Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.12.2018 08:24

@ Yanush,
nazbierałeś wskazówek, z postów wnioskuję, że wprowadziłeś je w czyn :wink:
Masz się czym podzielić (fotki, filmy)?
:hut:
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 04.12.2018 11:32

Jakie miejsca (miejscowości) polecacie na wyjazd z pontonem. Chodzi mi o to gdzie są ciekawe zatoczki, wysepki ciekawe do zwiedzenia. Wiem ze cała Chorwacja jest ciekawa :lol: ale czy są jakieś miejsca szczególnie nastawione pod pływanie pontonem. Moim ulubionym rejonem jak na razie są :lol: okolice Dubrownika, półwyspu peljesac, wyspy Korcula, Havr Brać - tam już byłem i czuje się już trochę obeznany w okolicy. Gdzie w tych miejscach będzie dobra baza wypadowa ?
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.12.2018 13:30

https://youtu.be/g8APFou8r8A
Najnowszy test silników 15hp.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.12.2018 13:17

zip20 napisał(a):Jakie miejsca (miejscowości) polecacie na wyjazd z pontonem. Chodzi mi o to gdzie są ciekawe zatoczki, wysepki ciekawe do zwiedzenia. Wiem ze cała Chorwacja jest ciekawa :lol: ale czy są jakieś miejsca szczególnie nastawione pod pływanie pontonem. Moim ulubionym rejonem jak na razie są :lol: okolice Dubrownika, półwyspu peljesac, wyspy Korcula, Havr Brać - tam już byłem i czuje się już trochę obeznany w okolicy. Gdzie w tych miejscach będzie dobra baza wypadowa ?


The best ever to paski zalew. Dziesiątki jak nie setki plażyczek do których nie dotrzesz inaczej niż od strony wody, a do tego masz zamknięty akwen, więc i zafalowanie mniejsze niż na otwartym morzu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.12.2018 12:35

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:24 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.12.2018 13:18

zdolar68
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdolar68 » 11.12.2018 14:43

Witam
A co myślicie o okolicach Żaboric? Przejeżdżałem tamtędy wracając w tym roku z Vinisce i ilość wysepek mnie urzekła. Okolica wydaje się idealna do opływania pontonem. Tylko nie wiem jak tam z wiatrami.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.12.2018 20:06

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:24 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 30.12.2018 00:09

smoki3 napisał(a):
zip20 napisał(a):Jakie miejsca (miejscowości) polecacie na wyjazd z pontonem. Chodzi mi o to gdzie są ciekawe zatoczki, wysepki ciekawe do zwiedzenia. Wiem ze cała Chorwacja jest ciekawa :lol: ale czy są jakieś miejsca szczególnie nastawione pod pływanie pontonem. Moim ulubionym rejonem jak na razie są :lol: okolice Dubrownika, półwyspu peljesac, wyspy Korcula, Havr Brać - tam już byłem i czuje się już trochę obeznany w okolicy. Gdzie w tych miejscach będzie dobra baza wypadowa ?



Moim zdaniem jednym z najfajniejszych miejsc dla początkujacego i nie tylkio :boss: jest Tisno. Tam napatrzysz się na łodzie, łódki sposoby cumowania, a i pływać jest gdzie! Zresztą nie namawiam ponieważ to będzie moja wina gdy po wyjezdzie wakacyjnym będziesz chciał zmienić sprzęt na większy! :hut:


Smiku dobrz radzi ja sie zarazilem ... na poacztku w Chorwacji byl ponton ...

pozniej...maly laminat ...+ 40KM..
IMG_20170808_123122.jpg


No i idac za ciosem .......
Screenshot_1.jpg


No i pytanie . . tutaj mam juz .lodz duza i 100KM i moge plywac dalej .. ( brak patentu morskiego wiec niby 2 mile od brzegu)

Planuje wlasnie wakacje .. pytanie jaki rejon .. co polecacie zeby najlepiej z wody pozwiedzac ..?

PS. Chwale sie .!!!( taki jestem) .. heheh
A na powaznie jak planuje nowe miejsca w CRO.... to zawsze wracam na forum i czytam ;-)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.12.2018 09:18

Dlaczego przyczepa + łódź, gdy wystarcza przyczepa?
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 30.12.2018 13:52

mirko ..???
menmar1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) menmar1 » 31.12.2018 11:38

Witam.
Czy ktoś z Szanownych kolegów i oczywiście koleżanek jest w stanie mi pomóc w uzyskaniu informacji? Wszędzie szukałem, lecz nie mogę tego nigdzie znaleźć. Otóż w 2019 roku, po raz pierwszy wybieram się do Czarnogóry (Utjeha). Oczywiście jedzie z nami ponton (3,7m i 15 hp). Nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji dot. opłat za pontonik w Czarnogórze. Nie wiem czy potrzebne jest tam jakieś ubezpieczenie i ogólnie byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje z tym związane.
Pozdrawiam.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 01.01.2019 22:30

mirko napisał(a):Dlaczego przyczepa + łódź, gdy wystarcza przyczepa?

To po co przyczepa;
jak można 3 w jednym :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2019 15:31

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:24 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 02.01.2019 21:47

Grube dno --- gruba lodka sam korpus z 600 kg .. doplywanie do samego brzegu mysle ze nie wchodzi w gre .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 617
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone