Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 24.02.2019 20:51

Dzięki Marsik
Powiedz mi jeszcze gdzie będę mógł kupić vinietę możliwie blisko Svjatij Jurij 28 kwietnia Jaka kapitanija będzie już czynna w kwietniu
Andrzej N
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 02.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej N » 24.02.2019 21:27

Przepraszam pisałem z pamięci ta miejscowość to Sveti Juri
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.02.2019 21:34

Andrzej N napisał(a):Przepraszam pisałem z pamięci ta miejscowość to Sveti Juri

W jakieś części Chorwacji ta miejscowość. :?:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.02.2019 06:42

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.02.2019 09:23

Andrzej N napisał(a):Przepraszam pisałem z pamięci ta miejscowość to Sveti Juri

Mirko poprawił. :wink:

http://www.mppi.hr/default.aspx?id=487

Sveti Juraj

Lučka ispostava Sveti Juraj
53284 Sveti Juraj
Selo 2

Vladimir Biondić, kapetan ispostave

Radno vrijeme:
od ponedjeljka do petka: 07:00 - 15:00 sati

Tel. 053 883 006
Fax. 053 883 006
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 25.02.2019 17:29

Z tym jest właśnie słabo, często w weekendy nie ma gdzie kupić winiety...
Na Twoim miejscu plywalbym w niedzielę bez, kupił w pon.

Kolejny raz przypominam apkę nIS.
Tam m.in. wszystkie kapitanaty z godz. otwarcia i kontaktami.
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 25.02.2019 23:09

[quote="marsik"]Z tym jest właśnie słabo, często w weekendy nie ma gdzie kupić winiety...
Na Twoim miejscu plywalbym w niedzielę bez, kupił w pon.

Byłbym ostrożny z tym pływaniem bez winiety,byłem świadkiem jak kapitan z Trstenika ukarał Czechów za to,że ich ponton stał na boi bez opłat.Nie znam wysokości mandatu,ale po zdarzeniu nie widziałem ich pontonu na wodzie już nigdy.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 26.02.2019 15:04

Oczywiście, że ostrożny. Oczywiście, że należy mieć winietę.
Tyle, że kolega w niedzielę będzie miał wybór pływać bez winiety albo nie pływać wcale. Ja bym pływał. Zwłaszcza, że to poza sezonem.

Swoją drogą można spróbować napisać wcześniej do kapitanatu, żeby dali "błogosławieństwo" dla takiego rozwiązania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2019 15:22

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 12:20 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 28.02.2019 08:33

mums71 napisał(a):Byłbym ostrożny z tym pływaniem bez winiety,byłem świadkiem jak kapitan z Trstenika ukarał Czechów za to,że ich ponton stał na boi bez opłat.Nie znam wysokości mandatu,ale po zdarzeniu nie widziałem ich pontonu na wodzie już nigdy.


smoki3 napisał(a):Jednak jak już zauważono w tym wątku w/g prawa nie masz prawa nawet zwodować pontonu- łodzi na wodę bez winiety. No ale wiadomo bogatemu "wszystko" wolno. :oczko_usmiech: Co tam te kilka stówek euro :boss:


http://www.adriaticsailor.com/vinjeta/c ... al/1293/HR
Vinjetu ne mora imati plovilo dok se nalazi na čuvanju u luci ili na drugom odobrenom mjestu u Republici Hrvatskoj.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 28.02.2019 13:14

smoki3 napisał(a): ...No ale wiadomo bogatemu "wszystko" wolno. :oczko_usmiech: Co tam te kilka stówek euro :boss:


Na pewno nikt nie chce płacić kary.

Kwestia kapitanatów w Cro jest UPIERDLIWA! Lubiłem Grecję, nic nie trzeba było robić.

Częsty dylemat w Chorwacji: czy w niedzielę/święto, gdy do najbliższego czynnego kapitanatu jest kawał drogi, zaryzykować jeden dzień pływania bez winiety czy nie? Każdy sam, na własną odpowiedzialność podejmie decyzję.

Kolega #baunty w lipcu dwa lata temu na Hvarze, gdzie są 3 kapitanaty nie mógł nigdzie w niedzielę znaleźć czynnego, mimo, że bodajże w mieście Hvar powinien być zgodnie z informacją czynny. A drzwi zamknięte - to już było przegięcie. Najeździł się po Hvarze - Stari Grad, Jelsa - nic. W końcu popłynął aż na Vis bez winiety i dopiero tam uiścił opłatę.

W zeszłym roku w Boże Ciało w Murterze zamknięte. Zasuwałem do Szybeniku - zeszło mi 2h. Powiedzmy, że jeszcze do przyjęcia.

Szlag mnie trafił kiedyś w Biogradzie - kapitanat czynny do 15.00, ale operacje finansowe do 14.00. Byłem 14.20 i odszedłem z kwitkiem. Zważać na godziny obsługi stron - często są godzinę/dwie krótsze niż godziny otwarcia.

Andrzej ze Sv.Juraja do czynnego w niedzielę kapitanatu najbliżej ma chyba do Rijeki - pewnie ok. 1,5h w jedną stronę. Trudny wybór.
Od 1 maja byłby jeszcze Rab czynny w niedzielę, ale Andrzej przyjedzie w kwietniu. Zresztą do Rabu trzeba płynąć jednak bez winiety, no i to dość daleko wodą.

Niestety, Chorwaci z jednej strony chcą ciągnąć kasę z opłat, z drugiej nie chcą ludziom zapłacić za pracę w niedzielę czy w sobotę wieczorem. Moim zdaniem powinni urządzić kilka punktów na granicach, gdzie można uiścić opłatę 24h/7dni. A już optimum byłoby załatwianie sprawy z wyprzedzeniem przez internet.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 28.02.2019 18:02

#marsik ja to chyba w sobotę płynąłem.
W piątek zamykali kapitanaty jakoś nieludzko wcześnie. Byłem ok 14-tej w Jelsie i pocałowałem klamkę.
Nawet udało mi się dodzwonić do kapitanatu w Starim Gradzie (stojąc pod jego drzwiami około 15-tej) , ale nie pomogli " bo już nieczynne" - powiedział, że w sobotę będzie czynny w Hvarze, ale nie był czynny.
Miałem wybór - przesiedzieć weekend na lądzie lub kupić w sobotę na Visie lub Braču.
Brač wydawał mi się bardziej ryzykowny w płynięciu.
Przed wypłynięciem na Vis poszedłem na policję w Hvarze i "wyjaśniłem" w czym problem.
W kapitanacie na Visie podałem telefonicznie nr riba - aby w razie czego było można potwierdzić, że nie próbuję pływać bez winiety a nie mam innej możliwości aby ją kupić.

Nie wiem, czy zdecydowałbym się pływać cały dzień bez winiety . Raczej nie, trochę ryzykowne.

PS Sprawdziłem daty na zdjęciach, to była sobota 15 lipca.
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 28.02.2019 22:38

W zeszłym roku w Baśce, w środku tygodnia, pod koniec czerwca, nie mogłem kupić winety, bo "padł internet", winetę kupiłem dopiero następnego dnia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2019 22:54

baunty napisał(a):W piątek zamykali kapitanaty jakoś nieludzko wcześnie. Byłem ok 14-tej w Jelsie i pocałowałem klamkę.
Nawet udało mi się dodzwonić do kapitanatu w Starim Gradzie (stojąc pod jego drzwiami około 15-tej) , ale nie pomogli " bo już nieczynne" - powiedział, że w sobotę będzie czynny w Hvarze, ale nie był czynny.
Miałem wybór - przesiedzieć weekend na lądzie lub kupić w sobotę na Visie lub Braču.
Brač wydawał mi się bardziej ryzykowny w płynięciu.
Przed wypłynięciem na Vis poszedłem na policję w Hvarze i "wyjaśniłem" w czym problem.
W kapitanacie na Visie podałem telefonicznie nr riba - aby w razie czego było można potwierdzić, że nie próbuję pływać bez winiety a nie mam innej możliwości aby ją kupić.

Nie wiem, czy zdecydowałbym się pływać cały dzień bez winiety . Raczej nie, trochę ryzykowne.

PS Sprawdziłem daty na zdjęciach, to była sobota 15 lipca.

Zabrałeś mnie na RIB-a dwa razy. :D
Na krótkiej i długiej trasie kontroli winiet nie było.
Widocznie kontrolują co trzeci raz. :wink:

A tak na poważnie, wiem że winieta obowiązkowa, częste są kontrole. :?:
Na morzu w czasie pływania, w porcie na cumowisku. :?:
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 01.03.2019 00:00

Ano widzisz, faktycznie! Nawet w sobotę były cyrki.

Obecnie łodzie patrolowe kapitanatów i policji mają w systemie podgląd na rejestrację łodzi, sprawdzają po numerach. Ale generalnie patrole są na morzu to tu to tam. Sprawdzają np. prędkość przy ograniczeniach albo zakaz ślizgu w pobliżu lądu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 621
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone