Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 25.11.2018 11:23

Najpewniej to zmierz dokładnie wymiary pontonu po jego złożeniu i szukaj boxa z ciut większymi wymiarami ale wewnętrznymi, szer x dł x wys.
Nie sugeruj sie podawanym litrażem.
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 26.11.2018 10:48

zip20 napisał(a):Stało się :P po kilku wyjazdach do cro zdecydowałem się i nabyłem ponton :D
Ponton 3,8m podłoga alu

My mamy ponton 3,9m i na styk wchodzi do boxa Krono 480L https://www.norauto.pl/produkt/box-dach ... escription
więc o 320l to raczej zapomnij. Po dwóch wyjazdach na wakacje marzy nam się taki https://allegro.pl/najwiekszy-box-boks- ... 36446.html bo okazało się że mamy pełno przedmiotów które praktycznie nic nie ważą, za to zajmują dużo objętości (kamizelki, bojki, bak, kanister)
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 26.11.2018 14:10

Do BOX-a chce upchnąć samego gumiaka plus ewentualnie pompkę i kółka. Silnik planuje wozić na podeście na haku za samochodem (żeby smrodu w środku nie było)
https://www.olx.pl/oferta/kosz-bagaznik ... c1f438a427
albo taki
https://www.olx.pl/oferta/kosz-bagaznik ... c1f438a427
Bagażnik mam spory (zafira) wiec podłoga + walizki + kapoki i inne rupiecie wejdą :P
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 26.11.2018 15:36

Silnika po wypaleniu paliwa z gaźnika i owinięciu w dwa 120l worki na śmieci nie czuć prawie w ogóle. Najbardziej śmierdzi bak paliwa, ale na szczęście on z pontonem jeździ w boxie.
Kosz na haku też kiedyś rozpatrywaliśmy.
Ale:
1. Ładując tak duży ciężar na dodatkowym ramieniu odciążasz przednią oś. Na śliskim może być niefajnie.
2. Nawet lekka stłuczka w tyłek, którą normalnie przejąłby zderzak powoduje, że raczej na tym wyjeździe nie popływasz.
My kładziemy na spód bagażnika podłogę pontonu, na to wrzucamy poprzecznie silnik, jak najbliżej tylnych oparć i przysypujemy resztą drobnicy. Jak na razie się to sprawdza.
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 26.11.2018 15:57

W sumie masz racje z tym bagażnikiem na hak. Czyli pozostało szukać pojemnego i mocnego Boxa. Oglądałem kiedyś taki na 215 ale wydawał się za duży na Zafire
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 26.11.2018 19:03

baska napisał(a):My mamy ponton 3,9m i na styk wchodzi do boxa Krono 480L https://www.norauto.pl/produkt/box-dach ... escription
więc o 320l to raczej zapomnij. Po dwóch wyjazdach na wakacje marzy nam się taki https://allegro.pl/najwiekszy-box-boks- ... 36446.html bo okazało się że mamy pełno przedmiotów które praktycznie nic nie ważą, za to zajmują dużo objętości (kamizelki, bojki, bak, kanister)


Mam pecha do aut z mało wytrzymałym dachem (wszystkie jak pamiętam 50 kg)

SUV-y (niektóre), terenówki (większość) czy może szczególnie mocne kombi mogą mieć więcej.

Wasz aktualny box waży 15 kg a ten wymarzony 33.
W moim przypadku do jednego włożyłbym 35 kg rzeczy a do drugiego TYLKO 17 kg.
A te "lekkie" (ale w dużej ilości) wazą swoje (wbrew pozorom)

Nie wiem czy spalanie z małą przyczepką Brenderupa (z taką opływową pokrywą) nie będzie mniejsze od spalania z takim dużym boxem.
Obrazek
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 27.11.2018 00:40

ogorek napisał(a):Wasz aktualny box waży 15 kg a ten wymarzony 33.

A te "lekkie" (ale w dużej ilości) wazą swoje (wbrew pozorom)

Nie wiem czy spalanie z małą przyczepką Brenderupa (z taką opływową pokrywą) nie będzie mniejsze od spalania z takim dużym boxem.
Obrazek


Nie no ten "wymarzony " to lekka przesada, nie potrzebujemy aż dwukrotnie większego boxa. Chociaż jakby wpakować tam dzieciaki, to byłby spokój z pytaniami Obrazek
Tak ze 100l więcej było by optymalne, bo weszły by kamizelki, bojka, dmuchańce i koce które obecnie trochę ograniczają widoczność do tyłu. No ale tydzień przed pierwszym wyjazdem kupiliśmy okazyjnie 480L, więc na razie się z nim pomęczymy.
Podstawowy problem z przyczepką. Co z nią zrobić przez resztę roku? Nie mamy garażu, bo dom nie posiada możliwości wjazdu na podwórko. Więc pozostaje chodnik. Co z niej zostanie po zimie? Poza tym mając przyczepkę bez sensu wozić zwinięty ponton, jak można riba lub laminat. A do tego to pasuje nie 30KM tylko z 50-60 co najmniej. Itd, itd....
Nie każdy jest tak zapalonym żeglarzem żeby pakować 20-30tys w sprzęt i nie każdego też na to stać. My zostajemy przy wersji najprostszej, zwinięty ponton w boxie i silnik w bagażniku, bo jest to najmniej kłopotliwe i najbardziej mobilne.

Z innej beczki.
Pirovac wciśnięty w koniec zatoki wydawał się nam zawsze spokojnym portem gdzie nie ma prawa nic się wydarzyć. Brak otwartego morza i większych fal, po prostu zapyziała kałuża Obrazek
A tu niespodzianka. Dmuchnęło yugo i pozamiatało

Jednak jeśli chodzi o morze niczego nie można być pewnym :)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 27.11.2018 21:18

@Zip20...
Też mam Zafirę:
20181127_201205-800x600.jpg

Silnik Suzuki 15HP 4 takt i ponton 3.70m
W boxie jechały: bimini, wszystkie akcesoria do pontonu, torby podróżne, grill elektryczny. Reszta wewnątrz. Fakt - było nas tylko dwoje....
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 28.11.2018 10:06

Yanush napisał(a):@Zip20...
Też mam Zafirę:

Silnik Suzuki 15HP 4 takt i ponton 3.70m
W boxie jechały: bimini, wszystkie akcesoria do pontonu, torby podróżne, grill elektryczny. Reszta wewnątrz. Fakt - było nas tylko dwoje....


W cztery osoby też jechałem, tyle, że bez bimini.
Dlaszego masz Suzę 15 a nie 20 HP?
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 28.11.2018 18:30

A po co na dwie osoby box
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 28.11.2018 18:36

Jechaliśmy teraz /koniec października/ i po złożeniu tylnych foteli /Peugeot 308SW/ spakowaliśmy się spokojnie do połowy wysokości bagażnika tylko zamiast grila mieliśmy dwa zbiorniki 24l i 12l i dwie linie paliwowe do nich. Ponton 360 i Na nim suza 20 hp a cała reszta obok
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 29.11.2018 18:14

globtrotuar napisał(a):
Yanush napisał(a):@Zip20...
Też mam Zafirę:

Silnik Suzuki 15HP 4 takt i ponton 3.70m
W boxie jechały: bimini, wszystkie akcesoria do pontonu, torby podróżne, grill elektryczny. Reszta wewnątrz. Fakt - było nas tylko dwoje....


W cztery osoby też jechałem, tyle, że bez bimini.
Dlaszego masz Suzę 15 a nie 20 HP?


Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Wcześniej byl silnik a potem ponton. Wystarcza póki co.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.11.2018 17:47

.

Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:25 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 30.11.2018 22:42

Yanush napisał(a):@Zip20...
Też mam Zafirę:
Silnik Suzuki 15HP 4 takt i ponton 3.70m
W boxie jechały: bimini, wszystkie akcesoria do pontonu, torby podróżne, grill elektryczny. Reszta wewnątrz. Fakt - było nas tylko dwoje....


Jaka wielkość twojego boxa - długość ?
Zafira daję rade już 3 wyjazdy do CRO za nią i jeden Bałtyk - wszystko na LPG i zero problemów :P
https://imgur.com/a/ajWKp1b
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.12.2018 10:09

zip20 napisał(a):
Yanush napisał(a):@Zip20...
Też mam Zafirę:
Silnik Suzuki 15HP 4 takt i ponton 3.70m
W boxie jechały: bimini, wszystkie akcesoria do pontonu, torby podróżne, grill elektryczny. Reszta wewnątrz. Fakt - było nas tylko dwoje....


Jaka wielkość twojego boxa - długość ?
Zafira daję rade już 3 wyjazdy do CRO za nią i jeden Bałtyk - wszystko na LPG i zero problemów :P
https://imgur.com/a/ajWKp1b


Inter pack Carver 6.4:
Wymiary:
dł. zewnętrzna 191 cm
dł..wewnętrzna ok 175 cm
szerokość 80,
wys 40
pojemność 388 litrów

Poprzednią Zafirę też miałem taką jak Ty i tez zagazowaną. Tą (na fabrycznym LPG) byłem już 2 razy i też zero problemów tak z autem jak i z tankowaniem...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 616
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone