Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 05.01.2019 20:22

smoki3 napisał(a):
mattom napisał(a):W tym roku już klepnięte - zamieniamy kajak na coś większego - w 2018 nie zdążyliśmy z laminatem - ale na 2019 czeka ponton i kwatera przy samym brzegu z zarezerwowaną dla nas bojką.

Dlatego też pytanie do gumowych motorowodniaków, ogarniam rejestrację właśnie - i potrzebuje zanurzenie pontonu 3,6 m - miły Pan z PZMWiNW kazał wymierzyć - ale nie będę na mrozie pompował pontonu, żeby to sprawdzić.
Mógłby ktoś zerknąć w dowód rejestracyjny - ile taki ponton 360 może mieć? (pompowany kil, pełna podłoga ze sklejki). ( w necie nie mogę znaleźć info o nim)

Pisz standartowe zanujrzenie 20cm.

boboo napisał(a):Razem ze śrubą to więcej jak pół metra nie będzie.

Zanurzenie burt, nie silnika.

baunty napisał(a):
smoki3 napisał(a):…... słabe dno na Chorwackie plaże. :boss:

Tu chyba nikt nie zamierza wpływać na plaże - zdecydowanie lepiej pływać po wodzie.

No cóż, niektórzy wyciągają pontony na kamienistą plażę. W tym temacie nie brakuje takich zdjęć z wakacji.

Bardziej mi jednak chodzi o plastyczność materiału z jakiego jest zrobiona łódź. Laminat lub polietylen gdzie ten ostatni jest plastyczny i zarazem wytrzymały. Co za tym idzie w przypadkowym zetknięciu motorówki z podwodną skałą w pobliżu plaży, szkody w kadłubie będą dużo mniejsze niż w laminacie.

......zawsze można wyłączyć silnik, założyć maskę, płetwy i holować rozglądając się za "rafami" ,żeby je ominąć
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 05.01.2019 21:02

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:21 przez smoki3, łącznie edytowano 1 raz
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 06.01.2019 01:17

smoki3 napisał(a):
baunty napisał(a):
smoki3 napisał(a):…... słabe dno na Chorwackie plaże. :boss:

Tu chyba nikt nie zamierza wpływać na plaże - zdecydowanie lepiej pływać po wodzie.

No cóż, niektórzy wyciągają pontony na kamienistą plażę. W tym temacie nie brakuje takich zdjęć z wakacji.

......

....ale dyskusja dotyczyła łodzi a nie pontonu :D

Co do wyciągania na plażę....ja m.in. po to kupowałem riba, czy łódkę, aby nie musieć wychodzić na plaże - .

Miejscem na opalanie i biwakowanie najczęściej jest dla mnie 'pływadełko' a nie ląd

Natomiast jeśli będę chciał wyjść na daną plażę, to....po prostu:
1. Zejdę z łódki do wody
2. Wyjdę z wody na plażę
....dość prosta czynność.
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 06.01.2019 19:17

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:22 przez smoki3, łącznie edytowano 1 raz
baunty
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 06.01.2019 19:46

smoki3 napisał(a):
baunty napisał(a):....ale dyskusja dotyczyła łodzi a nie pontonu :D

.

Nie jest istotne czy rejestrujesz ponton czy małą motorówkę. Cerftyfikat jest na papierze i taki sam na tabliczce znamionowej w obu przypadkach.

8O 8O o czym Ty piszesz ?? 8O 8O

Nie odnosiłem się do certyfikatów tylko ....przeczytaj jeszcze raz ( bardziej uważnie) to co pisałem i co cytowalem :D :D

Ps no chyba, że Ty jednak doczytałeś się w mojej wypowiedzi czegoś odnośnie certyfikatów, to proszę pokaż mi gdzie o tym pisałem.....bo ja nie widzę.
baska
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 11.01.2019 15:48

Mega cerata 8O :lol:

Nie wiem co prawda gdzie toto ma metacentrum, ale podziwiam pomysłowość i odwagę . My się nieśmiało wypuszczamy na Jadran, a koleś Atlantyk zdobywa :mrgreen:
Tezę o max 2,5hp na pawęży ceraty uważam za obaloną. :lol:
joker1980
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) joker1980 » 09.02.2019 22:30

Witam.
Po małej przerwie bez wakacji w CRO - planuje w tym roku znów wybrać się do tego pięknego kraju. W planie jest wypożyczenie RIBa (mam już coś wstępnie zarezerwowane) ale powstał mały problem, otóż w okolicach w które zamierzam jechać nie mogę znaleźć noclegu, oczywiście w miejscu gdzie mógłbym cumować łódkę (bojka i wszelkie inne formy). Może ktoś z was ma sprawdzoną kwaterę w okolicach Murter,Tisno,Betina,Pirovac,Jezera - lub coś w tych okolicach, może być także okolica Biograd na Moru - najlepiej w pierwszej linii od morza z możliwością cumowania RIBa. Pozdrawiam.
Andrzej N
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 11.02.2019 15:04

Witam
Mam pytanko. Chciałbym jechać do Chorwacji ma majowy weckend. Najlepiej gdzieś najbliżej, być może w okolice Zadaru albo najdalej na Pag. Czy da się w tym terminie popłynąć na Kornaty czy lepiej być osłonięty Pagiem /Stara Nowalja/
Jakiej pogody się spodziewać i jakiej temp wody
marsik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 12.02.2019 11:12

joker1980 napisał(a):Witam.
Po małej przerwie bez wakacji w CRO - planuje w tym roku znów wybrać się do tego pięknego kraju. W planie jest wypożyczenie RIBa (mam już coś wstępnie zarezerwowane) ale powstał mały problem, otóż w okolicach w które zamierzam jechać nie mogę znaleźć noclegu, oczywiście w miejscu gdzie mógłbym cumować łódkę (bojka i wszelkie inne formy). Może ktoś z was ma sprawdzoną kwaterę w okolicach Murter,Tisno,Betina,Pirovac,Jezera - lub coś w tych okolicach, może być także okolica Biograd na Moru - najlepiej w pierwszej linii od morza z możliwością cumowania RIBa. Pozdrawiam.

Coś kiepsko szukasz. Akurat w tym rejonie mnóstwo takich możlwości. Wejdź chociażby na mapę Googla i w interesujących Cię miejscach wyszukaj noclegi, napisz do kilku gospodarzy, na pewno coś się znajdzie.
marsik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 12.02.2019 11:22

Andrzej N napisał(a):Witam
Mam pytanko. Chciałbym jechać do Chorwacji ma majowy weckend. Najlepiej gdzieś najbliżej, być może w okolice Zadaru albo najdalej na Pag. Czy da się w tym terminie popłynąć na Kornaty czy lepiej być osłonięty Pagiem /Stara Nowalja/
Jakiej pogody się spodziewać i jakiej temp wody

Nie piszesz czym popłynąć, a to robi różnicę.
Generalnie - oczywiscie da się wtedy popłynąć na Kornaty, zwłaszcza jak będzie odpowiednia pogoda. Bardziej na wiosnę jest poprostu większe ryzyko, że powieje czy popada, niż w lecie. Temp wody - powinno być 16-20C.

Jeśli na Kornaty, radzę nieco na południe od Zadaru - gdzieś między Sukosanem a Murterem. Tam jest wiele wysepek, akwen generalnie osłonięty - choć w z Zadarskiego Kanału lubi popołudniu powiać mistral (czyli z kierunku NW) pogarszając warunki.
Andrzej N
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 12.02.2019 16:11

Chcę popływać pontonem 360 + Suza 20 hp. W październiku pomiędzy Pagiem a Rabem przy 4 st dawało radę chociaż była paskudna krótka fala. Na otwartym przy Linie na długiej fali było bez problemów.
W maju po prostu chciałbym rozpocząć sezon pontonowo - kąpielowy a w Polsce może być raczej zimno
joker1980
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) joker1980 » 12.02.2019 19:30

marsik napisał(a):
joker1980 napisał(a):Witam.

Coś kiepsko szukasz. Akurat w tym rejonie mnóstwo takich możlwości. Wejdź chociażby na mapę Googla i w interesujących Cię miejscach wyszukaj noclegi, napisz do kilku gospodarzy, na pewno coś się znajdzie.

Być moze nie mam talentu do szukania, szkoda tej twojej odpowiedzi z której nic nie wynika. Googlowe mapy wertuje i wysyłam po kilka emalii dziennie - jak dotąd dostałem 3 odpowiedzi ze w wybranym terminie niestety brak miejsc, mam trochę słaby termin bo niestety cos pomiedzy 04.08.2019 a 24.08.2019 - szukam czegoś na ok. 2 tygodnie. Niestety tak mam zaplanowany urlop a w tym terminie zawsze pełno ludzi...Przeglądam jak wspomniałem wcześniej googlowe mapy i wyszukuje apartmani, ale szukam także na Booking i innych tego typu serwisach...to co zostało dostępne (oczywiście pierwsza linia od morza bojka itd.) to albo ceny są z kosmosu (za dwie osoby 100Euro - dla mnie do zaakceptowania za dwie osoby max 70Euro) albo brak terminów. Dlatego napisałem tutaj może ktoś ma namiary na miejsca sprawdzone? A ty mi odpisujesz sprawdź se google itd. - pierwsze co tak zrobiłem i tak od kilkunastu dni i nic, dlatego poprosiłem tutaj o POMOC.
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 12.02.2019 20:02

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:22 przez smoki3, łącznie edytowano 1 raz
marsik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 14.02.2019 11:00

joker1980 napisał(a):Być moze nie mam talentu do szukania, szkoda tej twojej odpowiedzi z której nic nie wynika.....
..... A ty mi odpisujesz sprawdź se google itd. - pierwsze co tak zrobiłem i tak od kilkunastu dni i nic, dlatego poprosiłem tutaj o POMOC.

O tempora, o mores! :(
Czy to grzecznie jest zżymać się na uprzejmą podpowiedź (wg mnie całkiem adekwatną do Twojego pytania), nawet jak nic Ci nie pomogła? Przyznam Ci rację - szkoda było cokolwiek Ci odpisywać... :papa:
JacekPlacek991
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekPlacek991 » 18.02.2019 16:29

Witam wszystkich. W tym roku planuję po raz pierwszy zabrać do Chorwacji ponton 3,60 ze sztywną podłogą, silnik Mercury 20 km. Zastanawiam się nad rejestracją pontonu,a właściwie gdzie go zarejestrować. W starostwie najszybciej i najtaniej , ale słyszałem że czasami jest problem z winietą przy tym dokumencie. Inna droga to PZMiNW, lub jak radzą znajomi żeglarze PZŻ (podobno najbardziej prestiżowa :D rejestracja). Mam umowę zakupu silnika z tego roku, natomiast ponton kupiłem 3 lata temu na allegro. Chętnie posłucham porad i doświadczonych w tym temacie.Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 619
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019