Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.11.2018 10:01

Jesteś z nimi w zgodzie ? :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.11.2018 10:32

Niestety nie :oops:
Mam: Główna ("bruce") 5 kg, pomocnicza ("klapp") 2,5 kg
A powinno być (łódź do 5m): 7 + 4
Ale łańcuch i linę mam "konform" 8)
Mam to szczęście mieć dużą torbę dziobową i tylko 2 osoby na małym "lotniskowcu".

Ale jeśli mam być szczery, to też włączają mi się "światełka nie/rozsądku".
W pełni świadomie ryzykuję mandat za brak "2+1,5 kg kotwic", z nadzieją na rozsądek ewentualnych kontrolujących.
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 09.11.2018 11:09

Zdarzyły mi się kontrole, poza papierami i dmuchaniem w balonik niczego więcej nie sprawdzali,
miał ktoś z was sprawdzenie kotwicy?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.11.2018 12:28

Wyposażenie łodzi powinno być zgodne z przepisami obowiązującymi w kraju, w którym jest zarejestrowana.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.11.2018 12:45

Sam kontroli nie miałem, ale w takiej brałem udział. Polegał on na podwiezieniu kumplowi kasy na mandat za ślizganie się RIBem pomiędzy skalną wysepką a lądem na Paskich Vratach (odległość ok 130 metrów pomiędzy). Nie chcieli niczego, nawet papierów, nie licząc tych wydawanych przez HNB, w ilości jak pamiętam 600 :wink: Pogadali, pośmiali się, życzyli miłego urlopu. Nawet wyjaśnili, że mają lepszy radar niż ichniejsza drogówka, bo dookólny z rejestracją i pomiarem prędkości wszystkich obiektów na wodzie. Nie pamiętam już jaki był zasięg ale Paski Zalew mieli w całości , czyli promień min 15 km. :D
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 09.11.2018 16:39

A ja miałem ostatnio kontrol . Płyneliśmy z Rabu na Pag 22 października. Podpłynęło dwóch. Kolega nie miał przy sobie dowodu a ja ubezpieczenia /silnik 20hp, przy tym silniku pani w Zadarze powiedziała mi, że ubezpieczenie nie jest potrzebne/ Panowie grzecznie zapytali się gdzie mieszkamy i po dopłynięciu do miejscowości poprosili o dostarczenie brakujących dokumentów. Jak dopłyneliśmy z dokumentami pan był już jeden. Na początek zaproponował 4000 kun. Ja zacząłem się śmiać na co pan stwierdził, że ostatecznie może zmniejszyć mandat na 3000. Powiedziałem żeby się nie wygłupiał tylko powiedział ile wynosi podatek od pływania. Przez 2500,1800,1300 800, 500, stanęło na 250 kunach. Pan chciał nawet wypisywać mandat ale chyba zorientował się , że my jesteśmy za poważni / x*18 lat/ i dał sobie spokój. Nie chciało mi się z nim kłócić. Miał moje dokumenty. Mnie nie chciało się dzwonić do konsula. On pewnie miał kłopoty finansowe a my w Starej Novalji byliśmy jedynymi turystami.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 09.11.2018 23:26

Jakie warunki pod koniec października?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 10.11.2018 06:58

mirko napisał(a):Wyposażenie łodzi powinno być zgodne z przepisami obowiązującymi w kraju, w którym jest zarejestrowana.
Dzięki Mirko, to wiele wyjaśnia i... ułatwia, jeśli to stan faktyczny.
Coś w rodzaju konwecji wiedeńskiej jak w przypadku samochodów.

W Niemczech:
Für privat genutzte Sportboote gibt es aber keine rechtlich verbindlichen Vorschriften zur Ausrüstung, nicht einmal Rettungswesten müssen an Bord sein
"Dla łodzi używanych prywatnie nie ma żadnych wiążących przepisów dotyczących wyposażenia, nawet kamizelki nie muszą znajdować się na pokładzie."
(są tylko zalecenia Związków)

OK,
taki głupi to ja nie jestem, ale z ciekawości zapytam, czy zostałbym w Chorwacji ukarany za brak kamizelek, albo czegokolwiek innego? Pusta łódka, silnik i ja.
(ponton na "niemieckich numerach")
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.11.2018 09:03

komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 10.11.2018 10:27

To tyle w temacie kotwic :) dzięki Mirko :papa:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 10.11.2018 17:39



co powinno znaleźć się na każdej łodzi, określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie wymagań technicznych i wyposażenia statków żeglugi śródlądowej


To są przepisy dla "udek" zarejestrowanych w PZMiNW i pewnie w starostwie.
Dla POL są chyba odmienne (PZŻ ).
Ale rozsądek nakazuje mieć podobne wyposazenie

Podpowiem, ze na śródlądziu inspektor kontrolującey POL nie ma do czego się przyczepić (zgodnie z przepisami)
Stąd pomysły aby POL musiały ubiegac się o pozwolenia (i wtedy podlegały jaimś przepisom) na śródlądziu

>>>>>>>>>>>

Osobiście mam
- apteczke rozszerzoną o fenistile, spray na oparzenia i spray na rany, nozyczki tribiotyk (przed sezonem odświeżam to co termin ma słaby)
- mam gaśnice proszkową 2,5 kg z manometrem (ponoć nie trzeba wtedy dawać takowej do badania)
- bosak
- rzutka z liną
- race na spadochronach ale chyba wymienię na elektroniczne po skończeniu terminu ważnosci
- kamizelki dla wszystkich + 2-3 dla ew pasażerów
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 10.11.2018 23:49

Byłem do 24 października. Pogoda dobra . Trzy dni słońca, trzy słońce przez chmury i jeden słońce, chmury i ok 1 godz deszczu. Temperatura w nocy 13-15 st C, w dzień 23-26 st C. Temp wody 21-22 st C Tak ze można się swobodnie kąpać Stan morza 0-2 st.
N Velebicie było dwa razy trochę gęstych fal ale tylko w czasie pływów . Na otwartym morzu fala długa wys ok 80 cm. Prawie bez wiatru. Ludzi zero, pustka. W Starej Novalji wszystko zamknięte. Trzeba było jeździć do Novalji 5 km Kwatera 10 m od wody za 107 Euro za tydzień za dwa pokoje z kuchnią. Wyposażenie jednak wczesny Gierek lub późny Gomółka. Ale lokalizacja super. Byliśmy we dwóch bez żon tak że warunki nam nie przeszkadzały. Do 16 można pływać potem robi się szybko chłodno no i ok 18,30 ciemno
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.11.2018 20:37

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 13:29 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 13.11.2018 15:41

:D :D :D :lol: :lol: :lol: :wink:

-----
Gratuluję fajnego wyjazdu.
Czyli z końcem października też można. Może za rok sam wypróbuję?
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 25.11.2018 11:13

Jaki box na ponton będzie wystarczająco duży ?
Ponton jest dość szeroki po złożeniu i raczej nie ma co liczyć ze wjedzie do takiej 320 ?

https://www.norauto.pl/produkt/box-dach ... Name=48022

Może szukać czegoś w ten deseń ? bardziej płaski ale szerszy

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wlos ... 39212.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 615
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone