw zeslipowałem.


Natomiast na morzu to często "oglądali" nas przez lornetkę - mają bazę danych i wprowadzone numery jednostek.
Kapitan na Vis-ie nam powiedział, że najważniejsze to nie zgubić winiety przez dwa pierwsze dni - zanim wciągną ją w bazę danych, a tu bywają opóźnienia :)

Co do tej dłuższej trasy - może i było troche kilometrów, ale bardzo chciałem żebyście zobaczyli Vis i Bisevo , a jak już starczyło czasu, to czemu nie mieliśmy tego Biseva opłynąć dookoła :D
Żałuję tylko, ze ja nie popływałem w tej jaskini Niedźwiedziej - ale noga poharatana i na ribie też ktoś musiał zostać.

Co do krótszej wycieczki, to żona lubi Scedro (ja zresztą też) i z I.D. często tam pływaliśmy , te zatoki są naprawdę super...no i piasek :) a rundka wokół wyspy to już była konieczność :)

Kojarzysz zatokę ze zdjęć ?

PS. "Mój" rib po sprzedaży też w ubiegłym roku pływał na Hvarze :)
Załączniki:
scedroo.jpg
scedr.jpg
Scedro.jpg
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.03.2019 08:00

lučke kapetanije

lučke ispostave

Miejsca zakupu winiet. :wink:
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 01.03.2019 09:47

Mirko, kapitanatów jest dużo, a ich lista jest łatwo dostępna - to nie problem.
Kłopot w tym, że kapitanaty czynne w soboty/niedziele/święta są z reguły tylko w największych portach, często już znacząco oddalonych od kwatery - kilka godzin jazdy w obie strony. A bardzo często pobyt rozpoczyna się właśnie w wolny dzień i wtedy jest kłopot, bo kilka najbliższych kapitanatów w mniejszych miejscowościach jest zamkniętych.
Inna sprawa, że czasem nawet oficjalne godziny otwarcia nie są przestrzegane, nawet w szczycie sezonu - problemy #bauntego w Hvarze w sobotę, ja też kilka lat temu nie mogłem kupić winiety w Novigradzie nad Novigradskim Morje - dwa razy zamknięte, mimo, że powinno być otwarte...

Rozumiem, że kapitanowie też chcą mieć wolne, to oczywiste. Ale skoro Chorwacja żąda opłat od odwiedzajacych ją łodzi i jachtów, to powinna wprowadzić taki system, który umożliwia turystom bezproblemowe uiszczenie opłaty w każdy dzień tygodnia w rozsądnej odległości od kwater albo już przy wjeździe do Chorwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.03.2019 10:17

baunty napisał(a):Natomiast na morzu to często "oglądali" nas przez lornetkę - mają bazę danych i wprowadzone numery jednostek.

Aha, czyli coś jak e-winiety na Węgrzech. :wink:

baunty napisał(a):Kojarzysz zatokę ze zdjęć ?

Oczywiście. To ta pierwsza zatoka bez żarełka.
Tylko nazwy nie pamiętam.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 01.03.2019 10:39

Czy żeby pływać taką zabawką jest potrzebne jakieś zezwolenie/winieta itp?

https://intex.pl/pontony/96-ponton-seah ... 41-cm.html

Dzięki
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.03.2019 11:04

Winiete nie musi mieć łodzi, którego długość jest krótsza niż 2,5 m lub ma całkowitą moc maszyn napędowych mniejszą niż 5 kW.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2019 08:32

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
pavvelK
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavvelK » 07.03.2019 13:30

mirko napisał(a):Winiete nie musi mieć łodzi, którego długość jest krótsza niż 2,5 m lub ma całkowitą moc maszyn napędowych mniejszą niż 5 kW.

Jesteś pewny, że tam jest lub?
Bo to by oznaczało, że można pływać większym gumiakiem niż 2,5m np. z silniczkiem elektrycznym np. takim:
https://intex.pl/pontony/73-silnik-elektryczny-intex-.html
A takie coś myślę, do rekreacyjnego pływania 30m od brzegu spokojnie się nada.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 07.03.2019 17:47

pavvelK napisał(a):
mirko napisał(a):Winiete nie musi mieć łodzi, którego długość jest krótsza niż 2,5 m lub ma całkowitą moc maszyn napędowych mniejszą niż 5 kW.

Jesteś pewny, że tam jest lub?
Bo to by oznaczało, że można pływać większym gumiakiem niż 2,5m np. z silniczkiem elektrycznym np. takim:
https://intex.pl/pontony/73-silnik-elektryczny-intex-.html
A takie coś myślę, do rekreacyjnego pływania 30m od brzegu spokojnie się nada.

Jeśli któryś z parametrów jest wyższy ( długość lub moc silnika), to w przypadku sprzętu z silnikiem potrzebna jest winieta.
bkusmier
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bkusmier » 08.03.2019 18:19

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.03.2019 20:17

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:20 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
bkusmier
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bkusmier » 11.03.2019 12:06

Dobra rada :),

jak wystawiałem poprzednio to jeszcze nie byłem pewien czy chcę sprzedać, stąd aktualna cena znacznie niższa. Niemniej zestaw mogę podzielić jak zajdzie potrzeba.

Pozdrawiam
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 11.03.2019 15:26

Kolego ile Ci spalała ta 25 Autolube?
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 11.03.2019 16:07

bkusmier napisał(a):jak wystawiałem poprzednio to jeszcze nie byłem pewien czy chcę sprzedać, stąd aktualna cena znacznie niższa. Niemniej zestaw mogę podzielić jak zajdzie potrzeba.


Dałem link znajomym z Sosnowca - będą się odzywać z pytaniem o całość :) Wtedy jest szansa, że sprzęt pojawi się na naszym filmiku z wakacji :) Nie ma tam tylko jakiegoś namiaru dla osób, które nie mają potrzeby rejestrować się na forum, a miałyby chęć kupić. Napiszesz jakiegoś maila czy nr telefonu?
bkusmier
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bkusmier » 11.03.2019 17:05

Co do spalania - pali ile wlejesz :). Wszystko zależy jak pływasz, z jakim obciążeniem i prędkościami. Nie przeliczałem tego nigdy na motogodziny czy na km, w czasie 2 tyg wakacji tankowałem 3-4 razy (zbiornik 25l), zaliczając kilka pobliskich zatoczek oraz trochę zabawy ciągnąc koło czy wake.

Ogłoszenie jest też na olx, tam łatwiej o kontakt: https://www.olx.pl/oferta/ponton-yam380 ... x9xZK.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 622
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone